Skocz do zawartości

Honda Civic 8 gen. sedan


motil

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Kącikowicze

Targany różnymi wątpliwościami przy poszukiwaniu samochodu używanego trafiłem na egzemplarz Honda Civic 8 gen. sedan z 2007r.

Samochód krajowy silnikiem benzynowym 1,8 i manualną skrzynią biegów. Przebieg wg CEPIK od 2014 wygląda na OK. Na początku auto serwisowane w ASO.

Bardzo proszę o jakieś uwagi/porady przedzakupowe od znawców modelu, na co szczególnie zwrócić uwagę? 

Aktualnie jeżdżę Hondą Civic 7 gen. 5d hatchback i jestem z auta bardzo zadowolony ale niestety latka lecą i chciałbym dokonać odświeżenia w garażu.

Moja obecna Hania, jeśli dokonam zakupu zapewne będzie na sprzedaż.

Będę bardzo wdzięczny za okazaną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, motil napisał:

Szanowni Kącikowicze

Targany różnymi wątpliwościami przy poszukiwaniu samochodu używanego trafiłem na egzemplarz Honda Civic 8 gen. sedan z 2007r.

Samochód krajowy silnikiem benzynowym 1,8 i manualną skrzynią biegów. Przebieg wg CEPIK od 2014 wygląda na OK. Na początku auto serwisowane w ASO.

Bardzo proszę o jakieś uwagi/porady przedzakupowe od znawców modelu, na co szczególnie zwrócić uwagę? 

Aktualnie jeżdżę Hondą Civic 7 gen. 5d hatchback i jestem z auta bardzo zadowolony ale niestety latka lecą i chciałbym dokonać odświeżenia w garażu.

Moja obecna Hania, jeśli dokonam zakupu zapewne będzie na sprzedaż.

Będę bardzo wdzięczny za okazaną pomoc.

 

Jezeli jezdzisz hatchem to mocno przemysl kwestie kupowania sedana, moze poszukaj Ufoka 5d.

Silnikowo to samo co sedan, ale funkcjonalnie zdecydowanie inna orbita. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Filipfm napisał:

 

Jezeli jezdzisz hatchem to mocno przemysl kwestie kupowania sedana, moze poszukaj Ufoka 5d.

Silnikowo to samo co sedan, ale funkcjonalnie zdecydowanie inna orbita

 

Zalezy co wozisz i w ile osob jeździsz..

Ja mam sedana po hatchbacku i nie widze roznicy przy 2 osobach.

Lodowek nie woze i tym podobnych ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Zalezy co wozisz i w ile osob jeździsz..

Ja mam sedana po hatchbacku i nie widze roznicy przy 2 osobach.

Lodowek nie woze i tym podobnych ;]

 

ja np woze rowery w srodku, bo na krotkie dystanse mi sie nie chce zakladac bagaznika, - zreszta przy garazu podziemnym proces zakladania bagaznika i ladowania roweru by trwal dluzej niz cala wycieczka ;) a na dlugie to tez meczace jak gwizdze nad glowa i dodaje do spalania.

Moim rekordem są 2 rowery, 3 osoby i pieseł :) + bagaże. 

 

Ja zawsze miale, hatche (raz nawet kombi) ale uzytkowalem tez sedany. Jednak praktycznie nieograniczony dostep do przestrzeni załadunkowej do mnie przemawia :) 

Ale wiem, ze sa tez zdecydowani zwolennicy sedanów i transfery między tymi grupami 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Filipfm napisał:

 

ja np woze rowery w srodku, bo na krotkie dystanse mi sie nie chce zakladac bagaznika, - zreszta przy garazu podziemnym proces zakladania bagaznika i ladowania roweru by trwal dluzej niz cala wycieczka ;) a na dlugie to tez meczace jak gwizdze nad glowa i dodaje do spalania.

Moim rekordem są 2 rowery, 3 osoby i pieseł :) + bagaże. 

 

Ja rower woze na dachu i zgadzam się, ze faktycznie dosc irytujące jest to, ze trzeba je zakladac i zdejmować poza garażem ;)

Przy czym jak miałem HTB to i tak nie woziłem w srodku, bo wolalbym w razie W nie dostać rowerem w leb ;]

A spiannie tego wszystkiego pasami trwa dluzej niż montaż na dachu ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu. 

Sedan zwany saddamem made in Turkey. Bardziej konwencjonalny design od ufoka, chyba nieco nizsza pozycja za kółkiem (bak tradycyjnie pod tylnymi siedzeniami), konwencjonalność też w środku. Mniej odjechany niz ufok. Niektórzy twierdzą, że solidniej wykonany niż brat ze Swindon. Zawias z tyłu wielowahacz. Trudniej o wypasioną wersję, także przez ograniczone rynki pozyskania. W wielu krajach EU był niedostępny, więc sporo egzemplarzy jest z PL salonów, jednak w umiarkowanie wypasionych. - co może być jednak zaletą :) bo łatwiej o egz z udokumentowaną historią :) 

 

A i sedany mają fajny system odśnieżania :) nie wiem czy Civic też :lol:

https://streamable.com/ykzyv

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Civic w wersji sedan - podoba mi się

Bagażnik - wiem, że funkcjonalność gorsza niż w hatchback ale 8gen. wg danych ma większą pojemność bagażnika niż hatchback 7gen. Z wózków dziecięcych wyrośliśmy 😉

To jest jednak Honda więc nawet w przypadku rozczarowania mniejszą funkcjonalnością myślę, ze  spokojnie kiedyś sprzedam.

 

A czy znacie typowe bolączki, miejsca na które w szczególności zwrócić uwagę?

Silnik na łańcuchu - jak stwierdzić "na ucho" kondycję motoru?

Rozważam w razie potrzeby zakup boksu dachowego.

Interesuje mnie jeszcze sprawa montażu dwóch fotelików z tyłu. Czy będzie jeszcze jakieś miejsce na środku? W obecnym aucie ktoś szczupły jeszcze tam usiądzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po oględzinach tego samochodu.

Katastrofa... 😠

Sprzedający twierdził, że stan perfekcyjny, na miejscu zastaliśmy m.in.: zderzaki i lewy bok po malowaniu, korozja na masce, rancie drzwi kierowcy i w kilku innych miejscach (miał być bez śladów korozji), niespasowane zderzaki do karoserii, zmęczone wnętrze, stare opony zimowe na skorodowanych felgach i co najgorsze dach po gradobiciu!

Nie robiliśmy afery (a może szkoda, bo by się mu należało), podziękowałem za możliwość obejrzenia i szybki powrót do domu.

Dobrze, że chociaż niedaleko bo w Krakowie. 

A i najlepsze🤣🤣🤣 sprzedający nie jest właścicielem tylko jakiś pociotek... Ale umowę miał i owszem gotową, jednostronnie podpisaną.

Jeden plus tej wyprawy to taki, że już nie chcę sedana. Co do minusów bagażnika mieliście 100 procent racji.

Dzięki serdeczne za cenne uwagi 😉

Powoli ochłonę i będę szukał dalej hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.