Skocz do zawartości

Dodatkowy wyłącznik klimatyzacji


Kraviec

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Joki napisał:

Czasem odnoszę wrażenie, że to kącik ignoranta.

Lubię wiedzieć jak działa rzecz, której używam i korzystać z niej świadomie a nie polegać na głupich automatach.

;)

 Może warto kupić auto z klimatyzacją manualną tam nie ma automatów. 

  • Lubię to 1
  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adamm_mk1 napisał:

Panowie większość układów do Waszych aut zaprojektował facet inżynier i zamiast się zastanawiać jak obejść system dla własnej satysfakcji ?

Może warto ustawić Klime na auto i dac się wykazać inzynierom ?

jak to jest inżynier tego samego typu co 'olej silnikowy można zmieniać co 30kkm' albo 'olej w automacie nie wymaga zmiany' to ja dziękuję za takich inżynierów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adamm_mk1 napisał:

Od 6 lat jeżdżę autami z klimatyzacją automatyczna i jedyne co robię to ustawiam tryb auto i sobie zmieniam temperaturę w zależności od pory roku lub potrzeby.

Przecież przy ujemnych temperaturach (a w zasadzie to gdzieś ponizej +4°C) kompresor i tak się nie załącza i jakoś wszystko działa więc nic się nie stanie jak user będzie miał możliwość manualnego wyłączenia. W moim 20-letnim aucie z klimą automatyczną mogę tak zrobić i też to chyba inżynierowie projektowali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, marcindzieg napisał:

Inżynier tego nie wymyślił. To księgowi :)

nie do końca. Księgowy chce tanio, a inżynier ma zrobić żeby było tanio i działało prawidłowo. No i w zasadzie ten inżynier to robi, na czas gwarancji ca 100kkm ten sposób działa, a potem to już nie ich zmartwienie.

Także to inżynier pod naporem księgowego opracowuje jak tu działać na granicy wydymania klienta.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, patgaw napisał:

w skodzie roomster z klima manualna: https://www.skodovky.cz/files/recenze/skoda-roomster-od-2006/1228930vj.jpg

tez jest tak ze przekrecisz te pokretlo na szybe i klima sie wlacza. Jak ja bym takie auto w salonie kupil to bym reklamowal jako awarie.

Ale przecież większość aut tak ma.Tak jest to opisane w instrukcji-więc jaka to awaria?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Maciej__ napisał:

To nic nie zmienia, w kwestii odpalania klimy przy ustawieniu nadmuchu na szybe...

Zawsze jednak trochę lepiej niż głupie wydumki, które zawsze wiedzą lepiej.

;)

Edytowane przez Joki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wujekcybul napisał:

Nawet Matiz mial odciecie klimy przy pelnym wcisnieciu gazu. 

Meriva A 1.4 90KM miała tak zrobiony soft, że mocniejsze wciśnięcie gazu na postoju powodowało wyłączenie kompresora klimatyzacji na jakieś 5 sekund. Było to niezwykle denerwujące w upalne dni, bo ruszając z miejsca z włączoną klimatyzacja z automatu trzeba było wcisnąć mocniej gaz a wtedy klima się wylaczala, by jeszcze przed zmianą biegu na 2 włączyć się ponownie. Kangur murowany. 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, patgaw napisał:

w skodzie roomster z klima manualna: https://www.skodovky.cz/files/recenze/skoda-roomster-od-2006/1228930vj.jpg

tez jest tak ze przekrecisz te pokretlo na szybe i klima sie wlacza. Jak ja bym takie auto w salonie kupil to bym reklamowal jako awarie.

No ja reklamowałem, bo myślałem że to usterka. Ale zaprowadzili mnie do nowego salonowego egzemplarza i miał tak samo. A dioda to u mnie też gaśnie. Ale klima i tak działa na wyłączonej diodzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

kraviec dałeś radę wyłączyć automatyczną klimę ja mam Chevroleta cruze i klimatyzacja chodzi bez oznaczenia nawet jak nie masz włączonego nawiewu bo musi utrzymać suche powietrze w obiegu ciepłe ,bardzo jest to irytujące jak ciągle pracuje wentylator no i to spalanie o tych kilka setek więcej . Po prostu chciałbym mając manualu klimę móc  jeździć bez klimatyzacji, i to pewnie nie tylko  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Johnny said:

kraviec dałeś radę wyłączyć automatyczną klimę ja mam Chevroleta cruze i klimatyzacja chodzi bez oznaczenia nawet jak nie masz włączonego nawiewu bo musi utrzymać suche powietrze w obiegu na ciepłe ,bardzo jest to irytujące jak ciągle pracuje wentylator no i to spalanie o tych kilka setek więcej kilometrze

 

W Cruze jest pewine podobnie jak w Astrze J, ze klima chodzi non stop jak masz ustawiony nawiew tylko na szybe.

Wentylatora na pierwszym biegu nie powinno byc w ogole slychac w kabinie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ustawionym nawiewie na szybę z automatu włącza się klima - Cruze tak ma. Nawet kontrolka nie wskazuje.

Jak dobrze pamiętam nawiew miałem ustawiony zawsze na szybę i nogi. Raczej nie parowały szyby.

No i ciągły nawiew wentylatora bez obiegu wewnętrznego. Filtr zmieniałem co 15 kkm.

Ale w wilgotne dni trzeba było włączyć klimę i na niej jeździć. Szczególnie w deszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Johnny said:

A może wystarczy zmienić w ustawieniach temperaturę załączania automatycznej klimy na przykład na minus 20 i wtedy nie będzie się załączać automatyczne odmrażanie i ciągła praca klimy

 

Ale w jakich ustawieniach chcesz to zmieniac? ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opcja tej automatycznej klimatyzacji i odmrażania szyby nie jest zła i może dużo użytkownikom to pasuje ,nawiew na szybę i z głowy nic nie trzeba robić i szybko  szyby są przezroczyste , ale ja potrafię ją włączyć samemu i tak bym chciała robić , a do zmiany ustawień to tylko dobry komputer dedykowany program z dostępem do wszystkich ustawień auta , i może ktoś ma takiej możliwości i umiejętności 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tym jakby ktoś miał w cruze uszkodzony łopatki w mieszalniku powietrza oferuje naprawę  dwa dni i 1100 zł  , najczęściej w tedy nawiew z jednej strony deski jest zimny  , a z drugiej strony deski ciepły,w automatycznej klimatyzacji może nawalić silniczek sterujący łopatkami ale jest to do sprawdzenia, ale ja robiłem manualna i tego mogę się podjąć ,mazowieckie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Camel napisał:

Dz. Chyba w końcu po roku zajrzę do instrukcji :)

1. Turn the ignition switch to the ON position.

2.Turn the mode selection knob to the defrost position ( ).

  1. Select any fan speed except “0” position.

  2. While pressing the air conditioning button (A/C), press the air intake control button ( ) at least 5 times within 3 seconds.

The indicator light in the air intake control button will blink 3 times with 0.5 second of interval. It indicates that the defogging logic is canceled or returned to the programmed status.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rallyrychu napisał:

W Vendze z klima manualną z 2011 działało 5x wciśnięcie obiegu zamkniętego, ale w instrukcji tego nie było ;)

Dokładnie, w Sorento 1 fl też jest kombinacja przycisków w klimie automatycznej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.