Skocz do zawartości

Pomoc w znalezieniu nowego auta - z innej beczki


szafir

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem wczoraj list od "Kraftfahrt-Bundesamt" (czyli Federalny Urząd Ruchu Drogowego) z informacją, że moim, skądinąd bardzo porządnym Golfem VII Euro 5, łapię się na pełny program finansowania wymiany auta na "czystsze" (federalna i krajowa premia za wymianę + specjalne, zadeklarowane rabaty producentów), ponieważ zamieszkuję "obszar dotknięty".

Program obejmuje wymianę na auta nowe lub roczne z Euro 6d lub Euro 6d Temp.

Aż szkoda nie skorzystać, dopłata do aut które biorę pod uwagę może przekroczyć łącznie nawet 7000,- euro jednak jest to dopłata za wersję najdroższą z tej mojej wymiany.

Interesuje mnie zakup w Polsce gdyż dodatkowo pozyskam 4% z różnicy VAT pomiędzy Polską (23%) a Niemcami (19%) przy rejestracji nowego auta.

Poza tym polski przepis o roku produkcji a nie o dacie pierwszej rejestracji (jak w D) działa na moją korzyść  w kwestii wyprzedaży rocznika 2018 i związanych z tym dodatkowych rabatów.

Tyle wstępem.

Czy ktoś posiada konkretne informacje o konkretnych autach z konkretnymi dodatkowymi upustami, większymi od tych z publicznych ogłoszeń i stron dilerskich czy typu otomoto, z wyprzedaży rocznika 2018 w Polsce ewentualnie pracuje w którejś sieci dilerskiej (pamiętam że kiedyś mieliśmy takich kącikowiczów)? Strony  marek, Otomoto itp. przejrzałem i w zasadzie w przypadku każdego auta trzeba negocjować osobno, co oznacza ze dwa lata z głowy.😉

Konkretne auta które biorę pod uwagę w kolejności w jakiej chciałbym:

Opel Astra kombi = lub > jak 136KM;

VW Golf kombi = 150KM;

Mercedes A klasa > 100KM;

Skoda Oktawia kombi = 150KM;

Mercedes C klasa kombi = lub > jak 150KM;

Opel Insignia kombi = lub > jak 136KM.

 

Warunki sine qua non :

1: tylko diesle Euro 6d Temp lub Euro 6d;

2: auta nowe, niezarejestrowane.

 

Kolor nie ma żadnego znaczenia, chętniej automat, wyposażenie im bardziej praktyczne, tym lepiej. Golasy z dilerskiego reeksportu  mam tu na miejscu w naprawdę bardzo dobrych cenach, taniej niż oficjalne oferty z upustami w Polsce.

Wiadome mi jest, że większość dilerów w Polsce "ogarnia" prywatny eksport do Niemiec ze strony VAT i skądinąd banalnej procedury papierkowej. Również wiem, że części dilerów (szczególnie tych autoryzowanych, w zależności od marki) nieobcy jest niemiecki rządowy program refundacji i związanych z tym upustów producenckich.

 

Mojego Golfa będę musiał wtedy:

- oddać w rozliczeniu;

- sprzedać do "obszaru niedotkniętego" na terenie D (wtedy program obejmie mnie tylko częściowo);

- sprzedać za granicę;

- zezłomować (korzystne tylko w przypadku bardzo starych,  zużytych aut).

 

Co Wielce Szanowne Gremium AK ma do napisania i zaproponowania?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szafir napisał:

Konkretne auta które biorę pod uwagę w kolejności w jakiej chciałbym:

Opel Astra kombi = lub > jak 136KM;

VW Golf kombi = 150KM;

Mercedes A klasa > 100KM;

Skoda Oktawia kombi = 150KM;

Mercedes C klasa kombi = lub > jak 150KM;

Opel Insignia kombi = lub > jak 136KM.

 

 

Jeśli podstawowym kryetrium wyboru ma być %-owa wysokość rabatu to chyba Opel nie będzie miał konkurencji ;]

A jeśli jak najwyższy kwotowo to szukaj jakiejsc wypasionej C-klasy z wyprzedaz ;]

Jeśli chodzi o ceny z otomoto to raczej już wiele nie urwiesz, szczególnie jeśli zakup ma być za gotowke.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, technix napisał:

czekaj czekaj,  to jak ktoś ma kasę to rabatu nie dostanie,  a gołodupiec co przyszedł po leasing,  tak? 

Czegoś tu nie rozumiem 

 

NIc na to nie poradzę, ze nie rozumiesz ;]

Na leasingu dodatkowo zarabiają, wiec sa skłonni dac większy rabat niż przy zakupie za gotowke...

Z reszta często nawet  w ogłoszeniach masz info, ze podana cena obowiazuje lacznie z finansowaniem a bez finansowania jest kilka kPLN wyzsza.

Przejdz się po salonach i popytaj jak nie wierzysz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, technix napisał:

mów ile za golfa chcesz,  a nie biadolisz 

To jeszcze Ci pobiadolę: przykro mi ale na Golfa już w PL kolejka czeka, w rodzinie i wśród znajomych.  Pewnie konieczna będzie licytacja. ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, szafir napisał:

To jeszcze Ci pobiadolę: przykro mi ale na Golfa już w PL kolejka czeka, w rodzinie i wśród znajomych.  Pewnie konieczna będzie licytacja. ☺️

 

Wiadomo, Golfik w TDIku to taki rarytas, ze kolejka już siega granicy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tu wielokrotnie na AK pisali, wybierz model auta, silnik i konfigurację i wysyłaj e-maile do dealerów w PL, niech się licytują kto da lepszą cenę.

Już teraz wiadomo dlaczego "niemce" wykupują w PL nowe auta i zawyżają statystyki sprzedaży, jak zwykle chodzi o $$$ ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2019 o 18:23, Maciej__ napisał:

Na leasingu dodatkowo zarabiają, wiec sa skłonni dac większy rabat niż przy zakupie za gotowke...

Co raz częściej stosowana praktyka i nie tylko w autach ale i sprzęcie AGD i RTV ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawiej może być w Mercedesie, ponieważ w Polsce zmieniły się zasady leasingu dla aut pow. 150 kPLN, wiec Merc już kombinuje jak tu sprzedawac nowe auta w 2019 roku. Ale na wyprzedaż rocznika nie licz, w Mercu pod koniec roku był dom wariatów, tłumy w salonach A handlowcy pracowali do północy bo tyle roboty mieli.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.