Skocz do zawartości

1.3t Renault co to za silnik ?


jqr

Rekomendowane odpowiedzi

Najprawdopodobniej będę kupować Megane i zastanawiam się nad silnikiem 1.3t - wiem tyle że H5Ht to nowy silnik montowany jeszcze w qashqai i podobny do 1.3 z A klasy

 

macie jakieś wieści co to za twór ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, jqr napisał:

Najprawdopodobniej będę kupować Megane i zastanawiam się nad silnikiem 1.3t - wiem tyle że H5Ht to nowy silnik montowany jeszcze w qashqai i podobny do 1.3 z A klasy

 

macie jakieś wieści co to za twór ?

mamy takie co wypluje szukajka w google. Nowy silnik, raczej nie znajdziesz info o awariach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jqr napisał:

Najprawdopodobniej będę kupować Megane i zastanawiam się nad silnikiem 1.3t - wiem tyle że H5Ht to nowy silnik montowany jeszcze w qashqai i podobny do 1.3 z A klasy

 

macie jakieś wieści co to za twór ?

Nowy, będziesz beta testerem 🤣😂😆😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wasylek napisał:

Następca 1,2TCe. Następca wymuszony przez nowe normy spalin. Można przyjąć że "poprawiony" odpowiednik ale już z filtrem cząstek stałych.

Właśnie ciekawe jak to będzie jeździło z GPF-em, biorąc pod uwagę, że Renault zabezpiecza się dodając do wersji benzynowych (1,3 TCE) kontrolkę informacyjną na zestawie wskaźników o zapchaniu tego filtra.Kontrolka.jpg.afc1591e82e8b735b0b464a6c75dd341.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jqr napisał:

Najprawdopodobniej będę kupować Megane i zastanawiam się nad silnikiem 1.3t - wiem tyle że H5Ht to nowy silnik montowany jeszcze w qashqai i podobny do 1.3 z A klasy

 

macie jakieś wieści co to za twór ?

Podobny, bo to ta sama konstrukcja co w MB ;) po 1.2 tce zalecałbym ostrożność ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jqr napisał:

Najprawdopodobniej będę kupować Megane i zastanawiam się nad silnikiem 1.3t - wiem tyle że H5Ht to nowy silnik montowany jeszcze w qashqai i podobny do 1.3 z A klasy

 

macie jakieś wieści co to za twór ?

kup przedłużoną gwarancję i nie zastanawiaj się nad tym więcej.

Generalnie producenci nauczyli się już dużo na swoich i cudzych błędach odnośnie konstruowania małych turbobenzyn i moim zdaniem prawdopodobieństwo fakapu z każdą generacją maleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Jaruga napisał:

kup przedłużoną gwarancję i nie zastanawiaj się nad tym więcej.

Generalnie producenci nauczyli się już dużo na swoich i cudzych błędach odnośnie konstruowania małych turbobenzyn i moim zdaniem prawdopodobieństwo fakapu z każdą generacją maleje.

No nie wiem, akurat poprzednik 1.2 tce był chyba najbardziej problematyczny z dotychczasowych downsizingowanych silników Renault. Niemniej masz rację, przedłużyć gwarancję, a gdyby się sypał to przed jej końcem sprzedać. W ogóle te nowe generacje silników z pojemnościami poniżej 1.4 i momentem pod 250Nm zapowiadają się fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sdss napisał:

Nowy, będziesz beta testerem 🤣😂😆😜

Kupuję 14 sztuk Megane  z tym silnikiem do floty to za jakiś czas będę mógł powiedzieć jakie są opinie użytkowników. Testowałem Scenica i Megane z tym silnikiem - jeżdżą OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jqr napisał:

Najprawdopodobniej będę kupować Megane i zastanawiam się nad silnikiem 1.3t - wiem tyle że H5Ht to nowy silnik montowany jeszcze w qashqai i podobny do 1.3 z A klasy

 

macie jakieś wieści co to za twór ?

Tak jak pisali poprzednicy, następna 1.2 TCe. Też zwrócił moją uwagę, ale póki co zbyt nowy i niewiadomo ile pali, jak sprawują się wersje 100, 115, 130KM , czy są jakieś większe problemy.

Montują go w Megane i w Dusterze. W sumie dość "duży" jak a dzisiejsze czasy silnik i co ciekawe nie mniejszy a większy od poprzednika.

1 godzinę temu, kocur100 napisał:

Kupuję 14 sztuk Megane  z tym silnikiem do floty to za jakiś czas będę mógł powiedzieć jakie są opinie użytkowników. Testowałem Scenica i Megane z tym silnikiem - jeżdżą OK

A jakie wersje? Najsłabsze czy może mocniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Majkiel napisał:

Tak jak pisali poprzednicy, następna 1.2 TCe. Też zwrócił moją uwagę, ale póki co zbyt nowy i niewiadomo ile pali, jak sprawują się wersje 100, 115, 130KM , czy są jakieś większe problemy.

Montują go w Megane i w Dusterze. W sumie dość "duży" jak a dzisiejsze czasy silnik i co ciekawe nie mniejszy a większy od poprzednika.

A jakie wersje? Najsłabsze czy może mocniejsze?

Montuja go też już w Nissanach ;) czy duży, to nie wiem. Raczej podśredni, bo Ford i VW rozjechali pojemności na 1.0 i 1.5. Co prawda w Renault/Nissan głównie zastąpił 1.2, ale już w samym Nissanie też 1.6 dig-t ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.