Skocz do zawartości

Dacia 0.9 tce, czy jest jakiś rywal do 45 tys?


jacob24

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Luke16 napisał:

Mój Duster ostatnio był na przeglądzie olejowym u mechanika i jak zawsze każę mu wszystko posprawdzac, najbardziej rozchodzi mi się o zawieszenie bo wiadomo moja praca wiąże się z jazdą po różnych drogach a niekiedy z blotnymi obecnie zamarzniętymi koleinami. 233 tyś km i otrzymałem odpowiedź od mechanika że czego ja tam szukam chyba miodu w wiadomo gdzie... 

Na Twoim miejscu, na etacie, to wolałbym ciurac auta szefa niż swoje, no chyba że płaci Ci tyle za to, że się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ZUBERTO napisał:

Na Twoim miejscu, na etacie, to wolałbym ciurac auta szefa niż swoje, no chyba że płaci Ci tyle za to, że się opłaca.

Jestem na innych zasadach zatrudniony ;) ale to już moja sprawa... 

W poprzedniej pracy najpierw jeździliśmy służbowymi potem szef nakazał nam swoje auta i szczerze? Mi zostało w kieszeni więcej jak dojazdy się zabierało... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slawek_l_83 napisał:

Znam jedna corolle d4d gdzie olej nie byl wymieniony przez 6lat i 120kkm jezdzi dalej na dolewkach emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png
 

Filtr wypadałoby co jakiś czas wymienić ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czachabrava napisał:

A od kiedy lata są wyznacznikiem zużycia? bo szklanej kuli nie mam i ich całkowitego przebiegu nie znam.

Masz rację.

W firmie katowane, 4-5 kierowcow, to na pewno więcej jak 6kkm w rok nie robią, stąd i ten olej przez 55kkm nie zmieniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po przejechaniu w sumie około 300 km wnioski:

 

Auto będę porównywał siłą rzeczy do Aveo 1.2 8v 2006r., na pewno nie do Bmw ani do aut firmowych😀

 

- silnik lekko wibruje na wolnych obrotach

- nie jest wcale taki głośny, słyszalny w porównaniu do 4 cyl. Pandy czy Aveo głośność na podobnym a może i ciut niższym poziomie. Pewnie dochodzi kwestia wyciszenia auta ale nie jest źle

- elastyczność jest w porządku - auto najlepiej czuje się w zakresie mniej więcej od 1500 a 3700 rpm - przyspiesza jak na suche dane nader ochoczo

- reakcja na gaz jest stosunkowo szybka, w sensie - nie ma problemu z włączeniem się do ruchu

- powyżej 4000 rpm stosunkowo niewiele się dzieje a wzrasta niepotrzebnie hałas oraz zużycie paliwa

- można jechać 110 - 120 km/h bez uszczerbku dla zdrowia, później słychać już bardzo wyraźnie silnik

- spalanie to może zostawię na za jakiś czas, to chwilowe potrafi być naprawdę bardzo niskie

- miejsca z przodu mogłoby być więcej jak dla mnie - tutaj Aveo góruje przestronnością z przodu - ale tutaj każdy jest w szoku,  pewnie ze względu na mocno odsuniętą szybę czołową i fotele, które można sporo przesunąć do tyłu

- miejsca z tyłu jest sporo dla dwóch dorosłych osób, bagażnik jest pojemny

 - sprzęgło chodzi lekko, kierownica również, skrzynia biegów w miarę precyzyjna oprócz wstecznego - czasami ciężko go znaleźć:-)

- zawieszenie fajnie wyważone, dobrze łyka nierówności, auto trzyma się drogi - nie porównujmy do klasowych liderów w kwestii prowadzenia ale naprawdę nie jest źle

- drzwi zamykają się ok

- widać maskę oraz jej krańcowe punkty więc parkując sporo widać - w Aveo musiałem się przyzwyczaić bo nie widać tzw. punktów skrajnych, teraz mogę parkować Aveo na tzw. milimetry ale na początku to trzeba było czasami wysiąść z auta i zobaczyć ile jeszcze zostało:-( w Dacii od razu można zaparkować dokładnie

- audio - czyste brzmienie, przyjemnie się słucha, na początek wystarczy, kiedyś zobaczę co tam można ulepszyć ale wstydu nie ma

 

Za tą kasę jak najbardziej ok. Jak ktoś się zastanawia to nie ma nad czym myśleć. 

Aha - plastyki na początku było trochę czuć, teraz powoli zapach się "wycisza" 🙂 

Stosunkowo udane auto, trochę tandetne miejscami to fakt ale da się lubić.

Gdyby było to moje podstawowe auto to dołożyłbym jednak do 0.9 tce. Może jeszcze ta "kosiarka" 1.0 r3 rozkręci się po "kilku" km.  

 

Czasami nagrywam jakieś filmiki, może z czasem coś wrzucę. Może jak będę do Zakopca jechał to będzie dobry sprawdzian. 

 

Oby przetrwała równie bezawaryjnie jak Aveo👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.