Skocz do zawartości

[K] Astra HB podłokietnik - jaki dołożyć?


piotrulex

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Info z serwisu Opla, dla mnie kompetencyjna słabizna

 

"Dzień Dobry

W załączniku przesyłam kosztorys na montaz podłokietnika,

Zaznaczam ,że auto fabrycznie nie było w  element wyposażone , Nie wiemy zatem ,że podczas montażu nie wynikną jakieś komplikację i czy dokładany podłokietnik będzie pasował.

Niestety nie mamy możliwości zwrotu części.

Pozdrawiam"

 

Podłokietnik - 550

Jakaś listwa i panel - 146

Robocizna - 568 ;)

 

RAZEM - 1264

 

 

Czyli jednym słowem serwis Opla nie wie czy podłokietnik Opla będzie pasował do Opla. Masz zamówić a jak się okaże, że jednak nie pasuje to trudno, serwis uprzedzał, nie ma opcji rezygnacji. Dla mnie porażka :(

 

Pomijam, że oferta został przygotowana po 4 dniach i 2 przypomnieniach ...

Edytowane przez piotrulex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, rwIcIk napisał:

Ja kiedyś do auta kupiłem podłokietnik nieoryginalny na allegro - sam zamontowałem :)

Spoko, taki by mi wystarczył

 

Też bym sobie zamontował, ba, nawet mam nową wkrętarkę :)

 

Jednak auto nie moje, nie mam w planie się tłumaczyć skąd to coś się wzięło i dlaczego są 4 dziury po wkrętach ...

Edytowane przez piotrulex
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, piotrulex napisał:

RAZEM - 1264

Czyli jednym słowem serwis Opla nie wie czy podłokietnik Opla będzie pasował do Opla. Masz zamówić a jak się okaże, że jednak nie pasuje to trudno, serwis uprzedzał, nie ma opcji rezygnacji. Dla mnie porażka :(

 

Pewnie nigdy nie montowali, wiec nie wiedza ;]

Co mnie nie dziwi, bo cena jest absurdalna :hehe:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez sensu. Ja tu widze dwie opcje. 

 

Rozebrac kupic ten i zobaczyc czy nie trzeba innej czesci dokupic. (W Ibizie dostalem orginalny gratis od Seata koszt chyba 600zl zdjalem zaslepke i zamontowalem) tu moze byc podobnie. https://allegro.pl/oferta/podlokietnik-schowek-usb-skora-opel-astra-k-15-7647039087

 

Opcja druga caly tunel. https://allegro.pl/oferta/astra-k-v-tunel-srodkowy-podlokietnik-europa-usb-7420775139  Mysle, ze godzina roboty pod blokiem i zamontowany.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2019 o 09:30, wujekcybul napisał:

No bez sensu. Ja tu widze dwie opcje. ...

Dzięki

 

Ja też wychodzę z założenia, ze wiele można zrobić tylko trzeba chcieć

 

Sam niestety w tym aucie nic nie mogę zrobić a hamulec mam ręczny (nie elektryczny) :(

 

Z ciekawostek, to jak na serwisie podrążyłem temat, to mi odpisali teraz jak niżej, co nijak się ma do tego, co pisała ta sama osoba wcześniej:

 

"Dzień Dobry,

Informuję ,że podłokietnik do Pana modelu nie występuje jako doposażenie  akcesoryjne.

Oraz nie występuje w katalogu pod nr. nadwozia Pana pojazdu.

Podłokietnik występuje jako opcja przy konfiguracji auta podczas zakupu nowego modelu pojazdu.

Pozdrawiam"

Edytowane przez piotrulex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, piotrulex napisał:

Dzięki

 

Ja też wychodzę z założenia, ze wiele można zrobić tylko trzeba chcieć

 

Sam niestety w tym aucie nic nie mogę zrobić a hamulec mam ręczny (nie elektryczny) :(

To jezdzic i nie wydziwiac. Ja bym kupil caly tunel taki z normalnym recznym i zmienil i tak sie nikt nie zorientuje. Ale jak nie chcesz to olej ASO tam sa same oszolomy jakby im sie chcialo to bez problemu moga zamowic i dolozyc. Ja szukalem listwy led nad schowek to nie potrafili znalezc w allegro 3 minuty szukania i juz mi ladnie swieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, wujekcybul napisał:

To jezdzic i nie wydziwiac. Ja bym kupil caly tunel taki z normalnym recznym i zmienil i tak sie nikt nie zorientuje. Ale jak nie chcesz to olej ASO tam sa same oszolomy jakby im sie chcialo to bez problemu moga zamowic i dolozyc. Ja szukalem listwy led nad schowek to nie potrafili znalezc w allegro 3 minuty szukania i juz mi ladnie swieci.

Tak. W swoim aucie zapewne bym tak zrobił a podłokietnika po wcześniejszym aucie niestety brakuje :(

 

Brak podświetlenia schowka to już kolejne nieporozumienie, już nawet nie marzę o wylocie od klimy aby sobie małą mineralną latem schłodzić ...

 

Co wymodziłeś z podświetleniem schowka?

 

Ta Astra to naprawdę jakaś taka niedorobiona :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

W temacie podłokietnika to zapytałem w innym mieście w salonie Opla

 

 Tu nie ma problemu :)

 

"Witam,

W nawiązaniu do rozmowy telefonicznej przesyłam Panu wycenę podłokietnika do Astry K.

 Podłokietnik 725,99zł + robocizna 190zł.

Podane ceny są kwotami brutto. Części musielibyśmy zamówić i czas oczekiwania na nie to ok. 7dni."

Edytowane przez piotrulex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, piotrulex napisał:

Tak. W swoim aucie zapewne bym tak zrobił a podłokietnika po wcześniejszym aucie niestety brakuje :(

Brak podświetlenia schowka to już kolejne nieporozumienie, już nawet nie marzę o wylocie od klimy aby sobie małą mineralną latem schłodzić ...

Co wymodziłeś z podświetleniem schowka?

 

Ja szczerze mowiac nawet nie wiem czy u mnie w Astrze J schowek mam podwietlany czy nie ;]

Zagladam tam pewnie z raz na pol roku jak potrzebuje sprawdzić cos w instrukcji albo odstawiam auto na przegląd bo tam lezy ksiazka serwisowa i tyle...

Co Ty tam trzymasz, ze Ci przeszkadza brak podswietlenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Ja szczerze mowiac nawet nie wiem czy u mnie w Astrze J schowek mam podwietlany czy nie ;]

Zagladam tam pewnie z raz na pol roku jak potrzebuje sprawdzić cos w instrukcji albo odstawiam auto na przegląd bo tam lezy ksiazka serwisowa i tyle...

Co Ty tam trzymasz, ze Ci przeszkadza brak podswietlenia?

Okulary

Wizytówki

Długopis

Małą, składaną torbę na zakupy

Małą mineralną 0,5l

Czasem jabłko czy kanapkę

Portfel

Klucze od domu

Perfum

Czyścik do butów

Paczkę chusteczek

Ładowarkę

Mini atlas samochodowy

Mała skrobaczka do szyb

Pewniecośtamjeszcze

 

Edytowane przez piotrulex
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, piotrulex napisał:

Okulary

Wizytówki

Długopis

Małą, składaną torbę na zakupy

Małą mineralną 0,5l

Czasem jabłko czy kanapkę

Portfel

Klucze od domu

Perfum

Czyścik do butów

Paczkę chusteczek

Ładowarkę

Mini atlas samochodowy

Pewniecośtamjeszcze

 

 

OK, ja większość tego trzymam w kieszeni w drzwiach i podłokietniku, wiec pewnie dlatego do schowka w ogole nie zaglądam ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Maciej__ napisał:

 

OK, ja większość tego trzymam w kieszeni w drzwiach i podłokietniku, wiec pewnie dlatego do schowka w ogole nie zaglądam ;]

 

W podłokietniku czasami ląduje telefon czy portfel, czyli to co jest najczęściej używane

 

Podświetlenie schowka wydaje się duperelą. Tak z pewnością powie każdy kto zbytnio go nie używa i/lub nigdy takowego podświetlenia nie miał

 

Jak coś fajnego się miało a później się traci to wtedy lekko boli ;)

 

Z wysokiego konia gorzej się spada :)

 

Jeżdżąc na wakacje w schowku trzymamy paszporty, karty płatnicze, pieniądze  itd a to też często po ciemku się wyciąga gdyż nocą staramy się podróżować

Edytowane przez piotrulex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piotrulex napisał:

Jeżdżąc na wakacje w schowku trzymamy paszporty, karty płatnicze, pieniądze  itd a to też często po ciemku się wyciąga gdyż nocą staramy się podróżować

 

Z ciekawości sprawdzilem w drodze powrotnej z pracy i u w mnie Astrze J schowek jest podświetlany ;]

Tym bardziej ciężko zrozumieć, czemu z tego zrezygnowali w K :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

Z ciekawości sprawdzilem w drodze powrotnej z pracy i u w mnie Astrze J schowek jest podświetlany ;]

Tym bardziej ciężko zrozumieć, czemu z tego zrezygnowali w K :nie_wiem:

Ciecie kosztow. Ciekawe czy we wszystkich wersjach czy tylko w biednych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie podłokietnika info z salonu z okolic Wwy skąd auto było brane:

 

"Podłokietniki 650 zł z montażem"

 

Nawet nie wiem czy to netto czy brutto. Nawet jak bez VAT to i tak stówę taniej niż znalazłem w swoich okolicach

Montaż niebawem, dam znać, może komuś się info przyda :)

Edytowane przez piotrulex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 30.01.2019 o 22:25, piotrulex napisał:

W temacie podłokietnika info z salonu z okolic Wwy skąd auto było brane:

 

"Podłokietniki 650 zł z montażem"

 

Nawet nie wiem czy to netto czy brutto. Nawet jak bez VAT to i tak stówę taniej niż znalazłem w swoich okolicach

Montaż niebawem, dam znać, może komuś się info przyda :)

 

jak z tym montażem i jak się udało to gdzie montowałeś ? (w Zielonej Górze w salonie wyliczyli mi ok 1500 zł !!) właśnie jestem blisko kupna Astry K z 2017, doposażona idealnie, ale nie ma podłokietnika, który dla mnie dość ważny. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2020 o 14:25, szopa napisał:

 

jak z tym montażem i jak się udało to gdzie montowałeś ? (w Zielonej Górze w salonie wyliczyli mi ok 1500 zł !!) właśnie jestem blisko kupna Astry K z 2017, doposażona idealnie, ale nie ma podłokietnika, który dla mnie dość ważny. 😕

 

Witaj. Podłokietnik nie jest oryginalny. Po kilku miesiącach nie działa już stopniowe podnoszenie po kawałku do góry. Montaż na wkręty, które pozostawiają otwory. Ojciec kupił do swojej J za jakieś 2 stówy i poziom zadowolenia jest podobny. Gdy autem kieruje moja żona to podłokietnik lekko jej przeszkadza w zapakowaniu parzystych biegów. Szybkie i wygodne użycie "ręcznego" też nie jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, piotrulex napisał:

 

Witaj. Podłokietnik nie jest oryginalny. Po kilku miesiącach nie działa już stopniowe podnoszenie po kawałku do góry. Montaż na wkręty, które pozostawiają otwory. Ojciec kupił do swojej J za jakieś 2 stówy i poziom zadowolenia jest podobny. Gdy autem kieruje moja żona to podłokietnik lekko jej przeszkadza w zapakowaniu parzystych biegów. Szybkie i wygodne użycie "ręcznego" też nie jest możliwe.

 

czyli nie ma sensu montować nieoryginalnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szopa napisał:

 

czyli nie ma sensu montować nieoryginalnych...

 

Mój ojciec ze swojego jest zadowolony. Ja jestem zdecydowanie bardziej "marudny" czy też wymagający. W aucie którym jeżdżę, ewentualne dziury mi w niczym nie przeszkadzają, a podłokietnik dla mnie spełnia swoją funkcję i jest mi wygodniej. Jednak według mnie nie jest wart swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.