Skocz do zawartości

Stopień sprężania 899ccm


hamerg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Nie mogę sobie poradzić z przeliczeniem stopnia sprężania wg danych podanych przez fiata tzn wynik jest odmienny od deklaracji. 

Pojemność skokowa (67.7x65)+ komora spalania (22.3) wychodzi 10.1:1

Wg opisu powinno mi wyjść 9:1.

Nie wiem gdzie robię błąd w wyliczeniach bo wzór jest prosty pojemność skokowa/ komora spalania.

Chcą obliczyć ile musze zebrać aby uzyskać ok 12:1.

Czy ja coś źle liczę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam po co chcesz to robić ?  Nie prościej wstawic silnik 1,1 lub 1,2 niz kombinowac z silnikiem który i tak nie bedzie miał takich osiagów jak seryjna jednostka o wiekszej pojemności ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to co innego to rozumie potrzebe dłubania. Co do obliczeń to nie pomoge ale ja bym sobie nie zaprzątał głowy obliczeniami tylko planował tyle ile sie da i jeździł.  Nie wiem jak w 900 ale w 1,2 jest taki punkt do którego można maksymalnie zdjąc głowice i ja mam zdjete na maxa już kilkanaście lat i wszystko jest OK. Nigdy nie interesowałem sie tym jaki jest stopien sprezania. Uszszcelke też mam seryjna tylko ze porządna Elringa nie jakies tandety i daje rady. Przelatałem 310tys na takim silniku tzn oprócz kompletnej obróbki głowicy jest jeszcze sportowy wałek i inne mody i auto nigdy mnie nie zawiodło i nie wywaliło UPG.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemność skokowa + komora spalania / komora spalania wychodzi jeszcze więcej. Co dla maksymalnego dopuszczalnego planowania to wiem ile to jest ale i tak nie chcę przesadzić lub jak będzie za mało to można jeszcze nadlać komorę robiąc dwusferyczna zamiast wanienkowej. Ale do tego potrzeba obliczeń. Nie mam kasy ani czasu na zabawę może tak albo może inaczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.