Skocz do zawartości

V60, Stinger i inne


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, sherif napisał:

Aktualne do jutra, moze inny dealer ma bardziej elastyczne podejscie. Przykladowa oferta z soboty (podsumowanie):

20190121_101742.jpg.a4a42735675dffdf23be7e0356fbbfd0.jpg

Mój diler Volvo dał mi od ręki 19.8%, a potem jeszcze 5% za finansowanie w mLeasing z którym współpracują. Wyszło nieźle 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, FrugOs napisał:

Mój diler Volvo dał mi od ręki 19.8%, a potem jeszcze 5% za finansowanie w mLeasing z którym współpracują. Wyszło nieźle 👍

z tego co ja się orientuje rabat realny do uzyskania dla flot to około 21 - 22%. Niestety sam tego nie weryfikowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, FrugOs napisał:

Mój diler Volvo dał mi od ręki 19.8%, a potem jeszcze 5% za finansowanie w mLeasing z którym współpracują. Wyszło nieźle 👍<span>

To oferta "z ulicy", zapytałem też dealera u którego kupowałem auto, ma przygotować lepszą ofertę. Dzięki za info odnośnie %.

Żeby te 20% było na V60 to wybór miałbym uproszczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Zbynek napisał:

Skrzynie dwusprzęgłowe Forda nie dawały rady z silnikami benzynowymi, dlatego teraz są montowane tylko z dieslami, do benzyn jest skrzynia hydrauliczna. Możesz poszukać Mondeo Vignale z placu od jakiegoś dealera, pewnie będą jeszcze dostępne 2.0 ecoboost.

I współczesnego hydrokinetyka z całą pewnością nie nazwałbym wolnym. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sherif napisał:

Zachar w swoim teście twierdzi, że to płyta z 5-ki. Tak czy owak jest wyraźnie większe, przynajmniej na papierze.

Tak to jest gdy się wierzy w to co w internecie ;) Tak jak już napisał kol Zbynek to chińska płyta serii 3.

 

Jest tylko dłuższa, więc jak zależy Ci na miejscu z przodu to niczym się nie różni od 3 ki sedana/kombi, ale na tylnej kanapie jest duża różnica w miejscu na nogi.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Piotrus napisał:

Tak to jest gdy się wierzy w to co w internecie ;) Tak jak już napisał kol Zbynek to chińska płyta serii 3.

 

Jest tylko dłuższa, więc jak zależy Ci na miejscu z przodu to niczym się nie różni od 3 ki sedana/kombi, ale na tylnej kanapie jest duża różnica w miejscu na nogi.

 

 

 

 

Tak, gość w salonie powiedział, ze jest to płyta 3-ki, pewnie wydłużona. O dziwo miejsca jest więcej niż w 5-ce 8]:

20190121_134444.jpg.423cb810acedf3f823b05c5bd804eb0b.jpg

 

W sumie po obejrzeniu mam mieszane uczucia. Środek a w szczególności deska rozdzielcza trąci trochę myszką i się nie umywa do Volvo, z deski sterczy tablet a w opcji brak jest Android Auto (przez co trzeba dopłacać do navi) oraz wentylowanych siedzeń.

Plus to miejsce w środku i drzwi bez ramek (przypomniały mi się czasy z Subaru ;) ), ładna linia, spory bagażnk. Cennikowo też to fajnie wygląda, bo można mieć sporo za owe 190kzł. Rabat 20%.

Muszę się tym przejechać (dziś nie miałem czasu), bo nie  jestem pewien czy 2.0 i 185KM poradzi sobie z tym autem. Niestety do 330xi jest spora dopłata i nie ma na niego takiego rabatu.

Na 5-kę z x-drive też nie ma rabatów flotowych, bo nie mieści się to w ich polityce, dziwne :bzik:. Choć sama 5-ka super.

 

5 godzin temu, bergerac napisał:

z tego co ja się orientuje rabat realny do uzyskania dla flot to około 21 - 22%. Niestety sam tego nie weryfikowałem. 

Dostałem ofertę od głównego dealera gdzie kupowałem auto: 10% dla V60 i 18% dla V90. Tłumaczą się rabatami, które oni dostają w wysokości odp: 12 i 20%. Te niby wymagają zgody ich dyrekcji, żeby sprzedać auto jak to nazywają bez zarobku. Może te 21-22% i to pewnie tylko na 90-kę, to było w zeszłym roku :hmm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, sherif napisał:

W sumie po obejrzeniu mam mieszane uczucia. Środek a w szczególności deska rozdzielcza trąci trochę myszką i się nie umywa do Volvo, z deski sterczy tablet a w opcji brak jest Android Auto (przez co trzeba dopłacać do navi) oraz wentylowanych siedzeń.

Plus to miejsce w środku i drzwi bez ramek (przypomniały mi się czasy z Subaru ;) ), ładna linia, spory bagażnk. Cennikowo też to fajnie wygląda, bo można mieć sporo za owe 190kzł. Rabat 20%.

Muszę się tym przejechać (dziś nie miałem czasu), bo nie  jestem pewien czy 2.0 i 185KM poradzi sobie z tym autem. Niestety do 330xi jest spora dopłata i nie ma na niego takiego rabatu.

Z tymi drzwiami to mam wrażenie że było głośniej niż w sedanie. Ten 2.0 to jakiś dziwny jest - moja 318d z boxem była bardziej dynamiczna niż seria 320i pomimo mniejszej mocy. Zawsze można dołożyć box'a i będzie trochę Nm więcej chociaż w serii to auto i tak jest poprawne.

 

 Wydaje mi się że można wyrwać kilka oczek więcej rabatu, przynajmniej na diesla. Pogadaj dobrze z handlowcem, oni mają jakąś dziwną politykę i czasem warto dołożyć jakiś pakiet, np. luxury a cena końcowa się nie zmienia bo dostajesz więcej rabatu. Jeśli to ma iść na wynajem to w ogóle rozmawiaj od razu z Alphabetem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piotrus napisał:

Z tymi drzwiami to mam wrażenie że było głośniej niż w sedanie. Ten 2.0 to jakiś dziwny jest - moja 318d z boxem była bardziej dynamiczna niż seria 320i pomimo mniejszej mocy. Zawsze można dołożyć box'a i będzie trochę Nm więcej chociaż w serii to auto i tak jest poprawne.

 

 Wydaje mi się że można wyrwać kilka oczek więcej rabatu, przynajmniej na diesla. Pogadaj dobrze z handlowcem, oni mają jakąś dziwną politykę i czasem warto dołożyć jakiś pakiet, np. luxury a cena końcowa się nie zmienia bo dostajesz więcej rabatu. Jeśli to ma iść na wynajem to w ogóle rozmawiaj od razu z Alphabetem.

 

Z tego co mi mówił to pakiet firmowy, na który jest większa zniżka dotyczy tylko pewnych modeli i w niektórych przedziałach finansowych. Handlowiec twierdzi, ze to max rabat, na kombi i inne wersje będą mniejsze rabaty. Spróbuję go jeszcze docisnąć jutro i sprawdzę jak sie to przekłada na ratę.

318d ma znacznie gorsze parametry na papierze. Pakietów podniesienia mocy nie widzę w cenniku.

Co to ten Alphabet ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.alphabet.com/pl-pl

 

Są powiązani z BMW właścicielsko i maja dobre oferty na tą markę.

 

Co do rabatów to tylko powiem tylko że te 32% na kombi to nie jest ściema, plus niska cena bazowa robi naprawdę fajną ofertę. Może spróbuj zaatakować innego dealera, np. w Krakowie ;)  

 

Co do osiągów 320i to sam zobacz i napisz jakie masz odczucia, zobaczymy czy się pokryją z moimi obserwacjami. Na razie nic nie napiszę żeby nie sugerować wrażeń. 

 

Box o którym mówiłem to zewnętrzny tuning, ja mam najwyższy model z Vtechu, właśnie zdemontowałem z kolejnego auta i czeka na montaż jak odbiorę następne.

 

EDIT  - jak się zdecydujesz to nie polecam tapicerki sensatec, to jest ekologiczna skóra i nadaje się na Ubera. Po roku wyglądała jak nowa, dało się myć szmatą na mokro ale w lato pocisz się jak diabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2019 o 16:52, sherif napisał:

 

Czy coś jeszcze warto w tym budżecie zobaczyć ? Może ktoś ma cynk o dobrych rabatach na dany model (tak kupiłem obecne :) ) ?

Jakich rabatów można się spodziewać w Kii ?

Arteon 190 w dieslu 4Motion po rabatach powinien się zmieścić w 180. To spore auto i jeździ inaczej niż Passat. 

Benzyna tylko 272 km jest w 4M i tu budżetu może zabraknąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Piotrus napisał:

https://www.alphabet.com/pl-pl

 

Są powiązani z BMW właścicielsko i maja dobre oferty na tą markę.

 

Co do rabatów to tylko powiem tylko że te 32% na kombi to nie jest ściema, plus niska cena bazowa robi naprawdę fajną ofertę. Może spróbuj zaatakować innego dealera, np. w Krakowie ;)  

 

Co do osiągów 320i to sam zobacz i napisz jakie masz odczucia, zobaczymy czy się pokryją z moimi obserwacjami. Na razie nic nie napiszę żeby nie sugerować wrażeń. 

 

Box o którym mówiłem to zewnętrzny tuning, ja mam najwyższy model z Vtechu, właśnie zdemontowałem z kolejnego auta i czeka na montaż jak odbiorę następne.

 

EDIT  - jak się zdecydujesz to nie polecam tapicerki sensatec, to jest ekologiczna skóra i nadaje się na Ubera. Po roku wyglądała jak nowa, dało się myć szmatą na mokro ale w lato pocisz się jak diabli.

32% to nie ściema. Bmw Bawaria Motors Katowice Rozdzienskiego tu padła oferta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, bnow napisał:

Arteon 190 w dieslu 4Motion po rabatach powinien się zmieścić w 180. To spore auto i jeździ inaczej niż Passat. 

Benzyna tylko 272 km jest w 4M i tu budżetu może zabraknąć. 

Podrożały te Arteony, na początku przyszłego roku mam wymianę saomochodu i celowałem w Arteona jednak nieco ich poniosło z cenami. Liczę ze będzie wyprzedaż rocznika i coś się uchowa. Jeśli nie to zmienię markę chociaż na VW narzekać nie mogę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, johny napisał:

Podrożały te Arteony, na początku przyszłego roku mam wymianę saomochodu i celowałem w Arteona jednak nieco ich poniosło z cenami. Liczę ze będzie wyprzedaż rocznika i coś się uchowa. Jeśli nie to zmienię markę chociaż na VW narzekać nie mogę. 

 

230 cennikowo moja służbówka chyba wyszła, a po rabatach wycenili na ca 195.

W VW Leasing rata na poziomie 2,8 kPLN netto, przy przebiegu 75 kkm/3 lata.

Miałem wiele służbowych Passatów i byłem bardzo sceptycznie nastawiony do kolejnego VW (Paski są ok, ale chciałem spróbować czegoś innego), ale ten jeździ bardzo fajnie - m. in. dzięki 4Motion i mocnym silniku.

Aczkolwiek 190 w benzynie ma bardzo podobny moment obrotowy, więc na codzień jeździe pewnie podobnie jak 280 - tylko, że tam nie ma chyba 4Motion w opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bnow napisał:

 

230 cennikowo moja służbówka chyba wyszła, a po rabatach wycenili na ca 195.

W VW Leasing rata na poziomie 2,8 kPLN netto, przy przebiegu 75 kkm/3 lata.

Miałem wiele służbowych Passatów i byłem bardzo sceptycznie nastawiony do kolejnego VW (Paski są ok, ale chciałem spróbować czegoś innego), ale ten jeździ bardzo fajnie - m. in. dzięki 4Motion i mocnym silniku.

Aczkolwiek 190 w benzynie ma bardzo podobny moment obrotowy, więc na codzień jeździe pewnie podobnie jak 280 - tylko, że tam nie ma chyba 4Motion w opcji.

Aktualnie mamy Passata B8 TDI 190km w DSG i nie mam zastrzeżeń. Cena salonowa 180 tys, wyjazd z salonu 156 tys. myśle ze to uczciwa cena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, johny napisał:

32% to nie ściema. Bmw Bawaria Motors Katowice Rozdzienskiego tu padła oferta

BMW ma czasem akcje,  w zeszłym roku 3GT były po 130tyś. 320D. Typowa konfiguracja pod flotę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotrus napisał:

https://www.alphabet.com/pl-pl

 

Są powiązani z BMW właścicielsko i maja dobre oferty na tą markę.

 

Co do rabatów to tylko powiem tylko że te 32% na kombi to nie jest ściema, plus niska cena bazowa robi naprawdę fajną ofertę. Może spróbuj zaatakować innego dealera, np. w Krakowie ;)  

 

Co do osiągów 320i to sam zobacz i napisz jakie masz odczucia, zobaczymy czy się pokryją z moimi obserwacjami. Na razie nic nie napiszę żeby nie sugerować wrażeń. 

 

Box o którym mówiłem to zewnętrzny tuning, ja mam najwyższy model z Vtechu, właśnie zdemontowałem z kolejnego auta i czeka na montaż jak odbiorę następne.

 

EDIT  - jak się zdecydujesz to nie polecam tapicerki sensatec, to jest ekologiczna skóra i nadaje się na Ubera. Po roku wyglądała jak nowa, dało się myć szmatą na mokro ale w lato pocisz się jak diabli.

Trochę brak czasu na odpytywanie wszystkich dealerów ;). Znasz konkretny może salon ?

Nie wiem czy oni tak ściemniają, czy nic nie mogą, wszyscy mówią, że to i tak max i nie da się więcej 8-), a firma leasingowa która mieli to na codzień też średnio jest pomocna, bo oni "nie wiedzą".

Odnośnie leasingu wolałbym uniknąć zmiany firmy, bo jest to złożone. Pytałem o też o to w BMW powiedzieli mi, że współpracują z zewn firmą ale oferta pewnie nie będzie tak korzystna jak z mojej firmy leasingowej. Musze to sprawdzić.

Żadnych dodatków poza cennikowych nie mogę dodawać, bo to nie moje auto.

O "skaju" już rozmawiałem z dealerem i wiem, że to nie najlepsza opcja, choć są na to klienci, ten co wrzuciłem wyżej był sprzedany i właśnie miał eko. Wolę zwykły materiał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, johny napisał:

Bmw Bawaria Motors Katowice Rozdzienskiego

Dzięki, zadzwonię jutro do Warszawskiego salonu i powiem prosto z mostu w czym rzecz i ile ;). Jak będzie słabo zadzwonię do Katowic.

 

40 minut temu, johny napisał:

Aktualnie mamy Passata B8 TDI 190km w DSG i nie mam zastrzeżeń. Cena salonowa 180 tys, wyjazd z salonu 156 tys. myśle ze to uczciwa cena. 

VAG ma takie ceny, ale chyba już wolałbym Superba, tam zjazd nawet większy i za 180kzł to jest max L&K 200kW  4x4 z prawie wszystkimi dodatkami poza hakiem i śmietniczką :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, sdss napisał:

BMW ma czasem akcje,  w zeszłym roku 3GT były po 130tyś. 320D. Typowa konfiguracja pod flotę.

 

Przed dwoma miesiącami znajomy podsunął mi dobra ofertę na najem Lexusa IS300 za 1430zl netto bez wpłaty własnej, ubezpieczenie w cenie raty. Limit 20 tys rocznie i oferta na 12mcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sherif napisał:

VAG ma takie ceny, ale chyba już wolałbym Superba, tam zjazd nawet większy i za 180kzł to jest max L&K 200kW  4x4 z prawie wszystkimi dodatkami poza hakiem i śmietniczką :]

Nie przekonam żony, do jak to powiedziała „kury” na masce 🤦‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie fobie a złe doświadczenia .
V90 o dziwo podejdzie, mają dobry rabat aktualnie  i jest nawet tańszy .. niż V60, ale obawiam się, że nie zdążę zamówić 8-). Poza tym jest duuuży, musiałbym sprawdzić czy wejdzie do garażu.
Ile?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sherif napisał:

W sumie po obejrzeniu mam mieszane uczucia. Środek a w szczególności deska rozdzielcza trąci trochę myszką i się nie umywa do Volvo, z deski sterczy tablet a w opcji brak jest Android Auto (przez co trzeba dopłacać do navi) oraz wentylowanych siedzeń.

ja właśnie dlatego się nie zdecydowałem. Wnętrze nowej Insigni spodobało mi się znacznie bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bergerac napisał:

ja właśnie dlatego się nie zdecydowałem. Wnętrze nowej Insigni spodobało mi się znacznie bardziej.

Akurat to są juz gusta. Siedziałem w s90 i tez szalu nie robilo. Osobiście o wiele bardziej podoba mi sie wystający tablet od tego monitora volvo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎20‎.‎01‎.‎2019 o 22:25, sherif napisał:

A6 to nowy model i mniejsze rabaty. Po za tym jak pytałem w firmie leasingowej to A6 ma już inny poziom przeglądów, opon, przez co rata strasznie leci w górę.

5-ka z miłą chęcią, jeździłem trochę kolegi i na prawdę bardzo fajne auto, ale najtańsza 520xd to od 240kzł 8-) + ten sam problem co z A6.

Muszę jeszcze 3-kę obadać, słyszałem, że urosła, bo to poprzednie generacji jak dla mnie były przymałe.

Bierz "stary" model A6 , auto sprawdzone i bardzo ładne :)

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a6-avant-2-0-tdi-s-line-nowy-najem-formalnosci-2-godziny-ID6BDP0m.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, grogi napisał:

I współczesnego hydrokinetyka z całą pewnością nie nazwałbym wolnym. ;)

To co jest w benzynowym Mondeo 2,0 jest strasznie wolne. 8.8 do 100 w 203 konnym aucie.

Passaty 1.8 180 KM z DSG robią to poniżej 8. To duża różnica w odczuwalnej dynamice.

To było wolniejsze od automatu z Lexusa, który technologicznie był chyba z 10 lat starszy.

 

Aczkolwiek Mondeo to przyjemny samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Łukasz___F napisał:

W ubiegłym roku wyrwałem takiego samego za 129 kzł netto 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Łukasz___F napisał:

Auto potrzebne za dwa miesiące min, a wg dealera te co są to dosłownie ostatnie sztuki. Poza tym 2.0TDI jest dla mnie jednym z gorszych silników, którym jeździłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sherif napisał:

Auto potrzebne za dwa miesiące min, a wg dealera te co są to dosłownie ostatnie sztuki. Poza tym 2.0TDI jest dla mnie jednym z gorszych silników, którym jeździłem.

Jeśli chcesz napisz mi na priv jakie BMW Cię interesuje to może cos pomogę w uzyskaniu dobrej oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Łukasz___F napisał:

Jeśli chcesz napisz mi na priv jakie BMW Cię interesuje to może cos pomogę w uzyskaniu dobrej oferty.

Odnośnie Audi i  wyszukiwarki  2018 :) :

 

image.png.1f6aa952cf384c7b23afd6afc20338ec.png

 

 

Z BMW pewnie 3GT lub 5-ka, to co musi być to X-drive, adaptacyjny temp, grzane siedzenia, elektryczny klapa i navi. najlepiej noPb, min 180KM i automat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki wszystkim za pomoc i sugestie.

 

Staneło na:

image.png.b23e18d1767d24d1e037e6096f1a8f54.png

 

W BMW powiedziano mi, że rabat jest kwotowy, nie %, więc powyżej 25% to tylko na RWD i najtańszą wersje. To co mogłem z nich wydusiłem, ale i tak rata wyszła znacznie powyżej limitu.

Volvo V60 podobnie jak BMW, rata wysoka. Podobno duża utrata wartości.

Najdroższe auto, czyli V90 wyszło z najmniejszą ratą co ciekawe :bzik: i takie będzie zamówione. Niestety trzeba trochę poczekać, bo ok 5 miesięcy.

Skode i VW sobie darowałem., choć Superb wyszedł w zbliżonej racie do V90.

Prawdę mówiąć nawet nie miałem czasu przejechać się takim autem przed decyzją :oslabiony:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję. Mówiłem na początku, że budżetu starczy :ok:  Na moje też czekam - jeszcze 4 miesiące :) 

 

PS. kolor taki jak na foto? Maple brown - tez taki wziąłem :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości?
Ile?
Jaki silnik, skrzynia
Ile czasu i kilometrów zamierzacie tymi Volviakami jezdzic?
Pierwszy.... Do odkupu za 5 lat bo Ryb JGCh jednak nie kupuję tylko jakiegoś Lexą czy coś ;-)))

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sherif napisał:

Dzięki wszystkim za pomoc i sugestie.

 

Staneło na:

image.png.b23e18d1767d24d1e037e6096f1a8f54.png

 

W BMW powiedziano mi, że rabat jest kwotowy, nie %, więc powyżej 25% to tylko na RWD i najtańszą wersje. To co mogłem z nich wydusiłem, ale i tak rata wyszła znacznie powyżej limitu.

Volvo V60 podobnie jak BMW, rata wysoka. Podobno duża utrata wartości.

Najdroższe auto, czyli V90 wyszło z najmniejszą ratą co ciekawe :bzik: i takie będzie zamówione. Niestety trzeba trochę poczekać, bo ok 5 miesięcy.

Skode i VW sobie darowałem., choć Superb wyszedł w zbliżonej racie do V90.

Prawdę mówiąć nawet nie miałem czasu przejechać się takim autem przed decyzją :oslabiony:.

Daleko padlo od stingera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sherif napisał:

Staneło na:

Właśnie miałem  pisać że ze zdjecuia wyglada na V 90 ;)

Tak z ciekawosci ile rabatu wydusiłes? czy leasing był jakiś korzystniejszy?

Pytam bo w pewnej perspektuywnie ( dłuższej bo powiedzmy okolo roku) bedę przymierzal się do zmiany V70.... a skoro jeździ mie się dobrze to pod uwage pralem tez v60.v90 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2019 o 22:07, Zbynek napisał:

Skrzynie dwusprzęgłowe Forda nie dawały rady z silnikami benzynowymi, dlatego teraz są montowane tylko z dieslami, do benzyn jest skrzynia hydrauliczna. Możesz poszukać Mondeo Vignale z placu od jakiegoś dealera, pewnie będą jeszcze dostępne 2.0 ecoboost.

Taptaraptap

 

 

Od 6 misiecy ecobusty 2.0 znikły z europy - nie spełniają normy euro 6.d  maja wprowadzic 2.3 z mustanga ale bedzie okrojony z mocy.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, FrugOs napisał:

Gratuluję. Mówiłem na początku, że budżetu starczy :ok:  Na moje też czekam - jeszcze 4 miesiące :) 

 

PS. kolor taki jak na foto? Maple brown - tez taki wziąłem :) 

 

 

Byłem dziś w salonie w którym auto będize zamawiane i na V90 czeka się max 2 miesiące, wieć powinno być wcześniej. Widocznie początkowo pytałem się o V60. Na S90 czeka się znacznie dłużej.

 

Tak, kolor maple brown i rude skóry. Choć żona chce luminous sand, bo taki stał XC60 w salonie obok tego brązowego. Dla mnie to kolejny odcień srebnego :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fili_P napisał:

Z ciekawości?
Ile?
Jaki silnik, skrzynia
Ile czasu i kilometrów zamierzacie tymi Volviakami jezdzic?
Pierwszy.... Do odkupu za 5 lat bo Ryb JGCh jednak nie kupuję tylko jakiegoś Lexą czy coś ;-)))

...
 

Wyszło 151kzł netto. Silnik 2.0t 185KM, niestety na taki tylko stykło, podobno całkiem sprawnie jeździ. Osiągi ma podobne do obecnego D5 215KM.

Ja mam auto zmieniane co 3 lata, limit ustawiony na 90kkm, ale robię kilka kkm mniej na rok. Auto można wykupić po 3 latach za cenę rynkową.

 

2 godziny temu, delco napisał:

Właśnie miałem  pisać że ze zdjecuia wyglada na V 90 ;)

Tak z ciekawosci ile rabatu wydusiłes? czy leasing był jakiś korzystniejszy?

Pytam bo w pewnej perspektuywnie ( dłuższej bo powiedzmy okolo roku) bedę przymierzal się do zmiany V70.... a skoro jeździ mie się dobrze to pod uwage pralem tez v60.v90 ;)

20%, to ich niby max na V90, tak twierdzi dealer przy importerze. Leasing (zewn) był korzystniejszy ale czemu :nie_wiem: ... tak to jest jak :piekna: się wycenami zajmują. Niby jest lepsza wartość rezydualna z racji udizelonych rabatów i mniejszej utraty wartości. Mówiła mi też, że Volvo ma mniejsze koszty serwisu i jakieś tam współczynniki obsługi w stosunku do BMW. Choć jakoś tego nie widzę w realu, skoro BMW ma pakiet w cenie ;).

 

Podobnie było u mnie na Volvo jakoś nie zwracałem uwagi, 3 lata temu kupiłem je w kilka dni bo takie było dostępne od reki a rabat 30% kusił. Jeździ mi się bardzo dobrze i trochę żałuję, że V90 będzie niższe i pierwsze auto od lat bez AWD. Jak dla mnie jest trochę przyduże, ale od nadmiaru głowa nie boli :) a wychodzi taniej obecnie niż V60. Niby V60 (te obecne) jest następcą V70 i fakt w środku miejsca jest podobnie, bagażnik jedynie mniejszy. V90 jest sporo większy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, sherif napisał:

 

 Choć żona chce luminous sand, bo taki stał XC60 w salonie obok tego brązowego. Dla mnie to kolejny odcień srebnego :).

Mam white sand i to raczej w złoty wpada ;]

Patrzyłem na Volvo i też wydaje się bardziej złoty niż srebrny :hmm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, rwIcIk napisał:

Mam white sand i to raczej w złoty wpada ;]

Patrzyłem na Volvo i też wydaje się bardziej złoty niż srebrny :hmm:

 

Nie ma co sie sugerowac nazwa. W folderze wyglada .. piaskowo a tak zywo:

20190207_182930.jpg.c614a4774884961185706a29899daca5.jpg

 

I na tle brazu, ktory wyglada brazowo :)

20190207_182402.jpg.b21415ce853bd2ab5c696990d75c1c57.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, sherif napisał:

20%, to ich niby max na V90

20% od cennikowej to IMo zupełnie nieźle...

51 minut temu, sherif napisał:

a rabat 30% kusił.

28% ;)

 

51 minut temu, sherif napisał:

że V90 będzie niższe i pierwsze auto od lat bez AWD.

może troche nie na temat ale w v 70  po raz pierwszy niczzym nigdzie od dołu nie zaczepiam - wiec może nie jest tak żle ze zwykłą V ;) a dodatkowo nawet przy napędzie tylko na przód traakcja jest bardzo dobra - wiec dladzegoby w v90 miało być gorzej....

choć nie wiem czy w tej chwili kupiłbym v90 a nie v60 - prawie 5 metrów dlugosci robi swoje po mieście.... ale z kolei skoro przekonuja ceną....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, delco napisał:

28% ;)

Coś kombinowałem jeszcze z Polestarem i ceną końcową i wyszło niemal 30%.

 

1 minutę temu, delco napisał:

może troche nie na temat ale w v 70  po raz pierwszy niczzym nigdzie od dołu nie zaczepiam - wiec może nie jest tak żle ze zwykłą V ;) a dodatkowo nawet przy napędzie tylko na przód traakcja jest bardzo dobra - wiec dladzegoby w v90 miało być gorzej....

choć nie wiem czy w tej chwili kupiłbym v90 a nie v60 - prawie 5 metrów dlugosci robi swoje po mieście.... ale z kolei skoro przekonuja ceną....


Ja zawsze zaczepiałem autami i od kiedy miałem podwyższone kombi problemy się skończyły. Wczoraj parkował pod sklepem koło mnie V90 i poszedł zgrzyt zderzaka przy dojechaniu do krawężnika, a nie był jakiś specjalnie wysoki. V60 nie wiedzieć czemu ma znacznie wiekszą utratę wartości, przez to przy leasingu wychodzi drogo. Też wolałem V60 w wersji XC i tak zacząłem rozmowę, ale wyszło co wyszło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sherif napisał:

 V60 nie wiedzieć czemu ma znacznie wiekszą utratę wartości, przez to przy leasingu wychodzi drogo.

 

To jest leasing czy jakiś wynajem długoterminowy?

Bo przy klasycznym leasingu z wykupem to w utrata wartości nie ma zadnego znaczenia...

U Ciebie firma nie wykupuje tych aut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, sherif napisał:

Nie ma co sie sugerowac nazwa. W folderze wyglada .. piaskowo a tak zywo:

I na tle brazu, ktory wyglada brazowo :)

 

no to raczej nie jest srebrny ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Maciej__ napisał:

 

To jest leasing czy jakiś wynajem długoterminowy?

Bo przy klasycznym leasingu z wykupem to w utrata wartości nie ma zadnego znaczenia...

U Ciebie firma nie wykupuje tych aut?

Leasing operacyjny, czyli innymi słowy wynajem długoterminowy. Dla firmy te auta są zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rwIcIk napisał:

no to raczej nie jest srebrny ;]

 

Na żywo jest, taki deko przybrudzony, nawet moja żona tak go określiła. Z daleka nawet jak perłowy wygląda :smirk:.

Tych ala srebny w palecie mają kilka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sherif napisał:

Na żywo jest, taki deko przybrudzony, nawet moja żona tak go określiła. Z daleka nawet jak perłowy wygląda :smirk:.

Tych ala srebny w palecie mają kilka

U mnie na piaskowy to właśnie żona się uparła ;]

Ja wolałbym coś ciemniejszego, ale piaskowy idealnie się sprawdza w naszym klimacie - słabo widać na nim bród ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.