Skocz do zawartości

Może głupie i było ale warto Cromę


Sharpy

Rekomendowane odpowiedzi

po Stilo MW brać? nie ukrywam, że automat byłby ok oraz te 150KM. Przestrzeń mi odpowiada, no i w końcu to podobno następca Stilonka? :) najważniejsze pytanie skąd i gdzie kupić taką  używkę, żeby wścieku nie dostać po kilku miesiącach użytkowania? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po Stilo MW brać? nie ukrywam, że automat byłby ok oraz te 150KM. Przestrzeń mi odpowiada, no i w końcu to podobno następca Stilonka? najważniejsze pytanie skąd i gdzie kupić taką  używkę, żeby wścieku nie dostać po kilku miesiącach użytkowania?
Oprócz tego, że najmłodsze roczniki wkraczają w dziewiąty rok eksploatacji to fajne auto. Sam zmieniałem Stilo na Cromę i używałem 3 lata.
Podobała mi się charakterystyka silnika, wygoda i wyciszenie.
Co mi się nie podobało to:
-stacyjka pomiędzy fotelami - na początku super, takie oryginalne, ale praktyczność zerowa
- mało schowków
- brak City
- mniejszy bagażnik niż w Vectra c kombi
- miałem jasne wnętrze - koszmar
Przez 3 lata awarie:
Pękła rura intercoolera
Hamulce wciąż mi się grzały
Rozrusznik
Czujnik ABS
Złączka wtrysku
Klamka pasażera
Problem ze skrzynią M32 na zimno źle wchodziły biegi
Na końcu eksploatacji wysiadło wspomaganie, ponoć jakiś powszechny problem z wiązka elektryki.
Usunięcie klap wirowych z kolektora też traktuję jako awarię, bo były w stanie bardzo agonalnym.

Jako 5 latka bym kupił, ale w tej chwili to już prawie Youngtimer :)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gilbert3 napisał:

Oprócz tego, że najmłodsze roczniki wkraczają w dziewiąty rok eksploatacji to fajne auto. Sam zmieniałem Stilo na Cromę i używałem 3 lata.
Podobała mi się charakterystyka silnika, wygoda i wyciszenie.
Co mi się nie podobało to:
-stacyjka pomiędzy fotelami - na początku super, takie oryginalne, ale praktyczność zerowa
- mało schowków
- brak City
- mniejszy bagażnik niż w Vectra c kombi
- miałem jasne wnętrze - koszmar
Przez 3 lata awarie:
Pękła rura intercoolera
Hamulce wciąż mi się grzały
Rozrusznik
Czujnik ABS
Złączka wtrysku
Klamka pasażera
Problem ze skrzynią M32 na zimno źle wchodziły biegi
Na końcu eksploatacji wysiadło wspomaganie, ponoć jakiś powszechny problem z wiązka elektryki.
Usunięcie klap wirowych z kolektora też traktuję jako awarię, bo były w stanie bardzo agonalnym.

Jako 5 latka bym kupił, ale w tej chwili to już prawie Youngtimer :)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki za info - brak city? Ciekawostka :( Ale nie mniejszy bagażnik niz w Stilo? Z elektryką nie miałem prawie problemów u siebie - żadnego loose connection, co z klamką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sharpy napisał:

Dzięki za info - brak city? Ciekawostka :( Ale nie mniejszy bagażnik niz w Stilo? Z elektryką nie miałem prawie problemów u siebie - żadnego loose connection, co z klamką?

City to Fiatowski wynalazek, a Croma to raczej Vectra C w innej budzie. 

Klamka wewnętrzna zostaje w dłoni - dzieje się, gdy ktoś nie ma wyczucia - plastik się łamie. Usterka łatwa w usunięciu, niestety klamki nie są tanie - ja płaciłem 200 PLN (około 3 lata temu).

Zapomniałem o sprężynach z przodu - też wymieniałem. 

Co do automatu to nie wiem, bo nie miałem do czynienia. W pewnym momencie rozważałem zmianę z 1.9/150 na 2.4/200, ale podaż tak marna, że odpuściłem. Z automatem z 1.9 też nie będzie lepiej. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2019 o 22:30, Sharpy napisał:

Dzięki za info - brak city? Ciekawostka :( Ale nie mniejszy bagażnik niz w Stilo? Z elektryką nie miałem prawie problemów u siebie - żadnego loose connection, co z klamką?

Jeżeli napaliles się na crome. To szukaj takiej żeby miała 2 kluczyki piloty. Nie dorobisz pilota gdyż system philipsa narazie nie złamano. Jak już coś to tylko grot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 11.01.2019 o 22:30, Sharpy napisał:

Dzięki za info - brak city? Ciekawostka :( Ale nie mniejszy bagażnik niz w Stilo? Z elektryką nie miałem prawie problemów u siebie - żadnego loose connection, co z klamką?

Polecam. Cromke mozna znalezc z rozsadnym nalotem. Mysle, ze  floty malo braly, prywatni Wlosi moze czesciej.

Ceny obecnie od 12tys za 2009. Mialem pomysl na zmiane na Freemonta ale poki co pojawilo sie pytanie po co?:) wiec zostaje. Auto bezawaryjne jesli nie zaniedbasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.