Skocz do zawartości

Szybkie pytanie - akumulator


Sharpy

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj nie ruszył, od 9 rano dzisiaj ładuje prostownikiem na zewnątrz - niedługo będzie 10 godz - porada od Was - spróbować odpalić i przejechać te 20-30 km czy odłączyć na noc i trochę jeszcze z rana naładować? Potrzebuję jutro koło 15 móc pojechać w trasę. Prostownik stareńki więc nie pokazuje czy aku naładowany czy nie, ładowałem prądem 6A aku który ma 64 Ah. Ale w takiej temp. to na pół śmiało można liczyć chyba :) Albo i mniej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie boję się do rana zostawiać bo to ogólnie dostępny parking - ja na parterze mieszkam to i łatwiej mi kable pociągnąć z domu do samochodu :) A miernikiem takim amatorskim się da sprawdzić jakoś - bo to stary prostownik i pokazuje nic - wiem, że ładuje bo kolega pożyczał i był zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sharpy napisał:

no właśnie boję się do rana zostawiać

To odłącz na noc, rano podłącz. Do 15 będzie trochę czasu jeszcze. Myślę, że spokojnie zakręci i trasę zrobisz, a jak nie to znaczy że złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Sharpy napisał:

A miernikiem takim amatorskim się da sprawdzić jakoś - bo to stary prostownik i pokazuje nic - wiem, że ładuje bo kolega pożyczał i był zadowolony

w takim razie sprawdzisz jedynie napięcie ładowania, bo spoczynkowe na aku jest sens sprawdzać po kilkunastu godzinach od odłączenia.

Ew rano możesz przed podłączeniem sprawdzić ile jest, ale to jest za krótki czas żeby jakoś wyrokować.

Jak rano podłączysz to nie ładuj do samego wyjazdu, odepnij tak ca 1h przed, niech się przynajmniej elektrolit uspokoi i nie gazuje już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin. jak ładowales to ja bym spróbował odpalić. Przynajmniej się dowiesz czy przyjmuje prąd. Jak odpali to przed wyjazdem że 4 godzin. ładować i tak jak Ozarek pisze na godzinę przed wyjazdem odpiąć.
Jak po 10 godzin. ładowania nie ruszy to zdążysz kupić nowy.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.