Skocz do zawartości

dom z keramzytu - ostateczne starcie


62545tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, kartonik napisał:

Budując z BK trzeba bardzo starannie układać pustaki na dedykowanej cienkiej zaprawie i nie ma tu miejsca na niedokładność.
Przy ceramice jedziesz na zwykłej zaprawie z betoniarki i nierówności w układaniu da się niwelować grubością zaprawy. ;]

 

Ja mam w części domu użyte nowe pustaki na zaprawę cienkowarstwową oraz stare pustaki na grubowarstwową.

Na zdjęciu z kamery termowizyjnej dokładnie widać, gdzie są które oraz gdzie jest spoina grubowarstwowa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, maras77 napisał:

 

Ja mam w części domu użyte nowe pustaki na zaprawę cienkowarstwową oraz stare pustaki na grubowarstwową.

Na zdjęciu z kamery termowizyjnej dokładnie widać, gdzie są które oraz gdzie jest spoina grubowarstwowa.

To kwestia kiepskiego docieplenia, chyba że mowa o ścianie jednowarstowej.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, sherif napisał:

To kwestia kiepskiego docieplenia, chyba że mowa o ścianie jednowarstowej.

Ocieplenie jest takie samo dla obu typów ścian.

Pewnie, gdybym dał 5 cm styro więcej, to było by lepiej. Ale to są konkretne koszty.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, maras77 napisał:

Ocieplenie jest takie samo dla obu typów ścian.

Pewnie, gdybym dał 5 cm styro więcej, to było by lepiej. Ale to są konkretne koszty.

 

 

Gdybyś dał więcej nie widziałbyś różnic pomiędzy rodzajem muru.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maras77 napisał:

Nadal bym widzial, tylko mniejsze.

Nie, nie widziałbyś. Przy 20cm styro 0.3 już nie widać co jest pod spodem, czy to żelbet, cegła czy ciepły pustak. Nawet przestawiając dobrą kamerę na bardzo wysoką czułość /rozdzielczość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, sherif napisał:

Nie, nie widziałbyś. Przy 20cm styro 0.3 już nie widać co jest pod spodem, czy to żelbet, cegła czy ciepły pustak. Nawet przestawiając dobrą kamerę na bardzo wysoką czułość /rozdzielczość.

Nie wiem, nie mam 20cm styro, tylko 10.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2019 o 18:12, kartonik napisał:

Przy ceramice jedziesz na zwykłej zaprawie z betoniarki i nierówności w układaniu da się niwelować grubością zaprawy. ;]

A słyszałeś o systemie Dryfix?

To jest dopiero bajeczna robota

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, luccass napisał:

Tylko do pierwszej warstwy trzeba podejść po aptekarsku :)

tapatalked
 

Tak też słyszałem, że trzeba na pierwszą warstwę poświęcić dużo czasu, aby idealnie wystartować. Za to potem już szybko idzie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, _luk_ napisał:

Bez przesady. Wystarczy niwelator 😁

IMO bez znaczenie jaki system niwelator się przydaje się dla ekipy i moi cały czas korzystali (sami) z naniesionych pkt.

Ja jako inwestor miałem swój i ich tylko sprawdzałem :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Wystarczy niwelator
Nie wiem jak u mnie majster tego dokonał, bo nie było mnie przy tym, a była to jego pierwsza budowa z Porotherm na kleju. Dał radę, a jako bonus dostałem wszystkie ściany później elegancko w pionie, z utrzymany kątami, itp...

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO bez znaczenie jaki system niwelator się przydaje się dla ekipy i moi cały czas korzystali (sami) z naniesionych pkt.
Ja jako inwestor miałem swój i ich tylko sprawdzałem :phi:
Swój niwelator? Mnie by się przydał kilka razy, nie powiem, ale ceny tego to raczej niskie nie są..

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, luccass napisał:

Swój niwelator? Mnie by się przydał kilka razy, nie powiem, ale ceny tego to raczej niskie nie są..

tapatalked
 

Tak, miałem ruski a pożyczyłem dzisiejszy. Sprawdził się nie tylko przy kontroli ale przy wykopach, które robiłem sam, przy kanalizacji (też sam), przy urządzaniu ogródka. Do dziś mam zapisane w notatka rzędne wykopów fundamentowych, aż do poziomu kostki/rabatek :phi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem ruski a pożyczyłem dzisiejszy. Sprawdził się nie tylko przy kontroli ale przy wykopach, które robiłem sam, przy kanalizacji (też sam), przy urządzaniu ogródka. Do dziś mam zapisane w notatka rzędne wykopów fundamentowych, aż do poziomu kostki/rabatek :phi:.
Ja biegałem ze szlaufwagą :)

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, luccass napisał:

Ja biegałem ze szlaufwagą :)

tapatalked
 

Też kupiłem, do dziś leży nierozpakowana, poza tym przy budowie to strasznie mało praktyczne.

Za to dziwię się, że poziomnica 2m tyle przeżyła i działa :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, _luk_ napisał:

Bez przesady. Wystarczy niwelator 😁

nawet wystarczy dobra poziomica i sznurek, pod warunkiem, ze umiesz z tego korzystać.

ja juz widziałem ściany trasowane niwelatorem i laserem, a były bez kątów i pionów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

abakon masakra...

ogólnie ręce mi opadły

przestrzelili cenę o ponad 100 tysięcy zł

doliczyli sobie z czapy jakieś koszty regionalne, bo niby dalej do mnie niż zakłada ich cennik, a jak wrzuciliśmy km omijając autostradę A1 to się okazało, że się mieszczę w limicie, skorygowali koszty o jakieś 20 tysięcy, jak zacząłem im marudzić, wypominać;), że działamy razem itp, to nagle łaskawie stwierdzili, że zrobia mi strych gratis...

ogólnie z daleka od nich;)

jedyne co mają bardzo dobre to marketing;)

co chwilę nowi pracownicy

podobno zatrudnieni na zasadzie samozatrudnienia

jestem w tej chwili na etapie kończenia projektu indywidualnego z ich konkurencją, gdzie wszystko biegnie jak powinno...

odezwij się na priv, podaj nr tel, zadzwonie i pogadamy

 

Edytowane przez 62545tomasz
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2019 o 11:04, sherif napisał:

Nie, nie widziałbyś. Przy 20cm styro 0.3 już nie widać co jest pod spodem, czy to żelbet, cegła czy ciepły pustak. Nawet przestawiając dobrą kamerę na bardzo wysoką czułość /rozdzielczość.

ooo bardzo przydatna informacja :) ja mam 20cm ale 0.33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.