Jump to content
Sign in to follow this  
Flanel

1.6 CRDI 128KM - czy jest wersja bez dwumasy w Kia?

Recommended Posts

Pytam, bo informacje znalezione w necie są niejednoznaczne, i nie mogę dojść do ładu. Chodzi konkretnie o Ceed II z przed liftu i po lifcie. Wiem że słabsze diesle dwumasy nie mają, ale co do tego 128KM znalazłem sprzeczne informacje, i nie bardzo umiem wyciągnąć wnioski.

Według mojaceed.pl nie ma, tak mnie poinformowali. Też byłem zdziwiony. Dowiedziałem się już po zakupie.

W poniedziałek pójdę dopytać do salonu, bo w necie krążą różne opowieści, np. taka że silnik 128 przed liftem (5 biegów ) nie ma, a 6 biegowy po lifcie (2015) już ma. Ale nigdzie nie ma tego tak opisanego żeby pozbyć się wątpliwości.

Ciekawe czy w salonie będzie rzetelna odpowiedź.

Czy sprawdzając auto po VIN, będę w stanie określić ponad wszelką wątpliwość występowanie dwumasy?

Ja w CRDI w jedynce nie mialem. Zreszta to nie ma wogole znaczenia dorzucisz najwyzej 300zl wiecej jak bedzie dwumasa. W ASO Ci nie powiedza bo im sie nie chce. Idz do intercars albo zaloguj sie podaj model i wyszukaj czy jest jako czesc.

Wiem że w mniejszych dieselach nie ma, w 2.0 są, a w 128KM jest to kwestia nie do końca jasna, stąd pytam.

Pytam też z takiego powodu, że wolałbym tego nie mieć w aucie które mam zamiar kupić, bo tanie to w wymianie nie jest.

5 godzin temu, Flanel napisał:

Wiem że w mniejszych dieselach nie ma, w 2.0 są, a w 128KM jest to kwestia nie do końca jasna, stąd pytam.

Pytam też z takiego powodu, że wolałbym tego nie mieć w aucie które mam zamiar kupić, bo tanie to w wymianie nie jest.

Na prawde nie rozumiem o co Ci chodzi. Sprzeglo do 128KM kosztuje 600zl https://intercars.pl/produkty/1518734-zestaw-sprzegla-samonastawnego-valeo-832086

To jeszcze raz. Próbuję się upewnić które silniki są pozbawione dwumasy, bo nie chcę kupić silnika który BĘDZIE MIAŁ dwumasę.

2 godziny temu, Flanel napisał:

To jeszcze raz. Próbuję się upewnić które silniki są pozbawione dwumasy, bo nie chcę kupić silnika który BĘDZIE MIAŁ dwumasę.

Przeciez Ci wkleilem sprzeglo do 128KM to samo zrob z innymi i bedziesz wiedzial :facepalm: Obstawiam, ze nie przekrocza 800zl niezaleznie od wersji.

1.6 CRDI, wersje 90, 115, 128 KM (U1 oraz U2) montowane w cee'd ED (przed i po FL), oraz JD (przed i po FL) nie mają dwumasowego koła zamachowego. 

• Like 1

4 godziny temu, Maciej__ napisał:

To może napisz do autora watku :nie_wiem: Nie możesz sprawdzić w ASO po nr VIN?

Aczkolwiek z takim podejściem to darowałbym sobie diesla i kupil wolnossące noPB ;]

Przeciez juz wkleilem ile kosztuje sprzeglo. Dwumasa to ulamek kosztow serwisu.

• Like 1