Skocz do zawartości

Mokra karoseria w okolicy wlewu paliwa.


zolu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wychodząc z pracy zauwazyłem, że na karoserii mam zaciek jak na zdjęciu, a pod zderzakiem plamę na asfalcie o srednicy ok 20 cm (na zdjęciu nie ma, bo zrobiłem je jak już dojechałem do domu). Z zapachu to ON. W baku paliwa mało, ale stanąłem jednym kołem na krawężniku, więc auto stało krzywo. Tankowane było chyba w sobotę, być może nie był do końca dokręcony, ale luźny też nie wisiał.

 

Co mogło spowodować taki wyciek?

 

IMG_20190122_153522.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, zolu napisał:

Dzisiaj wychodząc z pracy zauwazyłem, że na karoserii mam zaciek jak na zdjęciu, a pod zderzakiem plamę na asfalcie o srednicy ok 20 cm (na zdjęciu nie ma, bo zrobiłem je jak już dojechałem do domu). Z zapachu to ON. W baku paliwa mało, ale stanąłem jednym kołem na krawężniku, więc auto stało krzywo. Tankowane było chyba w sobotę, być może nie był do końca dokręcony, ale luźny też nie wisiał.

 

Co mogło spowodować taki wyciek?

 

IMG_20190122_153522.jpg

Wygląda jakby z auta wyleciała resztka paliwa, która zostaje w zagłębieniu przy wlewie po skapnięciu z pistoletu do tankowania przy wyjmowaniu go z wlewu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mdyrka napisał:

Wygląda jakby z auta wyleciała resztka paliwa, która zostaje w zagłębieniu przy wlewie po skapnięciu z pistoletu do tankowania przy wyjmowaniu go z wlewu. 

To jedna z moich teorii, ale żeby tyle tego tam było? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, zolu napisał:

To jedna z moich teorii, ale żeby tyle tego tam było? 

Ropa bardzo mocno pełza i jest tłusta (a nie odparowuje jak benzyna) i tworzy bardzo cienką powłokę przy spływaniu, więc moim zdaniem to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.