Skocz do zawartości

E46 318Ti - opinie


swienty

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy po co Ci takie auto.

Jak dla fun'u to spoko. TI czyli to kompakt? Kompot to PODOBNO najlepiej prowadzące się E46. Do upalania da frajdę. Choć ja bym szukał 2.5 ;)

 

A jak szukasz normalnego auta, do normalnej jazdy na codzień to przemyśl to bo używane BMW to studnia bez dna. Miałem 3: e36 328i, e39 525iA, e39 530dA i każda to studnia bez dna. Powiedziałem dość i kupiłem na codzień nowego Golfa i była to doskonała decyzja. Ale do zabawy mam właśnie BMW, e36 320i 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto to kupic?

2004r, 192k przebiegu, 143KM.

Czytałem że jest tutaj jakiś problem z rozrządami.

Jaki jest koszt wymiany?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Miałem 2003

 

Absolutnie genialne auto jeśli chodzi o kompromis komfort / przyjemność prowadzenia

 

Dobrze łyka gaz (uwaga to nie ma przepustnicy!)

 

Jak działa silnik to brak jak niedomaga to uciekać. Nikt tego nie ogarnia za normalne pieniądze. Kombinacja valvetronica i vanosa w jednym.

 

Rozrząd jest na łańcuchu i w tym roczniku już powinien być poprawiony - napinacz

 

Wysłane z tel.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to już wiem dlaczego sąsiad na początku e kwietniu 2018 zachwalał właśnie ten model BMW. Takie świetne miało być po czyszczeniu całego silnika jakimiś płukanka mi. Hehe po 3 miechach pozbył się grata. A najlepsze jest to że pojechał po tę auto do Berlina. Przyjechał na kołach bo " Niemiec z żalem sprzedawał" ... Pewnie gry, się sypał niemiłosiernie i wstyd było.mu się przyznać. Ale będę miał teraz breche z niego.... Hehe

 

 

Bryła fajna ale jak silniki kupoaste.to odpusc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HARDTECHNO napisał:

A najlepsze jest to że pojechał po tę auto do Berlina. Przyjechał na kołach bo " Niemiec z żalem sprzedawał"

Żeby się nie okazało, że Niemiec miał jakieś turecko brzmiące nazwisko, a zamiast garażu, spory plac.

Wiesz ile sąsiad zapłacił za to auto?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kenickie napisał:

Żeby się nie okazało, że Niemiec miał jakieś turecko brzmiące nazwisko, a zamiast garażu, spory plac.

Wiesz ile sąsiad zapłacił za to auto?

 

12.500 wyszło go za całość auto+opłaty+podróż+nocleg. Bo wrócił w poniedziałek a pojechał w piątek wieczorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Compacta e46 odpuściłem z racji 2+3, ale 6 lat temu wszedłem w bmw e46 turas 330dA "na chwilę". Auto wymagało przez ten czas nieco wkładu, ale w większości ogarnąłem to akceptowalnymi kosztami i w dużej mierze własną dociekliwością i robocizną.

Auto musiałem kupić na już po "całce" innego. Parę lat temu zastanawiałem się nad sprzedażą, ale wolę pośmiać się z dobrego stand upu niż ze śmiesznych tekstów kupujących januszów. I nie żałuję, bo auto zostało jako "zastępcze", co mnie uratowało, jak 300km km od domu główne i nowsze (i nowocześniejsze) auto klękło i powiedziało wszystkimi konmtrolkami "czniam to, dalej nie jadę". Zapasowe e46 machnęło prawie 4kkm w tydzień bez wcześniejszego przygotowania.

Takie e46 (bez względu na budę) to sympatyczne autko, ale, jak piszą przedmówcy, można wtopić w spore koszty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2019 o 07:11, swienty napisał:

Warto to kupic?

2004r, 192k przebiegu, 143KM.

Czytałem że jest tutaj jakiś problem z rozrządami.

Jaki jest koszt wymiany?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

318 nie warto. Jak już wchodzić do tej rzeki (a woda może to zimna jak zimny prysznic), to lepiej poszukać coś z R6. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, swienty napisał:

Ojciec kupił w sobotę tytułowe E46 i na razie wszystko chodzi i jest zadowolony. Osobiście auta nie widziałem. ;) 

Mój nie tak dawno jeszcze jeździł E28 - szwagier nazywał ją babcią  :hehe:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adamro napisał:

15 lat i 192kkm przebiegu.

No i?

Ja mam (do sprzedania) e39 z 3 litrowym dieslem i automatem, 16lat i 230kkm. Przebieg weryfikowany i prawdziwy.

 

A ostatnio dowiedziałem się, że mam w rodzinie Astrę K 1.4T 2 letnią z ... 6kkm nalotu 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Mars_wrc napisał:

...

Ja mam (do sprzedania) e39 z 3 litrowym dieslem i automatem, 16lat i 230kkm. Przebieg weryfikowany i prawdziwy.

 

A ostatnio dowiedziałem się, że mam w rodzinie Astrę K 1.4T 2 letnią z ... 6kkm nalotu 😂

Trochę racji Ci przyznaję. Jest jakiś procent samochodów, nie mających dużych przebiegów. Sam sprzedawałem 10-letnią Zafirę z przebiegiem 160 kkm, jednak w zdecydowanej większości, o ile nie są to auta miejskie,  15 latki mają sporo większe przebiegi. Ale jak napisałem - perełki zawsze się zdarzają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.