Skocz do zawartości

Nissan Juke


1Marek1

Rekomendowane odpowiedzi

Po wielu przymiarkach do różnych marek, żona wybrała Nissana Juke. Auto ma silnik 1,6 PB 117 KM, podobno pancerny. Poza tym blachy obustronnie cynkowane i gwara na 5 lat. Wyglada to dobrze. Ma jakies słabe strony (o wyglądzie nie gadamy bo akurat mi się podoba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, 1Marek1 napisał:

Po wielu przymiarkach do różnych marek, żona wybrała Nissana Juke. Auto ma silnik 1,6 PB 117 KM, podobno pancerny. Poza tym blachy obustronnie cynkowane i gwara na 5 lat. Wyglada to dobrze. Ma jakies słabe strony (o wyglądzie nie gadamy bo akurat mi się podoba).

 

Tesciowa ma takiego Juke'a...

Dla mnie najwieksza wada tego auto to hałas przy wyższych prędkościach.

Auto ma bardzo krotka skrzynie i powyżej 100km/h już wyje.

Jeśli będzie jezdzic glownie po miescie to OK. Poza tym  nic się z tym nie dzieje.

Na krótkich odcinkach po miescie licz się ze spalaniem 9-10/100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, 1Marek1 napisał:

Po wielu przymiarkach do różnych marek, żona wybrała Nissana Juke. Auto ma silnik 1,6 PB 117 KM, podobno pancerny. Poza tym blachy obustronnie cynkowane i gwara na 5 lat. Wyglada to dobrze. Ma jakies słabe strony (o wyglądzie nie gadamy bo akurat mi się podoba).

 

Auto dla kobiety ma się jej podobać ;) Odradzam nakłanianie do zmiany wyboru bo będziesz słuchał marudzenia na różne mniej lub bardziej wymyślone mankamenty.

Tym bardziej że mówimy o aucie nowym z 5 lat gwarancji.

Zabrać ją na jazdę próbną i jeśli akceptuje to brać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja siostra ma Juke z początku produkcji. Parę akcji serwisowych za sobą - ale nic poważnego.

Wersja na tamte czasy najwyzsza poza z przednionapędowych z manualem. 

I teraz ma problem na co się przesiąść - bo dostać coś w małym crossoverze z mocą większą niż 120KM to się trzeba naszukać (obecnie 190 pod nogą).

Samo auto generalnie OK, ale do długowieczności nissana z dawnych czasów daleko. Z plusów natomiast brak rudej, która w starych nissanach szalała :) więc na coś ten mariaż z francuzami.

 

Ze słabych stron - mikro bagażnik - chociaz podobno polift ma cos poprawione i kiepskawa jakość materiałów wewnątrz. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w końcu jezdziłem testowo Jukiem. Silnik przyspiesza średnio ale wystarczająco. Srodek auta dośc dobrze wyciszony. bardzo krótkie drogi lewarka skrzyni biegów- tam gdzie w swojej Lagunie dotarłem dopiero do luzu w Juku jest już bieg docelowy. Przełączanie biegów precyzyjne. Auto ze środka wydaje sie o wiele mniejsze niz z zewnątrz. Bagażnik "taki se" ale dla nas wystarczający bo to auto do jazdy wokół komina a nie do wakacyjnych wypraw (do tego jest Laguna). Przyzwyczajenia dla mnie wymagała wysoka pozycja za kierownicą ale to taki typ auta a ja do tej pory tylko niskie kompakty. Ale szybko się odnalazłem. Umowa kupna podpisana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 21.01.2019 o 21:05, 1Marek1 napisał:

Po wielu przymiarkach do różnych marek, żona wybrała Nissana Juke. Auto ma silnik 1,6 PB 117 KM, podobno pancerny. Poza tym blachy obustronnie cynkowane i gwara na 5 lat. Wyglada to dobrze. Ma jakies słabe strony (o wyglądzie nie gadamy bo akurat mi się podoba).

Ten silnik jest tragiczny w użytkowaniu, krótka skrzynia i wyje niemiłosiernie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, wujekcybul napisał:

Ja bym dolozyl do 1.2. Ten 1.6 mialem w Renault i to byla niezla padaka.

Nie ma już wyboru silnik,a w Juku- jest tylko ten jeden. Poza tym auto odebrane i już w garażu. Poza tym żona zachwycona.🤠

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, 1Marek1 napisał:

Nie ma już wyboru silnik,a w Juku- jest tylko ten jeden. Poza tym auto odebrane i już w garażu. Poza tym żona zachwycona.🤠

:hmm: Pewnie tak bo zaraz nowy model. Niech sie sprawuje :piwko: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujekcybul napisał:

Ja bym dolozyl do 1.2. Ten 1.6 mialem w Renault i to byla niezla padaka.

IMO najbardziej uciążliwe jest to że jest głośny, bo apetyt na paliwo i umiarkowaną dynamikę wolnossakowi zamulonemu normą EURO6 można wybaczyć jak się nie robi dużych przebiegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Jaruga napisał:

IMO najbardziej uciążliwe jest to że jest głośny, bo apetyt na paliwo i umiarkowaną dynamikę wolnossakowi zamulonemu normą EURO6 można wybaczyć jak się nie robi dużych przebiegów.

Dzisiaj trochę nim jezdziłem. Auto całkiem nowe o przebiegu ...40 km. W trybie sport nawet idzie. Spalanie wyszło ok 7 l/100 km. Nie ma osiagów mojej Laguny (140 KM) ale jest wystarczające. W koncu to auto żony a przesiadłą się z 58 KM Clio 2 więc mocy ma ponad 2x tyle. Oby było bezawaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.