Skocz do zawartości

Dacia 0.9 tce, czy jest jakiś rywal do 45 tys?


jacob24

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, jacob24 napisał:

dzięki, może i rozsądniejsze, jednak tylko nowe. Btw może komuś się jednak przydadzą te linki. Zastanawia mnie tylko czemu ktoś pozbywa się auta z przebiegiem 9 tys. 2018 rok za 39,9 tys. to dobra propozycja. Z tego co widzę nie jest to demo...

 

Prawdopodobnie pracownicy kupują ze zniżką, jeżdżą przez rok i sprzedają nadal na tym zarabiając ;)

 

BTW - chciałem zobaczyć po ile jest Ignis (jest droższy), ale pojawiło się jakieś Baleno. Nie wiem co to, środek pewnie tragiczny jak w każdym Suzuki ;) ale ogólnie nie wygląda źle.

Z drugiej strony, gdyby zależało mi na bezproblemowej eksploatacji, to brałbym pewnie Yarisa. Jest jeszcze i20 które łączy względnie przestronne wnętrze z całkiem niezłą wytrzymałością. Micra jest trochę droższa, ale może z wyprzedaży rocznika coś się jeszcze trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, camel00 napisał:

 

Prawdopodobnie pracownicy kupują ze zniżką, jeżdżą przez rok i sprzedają nadal na tym zarabiając ;)

 

BTW - chciałem zobaczyć po ile jest Ignis (jest droższy), ale pojawiło się jakieś Baleno. Nie wiem co to, środek pewnie tragiczny jak w każdym Suzuki ;) ale ogólnie nie wygląda źle.

Z drugiej strony, gdyby zależało mi na bezproblemowej eksploatacji, to brałbym pewnie Yarisa. Jest jeszcze i20 które łączy względnie przestronne wnętrze z całkiem niezłą wytrzymałością. Micra jest trochę droższa, ale może z wyprzedaży rocznika coś się jeszcze trafi.

ad. Baleno szwagier ma to cudo - fajna dynamika, w dodatku dość niskie spalanie, wnętrze przestronne, nieco siermiężne ale można z tym żyć. Nie chciałbym jednak się "dublować";] o i20 myślałem ale chyba zostanę jednak przy Loganie - jeżeli miałbym wyłożyć te 40 z małym hakiem to niech się chociaż jakoś odpycha, czyli 0.9 tce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.0Sce to spoko silnik do miasta, zrobiłem jednym egzemplarzem kilkaset km po Warszawie i jeździło się normalnie. Jednak przepaść względem najsłabszego Golfa 85KM, więc ciut mocniejszy i lżejszy Logan na pewno będzie fajnie śmigał z tym silnikiem.

Patrząc na otomoto to za 42kPLN można kupić Logana Laureate'a z 0.9Tce. Z drugiej strony za 48kPLN można mieć już Fabię TSI 95KM ... i koło się zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mars_wrc napisał:

Patrząc na otomoto to za 42kPLN można kupić Logana Laureate'a z 0.9Tce. Z drugiej strony za 48kPLN można mieć już Fabię TSI 95KM ... i koło się zamyka.

Fabię można już nawet w okolicach 46 wyrwać o ile rzeczywiście cennik wraz z upustami jest aktualny. Rzeczywiście za niecałe 42 tys. można mieć 0.9 tce i gdyby była za równe 40 tys. byłoby super i nie miałbym już dylematu. 

 

Jutro a właściwie to już dzisiaj wycieczka do salonu i zobaczymy co dzień przyniesie. Dzięki za opinie, pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, shapyr napisał:

A co z Mitsubishi Space Star II?  ...wnętrze lata świetlne przed Dacią.

Serio? A w którym miejscu? 8] Z którym rocznikiem Dacii porównujesz?

A co z miejscem i z bagażnikiem? SpaceStar to maluch, nawet w porównaniu z Sandero- bagażnik SpaceStar1,2 to 175l kontra 320l w Sandero...

 

Ciekawie jest poczytać opinie osób, które nie mają Dacii a najczęściej w ogóle nią nie jechali... A mają może w pamięci tylko Dacie sprzed 10 lat- naprawdę sporo się przez ten czas zmieniło.

jacob24- ja mam Sandero dokładnie od roku, dokładnie z tym silnikiem TCe90 i absolutnie nie żałuję zakupu, powtórzyłbym bez wahania. Tyle, że mam wersję Stepway, bo chciałem coś sporo podwyższonego, z dużym prześwitem do częstej jazdy "po dołach". I tu trafiłem w dziesiątkę- ten model nie ma konkurencji w swojej cenie.

Za 45 tys to po lekkich negocjacjach możesz mieć spokojnie najwyższą wersję zwykłego Sandero (w wersjach Laureate lub SL CONNECTED by ORANGE) z tym silnikiem właściwie "ze wszystkim" łącznie z nawigacją i kamerą cofania. Tylne szybki w prądzie też będą...

Silnik TCe90 debiutował w Clio w 2012, więc od 7 lat jest sprzedawany i to dużych ilościach- dotąd nie wykryto żadnych powtarzalnych wad i problemów z tą jednostką.

Sandero z wolnossącym silnikiem 1,0 SCe75 (ten rzeczywiście wszedł dopiero w 2018r) bym nie kupił po porównaniu z TCe90- jeździłem nim również, mam porównanie.

Logana w ogóle nie rozważałem- nie moje klimaty, nie lubię sedanów, czasami przewożę coś większego a poza bagażnikiem to dokładnie z przodu to samo wnętrze co w Sandero- deska, tapicerka, fotele itd. Jeśli już, to kombi (MCV), ale to już jak ktoś potrzebuje małą bagażówkę. Wielkość bagażnika Sandero jest dla mnie w zupełności wystarczająca.

Jak masz konkretne wątpliwości- pytaj! 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, jacob24 napisał:

na początku od razu myślałem o i20 ale trochę się boję o elastyczność. Jestem przyzwyczajony do jeżdżenia na 4 i 5 biegu bez jakiś nadmiernych wachlowań skrzynią. Oglądałem filmik Pertyna i niby nie narzekał ale u nas był wątek o tym aucie i ponoć można go zdławić ruszając. Takie coś pamiętam ze starego Mondeo 1.8 16v - auto było nowe i nie dało się ruszyć bez sporo zwiększonych obrotów.

i20 mialem przez prawie rok i to byl najgorszy samochod jaki mialem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, wujekcybul napisał:

i20 mialem przez prawie rok i to byl najgorszy samochod jaki mialem. 

Coś pamiętam jak pisałeś nt. podświetlenia zegarów. To mi jakoś utkwiło ale chyba miałeś sporo więcej zastrzeżeń

 

Dnia 14.01.2019 o 08:01, bielaPL napisał:

Było nawet z lpg. Lpg nie wchodzi w grę, bez lpg spalanie może być za wysokie. Z tego co czytałem na forum Tipo realne 9 a nawet 10l w mieście. 

 

Dnia 14.01.2019 o 08:11, volcan napisał:

Jest "kupuję Sandero" i szukanie argumentów "na nie" dla pozostałych modeli :)

Niekoniecznie. Ciężko o rywala. W cenie ok 36-37 ciężko o nowe auto z klimatyzacją. Z kolei za 42 tys. ciężko o auto z dynamicznym silnikiem. 

Wszystko jest o kilka tys.droższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było nawet z lpg. Lpg nie wchodzi w grę, bez lpg spalanie może być za wysokie. Z tego co czytałem na forum Tipo realne 9 a nawet 10l w mieście. 
Mam. 8 l nie przekroczyłem.
Trasa pełny bagażnik a jest przepastny (520) i 2+2 klima non stop 7/100

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, cesarz napisał:

A o 208 myślałeś?

 

https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-208-cena-specjalna-wyprzedaz-rocznika-2018-w-aso-ID6yZSdz.html#a1b9dafd7d

 

To już faktycznie klase wyżej niż Sandeto czy Fabia jeśli chodzi o wnętrze

Podoba mi się ale z kasą może być ciężko. Założyłem max 45 ale lepiej gdyby zamknęło się w 40-42. Dojdzie jeszcze ubezpieczenie itp. Nie zamykam się tylko na Dacie ale właśnie cena kusi...:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacob24 napisał:

Coś pamiętam jak pisałeś nt. podświetlenia zegarów. To mi jakoś utkwiło ale chyba miałeś sporo więcej zastrzeżeń

Plus, ze duze auto. Minus, ze jak kupisz podstawowa wersje to wlasnie bez regulacji podswietlenia noca mozna szalu dostac. No i najgorsze, ze on myszkuje po drodze bo ma za wrazliwy uklad kierowniczy. Ja bym Mikre rozwazyl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cesarz napisał:

A o 208 myślałeś?

To już faktycznie klase wyżej niż Sandeto czy Fabia jeśli chodzi o wnętrze

Drobiazg- podana cena aktualna przy kredytowaniu i na firmę. Dla fizycznych kosztuje 47990...

Wnętrze i materiały w Pugu na pewno bez porównania. Nie ma dyskusji. Za to mniejszy bagażnik niż w Daciach. Natomiast po przestudiowaniu wyposażenia tego konkretnego egzemplarza (cena wyższa od limitu)- to tak naprawdę nad Sandero czy Loganem przeważa jedynie ilością poduszek, czujnikiem zmierzchu i regulacją kierownicy w dwóch płaszczyznach. W ogóle zabawnie w Peugeocie w wyposażeniu wymieniają rzeczy o których w Dacii się nawet nie pisze, bo są standardowo i ich obecność jest naturalna- dlatego na pierwszy rzut oka lista wyposażenia Peugeota wydaje się obszerna a Dacii "biedna". Warto wejść w szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, jacob24 napisał:

Było nawet z lpg. Lpg nie wchodzi w grę, bez lpg spalanie może być za wysokie. Z tego co czytałem na forum Tipo realne 9 a nawet 10l w mieście. 

Bez przesady - 1.4 95KM - średnio poniżej 7l/100

Mam ten silnik w niewiele lżejszym Grande Punto i przy codziennej jeździe trochę miasta, trochę trasy, czasem :but: w siedmiu spokojnie można się zmieścić. Owszem, przy bardzo krótkich dystansach i ciągłym staniu na światłach 10 może wyjść, ale w takich warunkach, to każde auto spali więcej niż powinno.

Daćka jest mniejsza, sporo lżejsza, fizyki się nie oszuka musi spalić mniej. Jeśli wielkość auta i bagażnika nie ma kluczowego znaczenia, rumuńska konstrukcja będzie chyba lepszym rozwiązaniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Majkiel napisał:

Bez przesady - 1.4 95KM - średnio poniżej 7l/100

Mam ten silnik w niewiele lżejszym Grande Punto i przy codziennej jeździe trochę miasta, trochę trasy, czasem :but: w siedmiu spokojnie można się zmieścić. Owszem, przy bardzo krótkich dystansach i ciągłym staniu na światłach 10 może wyjść, ale w takich warunkach, to każde auto spali więcej niż powinno.

Daćka jest mniejsza, sporo lżejsza, fizyki się nie oszuka musi spalić mniej. Jeśli wielkość auta i bagażnika nie ma kluczowego znaczenia, rumuńska konstrukcja będzie chyba lepszym rozwiązaniem.

 

Dzięki za opinie. Nie szukam max przestrzeni, o by nie mniejsze od dotychczasowego Aveo. 80% jazda w 2 osoby, okazjonalnie w 3 lub 4. Bagażnik 300l wystarczy. Co do spalania na krótkich odcinkach wiadomo, że cudów w żadnym aucie nie będzie: -) szukam jednak z założenia czegoś możliwie jak najbardziej oszczędnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wasylek napisał:

Jak masz konkretne wątpliwości- pytaj

Super, to może delikatnie pomęczę😁jak wygląda w praktyce porównanie 1.0 n/a do 0.9 t. Ten 1.0 wydał mi się jakiś stłumiony w porównaniu do 1.2 z Aveo. Przeważnie jadąc nowym nawet na papierze słabszym autem jest efekt w stylu - słabszy ale jedzie lepiej jak mój:-) tutaj tego nie było ale za mało jechałem. Czy fabryczne audio jest warte dopłaty? Mowa oczywiście o tym systemie z nawigacją? Czy zawieszenie na dłuższą metę rzeczywiście jest tak głośne jak piszą? Ja akurat tego nie wyłapałem. Aha no i jak z podmuchami wiatru na autostradzie. To chyba na razie tyle, dzięki:-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacob24 napisał:

Ten 1.0 wydał mi się jakiś stłumiony w porównaniu do 1.2 z Aveo. Przeważnie jadąc nowym nawet na papierze słabszym autem jest efekt w stylu - słabszy ale jedzie lepiej jak mój:-) tutaj tego nie było ale za mało jechałem. Czy fabryczne audio jest warte dopłaty? Mowa oczywiście o tym systemie z nawigacją? Czy zawieszenie na dłuższą metę rzeczywiście jest tak głośne jak piszą? Ja akurat tego nie wyłapałem. Aha no i jak z podmuchami wiatru na autostradzie.

Nie wiem jak jeździ Ci Aveo 1,2, więc trudno mi się odnieść. Mogę tylko porównać daciowe 1,0 do 0,9turbo. Po prostu czuć, że silnik 1,0 ma wyraźnie "mniej siły", zwłaszcza przy ruszaniu, przyspieszaniu i gdy mamy pasażerów. Dodatkowo żeby w miarę żwawo poruszać się 1,0 trzeba go wysoko kręcić- wyżej niż pokazują to suche dane techniczne (maksymalna moc 1,0 wypada przy obrotach o 1300 wyższych niż w przypadku 0,9) To z kolei wiąże się z większym hałasem. Maks moment dla 1,0 przy 3,5 tys obr. a dla 0,9 odpowiednio przy 2,25 tys obr, no i oczywiście mniejszy. W odczuciach różnica jest moim zdaniem jeszcze większa niż na papierze. Silnik TCe po prostu "ciągnie" od samego dołu i jest przy tym dość cichy. No po prostu przyjemnie mi się tym jeździ. Turbo to turbo- nie oszukasz.

Audio z nawigacją (system MediaNav) pochodzi również z Renault i jak najbardziej warte jest dopłaty, szczególnie biorąc jednocześnie kamerę cofania. Poza tym tegoroczne zamówienia powinny już posiadać zupełnie nową wersję MediaNav z Android Auto. Niezależnie które audio się wybierze- zawsze jest bluetooth i sterowanie audio spod kierownicy. Co do zawieszenia- naprawdę nie wiem o co chodzi z głośnością? Moim zdaniem zawieszenie poza silnikiem TCe należy do największych plusów tego auta. Tyle, że ja mam wersję Stepway a tu zawieszenie jest zmienione- inna wysokość, inna charakterystyka. Prawdopodobnie wersja Stepway jest bardziej wrażliwa na boczne podmuchy od zwykłej, ale ja i tu nie mam zastrzeżeń.

Zalecam jazdy próbne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o 208 myślałeś?
 
https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-208-cena-specjalna-wyprzedaz-rocznika-2018-w-aso-ID6yZSdz.html#a1b9dafd7d
 
To już faktycznie klase wyżej niż Sandeto czy Fabia jeśli chodzi o wnętrze
Sorry za mały offtop- rozglądam się za następca swifta-ske ma być automat. Co kurka w tych P208 jest że normal za 46-47 a z automatem się 65 robi...???

A propos Sandero. Kiedyś mi szczęka opadła jak koleżanka Żony na stałe już mieszkająca w Evian nad jeziorem genewskim parę lat temu do nas przyjechała Sandero wlasnie-tam nikt kompleksów nie ma. Value4 Money robi swoje

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Fili_P napisał:

Sorry za mały offtop- rozglądam się za następca swifta-ske ma być automat. Co kurka w tych P208 jest że normal za 46-47 a z automatem się 65 robi...???

A propos Sandero. Kiedyś mi szczęka opadła jak koleżanka Żony na stałe już mieszkająca w Evian nad jeziorem genewskim parę lat temu do nas przyjechała Sandero wlasnie-tam nikt kompleksów nie ma. Value4 Money robi swoje

...
 

Jeżeli chodzi o 208 dzisiaj oglądałem z bliska, zabrakło czasu na jazdę chociaż może i dobrze bo nie kupię - stylistycznie może się podobać, przyjemny w środku. Małe, ale powiedzmy takie dojrzałe autko. Ad. ceny moim zdaniem jest za wysoka. 1.2 82 ps 48 tys., na firmę 46 tys. Ad. asb pewnie występuję z odmianą 110 ps. Tak czy inaczej 65 to praktycznie dwie Daćki Sandero czy Logan-y, cena z sufitu imo.

 

Ad. Value for money nie chcę mi się już tutaj czasami pisać. Niech każdy robi to co chce. Przepłacanie w tej klasie raczej nie ma sensu. Pamiętam jak pojechałem pierwszy raz do pracy do Niemiec - chyba jako jeden z niewielu miałem wtedy auto klasy średniej-wyższej. Dobrze było przez te lata dojrzeć do wielu rzeczy. Stąd ja bez kompleksów wsiadam do swojego "grata" Aveo i jak widzę te wszystkie "goniące lizingi" to gdzieś tam czuję spokój.

 

Dlatego ja nie muszę mieć "blutuczów, czujników, radarów" ;] 

 

Nigdy się nie będę zarzynał dla kawałka blachy mimo, że mam chyba fajnego już klasyka. Na wiosnę będzie czym pojeździć, już się nie mogę doczekać...

 

Odbiegłem od tematu ale jeżeli jeździłeś Swiftem to pewnie przesiadka na Sandero z asb nie będzie in plus ad. prowadzenia czy osiągów. Z sąsiedniego wątku pamiętam, że szukałeś auta nie za długiego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, jacob24 napisał:

Ad. Value for money nie chcę mi się już tutaj czasami pisać. Niech każdy robi to co chce. Przepłacanie w tej klasie raczej nie ma sensu. Pamiętam jak pojechałem pierwszy raz do pracy do Niemiec - chyba jako jeden z niewielu miałem wtedy auto klasy średniej-wyższej. Dobrze było przez te lata dojrzeć do wielu rzeczy. Stąd ja bez kompleksów wsiadam do swojego "grata" Aveo i jak widzę te wszystkie "goniące lizingi" to gdzieś tam czuję spokój.

 

Dlatego ja nie muszę mieć "blutuczów, czujników, radarów" ;] 

 

Nigdy się nie będę zarzynał dla kawałka blachy mimo, że mam chyba fajnego już klasyka. Na wiosnę będzie czym pojeździć, już się nie mogę doczekać...

Mam to samo... A najbardziej ogarnia mnie śmiech jak ktoś piszę że 15nasto letnie BMW X3 z DE kosztujące 50 tyś zł jest lepsze niż inne NOWE auto w tych pieniędzach bo ma prestiż. 

Zacytuję znajomego od którego nie dawno kupiłem Dustera a on kupił sobie nówkę na full wypasie

"ja nie wiem czy ty tym czarnym dluzej nie pojezdzisz niz ja tym
nowym....
tam wystarczyl klucz cztrernastka i wretak i mozna wszytsko zrobic...

a tu.... komputery, bajery.... turbiny, adblue, fap, startstop,
odzyskiwanie energi przy hamowaniau... automatyczne swiatla.... to nie
ma prawa dzialac :)

ty wyciagasz kluczyk ze stacyjki i cisza....a tu....
jeszcze z minute jak z niego wysiade jakies piski, sciski, chrupania i
przetlaczania slychac... swoim zyciem zyje auto niezaleznie od
kierowcy...."

 

Nie wiem może się starzeje ale dla mnie im mniej tych nie potrzebnych bzdur tym lepiej ;)

 

Nie lubię mega kredytów i zawsze jestem aż z tego powodu chory i jeżeli ktoś mi mówi że on to ma dom, firmę i auto na kredyt to zastanawiam się czy kiedykolwiek to wszystko spłaci?? 

A patrzyłeś za Punto? Tam te benzyny raczej problemu nie robiły a pamiętam jak wujo kupił 1.4 z dość dobrym wypasem za 44 tyś zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fili_P napisał:

Sorry za mały offtop- rozglądam się za następca swifta-ske ma być automat. Co kurka w tych P208 jest że normal za 46-47 a z automatem się 65 robi...???

A propos Sandero. Kiedyś mi szczęka opadła jak koleżanka Żony na stałe już mieszkająca w Evian nad jeziorem genewskim parę lat temu do nas przyjechała Sandero wlasnie-tam nikt kompleksów nie ma. Value4 Money robi swoje

...
 

 

Pewnie działa to tak samo jak w VW.

Najtańszy Golf manual 62kPLN, a z DSG 80kPLN. M.in.: dlatego, że DSG występuję dopiero od wersji 115KM, a manual jest spięty również z 85KM.

 

Wracając do Sandero. Moje 4 sztuki, kupione i odebrane w październiku, na razie bezproblemowo, a jedna sztuka dobija już do 10kkm. Na wszystkie wziąłem rozszerzoną gwarancję 5 lat i 100kkm, może też rozważ taką opcję?

Spalanie z miasta to okolice 6.5 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiat Tipo

 

Polecany przez kilku użytkowników - dzisiaj pojeździłem po salonach konkurencji, pojeździłem trochę Tipo. Jako, że zamierzam kupić auto na dobre kilka lat chcę podjąć w miarę dobrą decyzję

 

Auto wizualnie w mojej opinii ładniejsze od Daćki. Takie bardziej dojrzałe, zarówno w środku i na zewnątrz. Niezłe materiały w środku, to co powiedzmy raziło w Dacii - jak, np. drążek dźwigni zmiany biegów czy spartańskie otwieranie klapy w Tipo wydaje się być "premium"

 

Fajne fotele, kierownica, czar trochę prysł przy silniku. Proszę nie zrozumcie mnie źle. Ja sobie dobrze radziłem ale - silnik przy tej masie - mowa o 1.4 wymaga wysokich obrotów. Skrzynia 6 biegowa - dość krótko zestopniowana ale próżno tutaj szukać dynamiki i szczególnie elastyczności z Thalii 1.4 8v

 

Reasumując auto ładne, dojrzałe ale jak dla mnie chyba nie z podstawowym silnikiem.

 

Na deser - jak się go kręci w okolice czerwonego pola na obrotomierzu ładnie się odpycha nawet - ale mi nie o to chodzi

 

Gdyby cena z 1.4 t była deko niższa, pomarzyć jednak można...

 

Co do samego Tipo naprawdę fajne i ładne auto, moje preferencje są specyficzne. Za niecałe 43 tys. dostajemy kawałek dużego i solidnego auta:ok:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem podsumować trochę 1.4 95KM w Tipo, wiec obecne 1.2 w Aveo nie przeszkadza Ci z dynamiką, a 1.4 w Tipo tak? Mi podczas jazdy próbnej tymi 95 koniami przeszkadzała ogólna ospałość jednostki, po mieście by włączyć się szybciej do ruchu, czy nadgonić kolumnę trzeba było ostro cisnąć ten silniczek. Jak dla mnie Fabia z 1.4 sprawniej śmigała i była elastyczniejsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, shapyr napisał:

Włącznik tempomatu pod panelem nawiewu, za dźwignią zmiany biegów. Jak można na to wpaść?

W Dacii? W Loganie, Sandero, Lodgy włącznik tempomatu jest właśnie na desce, w Dusterze jest na tunelu między fotelami, koło ręcznego. Ale sterowanie tempomatem jest już na kierownicy- Dacia to rozwiązania przejęte z Renault, więc jest analogicznie jak w tańszych/starszych Renault- zobacz Clio, Captur (włącznik na tunelu). To samo dotyczy przycisków obsługujących funkcje audio- też jak w Renault- nie na kierownicy, ale za kierownicą, w formie specjalnego pilota. Dla mnie mega wygodna rzecz. Kierownica zawiera wyłącznie funkcje sterujące tempomatem i ogranicznikiem prędkości i z kierownicy można też przecież zawiesić i aktywować działanie tempomatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Fili_P napisał:

Sorry za mały offtop- rozglądam się za następca swifta-ske ma być automat. Co kurka w tych P208 jest że normal za 46-47 a z automatem się 65 robi...???

 

Bo znając pomyslowosc Francuzow to automat w 208 będzie dostępny tylko z 1,2T i wersja Allure ;)

Podobnie kiedyś było z Xenonami, które były dostępne jedynie w najwyższych wersjach...

Ogolnie automat w takich autach to ciężki temat i mocno winduje cene do gory...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, shapyr napisał:

Włącznik tempomatu pod panelem nawiewu, za dźwignią zmiany biegów. Jak można na to wpaść?

 

Wlaczasz to raz po zakupie auta i zapominasz o temacie...

Sterowanie tempomatem masz już normalnie na kierownicy :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mars_wrc napisał:

Wracając do Sandero. Moje 4 sztuki, kupione i odebrane w październiku, na razie bezproblemowo, a jedna sztuka dobija już do 10kkm. Na wszystkie wziąłem rozszerzoną gwarancję 5 lat i 100kkm, może też rozważ taką opcję? Spalanie z miasta to okolice 6.5 litra.

Polecam taką opcję. Rozszerzona gwarancja Renault (Easy Service) jest płatna, ale ja np. dostałem to jako bonus przy zakupie, tyle że z limitem 4 lata/60 tys. km. W efekcie wszystkie przeglądy i materiały (z olejami, filtrami itp.) w tym czasie są za free. Czyli przez 4 lata tylko paliwo. To też jest parę złotych do przodu...

Spalanie potwierdzam- u mnie spalanie miejskie zimowe- do 6,4l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Fili_P napisał:

Sorry za mały offtop- rozglądam się za następca swifta-ske ma być automat. Co kurka w tych P208 jest że normal za 46-47 a z automatem się 65 robi...???
 

Pewnie wyższa wersja. Ogólnie z automatami w europie jest problem. Tak naprawde koło 50 tysięcy to wyrwiesz tylko C-elysee z EAT6. Ewentualnie za 5 tysięcy ekstra Swift CVT lub Space Start CVT. JEszcze jest up/citigo ale tam jest zautomatyzowana - niby pracuje w miare ale nie wiem jak z trwałością na dalszą metę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czachabrava napisał:

Chciałem podsumować trochę 1.4 95KM w Tipo, wiec obecne 1.2 w Aveo nie przeszkadza Ci z dynamiką, a 1.4 w Tipo tak? Mi podczas jazdy próbnej tymi 95 koniami przeszkadzała ogólna ospałość jednostki, po mieście by włączyć się szybciej do ruchu, czy nadgonić kolumnę trzeba było ostro cisnąć ten silniczek. Jak dla mnie Fabia z 1.4 sprawniej śmigała i była elastyczniejsza...

Fabia 1.4 jest lżejsza i ma niżej moment obrotowy.

Aczkolwiek mam takie 1.4 95KM w Grande i nawet jak jeździmy na wakacje, to jakiejś ospałości nie zauważyłem. Włączenie się do wyprzedzania  z pomiędzy TIRów na zatłoczonej autostradzie nie stanowi problemu, 6->4, but i jest 140. Spod świateł - niejednego młodego gniewnego już zostawiłem ;) Fakt, trzeba czasem trochę pocisnąć czy zredukować - maksymalny moment obrotowy przy 4500RPM robi swoje, ale niżej nie ma jakiejś tragedii, tocząc się powolutku na II, jak się chce nagle przyspieszyć to idzie. Dość gęsto zestopniowana 6-cio biegowa skrzynia też pomaga.

Chyba że w Tipo coś pomieszali z reakcją na pedał gazu - od czasów kiedy pedał nie jest liną połączony z przepustnicą, tak naprawdę to pojazd decyduje czy ostro przyspieszać czy ospale ;) 

Albo jakiś ekologiczny update systemu :nie_wiem:

Dwóch kolegów ma Tipo z  tym silnikiem, nie narzekają pomimo że przesiedli się z trochę mocniejszych aut.

 

8 godzin temu, jacob24 napisał:

Auto wizualnie w mojej opinii ładniejsze od Daćki. Takie bardziej dojrzałe, zarówno w środku i na zewnątrz. Niezłe materiały w środku, to co powiedzmy raziło w Dacii - jak, np. drążek dźwigni zmiany biegów czy spartańskie otwieranie klapy w Tipo wydaje się być "premium"

 

Fajne fotele, kierownica, czar trochę prysł przy silniku. Proszę nie zrozumcie mnie źle. Ja sobie dobrze radziłem ale - silnik przy tej masie - mowa o 1.4 wymaga wysokich obrotów. Skrzynia 6 biegowa - dość krótko zestopniowana ale próżno tutaj szukać dynamiki i szczególnie elastyczności z Thalii 1.4 8v

 

Reasumując auto ładne, dojrzałe ale jak dla mnie chyba nie z podstawowym silnikiem.

 

Na deser - jak się go kręci w okolice czerwonego pola na obrotomierzu ładnie się odpycha nawet - ale mi nie o to chodzi

 

Gdyby cena z 1.4 t była deko niższa, pomarzyć jednak można...

 

Co do samego Tipo naprawdę fajne i ładne auto, moje preferencje są specyficzne. Za niecałe 43 tys. dostajemy kawałek dużego i solidnego auta:ok:

W kilku testach na YouTube Pertyn i inni tak właśnie mówili - poprawne auto, jak za te pieniądze nie za bardzo jest się do czego przyczepić i zwracali uwagę na przyzwoitą jakość wykonania wnętrza (wykonania, nie materiałów), dobre spasowanie elementów i przyzwoite wyciszenie. 

I tak jak piszesz, Tipo jest dużo ładniejsze, zwłaszcza wewnątrz, wizualnie jest na czasie w przeciwieństwie do Dacii, która sprawia wrażenie jakby była renault poprzedniej generacji, cóż te niecałe 30 tysięcy za bieda wersję nie bierze się znikąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Bo znając pomyslowosc Francuzow to automat w 208 będzie dostępny tylko z 1,2T i wersja Allure ;)

Podobnie kiedyś było z Xenonami, które były dostępne jedynie w najwyższych wersjach...

Ogolnie automat w takich autach to ciężki temat i mocno winduje cene do gory...

 

Zgadza się - automat jest sprżegany wyłącznie z 1.2T , a ten silnik jest dostępny wyłącznie w wersji allure ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tipo 1.4

 

Srarjet z GP z przesłoną w przepustnicy oraz innym katalizatorem. Cyt.z forum Fiata. 

Tutaj jeszcze wykresy i osiągi:

https://www.automobile-catalog.com/performance/2016/2258690/fiat_tipo_1_4_16v.html

 

Jak widać w sprincie do 100 jest ok. Czasy przyspieszenia na czwórce oraz piątce przy niższych prędkościach nie wypadają najlepiej. Reakcja na gaz jest nie jest natychmiastowa. 

To tak gwoli wyjaśnienia. Ja się absolutnie nie czepiam. Auto swoje waży i nikt nie wymaga cudów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, czachabrava napisał:

Chciałem podsumować trochę 1.4 95KM w Tipo, wiec obecne 1.2 w Aveo nie przeszkadza Ci z dynamiką, a 1.4 w Tipo tak? Mi podczas jazdy próbnej tymi 95 koniami przeszkadzała ogólna ospałość jednostki, po mieście by włączyć się szybciej do ruchu, czy nadgonić kolumnę trzeba było ostro cisnąć ten silniczek. Jak dla mnie Fabia z 1.4 sprawniej śmigała i była elastyczniejsza...

Aveo w ogólnym rozrachunku to również muł:-) jednak reakcja na gaz jest prawie natychmiastowa i nie trzeba kręcić żeby jakoś jechał. Na 4 biegu można spokojnie przyspieszać od 40-45 km/h. Nic się nie dławi, nie charczy, nie wibruje itp. Oczywiście nie mówię o tym, że przy tej prędkości wciskam gaz w podłogę itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacob24 napisał:

Tipo 1.4

 

Srarjet z GP z przesłoną w przepustnicy oraz innym katalizatorem. Cyt.z forum Fiata. 

Uściślając, w Grande Punto jest silnik StarJet (z EGR, VVT, regulowaną przepustnicą), natomiast w Tipo jest "zwykły" 1.4 16V ze standardową przepustnicą. 

Na forum Fiata pisali też coś o tym, że Tipo ma jakby przymulony gaz. I tu może być clue sprawy - wciskasz gaz do oporu, a tak naprawdę elektronika lepiej od ciebie wie i go stopniowo dodaje :)

W Alfie są tryby, które zmieniają charakterystykę pedału gazu oraz chyba kontroli trakcji. W Tipku też by się przydały :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie same spostrzeżenia na temat reakcji pedału przyśpieszenia. Jak się do tego przyzwyczai to jest ok, ale po przesiadce do innego samochodu okazuje się, że naciskając tak samo gaz jak w Tipo inny samochód żwawiej reaguje. Po prostu w Tipo krzywa reakcji pedału przyspieszenia jest łagodniejsza na początku, co sprawia wrażenie mniejszej werwy pomimo tej samem mocy.  Jak się depnie mocno w gaz to reakcje się wyrównują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kartonik napisał:

Też mam takie same spostrzeżenia na temat reakcji pedału przyśpieszenia. Jak się do tego przyzwyczai to jest ok, ale po przesiadce do innego samochodu okazuje się, że naciskając tak samo gaz jak w Tipo inny samochód żwawiej reaguje. Po prostu w Tipo krzywa reakcji pedału przyspieszenia jest łagodniejsza na początku, co sprawia wrażenie mniejszej werwy pomimo tej samem mocy.  Jak się depnie mocno w gaz to reakcje się wyrównują.

@jacob24 pisze o wersji wolnossącej, a ty chyba o swoim t-jet.

Tak czy siak jeździłem tipo 1.4T i też zauważyłem "nieliniową" i łagodną reakcję na gaz. 

Ale wcale nie zarejestrowałem tego jako wadę. Bo jak się pociśnie to jedzie.

Taki chyba urok małych turbobenzyniaków z wtryskiem pośrednim. Astra J 1.4T ma podobną charakterystykę i również zupełnie mi to podczas jazd nie przeszkadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolnossak jak i turbo mają podobnie . T-Jet montowany w Bravo lepiej reagował na gaz, więc to raczej nie wina małych silników tylko trendu eco. Tak jak pisałem, jak się przyzwyczai to jest ok, wymusza w tedy bardziej spokojniejszą jazdę co można uznać na +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Majkiel napisał:

Uściślając, w Grande Punto jest silnik StarJet (z EGR, VVT, regulowaną przepustnicą), natomiast w Tipo jest "zwykły" 1.4 16V ze standardową przepustnicą. 

Na forum Fiata pisali też coś o tym, że Tipo ma jakby przymulony gaz. I tu może być clue sprawy - wciskasz gaz do oporu, a tak naprawdę elektronika lepiej od ciebie wie i go stopniowo dodaje :)

W Alfie są tryby, które zmieniają charakterystykę pedału gazu oraz chyba kontroli trakcji. W Tipku też by się przydały :)

 

Jak to standardową? Że na linkę? W to raczej wątpię.

 

BTW starjet nie miał EGRa chyba :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bartekm napisał:

Jak to standardową? Że na linkę? W to raczej wątpię.

 

BTW starjet nie miał EGRa chyba :hmm:

Ta, na linkę to chyba nawet w 20-to letniej Skodzie nie mam. Chodziło mi o to, że nie ma w niej jakiś specjalnych przesłon, regulacji zawirować etc.

EGRa chyba faktycznie nie ma - na stronie FCA jest dokładniejszy opis

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie - na placu boju zostały Logan i Tipo  

 

Logan - tutaj jutro będę wiedział jaki silnik - jestem umówiony na jazdy, raczej 0.9 tce

 

Zalety:

- nieco tańszy;]

- bardziej elastyczny

- teoretycznie mniejsze spalanie

 

Wady:

- nieco mniej urodziwy;]

- wnętrze

 

Tipo:

- cieszy oko - przynajmniej moje;]

- fajne i lepiej spasowane wnętrze

- być może będzie bardziej odporny na korozję - ale to tylko moje mniemanie

 

Wady:

- teoretycznie sporo wyższe spalanie

- w stosunku do 0.9 tce sporo mniejsza elastyczność

 

Jeżeli jeszcze się Wam chce to proszę o opinie jak przykładowo spisują się w/w auta na przestrzeni dajmy na to 2-3 lat. 

 

Aha - kupuję auto na parę ładnych lat dlatego tak drążę temat:)

 

Dzięki Wszystkim za poprzednie odpowiedzi, sugestie itp.:piwko: myślę, że lada dzień dokonam wyboru i przestanę Was męczyć;]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie - na placu boju zostały Logan i Tipo  
 
Logan - tutaj jutro będę wiedział jaki silnik - jestem umówiony na jazdy, raczej 0.9 tce
 
Zalety:
- nieco tańszy;]
- bardziej elastyczny
- teoretycznie mniejsze spalanie
 
Wady:
- nieco mniej urodziwy;]
- wnętrze
 
Tipo:
- cieszy oko - przynajmniej moje;]
- fajne i lepiej spasowane wnętrze
- być może będzie bardziej odporny na korozję - ale to tylko moje mniemanie
 
Wady:
- teoretycznie sporo wyższe spalanie
- w stosunku do 0.9 tce sporo mniejsza elastyczność
 
Jeżeli jeszcze się Wam chce to proszę o opinie jak przykładowo spisują się w/w auta na przestrzeni dajmy na to 2-3 lat. 
 
Aha - kupuję auto na parę ładnych lat dlatego tak drążę temat
 
Dzięki Wszystkim za poprzednie odpowiedzi, sugestie itp.:piwko: myślę, że lada dzień dokonam wyboru i przestanę Was męczyć;]
 
 
Moje Tipo ma dopiero 27 kkm. Awari brak. Przejechałem nim całe Niemcy Chorwację i nie męczy a miałem duże obawy po przesiadce z mondeo.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jacob24 napisał:

Panowie i Panie - na placu boju zostały Logan i Tipo  

 

Logan - tutaj jutro będę wiedział jaki silnik - jestem umówiony na jazdy, raczej 0.9 tce

 

Zalety:

- nieco tańszy;]

- bardziej elastyczny

- teoretycznie mniejsze spalanie

 

Wady:

- nieco mniej urodziwy;]

- wnętrze

 

Tipo:

- cieszy oko - przynajmniej moje;]

- fajne i lepiej spasowane wnętrze

- być może będzie bardziej odporny na korozję - ale to tylko moje mniemanie

 

Wady:

- teoretycznie sporo wyższe spalanie

- w stosunku do 0.9 tce sporo mniejsza elastyczność

 

Jeżeli jeszcze się Wam chce to proszę o opinie jak przykładowo spisują się w/w auta na przestrzeni dajmy na to 2-3 lat. 

 

Aha - kupuję auto na parę ładnych lat dlatego tak drążę temat:)

 

Dzięki Wszystkim za poprzednie odpowiedzi, sugestie itp.:piwko: myślę, że lada dzień dokonam wyboru i przestanę Was męczyć;]

Kolega z pracy kupował Tipo bodaj w maju - rocznik 2017 , co prawda kombi, ale  1.4 16V. Bardzo zadowolony, mówi że auto wygodne, spalanie mniejsze niż w poprzednim Stilo 1.6, zbiera się całkiem dobrze, jedyne czego mu brakuje to czujników parkowania, bo czasem ciężko wyczuć tak przód jak i tył. Co to awaryjność póki co nie wie ;)

 

Drugi kolega z roboty ma Dustera, Cztery lata temu kupował nówkę, wersja podstawowa z LPG. Przebieg ma nieduży - coś około 70kkm i już nie raz przyjeżdżał wozidłem żony, albo go żona przywoziła, a  Daćka w serwisie. To wahacz, to coś z gazem, to problemy z ładowaniem, od jakiegoś czasu siedzi w innym pokoju więc mniej się chwali awariami ;). Wiem, Duster większy i cięższy, stary silnik, dodatkowy gaz, pewnie przez kilka lat coś zmienili itd., ale jakoś optymistycznie to nie nastraja.

 

W moim 12-to letnim Grande 1.4 16V, mam przejechane 178kkm, w tym 150kkm na LPG i ze strony zawieszenia to raz pękła sprężyna, robione były też końcówki drążków, a niedawno łącznik stabilizatora i tylna piasta zaczęła huczeć. Sprzęgło wytrzymało +/- 10 lat i 150 kkm. Słynny alternator - trzy razy, w tym raz dość szybko bo chciałem oszczędzić i włożona była jakaś używka. W nowszych Punto Fiat się poprawił - inaczej rozwiązali odpływ wody z podszybia - jak jest rozwiązane odprowadzenie wody z podszybia w Tipo?

Sam silnik - trudno go zajechać, raz pękł mi dziadowski trójnik instalacji LPG i nastąpił zrzut płynu chłodzącego - silnik się zagrzał, zapaliła kontrolka przegrzania, ale dojechałem do pierwszych zabudowań. Myślałem że koniec, nic z tego. Z blachą nic się nie dzieje, ale jak będzie z Tipo - niewiadomo, ale patrząc na Pandy II, Grande Punto, Bravo, Cromę II czy pięćsetki, nie widać żeby jakoś rdzewiały.

Dacia też poprawiła się od czasów 1310, która rdzewiała już na desce kreślarskiej, także pod tym kątem chyba nie będzie wtopy.

 

Powiem ci, że ciężki orzech do zgryzienia, a tylko 2 auta na placu boju i do tego co tu dużo mówić tanie, więc nie można też oczekiwać niewiadomo czego. Mając do dyspozycji nie 45, a 60 czy 75 tysięcy do zestawienia dołączają kolejni gracze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jacob24 napisał:

Jeżeli jeszcze się Wam chce to proszę o opinie jak przykładowo spisują się w/w auta na przestrzeni dajmy na to 2-3 lat. 

Aha - kupuję auto na parę ładnych lat dlatego tak drążę temat

Dzięki Wszystkim za poprzednie odpowiedzi, sugestie itp. myślę, że lada dzień dokonam wyboru i przestanę Was męczyć

W kwestii Dacii- przy okazji zapraszam na "dokształt" na  Forum Dacia (o ile jeszcze nie byłeś). Tam są też użytkownicy Loganów z pierwszych lat produkcji 😉

Naprawdę nie taki diabeł straszny, jak go malują i jeśli ktoś potrzebuje samochodu jako środka do przemieszczania się (tak Ciebie odbieram) a nie musi mieć "pełnego SPA" w kabinie, to jak najbardziej będzie zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.