Skocz do zawartości

Golf 7 1.2 tsi 105km


Oukland

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam się do zakupu auta. W gre wchodzi używany Golf Focus lub Octavia. Forda jest ciasny, mały bagażnik ale fajny zawias i uklad kierowniczy. Skoda potężna bardzo fajna ale wiadomo że VW nie pozwoli wsadzić tam lepszych materiałów czy podzespołów i słyszę że twardy niemiły zawias. Najbliżej mi obecnie do Golfa, z racji niskich przebiegów przymierzam się do silnika 1.2 105KM. Mam kilka pytań bo ta wersja ma belke z tyłu, jak z komfortem? Jak to połyka miejskie dziury i studzienki? Obecne auto mam dość twarde i słabo tłumi nierówności. Nie wiem od której wersji dawali wielowahacz? 1.4 122KM już ma? Druga sprawa na co uważać? Co często się psuje? Przejrzałem Internet ale bardzo mało informacji o tym modelu. Pewnie z racji cen i młodego wieku niewiele osób z rynku wtórnego stać na takie autko. Albo druga opcja nic się nie psuje :)

I jeszcze jedno do jazdy w 90% miejskiej nie lepiej wybrać jakieś 1.6 wolnossace niż 1.2 z turbo i zapewne dwumasem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Oukland napisał:

I jeszcze jedno do jazdy w 90% miejskiej nie lepiej wybrać jakieś 1.6 wolnossace niż 1.2 z turbo i zapewne dwumasem? 

Mam trochę nowsze 1.2, ale zakładam, że odczucia będą podobne - subiektywnie w zakresie niskich i średnich obrotów (czy 90% czasu) 1.2 będzie sporo żwawsze od wolnossącego 1.6.

Przy 1.2 chyba nie ma dwumasy, a nawet jeśli, to jest max. jedna wymiana w ciągu cyklu życia samochodu u jednego właściciela. Warto sobie zawracać tym głowę? Już bardziej bym się martwił tym nieudanym systemem rozrządu. Choć może akurat w używce to będzie już po wymianie na którąś "poprawioną" wersję.

Co do belki to mam takową w sportsvanie i w normalnej jeździe to w niczym nie przeszkadza, a na torze tym autem nie byłem, żeby poczuć różnicę do wielowahacza... 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, iwik napisał:

Mam trochę nowsze 1.2, ale zakładam, że odczucia będą podobne - subiektywnie w zakresie niskich i średnich obrotów (czy 90% czasu) 1.2 będzie sporo żwawsze od wolnossącego 1.6.

Przy 1.2 chyba nie ma dwumasy, a nawet jeśli, to jest max. jedna wymiana w ciągu cyklu życia samochodu u jednego właściciela. Warto sobie zawracać tym głowę? Już bardziej bym się martwił tym nieudanym systemem rozrządu. Choć może akurat w używce to będzie już po wymianie na którąś "poprawioną" wersję.

Co do belki to mam takową w sportsvanie i w normalnej jeździe to w niczym nie przeszkadza, a na torze tym autem nie byłem, żeby poczuć różnicę do wielowahacza... 😄 

 

czemu masz nowszy 1.2 tsi? czemu nie udany system rozrządu? :]

 

uszczegóławiając, w golfie 7 nie było 1.2/1.4 tsi z łańcuchem rozrządu, tak samo jak koła dwumasowego przy manuanej skrzyni biegów

wielowahacz od 1.4tsi w golfie, 1.8 w octavii  i leonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
czemu masz nowszy 1.2 tsi? czemu nie udany system rozrządu? :]
 
uszczegóławiając, w golfie 7 nie było 1.2/1.4 tsi z łańcuchem rozrządu


Ok. Myślałem że 1.2 105KM to jest jeszcze EA111 z łańcuchem. Jesli to EA211 z paskiem to piszą tylko o jakichś problemach z regulatorem faz rozrzadu :
"Motor 1.2 TSI na początku produkcji miał problem z regulatorem zmiennych faz rozrządu (do 2015 r.), ale ASO wymieniały go zwykle na gwarancji razem z zaworem sterującym."

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, iwik napisał:


 

 


Ok. Myślałem że 1.2 105KM to jest jeszcze EA111 z łańcuchem. Jesli to EA211 z paskiem to piszą tylko o jakichś problemach z regulatorem faz rozrzadu :
"Motor 1.2 TSI na początku produkcji miał problem z regulatorem zmiennych faz rozrządu (do 2015 r.), ale ASO wymieniały go zwykle na gwarancji razem z zaworem sterującym."

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

 

Moc nie wyznacznikiem, w golfie 7 (produkowanym od 2012r) były tylko EA211, odnośnie regulatora faz rozrządu nie znam tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.