Skocz do zawartości

Poprawiamy Volvo


Raku

Rekomendowane odpowiedzi

 

Już trochę minęło odkąd przesiadłem się do S80, ale kilka rzeczy mnie do tej pory denerwuje ... wróć, denerwowało (prawdopodobnie udało się poprawianie fabryki).

 

Nie mam :

- prędkości na wyświetlaczu w postaci cyferek,

- nie mam informacji na jakim biegu jadę,

- nie mam informacji o temperaturze silnika

- nie ma żadnej informacji i stanie DPFa

 

To znaczy nie miałem do wczoraj.

Okazało się że istnieje wspaniały program, który potrafi te wszystkie informacje wyświetlić, korzystając z OBD2. W sumie to wyświetla dużo, dużo więcej, wszystko to sprawa konfiguracji.

Nazywa się car scanner, więc obecnie padła decyzja, kupuje i montuje na stałe tableta 7-8 cali i podpinam do Volvo.

A tak wygląda poprawianie fabryki na telefonie:

 

a5109f7e1c07f29907493d9596fc0508.jpg

 

DPF soot, to podobno sadza DPFa w gramach (tak przynajmniej piszą na volvoforum.pl). 

 

02e85f526f644232a9a6feb974f65f07.jpg

 

Wynikiem miziania po telefonie powstała ta wiadomość.

 

 

 

Edytowane przez Raku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Raku napisał:

 

 

 

 

a tu jeszcze trochę o poziomie sadzy

 

DPF Soot Levels

Level 1: Engine control module (ECM) starts combustion of soot particles in the particle filter
during highway driving.
Level 2: Engine control module (ECM) starts combustion of soot particles in the particle filter
during normal driving.
Level 3: A text message, Soot filter full, is sent to the Driver information module (DIM), and
the control module sets a DTC.
Level 4: Engine control module (ECM) can no longer start combustion of soot particles of its
own initiative. A further text message, Engine system service required, is sent to the Driver
information module (DIM), and another fault code is sent.
Level 5: More than 100 g soot . Combustion of soot particles cannot be started using the
diagnostic tool.

Engine---Particle Filter----Level 1----Level 2----Level 3----Level 4----Level 5
2.0---------ccDPF--------------NA-----------27g----------32g----------36g----------100g
2.4--------- ccDPF-------------24g-----------27g---------32g----------36g----------100g
2.4----------ufDPF-------------28g-----------30g---------40g----------45g-----------100g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Raku napisał:

Tablet kupiony i zamontowany, wkrótce zdjęcia.



Wynikiem miziania po telefonie powstała ta wiadomość.
 

Chętnie zobaczę bo jakos nie mam pomysłu gdzie by umieścic tablet u mnie.... ale pytałem o cos innego - bo chyba tablet nie łaczy się z samochodem? - nie potrzeba jakiegoś modułu w gniazdo OBD2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, delco napisał:

Chętnie zobaczę bo jakos nie mam pomysłu gdzie by umieścic tablet u mnie.... ale pytałem o cos innego - bo chyba tablet nie łaczy się z samochodem? - nie potrzeba jakiegoś modułu w gniazdo OBD2?

łącze się po bluetooth-u 

ja mam takie urządzenie (z wyglądu jak to - bardzo podobne - uwaga bo to co jest w środku nie koniecznie może być to co mam u mnie) : 

Super-Mini-ELM-327-Bluetooth-OBD2-OBD-II

 

i jest OK (tyle, że kupowałem kilka lat temu), natomiast wersja "nowsza" ma problemy z łaczeniem i działaniem

 

HTB1s5MHSpXXXXa_XFXXq6xXFXXXE.jpg?size=4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Raku napisał:

łącze się po bluetooth-u 

ja mam takie urządzenie (z wyglądu jak to - bardzo podobne - uwaga bo to co jest w środku nie koniecznie może być to co mam u mnie) : 

O własnie o to pytam bo chyba po blootucie  bez "przejsciówki" wetkniętej w gniazdo to sie z autem nie połaczę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, delco napisał:

O własnie o to pytam bo chyba po blootucie  bez "przejsciówki" wetkniętej w gniazdo to sie z autem nie połaczę ;)

tak właśnie, aż sprawdziłem, w pierwszym poście jest jednak magiczne "OBD2" które to właśnie takie rzeczy umożliwia, a może być po BT, WiFi, nawet po kablu - kwestia tylko programu, który te dane odczyta i zaprezentuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie trochę druciarnia z zasilaniem, ale wygląda to nawet spoko.

 

Mocowanie w tej chwili na magnesie do kratki.

 

17b8345ae90c39c0fc586b2cf28496a1.jpg&key=068b06147c3faa7433c724fcceaa308055a4f1bf2d85c1c47dabe93b22caf7cfc813d337e141582e7aa359c1d064669c.jpg&key=4f492f29dc7cb83f5a4f1acd4c94371df4e32d1a4a508f84784d08a5e597f957

 

 

 

 

Wynikiem miziania po telefonie powstała ta wiadomość.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2019 o 23:45, Raku napisał:

tak właśnie, aż sprawdziłem, w pierwszym poście jest jednak magiczne "OBD2" które to właśnie takie rzeczy umożliwia, a może być po BT, WiFi, nawet po kablu - kwestia tylko programu, który te dane odczyta i zaprezentuje

 

Cały czas dopytywałem o markę/model  tego co wetknąłeś w gniazdo - bo w necie pisza że nie wszystkie dobrze współpracują...- ale już pokazałeś wyżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas dopytywałem o markę/model  tego co wetknąłeś w gniazdo - bo w necie pisza że nie wszystkie dobrze współpracują...- ale już pokazałeś wyżej...
U Chińczyków ciężko mówić o marce, nawet z wyglądu dwa identyczne urządzenia, mogą się różnić w środku elektroniką.

Kup na allegro, jak nie będzie działać oddasz.



Wynikiem miziania po telefonie powstała ta wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

update softu na tablecie

trafił tam nowy luncher za niecałe 10 zł https://play.google.com/store/apps/details?id=altergames.carlauncher

i mamy już prawie ideał 

 

Podmiana lunchera daje to, że zawsze wracamy do ekranu jak poniżej. Podmienia on główny pulpit. Z niego można odpalać nawigacje, programy, ale po skończeniu wracamy nie do standardowego pulpitu, tylko do właśnie takiego ekranu początkowego. Po zaniku prądu automatycznie wyłącza tablet, po włączeniu zasilania, automatycznie startuje. 

Współpracuje także z playerem muzyki, wobec tego mam na czym słuchać MP3 w aucie (stąd ten czarny kabel do wyjścia AUX). 

IMG_20190719_151531.jpg.bf8d8e7f7adbbc93a127f652bf25eb4b.jpg

Edytowane przez Raku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.07.2019 o 10:50, Raku napisał:

update softu na tablecie

trafił tam nowy luncher za niecałe 10 zł

 

Też nad czymś takim dumałem do P107, w wersji ze smartfonem na stałe, ale te kable...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, shapyr napisał:

 

Też nad czymś takim dumałem do P107, w wersji ze smartfonem na stałe, ale te kable...

no wiem, ale nie jestem jeszcze na etapie wiercenia w desce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.