Jump to content

spręzyny . .. .

rezygnacja
 Share

Recommended Posts

gdy  mechanik  zagładnął    na wysięgniku pod mego  Lanosa  sedana  stwierdził że  obie spręzyny  mają pęknięte   ogniwa /na dole/  ale  powiedział że  jezeli  nie wożę  osób i  nie obciążam  bagażnika  to   mogą  trochę "wytrzymać" /??/  Mam pytanie  czy takie "małe" peknięcia  przejdą  przy PT  ?  Czy  za wczasu  je wymienić  /biorę właśnie to pod uwagę!/ Jakie byście  proponowali  -dobre ale nie za drogie   /czy są takie ?/   . ..

• 1 month later...

W   Lanosie  /sedan/   mechanik   stwierdzil    że tylne  spręzyny  /ostatnie dolne ogniwa/  są  pękniete . .. . ale  jak  nie  bedę  woził   osób,cięzkiego  towaru   to  jeszcze "pozyją" . . . .Problem w tym że   ta diagnoza  może nie przekonać   diagnostę z stacji  przeglądu T. . ..  .więc   żeby  mój  lanos  pozytywnie  "przeszedł"  badania   kupiłem   2  spręzyny   na Allegro   firmy    Daco  Germany  /chyba   sa  raczej z dolnej  półki /   Czy ktoś  już  montował  z tej  firmy ..?

.. . .. w internecie  znalazłem   bardzo  dobrą  opinię   o  tej  firmie   a nawet  bardzo ładne  fotki   w ofertach  z Allegro   ale   na tym  koniec  chyba  pozytywów  , , ,   Doszedłem do wniosku  że   takie sprezyny  nawet  nieznanej  firmy  ale nowe , pozyją  w moim  Lanosie   dość  długo   bo   jestem  na emeryturze i  sporadycznie  używam  tego  auta .. . .więc  nie będę  inwestował   w jakieś  lepsze "firmówki" .. . .

Daco  założyłem   i  wytrzymają   przy jezdzie  w 2  osoby  bez  wiekszego  obciążenia . . . .41  zł +  60  montaż   wiec  za 100  załatwiona  sprawa .. . .ale  przy  okazji   oględzin  autka  na  podnośniku    mechanik   zaskoczył mnie   swoim  "odkryciem"    . .. "   Panie  tu  nie ma  katalizatora .. . .!!!!!    Więc   żeby   przeszdł   przegląd  muszę  teraz  wydać  wiecej  jak  stówę   . . .!    Niestety   nie wszyscy sprzedawcy  uczciwie  podchodza   do   transakcji    i   potem   klopot  ma  tylko  nowy  właściciel . .. .!!!!! Ale    znalazłem  juz  caly  kpl .  wydechu  nawet  z  katalizatorem  za  350  zł .. ..WArto  więc  przed  kupnem  starego  auta   wjechać  na  kanał   do  diagnosty i  wtedy  by  wyszlo  że   brakuje  tej  części  ważnej  w  wydechu .. . ../mądry  polak  po szkodzie !/  

Wpierw sprawdź cenę samego katalizatora nawet sportowego metalowego. Wydaje mi się, że to kiedyś był wydatek 60 zł plus wspawanie. 150 nie powinno przekroczyć. 

• 4 months later...

Z dobrych i tanich to były Jamexy holenderskie. Daco to zwykły pakowacz chińszczyzny - ale jak używany sporadycznie to i pręty od szaszłyków wykręcone na rurze też dadzą radę. Tzw. uniwersalne katy to jakiś czas temu było coś koło 200 za sztukę. To ten mechanik wcześniej nie dojrzał, że czegoś brakuje?