Skocz do zawartości
Flanel

1.6 CRDI 128KM - czy jest wersja bez dwumasy w Kia?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam, bo informacje znalezione w necie są niejednoznaczne, i nie mogę dojść do ładu. Chodzi konkretnie o Ceed II z przed liftu i po lifcie. Wiem że słabsze diesle dwumasy nie mają, ale co do tego 128KM znalazłem sprzeczne informacje, i nie bardzo umiem wyciągnąć wnioski.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Według mojaceed.pl nie ma, tak mnie poinformowali. Też byłem zdziwiony. Dowiedziałem się już po zakupie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W poniedziałek pójdę dopytać do salonu, bo w necie krążą różne opowieści, np. taka że silnik 128 przed liftem (5 biegów ) nie ma, a 6 biegowy po lifcie (2015) już ma. Ale nigdzie nie ma tego tak opisanego żeby pozbyć się wątpliwości.

Ciekawe czy w salonie będzie rzetelna odpowiedź.

Czy sprawdzając auto po VIN, będę w stanie określić ponad wszelką wątpliwość występowanie dwumasy?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja w CRDI w jedynce nie mialem. Zreszta to nie ma wogole znaczenia dorzucisz najwyzej 300zl wiecej jak bedzie dwumasa. W ASO Ci nie powiedza bo im sie nie chce. Idz do intercars albo zaloguj sie podaj model i wyszukaj czy jest jako czesc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiem że w mniejszych dieselach nie ma, w 2.0 są, a w 128KM jest to kwestia nie do końca jasna, stąd pytam.

Pytam też z takiego powodu, że wolałbym tego nie mieć w aucie które mam zamiar kupić, bo tanie to w wymianie nie jest.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 godzin temu, Flanel napisał:

Wiem że w mniejszych dieselach nie ma, w 2.0 są, a w 128KM jest to kwestia nie do końca jasna, stąd pytam.

Pytam też z takiego powodu, że wolałbym tego nie mieć w aucie które mam zamiar kupić, bo tanie to w wymianie nie jest.

Na prawde nie rozumiem o co Ci chodzi. Sprzeglo do 128KM kosztuje 600zl https://intercars.pl/produkty/1518734-zestaw-sprzegla-samonastawnego-valeo-832086

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To jeszcze raz. Próbuję się upewnić które silniki są pozbawione dwumasy, bo nie chcę kupić silnika który BĘDZIE MIAŁ dwumasę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, Flanel napisał:

To jeszcze raz. Próbuję się upewnić które silniki są pozbawione dwumasy, bo nie chcę kupić silnika który BĘDZIE MIAŁ dwumasę.

Przeciez Ci wkleilem sprzeglo do 128KM to samo zrob z innymi i bedziesz wiedzial :facepalm: Obstawiam, ze nie przekrocza 800zl niezaleznie od wersji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1.6 CRDI, wersje 90, 115, 128 KM (U1 oraz U2) montowane w cee'd ED (przed i po FL), oraz JD (przed i po FL) nie mają dwumasowego koła zamachowego. 

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, Flanel napisał:

To może napisz do autora watku :nie_wiem: Nie możesz sprawdzić w ASO po nr VIN?

Aczkolwiek z takim podejściem to darowałbym sobie diesla i kupil wolnossące noPB ;]

• Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 godziny temu, Maciej__ napisał:

To może napisz do autora watku :nie_wiem: Nie możesz sprawdzić w ASO po nr VIN?

Aczkolwiek z takim podejściem to darowałbym sobie diesla i kupil wolnossące noPB ;]

Przeciez juz wkleilem ile kosztuje sprzeglo. Dwumasa to ulamek kosztow serwisu.

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 4.02.2019 o 08:51, Flanel napisał:

Wszystko zostało tam wyjaśnione. 1.6 CRDI U1 oraz U2 nie posiadają dwumasowego koła zamachowego.

Dwumas posiada tylko 2.0 CRDI montowany w cee'd ED.

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta