Skocz do zawartości

Elektryczne ogrzewanie podlogowe


andy7

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. 

 

pokoj ma 13 m2 w ksztalcie litery L

 

Drewniana podloge juz polozylem. Zastanawiam sie tylko czy dac pod panele ktore bede kladl w przyszlosci dwie 2 m2 maty elektryczne aby w chlodniejsze dni to troche podgrzac 

 

Ogrzewanie ma bycnaj najbardziej plaskie  

 

Jakies sugestie ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, andy7 napisał:

Jak w temacie. 

 

pokoj ma 13 m2 w ksztalcie litery L

 

Drewniana podloge juz polozylem. Zastanawiam sie tylko czy dac pod panele ktore bede kladl w przyszlosci dwie 2 m2 maty elektryczne aby w chlodniejsze dni to troche podgrzac 

 

Ogrzewanie ma bycnaj najbardziej plaskie  

 

Jakies sugestie ?

 

 

Żeby miało sens i skuteczność, to pod matami powinna być solidna izolacja termiczna. Jeżeli nie ma, będziesz bez sensu grzał strop.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Artur_W_wa napisał:

W Polsce też tak grzeją, i podłogę i ścianę,  a czasem schody a nawet kostkę brukową. 

Paaanie, u nas to nawet trawniki tak grzeją. Sam widziałem jak od jednej studzienki do drugiej śnieg roztopiony i zielona trawka rośnie zimą. ;)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, andy7 napisał:

...Drewniana podloge juz polozylem. Zastanawiam sie tylko czy dac pod panele ktore bede kladl w przyszlosci dwie 2 m2 maty elektryczne aby w chlodniejsze dni to troche podgrzac

Ogrzewanie ma byc najbardziej plaskie  ...

Jeśli ma być płaskie, to są też folie grzewcze.   A kilka metrów maty pod panelami to zły pomysł.  Lepiej grzać pod dużą powierzchnią równomiernie.

Edytowane przez gondoljerzy
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, andy7 napisał:

Jak w temacie. 

 

pokoj ma 13 m2 w ksztalcie litery L

 

Drewniana podloge juz polozylem. Zastanawiam sie tylko czy dac pod panele ktore bede kladl w przyszlosci dwie 2 m2 maty elektryczne aby w chlodniejsze dni to troche podgrzac 

 

Ogrzewanie ma bycnaj najbardziej plaskie  

 

Jakies sugestie ?

 

 

pod panele to trochę nie bardzo ( same trochę izolują), a grzejnik elektryczny na ścianie (teraz jest taki wybór, że patrząc nawet nie zgadniesz, że to grzejnik)? podpięcie pod czujnik temperatury na zewnątrz? (żeby nie grzało w upały), izolacja od spodu, napisz coś więcej, będziem radzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fab4htp napisał:

pod panele to trochę nie bardzo ( same trochę izolują), a grzejnik elektryczny na ścianie (teraz jest taki wybór, że patrząc nawet nie zgadniesz, że to grzejnik)? podpięcie pod czujnik temperatury na zewnątrz? (żeby nie grzało w upały), izolacja od spodu, napisz coś więcej, będziem radzić

 

Dla scislosci miala byc Folia grzewcza !

 

Pod panele zamierzalem dac jakas folie izolujaca. W pokoju nie bedzie sie mieszkalo, to pokoj na Hobby.

 

Ogrzewanie podlogowe wodne nie wchodzi w gre, bo wtedy raczej dalbym kafelki - wada, w zimie gdy pomieszczenie jest nie ogrzewane, ciagnie jak na Syberi lubw Kieleckiem. :phi:

 

W Innej zabudowie mam ogrzewanie elektryczne  w laziende z dobra izolacja. Nie sa to folie grzewcze a jakies spirale i te naprawde sie sprawdzaja, polecam.

 

Narazie dzieki wszystkim za rady.

 

Kaloryfer olejowy bylby zrodlem ogrzewania nr jeden, folie to do dogrzania, lezaly by wmiejscu w ktorym bym siedzial przy stole no i troche po bokach

 

:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fab4htp napisał:

zgoda, a czujnik temperatury na zewnątrz "powie" kiedy ma się włączyć, żeby nie grzać w upał. Ekologia Panie. :)

 

W lecie nie bedzie grzane, to samo przez sie zrozumiale 

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ogrzewanie podłogowe jest super, mam w łazience i aneksie kuchennym, tam gdzie jest terakota (zasilanie z co). Natomiast na poddaszu zainstalowałem maty elektryczne przy zachowaniu wszystkich procedur. Było super do pierwszego rachunku za prąd. W następnym roku na górze zainstalowałem dodatkowe kaloryfery. Pieniądze zainwestowane w maty, jak t

o się mówi, psu d...😒

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ghost2255 napisał:

Mnie kusi położenie takiego ogrzewania w łazience jako uzupełnienie normalnego kaloryfera.

To dobry pomysł?

Bardzo dobry. Mam tak i sobie chwalę ciepłą podłogę po wyjściu spod prysznica. Takie grzanie odparowuje też wodę z podłogi w moment.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MACIEJU napisał:

 Pieniądze zainwestowane w maty, jak t

o się mówi, psu d...😒

 

Powoli chyba dochodze wlasnie do tego stwierdzenia.

 

Kolega z innego Forum mowi, ze aby szybko nagrzac pomieszczenie warto zainwestowac w chinskie Webasto, ponoc kosztuje 1 000 pln'ow 

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, andy7 napisał:

 

Powoli chyba dochodze wlasnie do tego stwierdzenia.

 

Kolega z innego Forum mowi, ze aby szybko nagrzac pomieszczenie warto zainwestowac w chinskie Webasto, ponoc kosztuje 1 000 pln'ow 

 

:)

Przepraszam, ale nie znam tej instalacji,nie będę się wypowiadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, andy7 napisał:

 

Dla scislosci miala byc Folia grzewcza !

 

Pod panele zamierzalem dac jakas folie izolujaca. W pokoju nie bedzie sie mieszkalo, to pokoj na Hobby.

 

Ogrzewanie podlogowe wodne nie wchodzi w gre, bo wtedy raczej dalbym kafelki - wada, w zimie gdy pomieszczenie jest nie ogrzewane, ciagnie jak na Syberi lubw Kieleckiem. :phi:

 

W Innej zabudowie mam ogrzewanie elektryczne  w laziende z dobra izolacja. Nie sa to folie grzewcze a jakies spirale i te naprawde sie sprawdzaja, polecam.

 

Narazie dzieki wszystkim za rady.

 

Kaloryfer olejowy bylby zrodlem ogrzewania nr jeden, folie to do dogrzania, lezaly by wmiejscu w ktorym bym siedzial przy stole no i troche po bokach

 

:)

Ogrzewanie podłogowe wodne nie wchodzi w grę, bo jeśli już masz na tym piętrze, to musisz mieć też wolny slot w rozdzielaczu, rozdzielacz dokładnie w tym pomieszczeniu ew blisko, żeby nie pruć całej podłogi, ułożone tak, żeby jeszcze rury v/r się zmieściły, nawet o tym nie myśl, najbardziej efektywne będzie coś płaskiego na ścianę, ukierunkować promiennik und fertig :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, torelek napisał:

Bardzo dobry. Mam tak i sobie chwalę ciepłą podłogę po wyjściu spod prysznica. Takie grzanie odparowuje też wodę z podłogi w moment.

mam również...ustawione na 28' 

dziś jakbym układał dołożyłbym więcej przewodu...a najlepiej jakbym go zagęścił w celu szybszego nagrzania posadzki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MACIEJU napisał:

 Ogrzewanie podłogowe jest super, mam w łazience i aneksie kuchennym, tam gdzie jest terakota (zasilanie z co). Natomiast na poddaszu zainstalowałem maty elektryczne przy zachowaniu wszystkich procedur. Było super do pierwszego rachunku za prąd. W następnym roku na górze zainstalowałem dodatkowe kaloryfery. Pieniądze zainwestowane w maty, jak t

o się mówi, psu d...😒

To samo moi rodzice zrobili 20 lat temu. Dodatkowo położyli maty w łazience i kuchni (brak grzejnika) oraz na podjeździe (krótko ale ostro w dół). Używali do czasu rachunku za prąd, od przeszło 18lat bezpiecznik w tablicy jest wyłączony. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryczne jako główne jest u nas drogie w eksploatacji, ale bardzo dobrze  się sprawdza jako wspomagacz typu ciepła podłoga w łazience w bloku,

ciepła ściana za którą jest komin wentylacyjny, odladzanie schodów i kostki. Tego ostatniego nie używa się 24h tylko w godzinach urzędowania,  tak ma kolega. Raz wylądował w szpitalu to potem modernizował kostkę i schody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
W dniu 13.01.2019 o 11:18, sherif napisał(a):

To samo moi rodzice zrobili 20 lat temu. Dodatkowo położyli maty w łazience i kuchni (brak grzejnika) oraz na podjeździe (krótko ale ostro w dół). Używali do czasu rachunku za prąd, od przeszło 18lat bezpiecznik w tablicy jest wyłączony. 

 

Dziś technologia poszła ostro do przodu i te maty grzewcze nie ciągną już tyle prądu co wtedy. Jednak nie ma co się oszukiwać, takie ogrzewanie elektryczne sprawdza się jedynie w połączeniu z fotowoltaiką. Ja zdecydowałem się tylko dla tego, że mam fotowoltaikę i tu też trzeba uważać by odpowiednio dobrać moc mat. W bloku bym nie montował czegoś takiego. 

 

 

________________

senegis

Edytowane przez marekklops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, marekklops napisał(a):

Dziś technologia poszła ostro do przodu i te maty grzewcze nie ciągną już tyle prądu co wtedy.

Możesz wyjaśnić co masz na myśli? Chodzi Ci o izolowanie mieszkań, czy sprawność samej maty (bo ta raczej się za bardzo nie zmieniła)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, janusz napisał(a):

Możesz wyjaśnić co masz na myśli? Chodzi Ci o izolowanie mieszkań, czy sprawność samej maty (bo ta raczej się za bardzo nie zmieniła)? 

 

Co kolega ma myśli to widać po podpisie. Teraz te folie "robią podczerwień".....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marekklops napisał(a):

 

Dziś technologia poszła ostro do przodu i te maty grzewcze nie ciągną już tyle prądu co wtedy. Jednak nie ma co się oszukiwać, takie ogrzewanie elektryczne sprawdza się jedynie w połączeniu z fotowoltaiką. Ja zdecydowałem się tylko dla tego, że mam fotowoltaikę i tu też trzeba uważać by odpowiednio dobrać moc mat. W bloku bym nie montował czegoś takiego. 

 

 

________________

senegis

Tzn, że jak .. kabel grzejny stał się bardziej sprawny ;) ?

Rodzice mają PV, ale dalej nie używają mat. W okresach przejsciowych za to dogrzewają się klimą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.