Skocz do zawartości

Ford S-MAX 2,0 TDCi 2007 sprawdzenie VIN


motil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam wielką prośbę, chodzi o sprawdzenie Forda S-MAX po Vinie - WF0SXXGBWS7D47978

Czy silnik 2,0 TDCi to dobry wybór w tym modelu? Czy obawiać się przebiegu rzędu 220 tys. km (jest szansa że realny, bo krajowy) ?

Będę wdzięczny za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnego ale z silnikiem 1,6tdci Kupiłem poleasingowy z przebiegiem 160kkm. Teraz mam 210 i odpukać nic się nie dzieje. Chciałem silnik 2.0 jak Twój ale były z większymi przebiegami i słabym wyposażeniem.
Wbrew pozorom bo tego się bałem to 1,6 też jeździ - to nie jest rajdowka ale takich aut nie kupuje się żeby się ścigać spod świateł. Ogólnie bardzo polecam ten samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2.0TDCi 140KM z 2009r, czyli DW10 jak ten z tego S-MAX'a. Sprzedałem przy 230kkm - regenerowałem turbo przy tym przebiegu, przy 200kkm powinien być zrobiony rozrząd, to jakieś 1100zł. Sprzęgło i dwumasa u mnie były ok, za to pociekł uszczelniacz w silniku od strony skrzyni - trzeba zdjąć skrzynię - to pewnie i tak dwumasa i sprzęgło do wymiany by poszły - na wszelki wypadek, ale to już nie wiem, następny właściciel robił.  

Sprawdź zawieszenie tył - naprawa jest droga, w moim szanowanym przy 230kkm było sporo z tyłu do wymiany, a kompletny remont (bez amortyzatorów tył) to jakieś 2000-2500zł trzeba liczyć.

Sprawdź półki na rdzę - zakończenia progów w nadkolach przód i tył. Mój rdzewiał tam, gdzie był naprawiany blacharsko wyłącznie, poza tym było ok, jakiś drobny nalot z tyłu na podłodze.

W silniku lubi siadać EGR (dymi przy gwałtownym dodaniu gazu - ja zaślepiłem, można wymienić/myć EGR), podobnie zawór sterowania turbiną - nowy około 150zł, można wymienić samemu "pod blokiem". Czasami pukają amory z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykończenie wnętrza - Integrate (B-C) / Infinity Blue

Jak wygląda w tej wersji, czy to taka szaro/niebieskawa kolorystyka?

 

Czy może mi ktoś podpowiedzieć ile orientacyjnie kosztuje wymiana kompletnego sprzęgła dwumasowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.