Skocz do zawartości

Przerabiane lampy, zenony, ledy, etc. = kryminał


ArekMiz

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele razy na AK były spory o zenonanach, ledach i innych przeróbkach oświetlenia w autach. Tymczasem na forum Forda istnieje wątek o wkładaniu matryc led do reflektorów np. ksenonowych. I taki jest mniej więcej tego efekt - wybrane cytaty z wątku:

 

_________________________________________________

ale źle się to dla mnie skończyło

Co się stało ?

 

Pewnie dowodzik poleciał

 

 

od kilku miesięcy moja vectra stoi na parkingu policyjnym 
tak bardzo krótko :
na łuku wyniosło faceta i na czołówkę mi przy... ale zeznał na sprawie że go auto oślepiło (miał cwanego prawnika) i biegły dopatrzył się przerobionych lamp. Teraz mi z cywilnego sprawę założył że to moja wina i żąda odszkodowania.

 

 

Pech to mało powiedziane 
Na sprawie usłyszałem: Pańskie tuningi doprowadziła do uszczerbku na zdrowiu innego człowieka. 

 

 

Właściwie to pewne jest, że ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania ze względu na przerobione lampy, w wyniku czego utraciły homologację, a tym samym utracił ją cały pojazd który w związku z tym nie może być dopuszczony do ruchu. Wtedy wypłata odszkodowania z własnej kieszeni. Nie zazdroszczę... 
PS. Znam przypadek, że ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania z powodu niehomologowanego rozmiaru opon w aucie.
No cóż, każdy jest dorosły i zna ryzyko.

________________________________________________

 

No a teraz możecie zacząć się kłócić a ja idę po :chipsy:i po :piwo:   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz, skonczy sie dziadowanie i wkladanie  co pod reka. Ludzie sa cwansi, prawnicy bardziej a TU ma szukac powodu by  odmowic wyplaty odszkodowania. Ich biznes to zarabiac.

W DE wszystko co w auto wkladasz musi miec homologacje TUV, felgi, tlumik, kierownica, sprezyny itd. A u nas druciarstwo. karane powinno byc sprzedawanie niehomologowanych smieci ew informacja ze to towar KOLEKCJONERSKI.

A ze ludzie nie czytaja OWU to inna kwestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, fanlan napisał:

Coz, skonczy sie dziadowanie i wkladanie  co pod reka. Ludzie sa cwansi, prawnicy bardziej a TU ma szukac powodu by  odmowic wyplaty odszkodowania. Ich biznes to zarabiac.

W DE wszystko co w auto wkladasz musi miec homologacje TUV, felgi, tlumik, kierownica, sprezyny itd. A u nas druciarstwo. karane powinno byc sprzedawanie niehomologowanych smieci ew informacja ze to towar KOLEKCJONERSKI.

A ze ludzie nie czytaja OWU to inna kwestia.

Bez jaj. Jak ktoś ma pojęcie to może sobie stworzyć słasny pojazd od zera. Przepisy są takie bo brało się za przeróbki wiele osób bez pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Cinek napisał:

Bez jaj. Jak ktoś ma pojęcie to może sobie stworzyć słasny pojazd od zera. Przepisy są takie bo brało się za przeróbki wiele osób bez pojęcia.

Jeżeli ten pojazd przejdzie uczciwe badania techniczne i dostanie legalne dopuszczenie do ruchu, to ja nic do niego nie mam. Gorzej jeśli ktoś coś w garazu zdrutuje, wsadzi xenon do Pandy, a na czas przeglądu wyjmuje, bo inaczej by pieczątki nie dostał - kara uważam, że powinna być surowa :kara:

 

Z 8-9 lat temu ostro się wkurzyłem jak gość jadący jakimś starym gratem z xenonami ze stodoły tak mnie na trasie oślepił, że musiałem zjechać na pobocze i przez paręn minut dojść do siebie, by być w stanie dalej jechać.

 

Mam w ogóle wrażenie, że na szczęście sytuacja w PL normalnieje i coraz rzadziej ludzie oślepiają drutowanymi światłami czy źle ustawionymi światłami. Może to niekoniecnzie świadomość, tylko fakt że starsze samochody z fabrycznymi xenonami staniały i stały się bardziej dostępne. A to już i świeci normalnie i ma układ poziomowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Manx napisał:

Jeżeli ten pojazd przejdzie uczciwe badania techniczne i dostanie legalne dopuszczenie do ruchu, to ja nic do niego nie mam. Gorzej jeśli ktoś coś w garazu zdrutuje, wsadzi xenon do Pandy, a na czas przeglądu wyjmuje, bo inaczej by pieczątki nie dostał - kara uważam, że powinna być surowa :kara:

 

Z 8-9 lat temu ostro się wkurzyłem jak gość jadący jakimś starym gratem z xenonami ze stodoły tak mnie na trasie oślepił, że musiałem zjechać na pobocze i przez paręn minut dojść do siebie, by być w stanie dalej jechać.

 

Mam w ogóle wrażenie, że na szczęście sytuacja w PL normalnieje i coraz rzadziej ludzie oślepiają drutowanymi światłami czy źle ustawionymi światłami. Może to niekoniecnzie świadomość, tylko fakt że starsze samochody z fabrycznymi xenonami staniały i stały się bardziej dostępne. A to już i świeci normalnie i ma układ poziomowania.

W ogole dziwie sie ze  ludki pakuja allezenony to starego grata 18 letniego golfa czy innego passata. Chyba zeby pod remiza dodac szyku:) Na TVN Turno jakis nowy program jest wiestjuning czy  cos ala ale pokazuja co ludzie czynia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2019 o 12:41, Manx napisał:

Z 8-9 lat temu ostro się wkurzyłem jak gość jadący jakimś starym gratem z xenonami ze stodoły tak mnie na trasie oślepił, że musiałem zjechać na pobocze i przez paręn minut dojść do siebie, by być w stanie dalej jechać.

Cóż można powiedzieć... Ogromne braki w technice prowadzenia pojazdu po zmroku masz  (miałeś 8-9 lat temu) i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, volcan napisał:

Cóż można powiedzieć... Ogromne braki w technice prowadzenia pojazdu po zmroku masz  (miałeś 8-9 lat temu) i tyle...

Widać nigdy nie dostałeś solidnie po oczach allezenonami...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, volcan napisał:

Cóż można powiedzieć... Ogromne braki w technice prowadzenia pojazdu po zmroku masz  (miałeś 8-9 lat temu) i tyle...

Bo? Mam zmieniać lusterko na "nocne" bo jakiś baran kupił zenony? Albo boczne przestawiać? 🤔 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, volcan napisał:

Cóż można powiedzieć... Ogromne braki w technice prowadzenia pojazdu po zmroku masz  (miałeś 8-9 lat temu) i tyle...

Ehh mistrzu kierownicy z internetu, specjalisto od braków :hehe:

Coż można powiedzieć... nie doświadczyłeś czegoś takiego to i gucio wiesz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2019 o 10:42, ArekMiz napisał:

Wiele razy na AK były spory o zenonanach, ledach i innych przeróbkach oświetlenia w autach. Tymczasem na forum Forda istnieje wątek o wkładaniu matryc led do reflektorów np. ksenonowych. I taki jest mniej więcej tego efekt - wybrane cytaty z wątku:

 

_________________________________________________

ale źle się to dla mnie skończyło

Co się stało ?

 

Pewnie dowodzik poleciał

 

 

od kilku miesięcy moja vectra stoi na parkingu policyjnym 
tak bardzo krótko :
na łuku wyniosło faceta i na czołówkę mi przy... ale zeznał na sprawie że go auto oślepiło (miał cwanego prawnika) i biegły dopatrzył się przerobionych lamp. Teraz mi z cywilnego sprawę założył że to moja wina i żąda odszkodowania.

 

 

Pech to mało powiedziane 
Na sprawie usłyszałem: Pańskie tuningi doprowadziła do uszczerbku na zdrowiu innego człowieka. 

 

 

Właściwie to pewne jest, że ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania ze względu na przerobione lampy, w wyniku czego utraciły homologację, a tym samym utracił ją cały pojazd który w związku z tym nie może być dopuszczony do ruchu. Wtedy wypłata odszkodowania z własnej kieszeni. Nie zazdroszczę... 
PS. Znam przypadek, że ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania z powodu niehomologowanego rozmiaru opon w aucie.
No cóż, każdy jest dorosły i zna ryzyko.

________________________________________________

 

No a teraz możecie zacząć się kłócić a ja idę po :chipsy:i po :piwo:   :)

 

1. Tytuł trochę "internetowy" - z pozwu cywilnego raczej ciężko do kryminału trafić.

2. To, że ktoś żąda odszkodowania mimo że sam ewidentnie spowodował kolizję to jeszcze nie znaczy że je dostanie. Żądać można wszystkiego.

3. Żeby w Polsce wylecieć na łuku to trzeba jechać sporo ponad limit. Autor posta może więc załapać się co najwyżej na przyczynienie się. Ale jeśli tego nie spieprzy i będzie miał jakiegokolwiek prawnika to winy mu nie przypiszą.

4. Ubezpieczyciel będzie być może próbował odmówić wypłaty z AC (jeśli taka będzie potrzebna - a nie sądzę bo sprawca nadal jest po drugiej stronie). Z OC pójdzie bez mrugnięcia okiem.

5. Przypadek że ubezpieczyciel odmówił wypłaty z powodu opon nic nie znaczy. Odmówić może nawet z powodu plam na słońcu. Inna rzecz czy to obroni potem w sądzie.

 

Nie żebym był fanem chińskiego tuningu (bo jest dokładnie na odwrót) ale cytowany post to stek bzdur.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kenickie napisał:

Widać nigdy nie dostałeś solidnie po oczach allezenonami...

 

No raczej nie :) Z zasady nie gapię się w światła samochodu nadjeżdżającego z przeciwka i to wystarcza do tego, żeby nie być oślepionym tak, żeby trzeba było kilka minut dochodzić do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Manx napisał:

Ehh mistrzu kierownicy z internetu, specjalisto od braków :hehe:

Coż można powiedzieć... nie doświadczyłeś czegoś takiego to i gucio wiesz..

Oj kierowco od siedmiu boleści, internetowy płaczku... O jeżdżeniu gucio wiesz, skoro gapisz się w czyjeś reflektory a potem płacze i żale wylewasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ryb napisał:

 

Nie żebym był fanem chińskiego tuningu (bo jest dokładnie na odwrót) ale cytowany post to stek bzdur.

 

 

Może i stek bzdur, ale auto stoi jednak na policyjnym parkingu... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Danielpoz. napisał:

Bo ktoś założył sprawę cywilna? 

We wszystkie bzdury wierzysz które są wypisane w internecie? 😏

Czytaj ze zrozumieniem:

Cytuj

ale zeznał na sprawie że go auto oślepiło (miał cwanego prawnika) i biegły dopatrzył się przerobionych lamp. Teraz mi z cywilnego sprawę założył że to moja wina i żąda odszkodowania.

 

Czyli wychodzi na to że najpierw karna a potem cywilna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2019 o 10:42, ArekMiz napisał:

Wiele razy na AK były spory o zenonanach, ledach i innych przeróbkach oświetlenia w autach. Tymczasem na forum Forda istnieje wątek o wkładaniu matryc led do reflektorów np. ksenonowych. I taki jest mniej więcej tego efekt - wybrane cytaty z wątku:

 

_________________________________________________

ale źle się to dla mnie skończyło

Co się stało ?

 

Pewnie dowodzik poleciał

 

 

od kilku miesięcy moja vectra stoi na parkingu policyjnym 
tak bardzo krótko :
na łuku wyniosło faceta i na czołówkę mi przy... ale zeznał na sprawie że go auto oślepiło (miał cwanego prawnika) i biegły dopatrzył się przerobionych lamp. Teraz mi z cywilnego sprawę założył że to moja wina i żąda odszkodowania.

 

 

Pech to mało powiedziane 
Na sprawie usłyszałem: Pańskie tuningi doprowadziła do uszczerbku na zdrowiu innego człowieka. 

 

 

Właściwie to pewne jest, że ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania ze względu na przerobione lampy, w wyniku czego utraciły homologację, a tym samym utracił ją cały pojazd który w związku z tym nie może być dopuszczony do ruchu. Wtedy wypłata odszkodowania z własnej kieszeni. Nie zazdroszczę... 
PS. Znam przypadek, że ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania z powodu niehomologowanego rozmiaru opon w aucie.
No cóż, każdy jest dorosły i zna ryzyko.

________________________________________________

 

No a teraz możecie zacząć się kłócić a ja idę po :chipsy:i po :piwo:   :)

Możesz wrzucić link do żródła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2019 o 11:41, Manx napisał:

Jeżeli ten pojazd przejdzie uczciwe badania techniczne i dostanie legalne dopuszczenie do ruchu, to ja nic do niego nie mam. Gorzej jeśli ktoś coś w garazu zdrutuje, wsadzi xenon do Pandy, a na czas przeglądu wyjmuje, bo inaczej by pieczątki nie dostał - kara uważam, że powinna być surowa :kara:

 

Z 8-9 lat temu ostro się wkurzyłem jak gość jadący jakimś starym gratem z xenonami ze stodoły tak mnie na trasie oślepił, że musiałem zjechać na pobocze i przez paręn minut dojść do siebie, by być w stanie dalej jechać.

 

Mam w ogóle wrażenie, że na szczęście sytuacja w PL normalnieje i coraz rzadziej ludzie oślepiają drutowanymi światłami czy źle ustawionymi światłami. Może to niekoniecnzie świadomość, tylko fakt że starsze samochody z fabrycznymi xenonami staniały i stały się bardziej dostępne. A to już i świeci normalnie i ma układ poziomowania.

A moim zdaniem takie akcje czyli jakieś zenony, koła wystające poza obrys, naciągi opon powinny być honorowane wysokim mandatem i lawetą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Danielpoz. napisał:

Przeczytaj to co zostało wklejone i sam ocen jaka to ma wartość. 

Gość co go wyniosło nie przyjął mandatu w związku z czym sprawa poszła do sądu. Dalej jak napisane. Co tu więcej kombinować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, volcan napisał:

Oj kierowco od siedmiu boleści, internetowy płaczku... O jeżdżeniu gucio wiesz, skoro gapisz się w czyjeś reflektory a potem płacze i żale wylewasz.

:hehe: To już naprawdę nieźle - jak można wpaść na to by gapić się w czyjeś reflektory..... no ale Ty już wiesz wszystko... Żyj w przekonaniu o własnej genialności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, volcan napisał:

Oj kierowco od siedmiu boleści, internetowy płaczku... O jeżdżeniu gucio wiesz, skoro gapisz się w czyjeś reflektory a potem płacze i żale wylewasz.

Nie jezdziłem Kia Sorento ale widze z Twego profila ze poruszasz sie wysokimi autkami. Wiec jak ja Ducato sie poruszam to tez mam gdzies inne autka . Siedze na tyle wysoko ze malo kto mnie oslepia . A podobno sam oslepiam innych 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, demoneczek napisał:

Nie jezdziłem Kia Sorento ale widze z Twego profila ze poruszasz sie wysokimi autkami. Wiec jak ja Ducato sie poruszam to tez mam gdzies inne autka . Siedze na tyle wysoko ze malo kto mnie oslepia . A podobno sam oslepiam innych 😁

 

Obecnie najniższy jest Fusion :) Cała reszta jest zdecydowanie powyżej osi optycznej reflektorów aut jadących z przeciwka. Podstawowy błąd popełniany przez wielu kierowców to patrzenie na nadjeżdżające z przeciwka auto - i niestety - bycie oślepionym. Patrzenie w bok pod kątem - na krawędź drogi, linię krawędziową, czy cokolwiek innego, co pozwala zachować kierunek jazdy praktycznie wyklucza bycie oślepionym - tak zbudowane jest oko. Całą resztę i tak widzi się kątem oka, więc nie ma problemu z odnalezieniem się w przestrzeni. Jeździłem długo CC, Matizem, okazjonalnie jeżdżę czasem autami niższymi - miałem okazję jeździć Astrą, Insignią, Audi A4 itp. itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2019 o 11:04, marcindzieg napisał:

OC reguluje ustawa. W OWU mogą sobie pisać co chcą.

Owszem moga, a jeden a drugim moze lub nie podpisac, majac wykupione AC i zenony z wiestjuningu :) Do czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, demoneczek napisał:

Dlatego jak jest długi korek albo przejazd kolejowy staram sie wył na postojówki. Zdaje sobie z tego sprawe. 

Jeżdżąc Jumperem unikałem wystawiania lewej strony. Widziałem gdzie pada snop,  często prosto w lusterko lub nad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2019 o 09:42, ArekMiz napisał:

Wiele razy na AK były spory o zenonanach, ledach i innych przeróbkach oświetlenia w autach. Tymczasem na forum Forda istnieje wątek o wkładaniu matryc led do reflektorów np. ksenonowych. I taki jest mniej więcej tego efekt - wybrane cytaty z wątku

Ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania z OC tylko w ścisle określonych przypadkach:

- kierujący zbiegł z miejsca zdarzenia

- kierujący nie miał uprawnień

- kierujący wyrządził szkodę umyślnie

- kierujący był pod wpływem alkoholu lub innych substancji psychotropowych

- kierujący pojazd ukradł

 

TU może próbować, ale nie ma żadnej podstawy do odmowy wypłaty odszkodowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu tez nie chodzi o wiestjuningi. Wszelakie nowki, modne SUVy czy inne podwyzszone (a czasem i niepodwyzszone) z ledami czy zenonami , maja tak jasny snop swiatla ze mnie razi/oslepia niewazne czy zamontowane sa zgodnie z norma czy nie.

Halogeny z normalnymi zarowkami, oprocz swiecacych do gory, tak jakos mnie nie oslepiaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2019 o 10:54, fanlan napisał:

Coz, skonczy sie dziadowanie i wkladanie  co pod reka.

Nie każdy tunning bez homologacji jest/może być przyczyną wypadku.... Sam miałem w fiacie 126p tarcze i przednie zaciski od fiata 127... myslisz że taka zmiana pogarsza bezpieczeństwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, delco napisał:

Nie każdy tunning bez homologacji jest/może być przyczyną wypadku.... Sam miałem w fiacie 126p tarcze i przednie zaciski od fiata 127... myslisz że taka zmiana pogarsza bezpieczeństwo?

Bez przesady, ale zenony wsadzone w ryflowane reflektory ałdi b3/4/5 czy innej astry 1, czy innego pojazdu z podobną technologią to już kiepski pomysł, różnicę widać... 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, gregoryj napisał:

Tu tez nie chodzi o wiestjuningi. Wszelakie nowki, modne SUVy czy inne podwyzszone (a czasem i niepodwyzszone) z ledami czy zenonami , maja tak jasny snop swiatla ze mnie razi/oslepia niewazne czy zamontowane sa zgodnie z norma czy nie.

Halogeny z normalnymi zarowkami, oprocz swiecacych do gory, tak jakos mnie nie oslepiaja

Są 2 opcje:

1. Źle ustawione światła, bo komu się chce sprawdzać na oskp.

2. Coś masz ze wzrokiem, nie czepiam się, piszę poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, gregoryj napisał:

Tu tez nie chodzi o wiestjuningi. Wszelakie nowki, modne SUVy czy inne podwyzszone (a czasem i niepodwyzszone) z ledami czy zenonami , maja tak jasny snop swiatla ze mnie razi/oslepia niewazne czy zamontowane sa zgodnie z norma czy nie.

Halogeny z normalnymi zarowkami, oprocz swiecacych do gory, tak jakos mnie nie oslepiaja

 

Ksenony i LEDy są dużo jaśniejsze od żarówek. Trzeba unikać spoglądania w źródło światła, choć i to nie zawsze pomaga.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2019 o 11:25, Lupus napisał:

Czytaj ze zrozumieniem:

Czyli wychodzi na to że najpierw karna a potem cywilna.

 

Tylko że karną ma nie ten o którym mowa.

:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, gregoryj napisał:

Tu tez nie chodzi o wiestjuningi. Wszelakie nowki, modne SUVy czy inne podwyzszone (a czasem i niepodwyzszone) z ledami czy zenonami , maja tak jasny snop swiatla ze mnie razi/oslepia niewazne czy zamontowane sa zgodnie z norma czy nie.

Halogeny z normalnymi zarowkami, oprocz swiecacych do gory, tak jakos mnie nie oslepiaja

Szczerze mówiąc to nie zaobserwowałem tego, a jeżdzę dalej najczęściej nocami (czy to służbowo żeby być rano na drugim końcu polski, czy na weekendy/święta - zanim wszyscy ruszą). Badania homologacyjne są, normy są i rozkład światła jest sztywny i jeśli samochód by miał źle zaprojektowane światła to by nie przeszedł. Tak jak piszesz - xenony/ledy dają jaśniejsze światło niż halogen i bardzo możliwe że może masz wzrok wrażliwy na tą jeszcze większa dużą różnicę jasności. Do jazdy nocą, dla własnego komfortu powinneś może pomyśleć o dobrej jakości (czyt. nie chińśkich za $10) okulary z filtrem żółtym i antyrefleksem, które by ten efekt złagodziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Pipper napisał:

2. Coś masz ze wzrokiem, nie czepiam się, piszę poważnie.

Tak, cos mam. Wieksza wrazliwosc na jasne swiatlo. Kiedys kolega z pracy byl u okulisty i zasiegnal takiej wiedzy, ze niby kazdy czlowiek ma oczy tak samo zbudowane, ale tak jak z wlosami kazdy ma inne. Inna wrazliwosc, inne postrzeganie barw itp Moje oczy nienawidza bardzo jasnego bialego swiatla. Jak czlowiek pierwotny, do zoltego slonecznego swiatla jestem przystosowany :)

10 godzin temu, Manx napisał:

Badania homologacyjne są, normy są i rozkład światła jest sztywny i jeśli samochód by miał źle zaprojektowane światła to by nie przeszedł.

Do jazdy nocą, dla własnego komfortu powinneś może pomyśleć o dobrej jakości (czyt. nie chińśkich za $10) okulary z filtrem żółtym i antyrefleksem, które by ten efekt złagodziły. 

Ja wiem, ze te niektore auta maja dobre swiatla, bo widze ze najnowsza e czy s klasa ze stajni merca z tymi adaptacyjnymi swiatlami ma na pewno wszystko w porzadku. A i tak mnie to razi ...

Te okulary to chyba jedyne rozwiazanie. Czytalem poprzedni watek na ten temat i wiem ze to cos dla mnie. Narazie malo jezdze noca, ale jak 90% aut bedzie mialo ksenony/Ledy, albo zaczne wiecej jezdzic noca to nie bedzie innego wyjscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to coś wnosi do tematu, ale jak mi pijany koleś wleciał pod samochód to policja sprawdzała:

- działanie całego oświetlenia, wraz z homologacją lamp,

- rozmiar opon, oraz ich stan,

- działanie wycieraczek,

- hamowanie z 50km/h do 0.

 

Auto z zewnątrz wyglądało jak gruz (Toyota Corolla z 98 roku, z wielkim spojlerem i kupą szpachli), ale mechanicznie sprawne i zgodne z homologacją :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gregoryj napisał:

Tak, cos mam. Wieksza wrazliwosc na jasne swiatlo. Kiedys kolega z pracy byl u okulisty i zasiegnal takiej wiedzy, ze niby kazdy czlowiek ma oczy tak samo zbudowane, ale tak jak z wlosami kazdy ma inne. Inna wrazliwosc, inne postrzeganie barw itp Moje oczy nienawidza bardzo jasnego bialego swiatla. Jak czlowiek pierwotny, do zoltego slonecznego swiatla jestem przystosowany :)

Ja wiem, ze te niektore auta maja dobre swiatla, bo widze ze najnowsza e czy s klasa ze stajni merca z tymi adaptacyjnymi swiatlami ma na pewno wszystko w porzadku. A i tak mnie to razi ...

Te okulary to chyba jedyne rozwiazanie. Czytalem poprzedni watek na ten temat i wiem ze to cos dla mnie. Narazie malo jezdze noca, ale jak 90% aut bedzie mialo ksenony/Ledy, albo zaczne wiecej jezdzic noca to nie bedzie innego wyjscia.

Dokładnie tak, nie czepiam się, bo swego czasu raził mnie ksenon  Insigni 1gen. Moje oczy też wolą żółte światło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Cherokee18 napisał:

Auto z zewnątrz wyglądało jak gruz (Toyota Corolla z 98 roku, z wielkim spojlerem i kupą szpachli)

 

Dlatego sprawdzali. W przypadku normalnie wyglądającego samochodu przeprowadzane są oględziny, ale dlatego, że je trzeba przeprowadzić a nie dlatego, żeby się dowalić do czegoś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj widziałem na TVN Turbo w programie 101 napraw jak koleżka włożył LED-y H7 i przynajmniej na ścianie miały wręcz idealne odcięcie, a świeciły 3x mocniej niż halogenowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dundy napisał:

Wczoraj widziałem na TVN Turbo w programie 101 napraw jak koleżka włożył LED-y H7 i przynajmniej na ścianie miały wręcz idealne odcięcie, a świeciły 3x mocniej niż halogenowe.

 

Jeden szczegół - to że widać odcięcie, to żaden wyczyn. Lepsze lub gorsze będzie zawsze, bo sprawi to szkło, za którym jest zamocowane źródło światła (soczewka reflektora). Pewno gość się ucieszył, że ma więcej światła. Ciekawe czy wiedział, że więcej pójdzie nie tylko do przodu, ale także w innych kierunkach, a to oznacza, że również większa będzie ilość światła, które idzie do góry, na boki itp czyt. będzie oślepiał innych. Reflektor jeżeli jest obliczony na H7, to rozkład światła spełniający wymogi homologacyjne osiągnie tylko przy H7. Nie bez powodu nie wolno też stosować wydumek żarówek 200% itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Manx napisał:

Jeden szczegół - to że widać odcięcie, to żaden wyczyn. Lepsze lub gorsze będzie zawsze, bo sprawi to szkło, za którym jest zamocowane źródło światła (soczewka reflektora). Pewno gość się ucieszył, że ma więcej światła. Ciekawe czy wiedział, że więcej pójdzie nie tylko do przodu, ale także w innych kierunkach, a to oznacza, że również większa będzie ilość światła, które idzie do góry, na boki itp czyt. będzie oślepiał innych. Reflektor jeżeli jest obliczony na H7, to rozkład światła spełniający wymogi homologacyjne osiągnie tylko przy H7. Nie bez powodu nie wolno też stosować wydumek żarówek 200% itp.

Dobrze mówi...polejcie mu🙋🍶🍹

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2019 o 10:42, ArekMiz napisał:

Wiele razy na AK były spory o zenonanach, ledach i innych przeróbkach oświetlenia w autach. Tymczasem na forum Forda istnieje wątek o wkładaniu matryc led do reflektorów np. ksenonowych. I taki jest mniej więcej tego efekt - wybrane cytaty z wątku:

 

_________________________________________________

ale źle się to dla mnie skończyło

Co się stało ?

 

Pewnie dowodzik poleciał

 

 

od kilku miesięcy moja vectra stoi na parkingu policyjnym 
tak bardzo krótko :
na łuku wyniosło faceta i na czołówkę mi przy... ale zeznał na sprawie że go auto oślepiło (miał cwanego prawnika) i biegły dopatrzył się przerobionych lamp. Teraz mi z cywilnego sprawę założył że to moja wina i żąda odszkodowania.

 

 

Pech to mało powiedziane 
Na sprawie usłyszałem: Pańskie tuningi doprowadziła do uszczerbku na zdrowiu innego człowieka. 

 

 

Właściwie to pewne jest, że ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania ze względu na przerobione lampy, w wyniku czego utraciły homologację, a tym samym utracił ją cały pojazd który w związku z tym nie może być dopuszczony do ruchu. Wtedy wypłata odszkodowania z własnej kieszeni. Nie zazdroszczę... 
PS. Znam przypadek, że ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania z powodu niehomologowanego rozmiaru opon w aucie.
No cóż, każdy jest dorosły i zna ryzyko.

________________________________________________

 

No a teraz możecie zacząć się kłócić a ja idę po :chipsy:i po :piwo:   :)

jakis troll z wątkiem sci-fi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Vadero napisał:

Też zauważyliście że ostatnio jakby więcej debili z wieśkenonami/ledami?

Był na to boom 10 lat temu, potem był spokój i gdzieś od roku znowu jeździ ich trochę...

Tak. Szczegolnie jak sie zjedzie z glownych drog w Polsce B, na wioskach i w malych miasteczkach tragedia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.