Skocz do zawartości

Zafira B, 7 os. na co zwrócić uwagę przy kupnie?


dioda144

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem na etapie poszukiwania samochodu typu van. Oczekiwania 7 foteli. Które silniki nadają się do LPG?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Zafira B?

Jakie silniki są trwałe?

Jak blacha?

Czy silniki benzynowe mają jakieś bolączki pt. wada produkcyjna?

Które z nich mają hydraulikę na zaworach? 

Ostatni rząd siedzeń to fikcja czy można tam podróżować więcej niż 100km bez późniejszego paraliżu ciała? 

Dlaczego jest taki rozrzut cenowy? 

Szukać krajowego czy sprowadzanego? 

Macie może doświadczenie z jakimiś innymi jakieś markami nad którymi warto się pochylić? 

 

Z góry dziękuję za pomoc! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zafirze B były silniki:

1. 1.6 16V

2. 1.8 16V

3. 2.0 16V turbo

 

Na gazie będą jeździły wszystkie, choć dwa pierwsze nie mają hydraulicznej regulacji luzu zaworowego, więc co jakiś czas trzeba te luzy kontrolować. 

1.6 cierpiał na awarie kolektorów ssących, usterki sterowników silnika i pobór oleju.

1.8 miał niezbyt trwałe koła zmiennych faz rozrządu i cieknące chłodnice oleju.

 

Zafira B cierpiała na korozję, szczególnie pod gumowymi listwo-uszczelkami na progach https://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=17376

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zafirą B przejechałem 160 kkm. Miałem diesla, więc nic nie napiszę. Z usterek, to tylko wymieniałem łożyska tylnej belki - było je słychać, korozja na styku tylny zderzak - błotnik. Auto nie bite, chyba po prostu zbyt ciasne pasowanie. Tylne foteliki na dłuższe trasy to raczej dla dzieci, mało miejsca. No i w tym momencie niewiele zostaje bagażnika. Poza ty polecam. Chociaż w porównaniu z Zafirą A, którą też miałem widziałem spadek jakości materiałów. Ta po 160 kkm, miała np. kierownicę, itd. tak samo zużytą jak Zafira A po 300 tys..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję za odpowiedź! Dużo więcej wiem, rostex dzięki za linka z którego temat rudzielca został pogłębiony, w szoku jestem 😱😱W grę jeśli już wchodzi to tylko 2.0 turbo. Kwestia ostatniego rzędu chyba mnie nie dziwi patrząc na wymiary samochodu. Chyba wszyscy producenci obecnie lecą na łeb na szyję z materiałami do wykończenie. Dziękuję za pomoc! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.