Jump to content

Tylna belka matiz M150

Recommended Posts

Witajcie,

trafił do mnie na naprawę Matiz M150, 2005r, 1.0.

Do wymiany jest tylna belka i wahacze.

Czy belka w 0.8 i 1.0 jest taka sama?

Czy taka sama jest w M100 i M150?

To jest wersja belki z długimi wahaczami.

Edited by Marecki78
1 godzinę temu, Marecki78 napisał:

Czy taka sama jest w M100 i M150?

Wygląda na to, że inna, bo ma inny numer katalogowy. Szczegóły znajdziesz tutaj: http://daewoo.prokee.hu/Matiz/4310.htm

Wersja silnikowa nie robi różnicy.

Edited by shapyr
17 minut temu, shapyr napisał:

Wygląda na to, że inna, bo ma inny numer katalogowy. Szczegóły znajdziesz tutaj: http://daewoo.prokee.hu/Matiz/4310.htm

hmm. Jeszcze jest podział na "z ABS" i "bez ABS"

Dzięki za trop, muszę mocno poszperać żeby lipy nie kupić.

jeszcze ciekawiej, wahacze tylne też są uzależnione od nr nadwozia. W katalogach IC czy AP nie ma różnicy... hmm...

Edited by Marecki78
  • 2 weeks later...
56 minut temu, shapyr napisał:

I jak, udało się temat ogarnąć?

belka starego typu (dwa wahacze wzdłużne) i do tego z ABS...

jak igła w stogu siana...

znalazłem coś na alledrogo... czekam na przesyłkę. Generalnie towar mooooocno deficytowy...

Heh, a jak w zeszłym roku zmieniałem belkę z wahaczami w "starym" matizie to nawet specjalnie nie sprawdzałem, czy jakieś różne wersje tej belki były 😂 Tyle wiedziałem, że są z ABS i bez. Czymś się te belki różnią właściwie od pierwszego Mietka? Bo "na oko" takie same, ale na oko to wiadomo co ;) Fakt, ciężko znaleźć takie w sensownym stanie, niektórzy takie kupy rdzy wystawiają że aż się człowiek śmieje jak patrzy na te aukcje. No a jak już znajdziesz to często problem z wysyłką, ja trochę szperałem na alle zanim się zdecydowałem, a i tak w wahaczach tuleje do wymiany były.

Pierwszy raz mi sie trafił taki pacjent stąd moje pytania. Wygląda na to, że belki z wahaczami dwoma różnią się tylko tym że albo sa do ABS albo nie. Reszta jest taka sama.

Belka już zanabyta używka, wyczyszczona i odmalowana. O dziwo miała tylko korozję powierzchniową :) Jutro Mietek leci na podnośnik i walka się zacznie...

Kupiłeś razem z wahaczami i montujesz tak w całości, czy samą belkę a wahacze nówki? W pierwszym przypadku dobrze się bliżej przyjrzeć tulejom, w moich niby bardzo ładnie wyglądały, ale jak wahaczami trochę poruszać to metalowy rdzeń był praktycznie oderwany od gumy. 

Edit:

Koszt takiej 100% nowej belki, to poniżej 300zł i wbrew pozorom takie części są cały czas dostępne.

@Wasylek owszem i sam rozważałem taką opcję, ale jak się znowuż doda do tego koszty ewentualnej wysyłki to już trochę wychodzi. Za używaną belkę z wahaczami i bębnami, z czego poza bębnami całość praktycznie bez korozji(ktoś dbał i zabezpieczał) dałem 190zł, z wliczoną w to już wysyłką przez pół Polski.

Edited by okejokej
odp. w trakcie pisania
Godzinę temu, Wasylek napisał:

Koszt takiej 100% nowej belki, to poniżej 300zł i wbrew pozorom takie części są cały czas dostępne.

a możesz pokazać jedno miejsce gdzie taka belka do ABS jest dostępna?

Godzinę temu, okejokej napisał:

Kupiłeś razem z wahaczami i montujesz tak w całości, czy samą belkę a wahacze nówki?

wahacze, amorki nówki, heble zobaczę w jakim stanie będą na aucie.

19 godzin temu, Marecki78 napisał:

a możesz pokazać jedno miejsce gdzie taka belka do ABS jest dostępna?

Takie graty leżą zwykle w sklepach, które nie sprzedają przez internet, niestety trzeba szukać, dzwonić. Jako właściciel Matiza wiem, że są dostępne części niewidoczne w sieci.

Różnica pomiędzy wersją z ABS a wersją bez ABS polega jedynie na otworze na czujnik i blaszce do zamocowania czujnika- nie jest to dużym problemem, sam kiedyś dorabiałem to mocowanie z jednej strony. Na szybko-

Allegro - tu faktycznie bez ABS

Auto-Truck - no drożej, ale jest (sklep polecam - sporo jeszcze części do Daewoo)

Edited by Wasylek