Skocz do zawartości

Jest taki samochód?


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba pamiętać, żeby fotela nie zabrać ze sobą jak się wysiada :) a kolega pytał o pamięć ustawień dla dwóch kierowców czyli jeszcze bodajże lusterka i kierownica tutaj powinna się przestawiać he he he a może jeszcze wysokość pasa. W segmencie A to chyba takich bajerów nie było w żadnym z aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, balu napisał:

Trzeba pamiętać, żeby fotela nie zabrać ze sobą jak się wysiada :) a kolega pytał o pamięć ustawień dla dwóch kierowców czyli jeszcze bodajże lusterka i kierownica tutaj powinna się przestawiać he he he a może jeszcze wysokość pasa. W segmencie A to chyba takich bajerów nie było w żadnym z aut.

właśnie szkoda, żona potrzebuje auta małego zwinnego i oszczędnego, robimy na drogach podmiejskich jakieś 15kkm i często ja też korzystam z tego auta, bo gdzieś po bułki podskoczyć to szkoda 5.9 załączać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak szukałem małego auta to się rozglądałem aby miał sterowanie w kierownicy radiem i to już było wyzwanie. Jest regulacja kierownicy więc już jest dobrze.  Nie mówiąc już o elektryce szyb z tyłu. Bywa tak że nawet nie ma sterowania elektrycznego lusterkami. Chociaż nie zbadane są pomysły inżynierów bo mój 3 cylindrowy miejski bolid ma np. tempomat i czujniki parkowania :) i wszystkie szyby elektryczne. Segment A jest ubogi chociaż z roku na rok albo inaczej z modelu na model jest coraz lepiej. Oczywiście nie liczę tu aut takich jak mini lub male elektryczne BMW. Może najmniejsze Audi ale te autka to raczej nie są segment A tylko B.

Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć jeżeli nie ma dużej różnicy wzrostu to można znaleźć ustawienie które będzie w miarę pasowało do obu osób. Te autka są na tyle małe że w lusterkach widać wszystko bo o dziwo są duże. Co do ruchu foteli i ustawienia no cóż miejsca jest mało to i zakres regulacji niewielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, balu napisał:

Ja jak szukałem małego auta to się rozglądałem aby miał sterowanie w kierownicy radiem i to już było wyzwanie. Jest regulacja kierownicy więc już jest dobrze.  Nie mówiąc już o elektryce szyb z tyłu. Bywa tak że nawet nie ma sterowania elektrycznego lusterkami. Chociaż nie zbadane są pomysły inżynierów bo mój 3 cylindrowy miejski bolid ma np. tempomat i czujniki parkowania :) i wszystkie szyby elektryczne. Segment A jest ubogi chociaż z roku na rok albo inaczej z modelu na model jest coraz lepiej. Oczywiście nie liczę tu aut takich jak mini lub male elektryczne BMW. Może najmniejsze Audi ale te autka to raczej nie są segment A tylko B.

Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć jeżeli nie ma dużej różnicy wzrostu to można znaleźć ustawienie które będzie w miarę pasowało do obu osób. Te autka są na tyle małe że w lusterkach widać wszystko bo o dziwo są duże. Co do ruchu foteli i ustawienia no cóż miejsca jest mało to i zakres regulacji niewielki.

 

Picanto potrafi mieć nawet podgrzewaną kierownicę i fotele, klimę automatyczną, 4 elektryczne szyby, ale pamięci foteli nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś, czy mowa o nowym modelu, czy o aucie używanym. Ale tak czy inaczej ciężko będzie znaleźć miejskiego malucha z pamięcią foteli.

 

A czy ktoś wie może, jak działa pamięć foteli? Przyszło mi do glowy, że może by kupić autko z fotelami elektrycznymi i zaadaptować sterowanie z jakiegoś wyższego modelu, który to miał (oczywiście tej samej marki oraz zblizonego rocznika).

 

Albo jeszcze inaczej - przełożyć kompletne siedzenie ze sterowaniem. Wtedy trzeba tylko pomyśleć nad mocowaniem oraz rozmiarami. Myslę, że jest to wykonalne......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bielaPL napisał:

Witam

Jest jakieś auto 5 drzwiowe klasy A/B z oszczędną benzyną w mieście, które miało/ma na wyposażeniu pamięć ustawień dla dwóch kierowców?

Aston Martin Cygnet może mieć,  ale nie ma 5 drzwi. Z czegoś musisz zrezygnować 😏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bielaPL napisał:

Witam

Jest jakieś auto 5 drzwiowe klasy A/B z oszczędną benzyną w mieście, które miało/ma na wyposażeniu pamięć ustawień dla dwóch kierowców?

Nawet jeśli nie ma, to co szkodzi wrzucić fotel ze starej S-klasy czy A8 do byle piździka? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, kenickie napisał:

Nawet jeśli nie ma, to co szkodzi wrzucić fotel ze starej S-klasy czy A8 do byle piździka? ;)

 

A wejdzie:hmm: i jeszcze mocowania w innych miejscach.

Druga sprawa ten merc czy audi nie może być zbyt młody, bo tam juz can itp. i fotel solo działał nie będzie.

I jeszcze trzecia kwestia-jak kilka razy na dzien te silniczki będą regulować ten fotel to pewnie za długo to nie podziała;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2019 o 08:22, bielaPL napisał:

właśnie szkoda, żona potrzebuje auta małego zwinnego i oszczędnego, robimy na drogach podmiejskich jakieś 15kkm i często ja też korzystam z tego auta, bo gdzieś po bułki podskoczyć to szkoda 5.9 załączać ;)

Jazz ma regulację położenia foteli w oparciu pleców- taki dynks. Jest to ułatwienie, bo nie trzeba się schylać i pod siedzenie sięgać. A żonie pali toto szóstkę na sto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2019 o 06:17, bielaPL napisał:

Witam

Jest jakieś auto 5 drzwiowe klasy A/B z oszczędną benzyną w mieście, które miało/ma na wyposażeniu pamięć ustawień dla dwóch kierowców?

Musisz celować w bardzo premium... Może Fiesta Vignale? Albo Aston Martin Cygnet... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.