Skocz do zawartości

[KzAK] 20 tysięcy w garści.....


Bartłomiej

Rekomendowane odpowiedzi

..... a mnie już pomysły się kończą!

 

Dostałem "zlecenie" pomocy w znalezieniu samochodu, który by spełniał następujące kryteria:

- budżet w okolicach 20 tysięcy, najchętniej mniej, ale przy wybitnych propozycjach możliwy do naciągnięcia

- samochód wielkości Golfa/Focusa; mniejsze odpadają, większe raczej też

- silnik benzynowy (koniecznie!) oraz automatyczna skrzynia biegów (jeszcze bardziej koniecznie!)

- wypas bez większego znaczenia, bez nastawienia na bajery

- rocznik po 2006

 

Proponowałem Clio II, Micrę, Fiestę, Jazza, 207 - wszystko za małe.

Proponowałem Citro C5 X7 - za duży oraz  z dieslem.

Najbardziej podoba się Golf VI oraz Merc B-classe - ale budżet ledwo daje radę. Do tego w Golfinie siedzi 1.4 TSI o średniej reputacji natomiast w Mercu - skrzynia CVT.

 

Mnie się już pomysły kończą. Może coś podpowiecie ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko może odradzę, 20 tys. i golf VI z dsg? To nie może się udać. 

Na sensownego optymalnie 25-30 tys.

Ryzykownego 1.4 tsi na łańcuchu mam i sobie chwalę. W wersji 122 KM, możliwy rozrząd do wymiany, który nie jest w kosmicznej technologii ani cenie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bartłomiej napisał:

Co to za silnik? Coś więcej o nim?

Zwykły boxer. Pali sporo (jak na to jak jeździ), jeździ tak sobie i w zasadzie tyle z wad. Serwisowany normalnie przeżyje auto. To samo skrzynia. Olej wymienić co 60 kkm i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bartłomiej napisał:

A jak tam rozrządy i tego typu atrakcje?

Akurat osiągi nie są tutaj najważnieszą kwestią.

Bodajże co 120 kkm. W 2.0 płaciłem 1300 zł, tu pewnie taniej. Jakbyś chciał LPG montować to jest problem z zaworami. Nie wiem jak tu ale u mnie w Forku trzeba podnosić silnik. Za świece dałem 180 zł ale wymiana co 100 kkm, olej 5W za 100, filtr oleju w ASO kosztuje 25 zł :) 

Zeby go zepsuć to trzeba się postarać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Bartłomiej napisał:

A jest tam jakiś fajniejszy (i nadal sensowny) silnik z automatem?

Oczywiście, w ramach budżetu...

2.0 150 KM. Mam takie połączenie w Forku. Nie jest to demon osiągów ale da się całkiem sprawnie poruszać. Impreza jest lżejsza i bardziej opływowa więc to zestawienie powinno dużo lepiej jeździć. Tylko ciężko trafić (szukam dla żony). Trafiają się 2.5 z USA ale to już w ogóle biały kruk. I to najczęściej droższe. W tych pieniądzach możesz też szukać Forestera 2006/2007 z automatem i 165 konnym silnikiem. Bardzo fajne zestawienie tylko auto już starsze. No i musi się podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie Impreza Lanos nie podoba się ani trochę. Ale od strony technicznej - koncepcja auta jak najbardziej do mnie przemawia.

Przedstawię "zleceniodawcy" i zobaczymy...... może się spodoba.

Zastanawia mnie rozrzut cenowy dla tego pojedynczego modelu. Czy te 17 tysi to nie jest jakaś podejrzanie niska kwota, jak za Subaru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Bartłomiej napisał:

Próbowałem sugerować Kię Cee'd (Vengi nie) oraz Hyundaia i30 - Korea się nie podoba.

Obecnie rozważane jest BMW 1. :bzik:

To nie ja marudzę, ja tylko staram się pomóc "kupującemu", więc wybaczcie....... 😉

 

Przy takich wymaganiach i budzecie to ja bym się na Twoim miejscu z tego doradzania wymiksowal jak najszybciej :hehe:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Przy takich wymaganiach i budzecie to ja bym się na Twoim miejscu z tego doradzania wymiksowal jak najszybciej :hehe:

 

Dokładnie. Komuś się wydaje, że ma wystarczająco kasy na "nówkę sztukę od dziadka co pod kocem trzymał".

9 lat temu za te pieniądze kupiłem 7-letniego 307. Dziś, jak patrzę po cenach 308, to za te same pieniądze kupiłbym rocznik 08-09. Ew. ciut nowszy, ale z niepewną historią i kosmicznym przebiegiem, po jakimś repie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kenickie napisał:

Dokładnie. Komuś się wydaje, że ma wystarczająco kasy na "nówkę sztukę od dziadka co pod kocem trzymał".

9 lat temu za te pieniądze kupiłem 7-letniego 307. Dziś, jak patrzę po cenach 308, to za te same pieniądze kupiłbym rocznik 08-09. Ew. ciut nowszy, ale z niepewną historią i kosmicznym przebiegiem, po jakimś repie.

 

Uzywane samochody mocno podrozaly...

20kPLN to ledwo styknie na 10 letniego, popularnego kompakta w podstawowej wersji (Focus, Astra), itp.

Jak ktoś kombinuje z BMW 1 czy Impreza w takim budzecie to pozostaje zyczyc powodzenia i się oddalić ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Maciej__ napisał:

Przy takich wymaganiach i budzecie to ja bym się na Twoim miejscu z tego doradzania wymiksowal jak najszybciej :hehe:

Ja to traktuję hobbystycznie, bo lubię samochody. Zero zobowiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Bartłomiej napisał:

O kurde, nawet nie wiedziałem, że do Imprezy taki mały silnik pakowali!

No i drugie zdziwko - napęd 2WD???? Impreza????

Już latach 90. była Impreza ośka 1.5...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartłomiej napisał:

Próbowałem sugerować Kię Cee'd (Vengi nie) oraz Hyundaia i30 - Korea się nie podoba.

Obecnie rozważane jest BMW 1. :bzik:

To nie ja marudzę, ja tylko staram się pomóc "kupującemu", więc wybaczcie....... 😉

Może Astra H? Nuda bo nuda, ale trwały i przyjemny samochód:

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-8i-automat-85-tys-km-b-ladna-po-oplatach-ID6Bvx5a.html#0625d8f7ba

Nie brać EasyTronic'a bo może kogoś mocno rozczarować:
Automat:
opel-astra-iii-kombi-2006-18i-16v-gaz-au

EasyTronic:
44888b6b487c9acf83f14b5ebb05

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, cesarz napisał:

Za taką kaske to Megane 3 lub Fiat Bravo. Ewentualnie Lancia Delta może się znajdzie.

Bravo chyba nie było w wersji benzyna plus automat.

 

Deltę 1.8T plus automat Aisin można by rozważyć ale to raczej nie ten budżet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, el_diablo napisał:

Jakie ma być zastosowanie tego samochodu?

Dojazdy z przedmieść do Wawy + czasami trasa.

 

Ogólnie - serdecznie dziękuję za odzew. Dzięki Wam mam mnóstwo modeli do wyboru. Wszystko przekazałem i zobaczymy, niech się namyśla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Bartłomiej napisał:

Dojazdy z przedmieść do Wawy + czasami trasa.

 

Ogólnie - serdecznie dziękuję za odzew. Dzięki Wam mam mnóstwo modeli do wyboru. Wszystko przekazałem i zobaczymy, niech się namyśla.

Daj znać jaki finał - bo to w tych wątkach jest najciekawsze. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartłomiej napisał:

Dojazdy z przedmieść do Wawy + czasami trasa.

Jeżeli nie ma wymogu LPG i stosunkowo wysokie zużycie paliwa nie byłoby problemem to myślę, że Lancer ze skrzynią CVT też byłby godny polecenia w budżecie 20-25 tys. Samochód bezproblemowy i praktycznie bezobsługowy. Bardzo dobrze sprawdza się w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mokrii napisał:

Przez chwilę i tylko w hameryce :ee:

natapane Redmi5
 

Znajoma ma 1.5 ośkę z bodajże 1994. Muszę podpytać, czy to wersja hamerykańska, bo auto przyjechało do PL z Niderlandów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.