Skocz do zawartości

Zakup nowego auta, ktoś się zajmuje sprzedażą?


mdyrka

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry

Po przeglądzie rynku aut używanych i konsultacjach w wątku na MK dojrzewam do zakupu jakiegoś auta z wyprzedaży rocznika. Wiem, że kiedyś ktoś pisał, że zajmuje się zawodowo sprzedażą aut i potrafił "zrobić" fajne rabaty. Czy mógłbym te osoby prosić o ujawnienie się?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Rado_ napisał:

Chcesz Astre, zaloguj sie na http://astra5klub.pl/

Tam jest koles sprzedawca, robi bardzo dobre oferty

Testowałem człowieka swego czasu (to ten z Wrocławia?) i jego oferty nie odbiegały od tych które pozyskałem samodzielnie.

Zwykły handlowiec Ci nie da większego rabatu niż pozwala importer i wewnętrzne ustalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jaruga napisał:

Testowałem człowieka swego czasu (to ten z Wrocławia?) i jego oferty nie odbiegały od tych które pozyskałem samodzielnie.

Zwykły handlowiec Ci nie da większego rabatu niż pozwala importer i wewnętrzne ustalenia.

Ten z Wrocławia. Jak czytałem, to ludzie byli zadowoleni i pewnie jest jak mówisz, tylko nie każdy handlowiec gdzie pójdziesz jest skory do rozmów. Spróbowac zawsze mozna, przynajmniej jest pewność, że oferta nie będzie zła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Rado_ napisał:

Chcesz Astre, zaloguj sie na http://astra5klub.pl/

Tam jest koles sprzedawca, robi bardzo dobre oferty

Pewnie głównie dzięki karcie Selgros. Znajomy kierownik sprzedaży ze Śląska dla moich znajomych robił takie same oferty, a niektóre były lepsze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

Pewnie głównie dzięki karcie Selgros. Znajomy kierownik sprzedaży ze Śląska dla moich znajomych robił takie same oferty, a niektóre były lepsze 

Bo to kwestia chęci, wiadomo, ze sprzedawca nie jest cudotwórca, ale jak masz tracić czas na negocjacje z kilkoma sprzedawcami, by coś uzyskać, to  może lepiej dostać od razu dobra ofertę o konkretnej osoby. Ale to moje zdanie, każdy ma swój rozum, czas i pieniądze. Ja podałem jedna z możliwość, a co zainteresowany zrobi to juz nie moja brocha.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 20.01.2019 o 18:58, mdyrka napisał:

Dobry

Po przeglądzie rynku aut używanych i konsultacjach w wątku na MK dojrzewam do zakupu jakiegoś auta z wyprzedaży rocznika. Wiem, że kiedyś ktoś pisał, że zajmuje się zawodowo sprzedażą aut i potrafił "zrobić" fajne rabaty. Czy mógłbym te osoby prosić o ujawnienie się?

Pozdrawiam

Sprzedaje Nissana, zapraszam na priv 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, PuNtOtuning napisał:

Podepnę się pod temat mocno interesuje mnie nowa KIA CEED GT i szukam kogoś kto paruje w KIA. Może da się jakiś rabat załatwić.😀😀

Jestem po transakcji z kia ;)

na firmę ugrasz z 4.5% i na grupy zawodowe-ale nie pamietam ile. Generalnie nie ugrasz tyle co we Fiacie, pancerwagenie, oplu gdzie jak kupowałem to z cennika 15 w dół po ostrym targowaniu było. Może w innych miastach kia ma większa konkurencje,

ale na Pomorzu to u kuleja nawet oferty na kompie nie chce im się zrobić tylko na czystej kartce długopisem pogryzła i chcesz pan to wpłacajaj 2 koła zadatku i czekaj jak zjedzie to się odezwiemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Camel napisał:

Jestem po transakcji z kia ;)

na firmę ugrasz z 4.5% i na grupy zawodowe-ale nie pamietam ile. Generalnie nie ugrasz tyle co we Fiacie, pancerwagenie, oplu gdzie jak kupowałem to z cennika 15 w dół po ostrym targowaniu było. Może w innych miastach kia ma większa konkurencje,

ale na Pomorzu to u kuleja nawet oferty na kompie nie chce im się zrobić tylko na czystej kartce długopisem pogryzła i chcesz pan to wpłacajaj 2 koła zadatku i czekaj jak zjedzie to się odezwiemy. 

Kiedyś w Hyundaiu dawali większe rabaty niż w Kia, a auta podobne i były od ręki,

Nie wiem jak teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przymusu rozmawiać tylko ze swoim lokalnym dilerem.

Zacząłbym od otomoto, bo najlepsze rabaty są zawsze na auta na stocku dilerskim. Nawet jak auto stoi 400km od domu, to teraz nie jest żaden problem.

Generalnie raczej nie zdarza się, że "polecony" handlowiec zrobi lepszą cenę niż to, co najniżej wisi w ogłoszeniu na otomoto (oczywiście nie mówię o ofertach dla flot...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2019 o 08:54, Fili_P napisał:

Bo kolega szuka ceny zasadniczo

Co tym złego, zasadniczo?

W tym przedziale cenowym, który jak rozumiem kolegę interesuje auta są jak sprzęt AGD. Także trzeba brać to, co ma w danym momencie dobre warunki/cenę zakupu i spełnia wymagania :D, zwłaszcza teraz, kiedy producentom się coś 'odkleiło' i co nowy model to cena bardziej z czapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, iwik napisał:

... właszcza teraz, kiedy producentom się coś 'odkleiło' i co nowy model to cena bardziej z czapy.

Wszystko drożeje, średnia zarobków rośnie (zwłaszcza użytkowników AK), to i producenci chcą swój kawałek tortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Wszystko drożeje... to i producenci chcą swój kawałek tortu.


Można się dobrodusznie dzielić z producentami swoim kawałkiem tortu, albo szukać alternatyw.
Ja akurat wybieram opcję #2

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Camel napisał:

Jestem po transakcji z kia ;)

na firmę ugrasz z 4.5% i na grupy zawodowe-ale nie pamietam ile. Generalnie nie ugrasz tyle co we Fiacie, pancerwagenie, oplu gdzie jak kupowałem to z cennika 15 w dół po ostrym targowaniu było. Może w innych miastach kia ma większa konkurencje,

ale na Pomorzu to u kuleja nawet oferty na kompie nie chce im się zrobić tylko na czystej kartce długopisem pogryzła i chcesz pan to wpłacajaj 2 koła zadatku i czekaj jak zjedzie to się odezwiemy. 

Niestety we Wrocławiu również słabo ze zniżkami. Dostałem rabat na nowego Ceed GT 1500zl brutto na osobę fizyczna i 2500zl brutto na firmę.Na grupę zawodową nowy Ceed się nie łapie.Więc raczej słabo to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.