Skocz do zawartości

Wiertarko-wkrętarka akumulator-ogniwa


Gordon_Shumway

Rekomendowane odpowiedzi

Maszyna jest sprawna, padnięte akumulatory.

Wymiana ogniw nie stanowi problemu, ale ich cena przyznam mnie zaskoczyła, 12V na allegro to wydatek rzędu 110 / 120 zł.

Potrzebuję dwóch sztuk, za tą cenę można już kupić nowy sprzęt.

Pytanie, można gdzieś wyhaczyć ogniwa taniej, żeby ich zakup był ekonomicznie uzasadniony, czy też żyjemy w czasach, gdzie nic się już nie naprawia => sprzęt do hasioka :hmm: 

 

Przechwytywanie.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gordon_Shumway napisał:

Maszyna jest sprawna, padnięte akumulatory.

Wymiana ogniw nie stanowi problemu, ale ich cena przyznam mnie zaskoczyła, 12V na allegro to wydatek rzędu 110 / 120 zł.

Potrzebuję dwóch sztuk, za tą cenę można już kupić nowy sprzęt.

Pytanie, można gdzieś wyhaczyć ogniwa taniej, żeby ich zakup był ekonomicznie uzasadniony, czy też żyjemy w czasach, gdzie nic się już nie naprawia => sprzęt do hasioka :hmm: 

Tak to jest niestety że średnio się opłaca 

Do mojego starego einhela dostałem w końcu pełne pakiety bo nie umiem lutowac ogniw i kolkejny sprzęt dostanę nowe życie ..tyle że kosztem 150zl 

Ale nie kupi się dziś wkrętarki 18v z 2 Aku za 150zl 

 

Do Hitachi też kupiłem dwa aku bo oryginały już nie miały takiej sprawności no ale tu koszt wyższy bo jakieś 120zl za szt 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa możliwe rozwiązania wymiana ogniw na takie same albo przejście na technologię Li-Ion.

Według mnie to drugie rozwiązanie jest ciekawsze.

Na szybko parę linków:

https://www.bto.pl/B2CProdukt.aspx?id_artykulu=37238

http://zielony-serwis.pl/oferta/wymiana-ogniw-ni-cd-i-ni-mh-na-li-ion/

https://gtxservice.pl/regeneracja-akumulatorow-ni-cd-i-ni-mh-przy-uzyciu-ogniw-li-ion-metoda-hybrid-gtx-service-usl011.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Waldek7 napisał:

Są dwa możliwe rozwiązania wymiana ogniw na takie same albo przejście na technologię Li-Ion.

 

Przejście na technologię litowo-jonową rozważałem, są gotowe zestawy naprawcze, niestety poziom cen pozostaje ten sam, dochodzi jeszcze cena ładowarki :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2019 o 11:31, Gordon_Shumway napisał:

Przejście na technologię litowo-jonową rozważałem, są gotowe zestawy naprawcze, niestety poziom cen pozostaje ten sam, dochodzi jeszcze cena ładowarki :oslabiony:

Ja kupiłem 5 ogniw lion, płytki balansujace są już nie takie drogie obecnie. Zaletą lion jest że ladujesz raz i wkrętarka zawsze gotowa gdy jest potrzebna, jak nimh to zawsze jak chciałem coś sporadycznie wkręcić to była rozładowana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jest to Makita czy inny firmowy sprzęt, to się nie opłaca. Dobre ogniwa kosztują 10 zł za sztukę około. Z nieznanego źródła nie warto brać.

Ja swoją przerobiłem na wersję kablową, i koniec końców dostał ją teściu, a ja sobie kupiłem bezszczotkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ccLot napisał:

Tylko do wkrętarki potrzeba bardzo wydajnego, pewnie ~20-30 amper a to tanie nie będzie.

Niekoniecznie

W obudowę włożyłem stare trafo od halogenów, z Aku wyprułem ogniwa, wsadziłem mostek 50A i kondensator elektrolityczny. Do tego kable (dałem że 4 metry) i gotowe. Świetnie nadają się trafia ze starych UPS ów. Wkrętarka działa u teścia w warsztacie już drugi rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.