Skocz do zawartości

Samochody, których właściciele nie chcą sprzedać


marcindzieg

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, grogi napisał:

To jest taki sam koszt. Koszt straconego czasu i nerwów. 

tak jest w przypadku nagłych awarii unieruchamiających auto. Jak ktoś ma zadbane auto to jednak taka awaria nie jest czymś typowym, jak się oszczędza ponad logikę to wszystko może się przytrafić, ale tu znowu nowy też nie daje gwarancji totalnej bezawaryjności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Ozarek napisał:

tak jest w przypadku nagłych awarii unieruchamiających auto. Jak ktoś ma zadbane auto to jednak taka awaria nie jest czymś typowym, jak się oszczędza ponad logikę to wszystko może się przytrafić, ale tu znowu nowy też nie daje gwarancji totalnej bezawaryjności.  

Poprzez właściwe serwisowanie można prawdopodobieństwo wpadki zmniejszyć. Serwisuje się elementy, które podlegają oczekiwanemu zużyciu. Wymienia się oleje i inne płyny, filtry, klocki, tarcze itd. Część elementów nieeksploatacyjnych będzie dawać sygnały, że coś jest nie tak - łożysko zacznie wyć, gdzieś coś będzie piszczeć, sprzęgło nie łapie jak powinno itd. 

 

Ale prawdopodobieństwo wysypania się np. jakiegoś czujnika po prostu rośnie z wiekiem. No chyba że ktoś w ramach serwisowania samochodu wymienia wszystkie tego typu elementy... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grogi napisał:

No chyba że ktoś w ramach serwisowania samochodu wymienia wszystkie tego typu elementy... 

I to też nie jest takie oczywiste....Każdy zna przypadki wysypania sie czegoś co teoretycznie absolutnie nie powinno sie wysypac.... znajomemu np urwał się korbowód przy przebiegu 18 tys km....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kupował ktos po dłuższym czasie model, który posiadał wcześniej? Czy "nie wchodzi się 2 razy do tej samej rzeki"?
Po 4 czy 5 latach przerwy kupiłem ostatnio znowu E39

pozdr.

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Ryb napisał:

 

U mnie 4 lata to maksimum. A ostatnio to 3 lub nawet 2.

Moja żona jest rekordzistką z wynikiem 5 lat.

 

Mam podobnie - prywatnie żadnego nie miałem dłużej niż 2 lata. 

 

Ale były i epizody 6 miesięczne, w tym jeden z nowym autem 🙂

 

Fajnie jest poprobowac różnej motoryzacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, leszcz napisał:

Po 4 czy 5 latach przerwy kupiłem ostatnio znowu E39 emoji106.png

pozdr.

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka
 

To jestem w stanie zrozumieć.

Może to kwestia malych doświadczeń, ale E39 zrobiło na mnie do tej pory największe wrażenie z posiadanych aut. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, grogi napisał:

Ale prawdopodobieństwo wysypania się np. jakiegoś czujnika po prostu rośnie z wiekiem. No chyba że ktoś w ramach serwisowania samochodu wymienia wszystkie tego typu elementy... 

jasna sprawa :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.