Jump to content
Zuraw

Nowa Skoda?

Recommended Posts

Takie coś wpadło mi w oko... Ktoś jest w stanie powiedzieć coś więcej o tym modelu?

Obraz może zawieraÄ: samochód i na zewnÄtrz

Godzinę temu, Zuraw napisał:

Takie coś wpadło mi w oko... Ktoś jest w stanie powiedzieć coś więcej o tym modelu?

Skoda Scala, następca obecnej Skody Rapid. W Polskich salonach jak dobrze pamiętam mają się pojawić przełom wiosny/lata

3 godziny temu, Zuraw napisał:

chyba przespałeś sporo miesięcy w necie  ;)

11 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

chyba przespałeś sporo miesięcy w necie  ;)

Fakt, trochę wypadłem z obiegu branży moto.

40 minut temu, Zuraw napisał:

Fakt, trochę wypadłem z obiegu branży moto.

O ile dobrze pamiętam, w grudniu publikowałem zdjęcia tego modelu? Fajnie się zapowiada!

Fajnie się zapowiada!

To sie okaże...
Bo w przypadku skody każdy nowy model to +10k PLN w cenniku.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Pewnie Scala będzie miała ceny zbliżone do Golfa 7, a Golf 8 będzie pewnie droższy. 

to pojechali z ceną...

robia miejsce w cenniku dla nowej fabii

aktualna ciasna, na starej płycie, nowa ibiza i polo przestronniejsze na nowej plycie podlogowej wiec i cena pewnie skoczy...a citigo moze troszke urosnie?

to pojechali z ceną...
robia miejsce w cenniku dla nowej fabii
aktualna ciasna, na starej płycie, nowa ibiza i polo przestronniejsze na nowej plycie podlogowej wiec i cena pewnie skoczy...a citigo moze troszke urosnie?
To jest pełnowymiarowe kompakt więc cena normalna... W PL pewnie zrobią 59,9

14 godzin temu, lukaszek1207 napisał:

0d 394 900 Kč x 0,16 = 65553 zł

Przeglądałem konfigurator Scali na czeskiej stronie Skody i wychodzi, że Scala z silnikiem 1.0 TSI i automatyczną klimatyzacją i kierownicą wielofunkcyjną to poziom 72kzl. Czyli wychodzi na to, że podobny Golf to będzie jakieś 80kzł. Niestety ceny nowych aut idą mocno w górę  np. nowa Mazda 3, Corolla.

Kto widział najnowszy test Pertyna z nową q3 ? 

W środku plastik fantastik a cena za testowany diezel 150 ps ze średnim wyposażeniem jak brka kamery, elektrycznej klapy i innych dodatkow to 250 ts zł. Pogieło ich.

Już mazda 3 z tym środkiem  premium gdzie deska, tunel i inne dodatki z alu i skóry obszyte wygląda cenowo lepiej jak lipna jakosciowa q3 z full opcja to 269 tyż zł.

Takie czasy, taniej nie bedzie........

1 godzinę temu, pejus1982 napisał:

Przeglądałem konfigurator Scali na czeskiej stronie Skody i wychodzi, że Scala z silnikiem 1.0 TSI i automatyczną klimatyzacją i kierownicą wielofunkcyjną to poziom 72kzl. Czyli wychodzi na to, że podobny Golf to będzie jakieś 80kzł. Niestety ceny nowych aut idą mocno w górę  np. nowa Mazda 3, Corolla.

Wszystko strasznie drożeje! 😕 2-3 lata temu można było kup9c mazde 6 2.0 165 km skypassion, które miała nawet skórę. Twraz kompakt z silnikiem 125 km kosztuje 100 tys zl

Nowa 508 z silnikiem 1.6 ful opcja to 214 zł. 

Kiedyś takie ceny miała A5.

2 godziny temu, pejus1982 napisał:

Przeglądałem konfigurator Scali na czeskiej stronie Skody i wychodzi, że Scala z silnikiem 1.0 TSI i automatyczną klimatyzacją i kierownicą wielofunkcyjną to poziom 72kzl. 

To jest dokładnie cena cennikowa golfa7 z takim samym wyposażeniem w PL.

Lada moment będzie golf 8. i te ceny golfa 7 będą nieaktualne, już wspomianli że nowy  nie będzie w cenie 7.

23 minuty temu, trex11 napisał:

Lada moment będzie golf 8. i te ceny golfa 7 będą nieaktualne, już wspomianli że nowy  nie będzie w cenie 7.

Trudno, trzeba się będzie przesiąść do francuzów, megane 1.3t po rabatach w tej chwili 55k...

• Like 1

Jak ten nowy silnik 1.3 będzie lepszy od dotychczasowego 1.2 to sam rozważę zakup nowej Megane.

To jest pełnowymiarowe kompakt więc cena normalna... W PL pewnie zrobią 59,9
Czekaj, czekaj, kompaktem w Skodzie jest Octavia. A Czesi zwyczajnie kombinują z pompowaniem poszczególnych klas co pozwala im na robienie napompowanej klasy B, ustawionej cennikowo ciut poniżej segmentu C w konkurencji i wygląda jakby Skoda była tańsza niż reszta. I to samo robił Rapid, teraz Scala, jak i Octavia konkurujac z Passatem. A w rzeczywistości podłoga Golfa.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Teraz, spad napisał:

Czekaj, czekaj, kompaktem w Skodzie jest Octavia. A Czesi zwyczajnie kombinują z pompowaniem poszczególnych klas co pozwala im na robienie napompowanej klasy B, ustawionej cennikowo ciut poniżej segmentu C w konkurencji i wygląda jakby Skoda była tańsza niż reszta. I to samo robił Rapid, teraz Scala, jak i Octavia konkurujac z Passatem. A w rzeczywistości podłoga Golfa.

Wg mnie Octavia to nie jest klasyczny kompakt, o czym swiadczy brak wersji HTB i rozmiar tego auta.

Patrzac po wynikach sprzedazy, to na tych kombinacjach calkiem niezle wychodza ;)

Jak tak dalej pójdzie z windowaniem cen tych "parakompaktów" to będę mógł powiedzieć, że zrobiłem dobry interes kupując Tipo ;]

• Like 2

Ciekawostka. W niemieckim konfiguratorze najuboższa wersja (Active - 21500E) dostepna wyłącznie s silnikiem dizla. Benzyna od wersji Ambition za 21450E

Edited by lukaszek1207

Dnia 3.02.2019 o 14:40, trex11 napisał:

Nowa 508 z silnikiem 1.6 ful opcja to 214 zł. 

Kiedyś takie ceny miała A5.

I co z tego jak nikt tego nie kupi? Co za idiota wstanie rano pojdzie do salonu i powie poprosze to 508 z malym silnikiem 1.6T zamiast BMW 5.

Dnia 3.02.2019 o 15:28, iwik napisał:

Trudno, trzeba się będzie przesiąść do francuzów, megane 1.3t po rabatach w tej chwili 55k...

Widzialem na zywo wersje gt line. Calkiem ladnie wygladala. Jak jeszcze ogarna nieintuicyjna obsluge samochodu to mozna rozwazyc. Jakbys sie przesadl z golfa do tego czegos to by Cie krew zalala :hehe: 

Posted (edited)

Śmiać mi sie chce.

Była krytykę na piekna mazde 3 2019 bo ma kabine premium i wysoką cenę, robilem konfig skody scala silnik 110 ps + najbogatrza wersja + wszystkie dodatki i wyszło 130 tys zł.

W podobnej cenie mazda bije na głowe wyposażeniem jakościa kabiny, gwarancja, i wyglądem.

bymajmneij te silniki mazdy robią bez problemy 600 tys km, mam jeszcze zdjęcie z otomoto moęe wkleic mazda 6 2012 silnik 2.0 i przebieg 600 tys km.

Scana to stary rapit a całkowity golas z silnikiem  1.0 najsłabszym to 66 500 zł. full opcja to 130 tys zl.

Fajne czasy nastały.

Auto za 66 000 zł z  wyposażeniem ma korby z tyłu i manualna klime  w 2019 roku? cena kosmos jak ta takie byle co.

Edited by trex11

7 minut temu, trex11 napisał:

Auto za 66 000 zł z  wyposażeniem ma korby z tyłu i manualna klime  w 2019 roku? cena kosmos jak ta takie byle co.

No niestety, ale obecnie poniżej 70 kzł za kompakta to naprawdę mało i biednie.

• Like 1

15 godzin temu, trex11 napisał:

Śmiać mi sie chce.

Była krytykę na piekna mazde 3 2019 bo ma kabine premium i wysoką cenę, robilem konfig skody scala silnik 110 ps + najbogatrza wersja + wszystkie dodatki i wyszło 130 tys zł.

W podobnej cenie mazda bije na głowe wyposażeniem jakościa kabiny, gwarancja, i wyglądem.

bymajmneij te silniki mazdy robią bez problemy 600 tys km, mam jeszcze zdjęcie z otomoto moęe wkleic mazda 6 2012 silnik 2.0 i przebieg 600 tys km.

Scana to stary rapit a całkowity golas z silnikiem  1.0 najsłabszym to 66 500 zł. full opcja to 130 tys zl.

Fajne czasy nastały.

Bo po pierwsze aut segmentu B i C nie opłaca się mocno doposażać. Wyjdzie drożej niż klasa wyżej.

Po drugie na skodę dostaniesz pewnie z 10k rabatu tak jak było z rapidem  a na mazdę nic.

Po trzecie - kogo interesuje 10ty właściciel który jeździ autem z przebiegiem 600 skręconym na 168?

Po czwarte golas skoda ma już line assist, awaryjne hamowanie i inne pierdoły.

Po piąte masz wybór i możesz kupić mazdę za 94 w podstawie

• Like 1

Taka baza ma za 94 to : i kokpit premium lepszej jakosci jak A3, wszedzie skóra i alu a nie plastik

Baza ma :

kolorowy wyświetlacz head-up,
cyfrowe zegary 7 cali,
nowy system multimedialny MZD Connect (ekranem 8,8 cala, nawigacja satelitarna, łączność Apple Carplay/Android Auto),
adaptacyjny tempomat,
system monitorujący martwe pole w lusterkach,
system rozpoznawania znaków drogowych,
asystent pasa ruchu,
reflektory i światła wykonane w technologii LED.

Dnia 1.03.2019 o 19:48, trex11 napisał:

Śmiać mi sie chce.

Fajne czasy nastały.

Pogielo ich z cenami, nasze zarobki rosną, wyposażenie coraz lepsze, a ceny coraz wyższe. Powinno tanieć.

Posted (edited)

To wina np. Niemiec.

Tam maja sie dobrze i ludzie maja kase.

W 2018 W DE sprzedano 2,7 mln nowych aut dla porównania w PL koło 370 tyś.

Co roku w europie  sprzedaje się procentowo więcej nowych aut i nikogo nie obchodzi Ze w Pl tylko liezing bo nie majak kasy.

Polska to takie ziarenko piasku i ceny rosną jak szalone bo i tak nowe auta się sprzedają co raz lepiej.

Takie czasy :(

Edited by trex11

To wina np. Niemiec.
Tam maja sie dobrze i ludzie maja kase.
W 2018 W DE sprzedano 2,7 mln nowych aut dla porównania w PL koło 370 tyś.
Co roku w europie  sprzedaje się procentowo więcej nowych aut i nikogo nie obchodzi Ze w Pl tylko liezing bo nie majak kasy.
Polska to takie ziarenko piasku i ceny rosną jak szalone bo i tak nowe auta się sprzedają co raz lepiej.
Takie czasy
A w de i np uk to uważasz, że ludzue mają gotówkę
Po prostu są u nich lepsze możliwości lizingu prywatnego a te 300 euro mc nie obciąża budżetu

Posted (edited)

Co do kredytu to tez masz rację.

Daję linka na wyszukiwarkę kredytów na auto nowe.

25 tyś euro na 4 lata i całkowita oprocentowanie od 0,69% .

Kolega tak zrobił na auto i 25 tys kredyk ale w innej fitmie i calkowata suma do spłaty po 4 latach to  26,300 tys euro.

Kredyt na dom, 100 tys euro na 20 lat odsetki to koło 2-6 % 

Dziwne ze jada na kredytach ?  dla mnie nie.

Jeśli masz pracę i ja stracisz i lecisz na JOB ( HZ 4 ) dla bezrobotnych to kredyt możesz mieć wstrzymany puki nie znajdziesz pracy aby dalej spłacać kredyt. - jest mniejsze ryzyko i sa warunki do spłacania w DE.

https://kredit.check24.de/vergleich?cpid=ch24_f_gob&b2bid=46&wpset=google_brand&kp=25000&lz=48&vz=2&canonical=autokredit&jsessionId=4034F9C04271097DE581215B74C20FD8.ajp13-02-kre31fre05

Edited by trex11

Ja mam nadzieję, że rząd tak jak z prądem ustali ceny aut.

Dnia 2.03.2019 o 11:37, Jaruga napisał:

Po drugie na skodę dostaniesz pewnie z 10k rabatu tak jak było z rapidem  a na mazdę nic.

...

Po czwarte golas skoda ma już line assist, awaryjne hamowanie i inne pierdoły.

Rzeczywiście, też czytałem, że systemy bezpieczeństwa ma mieć w std. :oki:

I dokładnie jak mówisz, cena będzie normalna dopiero jak dadzą 10k rabatu, jak w przypadku rapida.