Skocz do zawartości

1.6 CRDI 128KM - czy jest wersja bez dwumasy w Kia?


Rekomendowane odpowiedzi

Pytam, bo informacje znalezione w necie są niejednoznaczne, i nie mogę dojść do ładu. Chodzi konkretnie o Ceed II z przed liftu i po lifcie. Wiem że słabsze diesle dwumasy nie mają, ale co do tego 128KM znalazłem sprzeczne informacje, i nie bardzo umiem wyciągnąć wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W poniedziałek pójdę dopytać do salonu, bo w necie krążą różne opowieści, np. taka że silnik 128 przed liftem (5 biegów ) nie ma, a 6 biegowy po lifcie (2015) już ma. Ale nigdzie nie ma tego tak opisanego żeby pozbyć się wątpliwości.

 

Ciekawe czy w salonie będzie rzetelna odpowiedź.

 

Czy sprawdzając auto po VIN, będę w stanie określić ponad wszelką wątpliwość występowanie dwumasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w CRDI w jedynce nie mialem. Zreszta to nie ma wogole znaczenia dorzucisz najwyzej 300zl wiecej jak bedzie dwumasa. W ASO Ci nie powiedza bo im sie nie chce. Idz do intercars albo zaloguj sie podaj model i wyszukaj czy jest jako czesc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że w mniejszych dieselach nie ma, w 2.0 są, a w 128KM jest to kwestia nie do końca jasna, stąd pytam.

Pytam też z takiego powodu, że wolałbym tego nie mieć w aucie które mam zamiar kupić, bo tanie to w wymianie nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Flanel napisał:

Wiem że w mniejszych dieselach nie ma, w 2.0 są, a w 128KM jest to kwestia nie do końca jasna, stąd pytam.

Pytam też z takiego powodu, że wolałbym tego nie mieć w aucie które mam zamiar kupić, bo tanie to w wymianie nie jest.

Na prawde nie rozumiem o co Ci chodzi. Sprzeglo do 128KM kosztuje 600zl https://intercars.pl/produkty/1518734-zestaw-sprzegla-samonastawnego-valeo-832086

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Flanel napisał:

To jeszcze raz. Próbuję się upewnić które silniki są pozbawione dwumasy, bo nie chcę kupić silnika który BĘDZIE MIAŁ dwumasę.

Przeciez Ci wkleilem sprzeglo do 128KM to samo zrob z innymi i bedziesz wiedzial :facepalm: Obstawiam, ze nie przekrocza 800zl niezaleznie od wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Flanel napisał:

 

To może napisz do autora watku :nie_wiem: Nie możesz sprawdzić w ASO po nr VIN?

Aczkolwiek z takim podejściem to darowałbym sobie diesla i kupil wolnossące noPB ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

To może napisz do autora watku :nie_wiem: Nie możesz sprawdzić w ASO po nr VIN?

Aczkolwiek z takim podejściem to darowałbym sobie diesla i kupil wolnossące noPB ;]

Przeciez juz wkleilem ile kosztuje sprzeglo. Dwumasa to ulamek kosztow serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.02.2019 o 08:51, Flanel napisał:

Wszystko zostało tam wyjaśnione. 1.6 CRDI U1 oraz U2 nie posiadają dwumasowego koła zamachowego.

 

Dwumas posiada tylko 2.0 CRDI montowany w cee'd ED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.