Skocz do zawartości

Laguna 3 2.0 benzyna - dobry pomysł?


Qulek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Szukam większego kombi i wpadła mi w oko Laguna 3. Nic nie wiem o tym aucie poza tym co zobaczyłem na filmikach na YT ;) mamy tu kogoś z taki samochodem? Najlepiej z 2.0 silnikiem benzynowym. Z tego co da się wyszukać w necie to legenda o królowej lawet została zakopana gleboko - prawda to? Bać się tego czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jest to stara dobra poczciwa jednostka Renault tylko Nissana :( ogólnie auto bardzo OK, ostatnio sporo szukałem takiej dla kolegi ale głównie z silnikiem 2.0T. Jeżeli myślisz o LPG to albo szukaj tego silnika albo niektóre z początków produkcji miały właśnie 2.0 od Renault o oznaczeniu F4R. 2.0T to F4RT ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazu nie planuje bo robię dość małe przebiegi ale nie chce turbo - wystarczy  mi wolnossącą benzyna która nie będzie awwryjna. Auto ma jakieś słabe punkty? Jak z blachą? Gdzieś czytałem / słyszałem że niektóre elementy budy nie są metalowe i wychodzą jaja na mierniku. Prawda to? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam od lipca takie auto .2011r kombi.

tanie częsci. zero rdzy. maska aluminium. tylna klapa plastik.

dużo pali 8 trasa a miasto 12 l jadąc jak emeryt.

wygodne ciche. twarde zawieszenie.

2.0 16v to nissanowska konstrukcja. wystarczająca moc bo to waży ponad 1300 kg.

ja jestem zadowolony. w tej cenie nie znajdziesz auta z takim wyposażeniem.

navigacja. grzane fotele. czujniki parkowania. 2stref klimatronik. półskóry. tempomat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wady :

słabe światła soczewkowe. mało miejsca z tyłu po odsunięciu przednich foteli. skrzypiące plastiki jak je dotykasz. nie da się wyłączyć esp na stałe więc jest nudno na śniegu, ale to już takie moje prywatne skrzywienie😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ksenonem też te soczewki słabe? Skrzypiące plastiki mnie nie przerażają (mam Forda z 2003 😂😂😂 ) - o ile nie trzeszczą podczas jazdy. W pracy mam Megane 3 z 2011 i tam nic nie treszczy. Mała ilość miejsca to coś czego nie zauważyłem nigdzie w necie.. raczej na odwrót. Wysoki jesteś?? 

Ogólnie to szukałem Mondeo MK4 ale znalezienie "rozsadnego" egzemplarza z 2.0 145 koni (benzyna) w Polsce graniczy z cudem to zainteresowałem się Laguna i im dłużej na nią patrzę tym bardziej mi się podoba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ksenonów nie mam to się nie wypowiem.

 z tym miejscem z tyłu to mam wrażenie, że w vectrze b było więcej przestrzeni na nogi. jest wygodnie, ale kolana są blisko oparcia. 10 letnie dzieci się mieszczą w fotelikach i jeszcze w środek da się w miarę wygodnie usiąść.

w czasie jazdy nic nie trzeszczy i nie stuka ale jak sie wesprzesz na podłokietnik to trzeszczy😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało spotykany ale jest bo mam silnik 1.6 110KM, mega sprawdzona konstrukcja nadająca się idealnie do gazu i będąca bardzo mało awaryjna. Może dynamiki tu nie ma ale jest spokój! Szukałem samochodu 3 lata temu to nie brałem w najśmielszych snach Lali pod uwagę bo królowa lawety itd, trzecia generacja to mega postęp, naprawdę warto. W połowie roku będę sprzedawał bo szukam vana i klientów mam dwóch którzy pracują ze mną, widzą że dobra sztuka 90 tys nalotu bezwypadek i naprawdę spokój z checkami itp. Polecam z czystym sumieniem 💪💪😎😎👍👍👍😉😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 od nissana jest ok, ale jak spotkasz 2.0 turbo Renault to bierz bo wszędzie piszą ze to bardziej pancerny silnik od nissanowskiego. Ja ze swojej sztuki z dieslem jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2019 o 15:32, Qulek napisał:

Gazu nie planuje bo robię dość małe przebiegi ale nie chce turbo - wystarczy  mi wolnossącą benzyna która nie będzie awwryjna. Auto ma jakieś słabe punkty? Jak z blachą? Gdzieś czytałem / słyszałem że niektóre elementy budy nie są metalowe i wychodzą jaja na mierniku. Prawda to? 

Maska jest metalowa, , ale z aluminium. Miernik moze faktycznie pokazywać nieskończoność  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.