Skocz do zawartości

Nokian Weatherproof ?


_ArtuR_

Rekomendowane odpowiedzi

Pod wpływem pozytywnych opinii z oponeo już miałem je zamawiać do qashqaia ale te zdjęcia ostudziły mój zapał :O
Co w rozmiarze 215/65 R16 polecicie? 

Pirelli Scorpion Verde?

 

edit: A jeszcze pytanie - czy tez z oznaczeniem SUV mają taki sam problem z "odklejającym się" bieżnikiem?

Edytowane przez open
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, open napisał:

Pod wpływem pozytywnych opinii z oponeo już miałem je zamawiać do qashqaia ale te zdjęcia ostudziły mój zapał :O
Co w rozmiarze 215/65 R16 polecicie? 

Pirelli Scorpion Verde?

 

edit: A jeszcze pytanie - czy tez z oznaczeniem SUV mają taki sam problem z "odklejającym się" bieżnikiem?

GY Vector 4Seasons 2 albo 3gen. Ostatnio kupowalem, tylko 55, komplet ok 1250. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Nareszcie doczekałem się śniegu. Opony na białej drodze trzymają się bardzo przyzwoicie. Lepiej niż jakieś tańsze/średnie zimówki- nowych zimówek premium nie miałem, więc ciężko mi się odnieść. Na mokrym bdb, w miarę ciche. Jeżeli wytrzymają trzy lata (rocznie samochód robi 8-10 tysi), to będę zadowolony w wuj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...
  • 3 miesiące później...

No i moim oponom też coś zaczęło dolegać, coś ala odklejający się bieżnik...

Byłem u wulkanizatora, i powiedział że to są uszkodzenia mechaniczne powstałe podczas jazdy..... po kamieniach :facepalm:

To co, po kamieniach auto mam na plecach nosić?

 

Po weekendzie jestem z nim umówiony i wyślemy je na reklamacje.

Zobaczymy co producent powie.

Opony na aucie od 2 lat i 8 miesięcy, przejechane z 24kkm.

Problem tylko z przodem, tylne w stanie idealnym.

20211015_093356.jpg

20211015_093406.jpg

20211015_093412.jpg

20211015_093457.jpg

20211015_093459.jpg

  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2021 o 09:48, _ArtuR_ napisał:

No i moim oponom też coś zaczęło dolegać, coś ala odklejający się bieżnik...

ten bieżnik to jedno, ale stan tej gumy jak na niecałe 3 lata jazdy i ten przebieg to słabo wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
W dniu 15.10.2021 o 09:48, _ArtuR_ napisał:

No i moim oponom też coś zaczęło dolegać, coś ala odklejający się bieżnik...

Byłem u wulkanizatora, i powiedział że to są uszkodzenia mechaniczne powstałe podczas jazdy..... po kamieniach :facepalm:

To co, po kamieniach auto mam na plecach nosić?

 

Po weekendzie jestem z nim umówiony i wyślemy je na reklamacje.

Zobaczymy co producent powie.

Opony na aucie od 2 lat i 8 miesięcy, przejechane z 24kkm.

Problem tylko z przodem, tylne w stanie idealnym.

20211015_093356.jpg

20211015_093406.jpg

20211015_093412.jpg

20211015_093457.jpg

20211015_093459.jpg

W sieci jest pełno podobnych historii o Nokianach wyprodukowanych w rosji. Podobno uznają reklamacje jak masz jeszcze gwarancję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Jaruga napisał:

W sieci jest pełno podobnych historii o Nokianach wyprodukowanych w rosji. Podobno uznają reklamacje jak masz jeszcze gwarancję. 

 

moje są o ile pamiętam z Rumunii i to samo się dzieje

0qFzX5l9GMflkf0zd1uKXA_awbLHgpnW1J2aai32

zresztą wrzucałem już tu fotki 

co ciekawe właśnie na przodzie tylko, ze dwa lata temu zamieniłem przód/tył 

opona na zdjęciu ma 3lata (fotka z 2019), teraz w lecie stuknie im 6lat i jakieś 60tyś 

co ciekawe od 2019 nie wiele się zmieniło ws ich stanu, muszę zrobić nowe zdjęcia

raczej będzie ostatni sezon i na jesień trzeba pomyśleć o nowym kpl 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

U mnie tak wyglądają po 2ch latach.

Mimo 4x4 tył w lepszym stanie.

Jutro zakładam nowe nokiany, a te na gwarancję odsyłam.

Przejechałem w 2lata 65kkm, a pozostało 6-6,5mm bieżnika z przodu, trochę więcej z tyłu. Uwazam że to bardzo dobry wynik.

Opony bardzo dobre moim zdaniem w każdych warunkach. 

Tylko ta guma po dwóch latach....

IMG_20220823_120539.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2022 o 08:41, dunkin napisał:

U mnie tak wyglądają po 2ch latach.

Mimo 4x4 tył w lepszym stanie.

Jutro zakładam nowe nokiany, a te na gwarancję odsyłam.

Przejechałem w 2lata 65kkm, a pozostało 6-6,5mm bieżnika z przodu, trochę więcej z tyłu. Uwazam że to bardzo dobry wynik.

Opony bardzo dobre moim zdaniem w każdych warunkach. 

Tylko ta guma po dwóch latach....

IMG_20220823_120539.jpg

65 kkm na oponach i liczysz na gwarancję? Przecież to dobry wynik jak na wielosezon. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to dobry wynik w sensie km.

Co nie zmienia faktu że bieżnik nie powinien odkleić się od opony i opona nie powinna tak wyglądać po 2ch latach.

Jakby się starł- zużył to nie ma problemu. Ale zostało ponad 6mm bieżnika, a wygląda jakby miała z 5lat.

IMG_20220826_083946.jpg

Edytowane przez dunkin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja.

Producent uznał wadę fabryczną i oddadzą za dwie opony kasę.

Jedna 60% druga 70% - miały jeszcze wysoki bieżnik.

Dwie pozostałe miały naprawę - każda mały wkręt/śrubkę, a to jest podstawa do odrzucenia reklamacji 😄 gdyby nie to, zwrot byłby za wszystkie 4szt.

Osobiscie uważam że naprawa ma się to nijak do pękania bieżnika.

no ale na pytanie jak w takim razie naprawiać aby nie utracić gwarancji jest odpowiedź: opon się nie naprawia 😄

szkoda się kopać z koniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie podobnie wyglądają Vredestein Quatrac Pro jak Nokiany u dankina. Zrobiłem na nich 50kkm w 2lata i 9 miesięcy, również pozostało około 6mm bieżnika. SUV ok 2tony. Trochę szkoda, że mięsa tyle a spękania jak 20 lat temu miałem w 10letnich Kormoranach.

U żony ten sam model opony tylko rok młodsze, ale w 600kg lżejszym aucie i wyglądają jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pisałem po 500km od założenia i teraz chcę dodać że po ok. 25kkm kończą u mnie karierę.
Bieżnik nawet ok. Guma dużo mikropęknięć ale nie wygląda to jakoś tragicznie. Jednak żona skarży się że coraz słabiej na mokrym asfalcie: uślizg przy ruszaniu, wcześniej reaguje abs...- fakt nogę ma cięższą niż ja.
I się zastanawiam czy kolejne nokiany tylko te nowe sno..... coś tam czy klebery.
No i co do kijanki ? Nokiany czy klebery? Klebery to jakiś nowy model jeszcze bez opini...
Jak kupiłem jakieś nokiany nowy model zimówki że 3 lata temu to byłem bardzo zadowolony.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego RMX3242 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No i przyszedł czas na małe podsumowanie:

Po przejechaniu 50kkm opony poszły na śmietnik, bo wysokość bieżnika ledwo co przekraczała 4mm. Dodatkowo mocno zjadło brzegi opon, mimo jazdy na właściwym ciśnieniu i sprawnym zawieszeniu.

Do samego końca jeździło się OK, kilka dni przed zmianą miałem dosyć gwałtowne hamowanie na mokrej drodze i nawet abs się nie załączył.

Choć przy gwałtowniejszym ruszaniu kilka razy zdarzyło się że zamieliły w miejscu, nawet na suchej nawierzchni mimo szalonych 88KM pod maską ;]

W ostatnim roku zrobiły się bardzo głośne.

Na ich miejsce wjechały kolejne wielosezony: Nexen N'Blue 4 Season w tym samym rozmiarze, zobaczymy po dłuższym czasie jak się sprawdzą. :phi:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.