Skocz do zawartości

Zakup auta w USA


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Może ktoś się orientuje jak kupić (stare) auto w US ;).

 

Załóżmy, ze mam wybrane auto od osoby prywatnej i nie uda mi się dotrzeć do niej osobiście, co poza płatnością należy załatwić ?

Transport - jest wiele firm, zleca się odbiór, clenie i nadanie do pl to jasne, ale jakei dokumenty powinien przekazać sprzedający ?

Czy podpisuje się coś na kształt naszej umowy ?

Nie wiem czy nie wyjdzie tak, że będe musiał podjąć ryzyko płatności przelewem, wtedy jest jakiś sposób na zabezpieczenie się przed nieuczciwym sprzedającym (typu nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobisz) ?

Jeżeli jednak byłbym osobiście to podpisuje się coś ?

 

Jak rozumiem trzeba sprawdzać "clean title", czy nie wyklucza to rejestracji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Panie. Jak nie polecisz na miejsce szukac auta i gadac to ja bym to zlecil firmie niech na koniec podstawi auto pod dom w PL. Wiadomo wszystko sie da ale jak kiedys powiedzialem o platnosci przelewem to popatrzyli na mnie jak na wariata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, sherif napisał:

Prowizja to 30% wartości auta, przynajmniej tego co namierzyłem :phi:.

Napisałem o przelewie, zobaczymy co odpisze.

 

@Florydziak

@HanYs

Podpowiecie jak wygląda proces zakupu /sprzedaży ?

http://www.domashipping.com/page cennik.html

Takie są koszty przesyłki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, HanYs napisał:

http://www.domashipping.com/page cennik.html

Takie są koszty przesyłki. 

 

Koszty znam, jest kilka większych firm co sie tym zajmują ja np Doma. Dla nich mam podać tylko adres i pojadą odebrać auto, żeby dowieść do portu.

Bardziej chodzi mi o stronę formalną przy zakupie auta od osoby prywatnej. Jakie dokumenty wymagać i jak wygląda procedura sprzedaży. Wszystko wskazuje na to, że auto będe chciał kupić jednak zdalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz już upatrzony konkretny samochód pod znanym adresem to spróbuj uderzyć do firm które importują auta z aukcji i wybrać najlepszą ofertę. Jest tego multum w google ale wiadomo, że każdy chce zarobić.

np:  https://transport-auta-z-usa.pl/kontakt/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robciolas napisał:

Jeśli masz już upatrzony konkretny samochód pod znanym adresem to spróbuj uderzyć do firm które importują auta z aukcji i wybrać najlepszą ofertę. Jest tego multum w google ale wiadomo, że każdy chce zarobić.

np:  https://transport-auta-z-usa.pl/kontakt/

 

Te firmy przeważnie importują tylko, czyli szukają lawety i zlecają im odebranie auta i dowiezienie do portu. Niektóre w ramach prowizji 800-1000USD mogą pojechać i sprawdzić auto przed zakupem. Ja takiej opcji nie potrzebuje, poprostu chce je kupić, tylko nie wiem czego wymagać i jak wygląda kwestia umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sherif napisał:

Te firmy przeważnie importują tylko, czyli szukają lawety i zlecają im odebranie auta i dowiezienie do portu. Niektóre w ramach prowizji 800-1000USD mogą pojechać i sprawdzić auto przed zakupem. Ja takiej opcji nie potrzebuje, poprostu chce je kupić, tylko nie wiem czego wymagać i jak wygląda kwestia umowy.

W USA od sprzedającego dostajesz tylko Title (akt własności) który sprzedający powinien podpisać. 

title_illinois.jpg?height=320&width=248

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sherif napisał:

Te firmy przeważnie importują tylko, czyli szukają lawety i zlecają im odebranie auta i dowiezienie do portu. Niektóre w ramach prowizji 800-1000USD mogą pojechać i sprawdzić auto przed zakupem. Ja takiej opcji nie potrzebuje, poprostu chce je kupić, tylko nie wiem czego wymagać i jak wygląda kwestia umowy.

No to czym tutaj się przejmujesz - title + rachunek, żeby było wiadomo od czego liczyć opłaty celno-akcyzowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, norm4n napisał:

No to czym tutaj się przejmujesz - title + rachunek, żeby było wiadomo od czego liczyć opłaty celno-akcyzowe.

Już nasi urzędnicy wiedzą od czego liczyć, i nic to nie ma wspólnego z cena z faktury 😂 jestem świeżo po, clilem w Niemczech i wzięli kwotę z rachunku, ale po akcyzie mnie do tej pory piecze z tyłu 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, meenia napisał:

Już nasi urzędnicy wiedzą od czego liczyć, i nic to nie ma wspólnego z cena z faktury 😂 jestem świeżo po, clilem w Niemczech i wzięli kwotę z rachunku, ale po akcyzie mnie do tej pory piecze z tyłu 😂

Cło i Vat w Bremerhaven zawsze bez problemu z faktury (byle nie przesadzić). Akcyza zawsze z opinią rzeczoznawcy, nawet przy autach do 2,0 i nie było problemów. Chyba że auto nie uszkodzone, to :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tilok napisał:

Cło i Vat w Bremerhaven zawsze bez problemu z faktury (byle nie przesadzić). Akcyza zawsze z opinią rzeczoznawcy, nawet przy autach do 2,0 i nie było problemów. Chyba że auto nie uszkodzone, to :nie_wiem:

Auto do 2,0 na podstawie zdjęć nawet opłacisz, moje to 2,5 i pomimo opinii rzeczoznawcy i tak zakwestionował urzędnik kwotę, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, HanYs napisał:

W USA od sprzedającego dostajesz tylko Title (akt własności) który sprzedający powinien podpisać. 

ok, ale co z dokumentem sprzedaży ? Wyczytałem, że jest coś takiego jak Bill of Sale i wygląda to  jak nasza umowa. Chodzi mi o dokument, który jest dowodem (m.in dla Urzędu Celnego), że to ja zakupiłem te auto. Tylko nie wiem czy jest to jakiś standard czy dowolność.

 

10 godzin temu, norm4n napisał:

No to czym tutaj się przejmujesz - title + rachunek, żeby było wiadomo od czego liczyć opłaty celno-akcyzowe.

Jaki rachunek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tilok napisał:

Cło i Vat w Bremerhaven zawsze bez problemu z faktury (byle nie przesadzić). Akcyza zawsze z opinią rzeczoznawcy, nawet przy autach do 2,0 i nie było problemów. Chyba że auto nie uszkodzone, to :nie_wiem:

To samo słyszałem, od firmy transportowej, że taniej i lepiej jest odprawiać w Bremerhaven. U mnie rachunek będzie niski, bo auto zardzewiałe (ale nieuszkodzone);).

W Gdyni podobno, mogą nawet koło zapasowe chcieć opodatkować :phi:, a część części chce wysłać z autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sherif napisał:

 

W Gdyni podobno, mogą nawet koło zapasowe chcieć opodatkować :phi:, a część części chce wysłać z autem.

To są debile, którzy dzięki takim zachowaniom powodują, że hajs od dawna zamiast lecieć do PL leci do DE :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎11‎.‎01‎.‎2019 o 10:32, sherif napisał:

Koszty znam, jest kilka większych firm co sie tym zajmują ja np Doma. Dla nich mam podać tylko adres i pojadą odebrać auto, żeby dowieść do portu.

Bardziej chodzi mi o stronę formalną przy zakupie auta od osoby prywatnej. Jakie dokumenty wymagać i jak wygląda procedura sprzedaży. Wszystko wskazuje na to, że auto będe chciał kupić jednak zdalnie.

Jestem w temacie, bo 2 miesiące temu sprowadzałem auto. Uwierz że nie warto kupować samemu :oki: Jak coś to pisz na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, meenia napisał:

Już nasi urzędnicy wiedzą od czego liczyć, i nic to nie ma wspólnego z cena z faktury 😂 jestem świeżo po, clilem w Niemczech i wzięli kwotę z rachunku, ale po akcyzie mnie do tej pory piecze z tyłu 😂

A wystarczylo poczytać orzecznictwo, albo zlecić komuś kto się na tym zna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, meenia napisał:

Auto do 2,0 na podstawie zdjęć nawet opłacisz, moje to 2,5 i pomimo opinii rzeczoznawcy i tak zakwestionował urzędnik kwotę, 

Na jaką okoliczność była opinia rzeczoznawcy ? Wartości rynkowej w Polsce ? Jakie to ma znaczenie, skoro podstawą opodatkowania jest kwota zapłacona w USA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sherif napisał:

ok, ale co z dokumentem sprzedaży ? Wyczytałem, że jest coś takiego jak Bill of Sale i wygląda to  jak nasza umowa. Chodzi mi o dokument, który jest dowodem (m.in dla Urzędu Celnego), że to ja zakupiłem te auto. Tylko nie wiem czy jest to jakiś standard czy dowolność.

 

Jaki rachunek ?

Niech będzie faktury ... dla mnie bill of sale to rachunek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, norm4n napisał:

Na jaką okoliczność była opinia rzeczoznawcy ? Wartości rynkowej w Polsce ? Jakie to ma znaczenie, skoro podstawą opodatkowania jest kwota zapłacona w USA ?

Czyli opinia rzeczoznawcy jest niepotrzebna i według Ciebie płaci się od kwoty na fakturze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Tilok napisał:

Czyli opinia rzeczoznawcy jest niepotrzebna i według Ciebie płaci się od kwoty na fakturze?

Według mnie płaci się od kwoty na fakturze. Tego, że opinia rzeczoznawcy nie jest potrzebna nie napisałem, ale nie robi się jej na okoliczność wartości pojazdu w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, norm4n napisał:

Według mnie płaci się od kwoty na fakturze. Tego, że opinia rzeczoznawcy nie jest potrzebna nie napisałem, ale nie robi się jej na okoliczność wartości pojazdu w Polsce.

Mam fakturę na 4000 USD za auto z 2018 roku. Który US uwierzy w taką wartość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tilok napisał:

Mam fakturę na 4000 USD za auto z 2018 roku. Który US uwierzy w taką wartość?

O co Ty mnie pytasz ? Tyle zapłaciłeś za samochód ? Jesteś w stanie udowodnić "uzasadnione przyczyny odbiegania podstawy opodatkowania od wartości rynkowej w Polsce" ? Chcesz popisać to zapraszam na priv....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, norm4n napisał:

Niech będzie faktury ... dla mnie bill of sale to rachunek :)

Ok, niech będzie rachunek ;), choć na prawdę to odpowiednik (uproszczony) naszej umowy. Myślałem, że chodzi Ci o inny rachunek .

 

12 godzin temu, norm4n napisał:

No to jaki masz problem ? Zapłaciłeś, to od tego płacisz :)

Tutaj jedna z firm transportowych też wskazała, że to minus clenia w Gdyni, że mają swoje tabelki, cenniki i często nie chcą uwzględnić tego co na rachunku. W moim przypadku rozrzut duży od 2k$ do 100k$. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie musisz dostać title - tytuł własności pojazdu (taki "akt notarialny" dla auta) oraz mieć jakiś dowód zakupu (invoice - potrzebne do clenia i rejestracji w WK)

 

Na samym title'u upewnij się, ze nie masz adnotacji "certificate of destruction", "flood", "parts only"  - bo nie zarejestrujesz tego w PL, bez title'a też nie zarejestrujesz (jeśli ktoś będzie oferowałjedynie "bill of sale"

Wszelką logistykę załatwiałem zawsze przez pośrednika (koszt 2000-2500 PLN), ale nie interesowało mnie nic po drodze, tzn płaciłem w sumie 3 transze - pierwsza za auto + transport do portu w USA, druga gdy auto trafiało do mnie pod dom (za kontener + agencja celna + odprawa niemcy + przesyła dokumentów, trzecia - gotówką kierowcy przy odbiorze za cło+vat+ transport z Portu pod dom - kierowca wydawał mi od razu potwierdzenie odprawy celnej w Bremenhaven.

 

Metoda sprawdzona kilka razy i działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Chooper napisał:

Przy zakupie musisz dostać title - tytuł własności pojazdu (taki "akt notarialny" dla auta) oraz mieć jakiś dowód zakupu (invoice - potrzebne do clenia i rejestracji w WK)

 

Na samym title'u upewnij się, ze nie masz adnotacji "certificate of destruction", "flood", "parts only"  - bo nie zarejestrujesz tego w PL, bez title'a też nie zarejestrujesz (jeśli ktoś będzie oferowałjedynie "bill of sale"

Wszelką logistykę załatwiałem zawsze przez pośrednika (koszt 2000-2500 PLN), ale nie interesowało mnie nic po drodze, tzn płaciłem w sumie 3 transze - pierwsza za auto + transport do portu w USA, druga gdy auto trafiało do mnie pod dom (za kontener + agencja celna + odprawa niemcy + przesyła dokumentów, trzecia - gotówką kierowcy przy odbiorze za cło+vat+ transport z Portu pod dom - kierowca wydawał mi od razu potwierdzenie odprawy celnej w Bremenhaven.

 

Metoda sprawdzona kilka razy i działa. 

Dzięki.

Title jak rozumiem właściciel przekaże kierowcy lawety. Ja spróbuję podpisać Bill od Sale i dostać skan mailem. Title sprawdziłem, wypadków brak. Jest jedynie wpis: EXEMPT Mileage, jak doczytałem to jest to std dla starszych aut, które mają licznik do 100k i system nie może gwarantować autentyczności przebiegu.

Odnośnie sprowadzenie to jak widzę firmy mają różną strategie, niektóre oferują pod dom, inne do bazy firmy w pl, ale to szczegóły.

Z jakiej firmy logistycznej korzystałeś, jak to nie tajemnica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, luccass napisał:

A ja tak spytam przy okazji, jakie samochody warto z tych odległych Stanów ciągnąć?

tapatalked
 

Stare ;). Jak będą miały min 30lat to płaci się tylko 8% vat (pojazd zabytkowy), u nas takie są duuużo droższe. Patrzyłem też na Leafa (nieuszkodzone) i też wychodzi sporo taniej uwzględniając opłaty. No i wybór znacznie większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, sherif napisał:

Stare ;). Jak będą miały min 30lat to płaci się tylko 8% vat (pojazd zabytkowy), u nas takie są duuużo droższe. Patrzyłem też na Leafa (nieuszkodzone) i też wychodzi sporo taniej uwzględniając opłaty. No i wybór znacznie większy.

@sherif a gdzie Ty je oglądasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Chalek napisał:

@sherif a gdzie Ty je oglądasz? 

Różnie:

craigslist.org - taki ich olx

fora użytkowników

eBay

komisy specjalizujące się w danej marce

To dotyczy aut starych, są jeszcze portale aukcyjne, ale tam mało zabytków :)

 

Z craiglist trzeba uważać, bo podobno dużo oszustów, znalazłem tak super auto, ale gość się nie odzywa od tygodnia. Znalazłem więc drugie na forum marki i te przed chwilą kupiłem :phi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.