Skocz do zawartości

Co polecacie


bob96

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że zostałem dziadkiem , córka urodziła bliźniaki :) mam zadanie znaleźć auto najlepiej minivan. Chodzi oto żeby na tylnej kanapie były oddzielne siedzenia, możliwość wpięcia fotelików w każdym z osobna. Bagażnik ma być duży ze względu na podwójny wózek i bagaże. Związku z tym że auto  będzie jeździć 90% miasto (Kraków) silnik tylko benzyna i nadający się do gazu. Cena do 40 tyś.
Moje typy-
Ford S-max, silnik 1,6 i 2,0 Duratec
VW Touran silnik TSI i tu chyba gaz odpada.
Wiem że są jeszcze Francuzy, Reno Grand Scenic, Peugeot 5008, Citroen C 4, ale Zięć patrzy na nie nie chętnie. Chyba że występuje w nich jakiś naprawdę godny polecenia silnik do gazu.
Bardzo proszę o Wasze opinie i rady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bob96 napisał:

Jako że zostałem dziadkiem , córka urodziła bliźniaki :) mam zadanie znaleźć auto najlepiej minivan. Chodzi oto żeby na tylnej kanapie były oddzielne siedzenia, możliwość wpięcia fotelików w każdym z osobna. Bagażnik ma być duży ze względu na podwójny wózek i bagaże. Związku z tym że auto  będzie jeździć 90% miasto (Kraków) silnik tylko benzyna i nadający się do gazu. Cena do 40 tyś.
Moje typy-
Ford S-max, silnik 1,6 i 2,0 Duratec
VW Touran silnik TSI i tu chyba gaz odpada.
Wiem że są jeszcze Francuzy, Reno Grand Scenic, Peugeot 5008, Citroen C 4, ale Zięć patrzy na nie nie chętnie. Chyba że występuje w nich jakiś naprawdę godny polecenia silnik do gazu.
Bardzo proszę o Wasze opinie i rady.

 

Opel Zafira 1,4T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bob96 napisał:

Reno Grand Scenic

Silnik 1,6 i 2.0. Trudno o lepsze do LPG. Są osobne fotele z tyły i w grandzie zostaje jeszcze duży bagażnik.

Toyota Verso z silnikiem 1.8 Valve-cośtam też ma hydraulikę zaworów i nadaje się do LPg, ale nie wiem, czy ma osobne fotele z tyłu.

Honda FRV lub CRV. Jak kazda Honda też świetnie łyka LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Renuarach się tak dobrze nie znam, a o tych silnikach wiem, że są OK.

Jak w Scenic III jest np. 2.0 turbo, to można też brać. Za to 1.6 nissanowski już nie bardzo. Takie występują w Megane III i myślałem, że analogicznie w S III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, ghost2255 napisał:

Honda FRV lub CRV. Jak kazda Honda też świetnie łyka LPG.

 

FRV - chociaż miałem i polecam a ustawność foteli i przestronność wnętrza jest zdecydowanym atutem,  to jednak małe auto.

Ale widzę taką np. Honda Odyssey. Strasznie drogie względem rocznika (czyli pewni dobre ;] ), ale podejrzewam, że potencjał jest na jeszcze parę wnucząt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ghost2255 napisał:

Toyota Verso z silnikiem 1.8

Szwagier ma ten silnik z gazem, niestety łyka bardzo olej :(

Opel Zafira 1,4T
Ciekawa propozycja, jeśli nadaje się  do gazu to godna rozważenia :)

Honda Odyssey. 
 Drugi rząd siedzeń ma możliwość wpięcia tylko dwóch fotelików, i ta cena :(

Francuskie auta będą rozważane w ostateczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bob96 napisał:

Szwagier ma ten silnik z gazem, niestety łyka bardzo olej :(

Ale piszesz o poprzednim silniku czyli vvti czy jakoś tak. Po 2008 wprowadzono nowe silniki i one nadają się do gazu(wiem bo mam założony) i nie biorą oleju



Opel Zafira 1,4T
Ciekawa propozycja, jeśli nadaje się  do gazu to godna rozważenia :)

Honda Odyssey. 
 Drugi rząd siedzeń ma możliwość wpięcia tylko dwóch fotelików, i ta cena :(

Francuskie auta będą rozważane w ostateczności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką Zafirę
 https://www.otomoto.pl/oferta/opel-zafira-piekny-7-osobowy-kamera-automat-100-orginal-szwaicaria-oplacony-ID6BCKLJ.html?fbclid=IwAR1hIsalr1tnCymSbH0k9sgTC1CTEUiAFr05fbEh7bp-tfXNXsrjXB7qPEc#91b60f3305

Teraz pytanie czy warto kupować w komisie, czy lepiej zlecić komuś znaleźć auto na Zachodzie. Jak przeglądam oferty na Autoscout24 to tam takie  egzemplarze są o 25 % droższe od tych u nas w komisach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bob96 napisał:

czy warto kupować w komisie, czy lepiej zlecić komuś znaleźć auto na Zachodzie. Jak przeglądam oferty na Autoscout24 to tam takie  egzemplarze są o 25 % droższe od tych u nas w komisach. 

Bo w komisach są rozbitki zrobione po taniości, byle ładnie wyglądały.

Jeśli kupować za granicą to lekko dziabnięty w przód, tak aby poduszki nie były wystrzelone bo wtedy wiadomo, że podłużnice nietknięte. Zrobić w dobrej stodole u nas i cieszyć się wiedząc co się ma i dlaczego Niemiec sprzedał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bob96 napisał:

Jako że zostałem dziadkiem , córka urodziła bliźniaki :) mam zadanie znaleźć auto najlepiej minivan. Chodzi oto żeby na tylnej kanapie były oddzielne siedzenia, możliwość wpięcia fotelików w każdym z osobna. Bagażnik ma być duży ze względu na podwójny wózek i bagaże. Związku z tym że auto  będzie jeździć 90% miasto (Kraków) silnik tylko benzyna i nadający się do gazu. Cena do 40 tyś.
Moje typy-
Ford S-max, silnik 1,6 i 2,0 Duratec
VW Touran silnik TSI i tu chyba gaz odpada.
Wiem że są jeszcze Francuzy, Reno Grand Scenic, Peugeot 5008, Citroen C 4, ale Zięć patrzy na nie nie chętnie. Chyba że występuje w nich jakiś naprawdę godny polecenia silnik do gazu.
Bardzo proszę o Wasze opinie i rady.

 

Krakowskie korki to moze warto automat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bob96 napisał:

Jako że zostałem dziadkiem ,
Wiem że są jeszcze Francuzy, Reno Grand Scenic, 
Bardzo proszę o Wasze opinie i rady.

 

Kup Scenica 3 wersja Grand z 1.5 DCI, słabe osiągi, małe spalanie, wbrew pozorom wstępnie małe problemy eksploatacyjne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, PawelWaw napisał:

Krakowskie korki to moze warto automat

Automat był by mile widziany, tym bardziej że dotychczas też jeździli Dodge w automacie. Jakie opinie ma skrzynia automatyczna w Zafirze C ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat był by mile widziany, tym bardziej że dotychczas też jeździli Dodge w automacie. Jakie opinie ma skrzynia automatyczna w Zafirze C ?
Skrzynia GM, hydrokinetyk, trochę zamula to zamulone auto, chyba, ze w Dizlu 170 KM to daje radę. Skrzynia jest ok, choć można wyczytać, że kiedyś były z nią problemy, ale to było dawno i głównie w usa, a teraz jak jest nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli  skrzynia dobra ale do benzyny nie bardzo ? Diesel nie wchodzi w grę , gdyż tak jak wcześniej pisałem auto będzie jeździło po Krakowie i to czasem w ścisłym centrum a automat był by wskazany 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli  skrzynia dobra ale do benzyny nie bardzo ? Diesel nie wchodzi w grę , gdyż tak jak wcześniej pisałem auto będzie jeździło po Krakowie i to czasem w ścisłym centrum a automat był by wskazany  

Ta benzyna ma mało mocy na to auto, w automacie jest zamulone. Nie wiem jak spalanie, ale np w 1.6 170 KM z tym automatem, narzekają na bardzo wysokie spalanie i jakby niezbyt fajna jazda z tą skrzynia. Ale to wszystko wyczytałem na forach, sam nie jeździłem.

P.s.tylko po mieście? W trasy nie? To chyba nie ma tematu, że zamulone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta benzyna ma mało mocy na to auto, w automacie jest zamulone. Nie wiem jak spalanie, ale np w 1.6 170 KM z tym automatem, narzekają na bardzo wysokie spalanie i jakby niezbyt fajna jazda z tą skrzynia. Ale to wszystko wyczytałem na forach, sam nie jeździłem.
Auto ma jeździć głównie po mieście, więc te 140KM jest w zupełności wystarczające...
Zakładam, że nikt nie będzie tym wyprzedza na 3ego pod górkę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że zostałem dziadkiem , córka urodziła bliźniaki  mam zadanie znaleźć auto najlepiej minivan. Chodzi oto żeby na tylnej kanapie były oddzielne siedzenia, możliwość wpięcia fotelików w każdym z osobna. Bagażnik ma być duży ze względu na podwójny wózek i bagaże. Związku z tym że auto  będzie jeździć 90% miasto (Kraków) silnik tylko benzyna i nadający się do gazu. Cena do 40 tyś.
Moje typy-
Ford S-max, silnik 1,6 i 2,0 Duratec
VW Touran silnik TSI i tu chyba gaz odpada.
Wiem że są jeszcze Francuzy, Reno Grand Scenic, Peugeot 5008, Citroen C 4, ale Zięć patrzy na nie nie chętnie. Chyba że występuje w nich jakiś naprawdę godny polecenia silnik do gazu.
Bardzo proszę o Wasze opinie i rady.

 
Coś w stylu doblo
https://www.olx.pl/oferta/fiat-doblo-lift-1-4-lpg-euro-6-extra-long-klima-5-osobowy-serwisowany-zamiana-CID5-IDymgHp.html
Funkcjonalnie będzie najlepszy. Wizerunkowo słabo. Zięć nie poszpanuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze opinie, niestety nie bardzo mam rozeznanie w tym temacie i dla tego poprosiłem tutaj o dobre rady. Na dzień dzisiejszy Zięciowi kolega polecił znajomego co sprowadza auta na zamówienie i będzie szukał Zafiry lub S-maxa nadającego się do gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bielaPL napisał:

Coś w stylu doblo
https://www.olx.pl/oferta/fiat-doblo-lift-1-4-lpg-euro-6-extra-long-klima-5-osobowy-serwisowany-zamiana-CID5-IDymgHp.html
Funkcjonalnie będzie najlepszy. Wizerunkowo słabo. Zięć nie poszpanuje

Cena netto plus wat, przekracza budżet. W każdym razie przekaże , ciekawe jak zareaguje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2019 o 17:20, bob96 napisał:

Szwagier ma ten silnik z gazem, niestety łyka bardzo olej :(

Opel Zafira 1,4T
Ciekawa propozycja, jeśli nadaje się  do gazu to godna rozważenia :)

Honda Odyssey. 
 Drugi rząd siedzeń ma możliwość wpięcia tylko dwóch fotelików, i ta cena :(

Francuskie auta będą rozważane w ostateczności.

Napewno Verso, a nie corolle verso?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 25.01.2019 o 21:39, Maciej__ napisał:

 

Auto kupione Zfira C 1.4  Tourer Cosmo 2012 rok po leasingu serwisowane w Tarnowie do końca z przebiegiem 100600 kil.
Dziękuję wszystkim za pomoc wyborze i dobre rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.