Skocz do zawartości

ASO czy warsztat nieautoryzowany?


Herbatnik

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, mati1.6dohc napisał:

 

ok, po latach ASO zmieniłem podejście , mam kolegę z warsztatem dość prężnym.

Zobaczymy jak to będzie.

Pajero nie ma się co zepsuć, a Wieśniak to loteria ;l. Pozostałe i tak jeżdżą do amcarów , więc luz.

Zobaczymy /mam nadzieję, że jednak nie/.

Chevrolety w miarę tanio wychodziły przeglądy w ASO. 600-700 zł, ponad 1000 z klockami.

Hyundai ma co 30 kkm, więc jakoś zdzierżę ;]

Na wymiany dodatkowe oleju co 15 kkm mogę niby jechać gdzieś indziej.

 

7 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Pierwsze kilka przeglądow to zazwyczaj okolice 500-1,5kPLN max w popularnych autach, wiec nie ma co dramatyzować.

 

W Oplu 1400 zł zapłaciłem max, gdy doszły klocki i świece. :ok:

Normalnie 600-700 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mietek.

ASO lubią naciągać, wymieniają bez pytania to, czego nie trzeba (np. płyn w spryskiwaczach na zimowy, gdy już był zimowy - a poza tym może ja sam sobie chcę wymienić), generalnie partaczą, mechanicy wyglądają na takich dopiero po szkole, płaci się za przegląd a jak pytam jak tam płyn hamulcowy, to mechanik dopiero idzie sprawdzać (a na fakturze odhaczone).

Nawet nie chodzi tu o cenę - po prostu ASO partoli i naciąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Polarny napisał:

 

Nawet nie chodzi tu o cenę - po prostu ASO partoli i naciąga.

Dokładnie.

Mi ostatnio ASO wymieniło filtr kabinowy który był czyściutki choć mówiłem żeby tego nie robili,

na dodatek jak zmieniali olej i filtr to starym olejem zalali całą chłodniczkę oleju.

Niby myli ją myli ale ciekawe czy wymyli do czystego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, TADA napisał:

Dokładnie.

Mi ostatnio ASO wymieniło filtr kabinowy który był czyściutki choć mówiłem żeby tego nie robili,

na dodatek jak zmieniali olej i filtr to starym olejem zalali całą chłodniczkę oleju.

Niby myli ją myli ale ciekawe czy wymyli do czystego.

Ja mam mechanika, który co zmianę oleju (13-15kkm) wymienia płyn chłodniczy i kamulcowy, ale że liczy za to jakieś przysłowiowe grosze, to już mu nawet nie przypominam by nie zmieniał (wiem, że i tak zmieni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, TADA napisał:

Dokładnie.

Mi ostatnio ASO wymieniło filtr kabinowy który był czyściutki choć mówiłem żeby tego nie robili,

na dodatek jak zmieniali olej i filtr to starym olejem zalali całą chłodniczkę oleju.

Niby myli ją myli ale ciekawe czy wymyli do czystego.

W T-Jet, żeby olejem nie zachlapać chłodniczkę oleju, to trzeba przy odkręcaniu filtra oleju podłożyć szmatę, żeby olej z wykręcanego filtra nie ściekał po tej chłodniczce. W ASO pewnie to za dużo zachodu, albo brak doświadczenia z tym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Polarny napisał:

Mietek.

ASO lubią naciągać, wymieniają bez pytania to, czego nie trzeba (np. płyn w spryskiwaczach na zimowy, gdy już był zimowy - a poza tym może ja sam sobie chcę wymienić), generalnie partaczą, mechanicy wyglądają na takich dopiero po szkole, płaci się za przegląd a jak pytam jak tam płyn hamulcowy, to mechanik dopiero idzie sprawdzać (a na fakturze odhaczone).

Nawet nie chodzi tu o cenę - po prostu ASO partoli i naciąga.

mi kiedyś serwis powiedział, że 2 kiepsko wchodzi bo sprzęgło jest do wymiany, miałem jechać na urlop - powiedzieli że terminy mają za 2 tygodnie, wymienił zaprzyjaźniony warsztat (na moje życzenie) - sprzęgło mogło jeszcze jeździć - wróciłem z urlopu - a problem z 2 był większy lub mniejszy - pojechałem do drugiego ASO - powiedziałem w czym problem - wstawili na podnośnik, sprawdzili olej w skrzyni, coś pomajstrowali, oddali auto - kwota do zapłaty 0 zł - a dwójka zaczęła wchodzić poprawnie - problem wg nich był dość typowy dla modelu - jakaś gumka na linkach od biegów się przestawiała - w każdym razie do ogarnięcia w chwilę.

 

Wcześniejsze doświadczenie z naprawą blacharską w ASO Forda - mgiełka lakieru na szybie, "zapomnieli" nabić klimy, zamontowane wyklepane wzmocnienie pasa przedniego (po pół roku nie dało się ustawić świateł) - dziękuję - postoję.

 

Więc doświadczenia z ASO takie sobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, kartonik napisał:

W T-Jet, żeby olejem nie zachlapać chłodniczkę oleju, to trzeba przy odkręcaniu filtra oleju podłożyć szmatę, żeby olej z wykręcanego filtra nie ściekał po tej chłodniczce. W ASO pewnie to za dużo zachodu, albo brak doświadczenia z tym silnikiem.

Myślę że więcej czasu stracili na mycie niż jakby podłożyli jakieś czyściwo.

Z tego co widziałem to najpierw odkręcili filtr oleju a potem dopiero korek spustowy z miski olejowej.

U mnie jest już filtr nowego typu taki jak w Tipo, strach pomyśleć co by było gdyby to był

filtr z wymiennym wkładem jak w przed liftach to by chyba wszystko co możliwe byłoby zalane 

przepracowanym olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, rwIcIk napisał:

Chevrolety w miarę tanio wychodziły przeglądy w ASO. 600-700 zł, ponad 1000 z klockami.

Hyundai ma co 30 kkm, więc jakoś zdzierżę ;]

Na wymiany dodatkowe oleju co 15 kkm mogę niby jechać gdzieś indziej.

 

 

W Oplu 1400 zł zapłaciłem max, gdy doszły klocki i świece. :ok:

Normalnie 600-700 zł.

Czyli jak w citroenie place za olej, filtry i pieczątkę €179, to wcale nie jest zdzierstwo?

 

Warsztat niezależny to ok. €100, ale tylko za olej i filtry...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak w citroenie place zabaw olej, filtry i pieczątkę €179, to wcale nie jest zdzierstwo?
 
Warsztat niezależny to ok. €100, ale tylko za olej i filtry...
 
 
Wg mnie 180EUR to normalna cena za przegląd, pewnie coś tam jeszcze przejrza przy okazji zgodnie z harmonogramem.
W marcu będę robił 2 przegląd w Astrze i spodziewam się zapłacić ok 800+PLN.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak piszecie za poza ASO ceny zblizone, a takie Norauto liczy 170zl z materiałem

https://www.norauto.pl/produkt/pakiet-wymiana-oleju-norauto-5w40-do-4l-z-filtrem-oleju-czesci-w-zestawie-_F8822.html

Jeśli doliczyć nawet filtr powietrza i kabinowy to w 300 pewnie się zmieści

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak piszecie za poza ASO ceny zblizone, a takie Norauto liczy 170zl z materiałem
https://www.norauto.pl/produkt/pakiet-wymiana-oleju-norauto-5w40-do-4l-z-filtrem-oleju-czesci-w-zestawie-_F8822.html
Jeśli doliczyć nawet filtr powietrza i kabinowy to w 300 pewnie się zmieści
 
 


W Oplu wymiana oleju z filtrem chyba 229PLN...
Niech kazdy serwisuje gdzie chce ;)
Ja wychodze z zalozenia, ze jak auto na gwarancji to ASO dla swietego spokoju...
Te 2-4 stowy wiecej w skali roku to zaden koszt.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Maciej__ napisał:

 


W Oplu wymiana oleju z filtrem chyba 229PLN...
Niech kazdy serwisuje gdzie chce ;)
Ja wychodze z zalozenia, ze jak auto na gwarancji to ASO dla swietego spokoju...
Te 2-4 stowy wiecej w skali roku to zaden koszt.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Zależy jaki to opel, zdaje się ceny są stopniowane w zależności od auta (mowa o osobowych) 199, 229, 249 i chyba coś w górę jeszcze.

Za Insignie 1,4T cena jest wyzsza niż za Astrę J 1,4T, ten sam olej, ta samą ilość, dostep nie gorszy, płacisz za klasę wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Ja mam mechanika, który co zmianę oleju (13-15kkm) wymienia płyn chłodniczy i kamulcowy, ale że liczy za to jakieś przysłowiowe grosze, to już mu nawet nie przypominam by nie zmieniał (wiem, że i tak zmieni).

Nie przesada tą wymiana płynu chłodniczego8] Nawet te najtańsze mają czas życia minimum 3 lata a te lepsze nawet 10 lat, hamulcowy też spokojnie z 5 da radę:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, volf6 napisał:

Nie przesada tą wymiana płynu chłodniczego8] Nawet te najtańsze mają czas życia minimum 3 lata a te lepsze nawet 10 lat, hamulcowyteż spokojnie z 5 da radę:) 

Przesadza, ale TTTM i nie umiałem mu tego wybić z głowy, a że bierze tanio to mam zawsze swiezynke.

Lepsze już to, niż jak w przypadku kumpla, płacenie 5 lat za wymianę filtra przeciwpyłowego, do momentu aż klima się przestała włączać bo filtr był zapchany (wyglądał na fabryczny, nigdy niewymienialny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
Od niemal 20 lat u gościa do którego dostałem namiar od ludzi którym naprawiał samochody od niemal 20 lat ;] Obecnie warsztat przejęli synowie, ale z jakości niezmiennie można być tylko zadowolonym.


Podziel się namiarem :/

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.