Skocz do zawartości

Zawias wypada z futryny


Wojtas_BB

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni wypada mi zawias z futryny, futryna regulowana, drzwi DRE. Co z tym zrobić? Niby na futrynie są w jakieś zaślepki (widoczne na foto) ale nie idzie ich wyciągnąć bez zniszczenia.

Nie mam pojęcia jak to jest w ogóle skonstruowane. A futryna poklejona jest chyba na piance montażowej, więc nie wiem czy jestem w stanie ją zdemontować.20190122_183005.jpg.9ddd9ab61ed51ce67d50fdb0ac5c220b.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorry, ale kiedyś moderator z innego kącika nie miał szmaty na nie swoim podwórku.
W każdym razie [mention=136200]Wojtas_BB[/mention] zwracam honor.:dziekidzieki:
No problem

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 6 miesięcy później...
  • 9 miesięcy później...
11 godzin temu, Spajson napisał:

Witam, mam podobny problem imbus kręci sie w kółko a dłuższa drona nie pomaga , da sie coś z tym zrobić ?

Ja wpuściłem klej montażowy i ustawiłem zawias jak powinien być. Trzyma z 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2021 o 14:19, Czesiu1237 napisał:

A teraz pytanie za 100 punktow. Jezeli ten owy imbus kreci sie w kołko (prawdopodobnie gwint uszkodzony) i nie dociska zawiasu co w takim wyoadku zrobic? Futryna regulowana na silikon przyklejona. 

https://www.castorama.pl/zawias-przykrecany-14-x-60-mm-ocynkowany-2-szt-id-46545.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

To teraz pytanie za 200pkt.

Musiałem przenieść drzwi o 40cm...

Wszystko ładnie, pięknie - zdemontowałem ościerznocę itd... - nie wiedząc czemu jeszcze przed demontażem ościeżnicy - ściągnąłem zawiasy - (takie jak w opisie) - podczas tego zabiegu miałem wrażenie że coś tam wyleciało - jakaś mała płytka...

Drzwi przeniosłem - zapianowałem itd... chcę przykręcać zawiasy - a tu... dokręcam tą śrubą na imbus na maxa... a zawiasy nic - można je dwoma paluszkami wyciągać...

Co robić - to przez tą wypadniętą płytkę - imbus czegoś tam nie łapie - nie blokuje i zawiasy cały czas 'latają'... Zawiesiłem drzwi - wypadły w zasadzie od razu... jest szansa zrobić coś bez drugiego demontażu ościeżnicy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2023 o 01:01, lemasz napisał(a):

To teraz pytanie za 200pkt.

Musiałem przenieść drzwi o 40cm...

Wszystko ładnie, pięknie - zdemontowałem ościerznocę itd... - nie wiedząc czemu jeszcze przed demontażem ościeżnicy - ściągnąłem zawiasy - (takie jak w opisie) - podczas tego zabiegu miałem wrażenie że coś tam wyleciało - jakaś mała płytka...

Drzwi przeniosłem - zapianowałem itd... chcę przykręcać zawiasy - a tu... dokręcam tą śrubą na imbus na maxa... a zawiasy nic - można je dwoma paluszkami wyciągać...

Co robić - to przez tą wypadniętą płytkę - imbus czegoś tam nie łapie - nie blokuje i zawiasy cały czas 'latają'... Zawiesiłem drzwi - wypadły w zasadzie od razu... jest szansa zrobić coś bez drugiego demontażu ościeżnicy ???

Pospawać ;)

 

Teraz ościeżnice są robione byle jak, nikt nie pomyśli nawet by blachy z gwintowanymi otworami przyspawać do framugi, co prowadzi do kuriozalnych sytuacji gdzie przez luźny zawias trzeba kuć ścianę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
W dniu 22.01.2019 o 21:06, riot napisał(a):

Pod tą zaślepką, powinna byc śruba na "imbus" która trzyma zawias.

Witam, dzięki ci Boże za internet. Od dwóch dni borykałem się z problemem. Naprawa trwała  ok. 2 minuty :) Dziękuję Panowie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.