Skocz do zawartości

Nokian Weatherproof ?


_ArtuR_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wiem że na forum są użytkownicy tych opon, jak wam się jeździło na tych oponach w obecnych warunkach? (ślisko, dużo śniegu, dużo błota pośniegowego)

Jako że w tym roku muszę wymienić 2 komplety opon to bardzo poważnie zastanawiam się nad tymi wielosezonówkami.

rozmiar rowerowy: 175/65r15

auto robi ok 10kkm rocznie, 99% jazdy to miasto, 1% to średnio zadbane drogi osiedlowe.

 

pozdrooo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, _ArtuR_ napisał:

Witam,

wiem że na forum są użytkownicy tych opon, jak wam się jeździło na tych oponach w obecnych warunkach? (ślisko, dużo śniegu, dużo błota pośniegowego)

 Jako że w tym roku muszę wymienić 2 komplety opon to bardzo poważnie zastanawiam się nad tymi wielosezonówkami.

rozmiar rowerowy: 175/65r15

auto robi ok 10kkm rocznie, 99% jazdy to miasto, 1% to średnio zadbane drogi osiedlowe.

 

pozdrooo :)

 

Nie znam tych Nokianów, bo sam jezdze na Kleberach, ale na te warunki i przebiegi, to tylko wielosezonówki. 2 komplety to strata kasy - szybciej się zestarzeją niż je zużyjesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mam w Fabii Combi na tylnej osi. Są cichsze od Nawigator 2. Nie było problemów z jazda kiedy spadł śnieg (nie czułem, żeby tył tracił przyczepność - za to 5-cioletnie Nawigatory 2 na przedniej często ją traciły, ale to nie dziwne). Tak więc w tym roku będę chciał kupić Nokiany także na przednią oś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia ‎2019‎-‎02‎-‎13 o 16:29, _ArtuR_ napisał:

No i Nokiany wyjechały na pokład. Za kilka dni opiszę wrażenia...
 

Gdzie kupiłeś i za ile? Rocznik 2018?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎02‎.‎03‎.‎2019 o 21:36, ppmarian napisał:

Miałem nokiany teraz mam vredestein quatrac 5

W/g mnie lepsze z uwagi że na śniegu nie ustępuje nokianom A na suchym zdecydowanie cichsze

Wysłane z tel.
 

Na jakiej furce miałeś założone te opony? Ja chcę założyć do Santa Fe II w rozmiarze 235/60/18. W osobówce mam Micheliny CrossClimate z których jestem zadowolony, a w Hyundaiu chciałbym mieć trochę bardziej "zimowy" bieżnik, jakby była potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
Dnia 9.07.2019 o 11:52, czachabrava napisał:

Z zimowkami nokiana mialem to samo. Dobre opony, ale nie trwale.

Zgadzam się. Tez miałem nokiany 2 razy  i za każdym razem po 4 latach stwardniały jak stare D124 z PRL-u. 1.zimowe wr-ki a 2.wielosezonowki. Teraz kupię chinczyki imperial - ale czy dobre ? Czas pokaże , ale za pół ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 8.07.2019 o 19:36, Koonrad napisał:

A z moimi oponami dzieje się coś dziwnego, bieżnik pod koniec pierwszego rzędu klocków, tak jakby się odspajał/łuszczył

Opony mają 3sezon

 

U mnie zaczęło się ponownie, potem szybko zaczęły wycierać się brzegi opony. Ciśnienie, geometria prawidłowe.

Najprawdopodobniej tak po prostu mają :(

 

Niebawem sprawdzę Continentale 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maciekd napisał:

 

U mnie zaczęło się ponownie, potem szybko zaczęły wycierać się brzegi opony. Ciśnienie, geometria prawidłowe.

Najprawdopodobniej tak po prostu mają :(

 

Niebawem sprawdzę Continentale 😉

 

ciekawe co jest przyczyną, dobrze że moje auto robi po 10kkm/rok,

szybciej ten bieżnik odpadnie niż się zetrze, a każdym razie opony :no:

może to kwestia wagi ? moje auto ma 1800kg, ale opony i tak mają zapas, mam chyba XL indeks 104 z tego co pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 22.07.2019 o 15:07, Koonrad napisał:

ciekawe co jest przyczyną

 

Chyba TTTM ;) Ostatnio zwróciłem uwagę, że moje "wizualnie" nadają się do wymiany. Zrobiłem na nich lekko ponad 50k km. Co ciekawe, właściwości jezdne nadal pozostają prawidłowe. Dojadę je pewnie jeszcze przez lato i na zimę zamówię nowe.

 

Dnia 13.07.2019 o 16:29, Camel napisał:

Teraz kupię chinczyki imperial - ale czy dobre ? Czas pokaże , ale za pół ceny :)

 

W tym tygodniu kupiłem nowe Imperial Snowdragon HP do Picanto (auto zapasowe, w tym roku zrobił ~700 km). Trzeba przyznać, że jak na 116zł/sztuka to całkiem nieźle się prezentują ;]  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 8.07.2019 o 19:36, Koonrad napisał:

A z moimi oponami dzieje się coś dziwnego, bieżnik pod koniec pierwszego rzędu klocków, tak jakby się odspajał/łuszczył

Opony mają 3sezon

 

IMG_20190623_174028.jpg.6494554d20f336bf76feeb0607348a17.jpgIMG_20190623_174004.jpg.d5bc04c6d5876240b3c91097f6235f7e.jpg

Mam to samo z GY Vector 4seasons, tez po 3 sezonach i wlasnie sie zastanawiam na co wymienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Możecie zrobić jakiś update tych Nokianów? Dalej pękają? Czytam, że w różnym czasie od założenia, ale ogólnie ludzie to reklamują. Waham się pomiędzy Vredkami Qatrac 5 a tymi Nokianami. Podobno problem jest w egzemplarzach z fabryki w Rosji

Edytowane przez jarzab11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2019 o 13:48, jarzab11 napisał:

Możecie zrobić jakiś update tych Nokianów? Dalej pękają? Czytam, że w różnym czasie od założenia, ale ogólnie ludzie to reklamują. Waham się pomiędzy Vredkami Qatrac 5 a tymi Nokianami. Podobno problem jest w egzemplarzach z fabryki w Rosji

 

Jutro za dnia zrobię zdjęcie to zobaczysz jak wyglądają po 4 latach i 54k km (miasto, krótkie odcinki, dynamicznie - czyli gorzej nie będzie).

Wyglądają mocno średnio ale zachowują w pełni właściwości jezdne (do tego stopnia, że nawet nie zwróciłbym na nie uwagi, gdyby nie znajomy który skomentował ich stan stojąc obok auta)

 

Tak czy inaczej - pewnie je zmienię przed zimą na nowe, identyczne. Wolę 4 lata bezobsługowej jazdy niż 8 i sprawdzanie pogody & żonglowanie zestawami. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, camel00 napisał:

 

Jutro za dnia zrobię zdjęcie to zobaczysz jak wyglądają po 4 latach i 54k km (miasto, krótkie odcinki, dynamicznie - czyli gorzej nie będzie).

Wyglądają mocno średnio ale zachowują w pełni właściwości jezdne (do tego stopnia, że nawet nie zwróciłbym na nie uwagi, gdyby nie znajomy który skomentował ich stan stojąc obok auta)

 

Tak czy inaczej - pewnie je zmienię przed zimą na nowe, identyczne. Wolę 4 lata bezobsługowej jazdy niż 8 i sprawdzanie pogody & żonglowanie zestawami. ;) 

Dzięki, wrzuć zdjęcie, z ciekawości obejrzę. Ostatecznie jadą goodyear vector 4seasons g2 ;], zobaczymy co są warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, jarzab11 napisał:

Dzięki, wrzuć zdjęcie, z ciekawości obejrzę. Ostatecznie jadą goodyear vector 4seasons g2 ;], zobaczymy co są warte.


W ubiegłym roku zaraz po założeniu tych opon do Octavii musiałem zmierzyć się z bardzo dużymi opadami śniegu. Auto zachowywało się lepiej niż na zimowych Uniroyallach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, czachabrava napisał:

Guma w tych oponach wygląda jakby miała z 10 lat...

 

Dokładnie wyglądają fatalnie zakupione były w grudniu 2017 roku. Kontaktowałem się z oponeo  Pan zapytał się czy opony mają sparciała gumę jeżeli tak, to składać reklamacje, chyba jest coś na rzeczy  z tymi gumami.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2019 o 19:58, daryka napisał:

Niecałe dwa lata i 25 kkm Nokiany chyba kończą swój żywot bardzo szybko tracą bieżnik.

 

WP_20191014_16_36_17_Pro.jpg

WP_20191014_16_36_55_Pro.jpg

Standard w nokianach że szybko lecą.

Chyba po to dają te znaczniki głębokości żeby szykować się do zakupu następnych. 

Miałem letnie iLine czy zLine nie pamiętam oraz zimowe wrd4 (chyba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, PiotrekDCI napisał:

Standard w nokianach że szybko lecą.

Chyba po to dają te znaczniki głębokości żeby szykować się do zakupu następnych. 

Miałem letnie iLine czy zLine nie pamiętam oraz zimowe wrd4 (chyba).

 

 Opony w piątek odebrał kurier złożyłem reklamację. Zobaczymy jak podejdzie do tematu producent. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
5 minut temu, Ozarek napisał:

OT kiedy sprawdzałeś geometrię zawieszenia ostatnio?

 

Przy okazji ostatniej naprawy elementów zawieszenia. W Subaru to znaczy nigdy ;]

Tak bardziej serio - nie pamiętam, więc o ile w ogóle, to dawno temu; ale krzywe koła to kwestia perspektywy zdjęcia ;) Jeździ równo, hamuje prosto, trzyma się zakrętów a opony zużywają się równomiernie; nie ma co panikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, camel00 napisał:

Przy okazji ostatniej naprawy elementów zawieszenia. W Subaru to znaczy nigdy ;]

e no nie mów, ja musiałem ostatnio wymienić tuleje w wahaczu, po 18latach ... ;]

co do opon to masz zjedzone od zewnątrz bardziej, popatrz na wytarcia lameli w kostkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Ozarek napisał:

e no nie mów, ja musiałem ostatnio wymienić tuleje w wahaczu, po 18latach ... ;]

co do opon to masz zjedzone od zewnątrz bardziej, popatrz na wytarcia lameli w kostkach.

 

No to w moim jeszcze kilka lat zapasu mają ;) 

Rzeczywiście trochę bardziej je zjadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 28.10.2019 o 01:02, camel00 napisał:

Znalazłem chwilę za dnia ;]

4 lata, ponad 60k km, głównie miasto, raczej dynamicznie, często parkowane na nierównym terenie (nie wiem czy ma to znaczenie, piszę informacyjnie)

 

Poglądowo dwie opony. Przód i tył.

Kurcze, kartoflaki się z tego zrobiły. Daję im pewnie jeszcze z rok i wtedy zdecydujesz co dalej :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jarzab11 napisał:

Kurcze, kartoflaki się z tego zrobiły. Daję im pewnie jeszcze z rok i wtedy zdecydujesz co dalej :)  

 

Już kupiłem nowe Nokian, ale zadzwonili ze sklepu i powiedzieli, że są z 2016, więc poprosiłem o zwrot kasy.

Miałem zamówić na próbę Quatrac 5 albo Quadraxer 2, ale stwierdziłem, że może jednak Weatherproof …i skończyła się aukcja gdzie akurat było najtaniej ;] 

Aktualne stanowisko to - poczekam do pierwszego objawu, że coś z nimi nie tak i zamówię to co w danej chwili uznam za sensowne ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2019 o 23:14, camel00 napisał:

Rzeczywiście trochę bardziej je zjadło.

to by sugerowało trochę za duży pozytyw na PK

Jak dobrze pamiętam to masz zmieniony zawias na wyższy, jak ktoś przy tym ustawił fabryczne nastawy to IMVHO może być przyczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno kluczowy jest kraj produkcji. Zajrzyjcie do siebie skąd je macie. Te z Rosji podobno padaka, ale nie wiem czy na nasz rynek idzie cos innego.
Mam te z Rosji na przedniej osi. Na razie z 500km ale pierwsze odczucia to cicho i pewnie na mokrym asfalcie nawet przy 150km/ h i to w aucie segmentu B.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...
Dnia 8.07.2019 o 19:36, Koonrad napisał:

A z moimi oponami dzieje się coś dziwnego, bieżnik pod koniec pierwszego rzędu klocków, tak jakby się odspajał/łuszczył

Opony mają 3sezon

 

IMG_20190623_174028.jpg.6494554d20f336bf76feeb0607348a17.jpgIMG_20190623_174004.jpg.d5bc04c6d5876240b3c91097f6235f7e.jpg

Moje nokiany po półtora roku poszły do śmieci wyglądały jakby się odlepiał bieżnik coś jak by były bieżnikowane  


poszła reklamacja oddali mi 70% wartości 

teraz padło na vredestein quadrak pro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.