Skocz do zawartości

Wskaznik temp - wahania


fanlan

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

Od niedawna zaobserwowalem ze wskaznik temp na desce ulegl wahaniom.

Kiedys jak osiagnal pion tak stal, lato,zima, niewazne.

Ostatnio waha sie w waskim przedziale od pionu jadac normalniej zwawo, az po lekki opad ok2-3 mm w dol jak wloke sie, stoje w korku itp.

Rozrzad ma 7 lat i 100kkm najechane i byl zmieniany w ASO.

Nigdy temp nie wyszla ponad pion na wskazniku.

Czy to termostat juz  niedomaga?

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kazu napisał:

Pora zmienić Termostat,i rozrząd tez.

Czy pakowac ORI  Rozrzad  464 zl Ricambi Originali czy szukac czegos innego/lepszego?

Fabryczna pompa DAYCO, pasek, napinacz, rolka.

taki zestaw

https://ricambi.pl/rozrzad-z-oryginalna-pompa-wody-do-alfa-romeo-159-fiat-croma-grande-punto-sedici-multijet-8v-115-120-ps-p-245.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, fanlan napisał:

Czy to termostat juz  niedomaga?

Jesteś całkowicie pewny, że wcześniej ani drgnęła? Może nie zwracałem uwagi? W Speedsterze z Z22SE, stosowanym notabene chyba także w Cromie, jest cyfrowy wskaźnik temperatury. I prawidłowa jest między 87 a 106st.C. w zależności od tego czy się jedzie czy się stoi. W autach z tym silnikiem i wskazówką wydaje się, że stoi w miejscu a jest ten sam układ chłodzenia i termostat, więc albo komputer oszukuje na wskaźniku albo ludzie nie zwracają uwagi bo przy wskazówce zmiany są trudno zauważalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Joki napisał:

Jesteś całkowicie pewny, że wcześniej ani drgnęła? Może nie zwracałem uwagi? W Speedsterze z Z22SE, stosowanym notabene chyba także w Cromie, jest cyfrowy wskaźnik temperatury. I prawidłowa jest między 87 a 106st.C. w zależności od tego czy się jedzie czy się stoi. W autach z tym silnikiem i wskazówką wydaje się, że stoi w miejscu a jest ten sam układ chłodzenia i termostat, więc albo komputer oszukuje na wskaźniku albo ludzie nie zwracają uwagi bo przy wskazówce zmiany są trudno zauważalne?

Jakby wskazowka  wedrowala o polowe grubosci wskazowki to raz ze zauwazylbym a dwa ze pominal

Moja po prostu opada o ok jedna podzialke, 3mm?

Fakt jezdze krotkie odcinki najpierw do szkoly 3km, potem ok 8 do pracy tempo zolwie i koreczki wiec silnik ledwo co zima  dochodzi kreski przed polowa.

A wiem, ze nigdy tego nie bylo. Auto ma 230kkm najechane wiec ma prawo.

 

Panowie po ilu km w miescie Wam deba staje wskazowka przy predkosci 40-60kmh i korkach/swiatlach co pareset metrow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.