Skocz do zawartości

2.0 tsi topia sie tloki?


tower

Rekomendowane odpowiedzi

Przy wymianie świec zapodalem stetoskop do cylindorw i zauważylem ze mi tloki jakby sie topia, czy to moze nagar tak lezy?

Silnik chodzi okej, zadnych niepokojacych symptomow, przebieg 96tys. Moc podniesiona z 200 na 260, ale w sumie jezdze spokojnie, nie pedal w podloge.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko nagar. Poza rzadszymi przypadkami typu dziura na środku denka, tłoki zaczynają się topić przy krawędziach. I to też nie na zasadzie że się powoli zaczynają 'nadtapiać' i potem co raz bardziej. Po osiągnięciu temperatury topnienia rzeczy dzieją się stosunkowo szybko, zależy wtedy jak szybko odpuścisz gaz ;]

Ale nawet niewiele nadtopione (z punktu widzenia np. takiego endoskopu) przekładają się na wysokie zużycie oleju, niższą kompresję/nierówną pracę silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, volkov napisał:

Wygląda to słabo. 

Na jakim jeździsz oleju? Ile oleju ubywa od wymiany do wymiany i co ile kkm wymieniasz olej?

castrol Edge 0w30. 

Wymieniam co 15 tyś, zużycie między wymianami ok 0.5 -1 litr.  Na trasie nie zużywa, np latem zrobiłem 7 tyś z Moskwy do Chorwacji i po Europie  i nie zurzyl oleju, ale w Moskwie w trybie jazdy w Koło komina po 2-3km już widzę że coś lekko poziom spadł od lata o jakieś 300-400ml, nie wim ile przejechalem km, ale pewnie cos kolo 4tys za ten okres. Film kręcon po jeździe typowo miejskiej. Może dac w palnik ale za bardzo nie ma gdzie jeździć z pędzlem w podlodze? 

Poza tym wydają się te czarne plamy wklęsłe a nie wypukłe dlatego mam wrażenie że się topi tlok.

Aha i rura wydechowa od nowości lekko czarna w środku, tzn okopcona. Kat nie wycięty, lambda niby działa, check nigdy się nie swiecil oprócz jednego razu jak odma na trasie spadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.