Skocz do zawartości

Odkurzanie pyłu gipsowego po szlifie (?)


Radauskas

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad usunięciem z podłogi mieszkania w remoncie pyłu gipsowego po szlifowaniu scian. Normalnie to bym zamiótł, a reszte odkurzył. Ale na podlodze jest stary parkiet z duzymi szczelinami i ten pył wejdzie mi pod parkiet. A docelowo parkiet ma być później zalany klejem dla wzmocnienia i cyklinowany. Ale jak przy zamiataniu nawciskam tam w szczeliny pyłu gipsowego to będzie du..a z zalewania klejem. Więc zastanawiam się czy nie odkurzyć tego pyłu. Ale czy jakis odkurzacz przeżyje taka ilość pyłu i się nie zatka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Radauskas napisał:

Kolega co troche dłubie przy remontach twierdzi, że taki przemyslowy z castoramy też się zatka. Nie jestem pewien czy ma rację. Sam mam taki najtańszy z przemyslowych z castoramy.

 

Pył gipsowy niszczy wszystko, te lepsze zniszczy wolniej ;]

Każdy trochę lepszy wytrzyma, ale musisz bardzo często wydmuchiwać filtr, czyścić silnik, wymieniać worki, tylko to pozwoli nie zapchać silnika po jakimś czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie do tej pory to zamiatalem a resztę wciagalem zwykłym domowym odkurzacze. Ale tak jak piszecie, wkladalem nowym worek i gipsie od razu wymieniłem na kolejny nowy. Zanussi wytrzymuje już 5lat po remontach i przy codziennym użytkowaniu. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam marketowy graphite 59G607 30l. Odkurzał już wszystko co jest do odkurzania i nie narzekam. Jedynie co to worki muszą być te szmaciane - papierowe potrafią się porwać. Po gipsie filtr jakoś wybitnie się nie zapychał już bardziej jak ciąłem w betonie bruzdy i żeby tak mocno się nie kurzyło za szlifierką od razu szła rura. Ale wystarczy wyjąć filtr przeczyścić i śmiga dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja do tego celu kupiłem za grosze na olx zwykły odkurzacz domowy z drugiej ręki, z przeznaczeniem na zabicie. Odkurzył całe mieszkanie po remoncie i szlifowaniu, a następnie trafił do elektrośmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze też może z wiaderka po farbie, kilku rurek i dużego filtra zrobić filtr pośredni, przy dzisiejszych mocach odkurzaczy nawet straty nie poczujesz.

 

Inna sprawa ja po remoncie odkurzałem normalnym, marketowym odkurzaczem za 100,- (domowym) tylko worki były zmieniane częściej, odkurzacz rozbierany i 'prana' obudowa + filtry.

Po ca 10latach życia i 5 od remontu sparciał gumowy amortyzator na silniku (ten zapobiegający obróceniu silnika), a jako że to był zwyczajny chińczyk to element niedostępny. Silnik działa nadal jak złoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.