Skocz do zawartości

Po jakim czasie Urząd dodaje do bazy info o zmianie właściciela?


Herbatnik

Rekomendowane odpowiedzi

Wiosną zeszłego roku sprzedałem moją starą terenówkę, która kupiłem w 2016r. Zawiadomiłem stosowny urząd o sprzedaży (przez internet profilem zaufanym). Dziś sprawdzam sobie autko na  historii pojazdu i co widzę? Wygląda na to, że dalej wisi na mnie... :hmm: 

Co z tym fantem zrobić? Kopsnąć się do UG z umową i zawiadomić ich jeszcze raz? 

 

 

2019-01-07 21_18_29.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomirek napisał:

Wiosną zeszłego roku sprzedałem moją starą terenówkę, która kupiłem w 2016r. Zawiadomiłem stosowny urząd o sprzedaży (przez internet profilem zaufanym). Dziś sprawdzam sobie autko na  historii pojazdu i co widzę? Wygląda na to, że dalej wisi na mnie... :hmm: 

Co z tym fantem zrobić? Kopsnąć się do UG z umową i zawiadomić ich jeszcze raz? 

 

A masz pewnosc, ze nowy wlasiciel auto przerejstrowal na siebie? ;]

Ja bym nic nie robil, po co to w ogole sprawdzales? 

Przeciez to nie ma zadnego znaczenia skoro sprzedales auto i zglosiles do WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maciej__ napisał:

 

A masz pewnosc, ze nowy wlasiciel auto przerejstrowal na siebie? ;]

Ja bym nic nie robil, po co to w ogole sprawdzales? 

Przeciez to nie ma zadnego znaczenia skoro sprzedales auto i zglosiles do WK.

 

Sprawdzałem Mazdę, którą sprzedałem w grudniu. Z ciekawości zajrzałem też do Frontery.

No niby tak, ale jeżeli w Wydziale Komunikacji auto dalej wisi na mnie to w przypadku mandatów czy nieopłacenia polisy OC to mnie będą ścigać i to ja będę musiał się tłumaczyć, i przesyłać kopię umowy sprzedaży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tomirek napisał:

 

No niby tak, ale jeżeli w Wydziale Komunikacji auto dalej wisi na mnie to w przypadku mandatów czy nieopłacenia polisy OC to mnie będą ścigać i to ja będę musiał się tłumaczyć, i przesyłać kopię umowy sprzedaży

Zgadza się i żadne zgłaszanie nic nie da jeśli nowy właściciel nie przerejestrował auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tomirek napisał:

 

Podajesz VIN, datę pierwszej rejestracji i numer rejestracyjny. 

No to jeśli sprzedałeś po 19.05 to wszystko jest OK. Jeśli przed to prawdopodobnie nie przerejestrował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Joki napisał:

Zgadza się i żadne zgłaszanie nic nie da jeśli nowy właściciel nie przerejestrował auta.

 

No właśnie chyba nie. Po to sprzedający zgłasza zbycie auta w WK podając dane nowego nabywcy, żeby w sytuacji gdy nabywca nie przerejestruje samochodu w bazie danych i tak były dane kupca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tomirek napisał:

No właśnie chyba nie. Po to sprzedający zgłasza zbycie auta w WK podając dane nowego nabywcy, żeby w sytuacji gdy nabywca nie przerejestruje samochodu w bazie danych i tak były dane kupca. 

To tak nie działa. Powinno ale nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Joki napisał:

No to jeśli sprzedałeś po 19.05 to wszystko jest OK. Jeśli przed to prawdopodobnie nie przerejestrował?

 

No właśnie sprawdziłem. Sprzedałem w styczniu 2018. A sprzedaż zgłaszałem jakoś późną wiosną/latem. Zdaje się, że w czerwcu, bo wcześniej zapomniałem :( Ale to i tak zmianę właściciela powinni odnotować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tomirek napisał:

 

No właśnie chyba nie. Po to sprzedający zgłasza zbycie auta w WK podając dane nowego nabywcy, żeby w sytuacji gdy nabywca nie przerejestruje samochodu w bazie danych i tak były dane kupca. 

 

Ale kupujacy czesto puszczaja aut dalej i czasami masz kilka umow pomiedzy roznymi posrednikami :hehe:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Ale kupujacy czesto puszczaja aut dalej i czasami masz kilka umow pomiedzy roznymi posrednikami :hehe:

 

 

No fakt, jak ja Frotkę kupowałem to miałem całą garść. Pierwszy właściciel sprzedał ją komuś. Ten ktoś sprzedał ją pracownikowi mojego kolegi (kumpel prowadził warsztat offroadowy). No ale chłopak nie miał kiedy jej robić i stała. Więc od pracownika odkupił ją funfel (właściciel warsztatu), żeby żonie ją zrobić. Żona zaszła w ciąże i stwierdziła, że nie będzie jeździć. Frotka stała niedokończona, trafiłem się ja i kumpel skończył ją dla mnie. Po skończeniu ją kupiłem podpisując stosowną umowę.

Po drodze nikt jej nie przerejestrował, pojechałem więc do urzędu z 4 umowami i dowodem rejestracyjnym, w którym widniał cały czas pierwszy właściciel  ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, tomirek napisał:

 

No właśnie chyba nie. Po to sprzedający zgłasza zbycie auta w WK podając dane nowego nabywcy, żeby w sytuacji gdy nabywca nie przerejestruje samochodu w bazie danych i tak były dane kupca. 

 

35 minut temu, Joki napisał:

To tak nie działa. Powinno ale nie jest.

Potwierdzam, niestety nie działa i nie wiem po kiego się to zgłasza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, tomirek napisał:

dowodem rejestracyjnym, w którym widniał cały czas pierwszy właściciel  ;] 

Tak Fiata brava kupiłem, garść umów a w dowodzie rejestracyjnym pierwszy właściciel xD nikt nie przerejestrowal oprócz mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Joki napisał:

To tak nie działa. Powinno ale nie jest.

jest info o sprzedaży, komu i kiedy. Niestety dalej auto na @tomirek wisi, bo poprzednik nie wystąpił do urzędu z wnioskiem o zarejestrowanie pojazdu na siebie. Rejestracja występuje na drodze decyzji administracyjnej. Skoro gość olał to urząd sam z siebie nie może. Osobną kwestią jest to co zostaje udostępnione osobie sprawdzającej on-line, a tym co uprawnionym służbom. Na mnie wisi jeszcze lanos, bmw, clio ale po wejściu w szczegóły są informacje jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, r1sender napisał:

jest info o sprzedaży, komu i kiedy. Niestety dalej auto na @tomirek wisi, bo poprzednik nie wystąpił do urzędu z wnioskiem o zarejestrowanie pojazdu na siebie. Rejestracja występuje na drodze decyzji administracyjnej. Skoro gość olał to urząd sam z siebie nie może. Osobną kwestią jest to co zostaje udostępnione osobie sprawdzającej on-line, a tym co uprawnionym służbom. Na mnie wisi jeszcze lanos, bmw, clio ale po wejściu w szczegóły są informacje jak wyżej.

 

Na mnie wisi to ;] 

Dalej widnieję jako właściciel z moim aktualnym, warszawskim adresem ;] Nabyłem go ćwierć wieku przed narodzinami :hehe: 

 

PS. Nie wiedziałem, że 125P produkowali w 1946 ;] 

 

 

2019-01-07 22_50_54.jpg

2019-01-07 22_55_20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, r1sender napisał:

jest info o sprzedaży, komu i kiedy. Niestety dalej auto na @tomirek wisi, bo poprzednik nie wystąpił do urzędu z wnioskiem o zarejestrowanie pojazdu na siebie. Rejestracja występuje na drodze decyzji administracyjnej. Skoro gość olał to urząd sam z siebie nie może. Osobną kwestią jest to co zostaje udostępnione osobie sprawdzającej on-line, a tym co uprawnionym służbom. Na mnie wisi jeszcze lanos, bmw, clio ale po wejściu w szczegóły są informacje jak wyżej.

To albo to jest od niedawna,  albo służby są leniwe i mandaty i wezwania wysyłają wg tego co widzi zwykły użytkownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Luke16 napisał:

Potwierdzam, niestety nie działa i nie wiem po kiego się to zgłasza...

U mnie w okolicy zgłasza się zbycie w komunikacji, żeby można było zgłosić zbycie w ubezpieczalni auta. Tak sobie to powymyślali, pewnie nie ma na to żadnego przepisu ale tak wymagają. Bez kwitka z Urzędu nie przyjmą zgłoszenia zbycia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Smigiel napisał:

Bez kwitka z Urzędu nie przyjmą zgłoszenia zbycia ...

Yyy to gdzie Ty masz auto ubezpieczone? Ja robie skan umowy i mailem wysypam. Chyba PZU nawet nie wymaga skanu tylko trzeba wpisać dane kupującego w ich formularzu i wysłać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Smigiel napisał:

U mnie w okolicy zgłasza się zbycie w komunikacji, żeby można było zgłosić zbycie w ubezpieczalni auta. Tak sobie to powymyślali, pewnie nie ma na to żadnego przepisu ale tak wymagają. Bez kwitka z Urzędu nie przyjmą zgłoszenia zbycia ...

 

Wysylaj mailem albo poczta to sobie będą mogli chcieć :hehe:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Mike_wwl napisał:

To albo to jest od niedawna,  albo służby są leniwe i mandaty i wezwania wysyłają wg tego co widzi zwykły użytkownik.

nie kumasz, nie mogę wystawić kwita na osobę z umowy, bo nie jest to równoznaczne z tym, że jest ona właścicielem pojazdu. Może, a nie musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, r1sender napisał:

nie kumasz, nie mogę wystawić kwita na osobę z umowy, bo nie jest to równoznaczne z tym, że jest ona właścicielem pojazdu. Może, a nie musi być.

Nie w tym rzecz,  już jakiś czas temu pisałem,  że znajomy starszy człowiek sprzedał samochód i zgłosił to w urzędzie, a non stop przychodzą do niego wezwania o wskazanie kierującego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.