Skocz do zawartości

Tanio, szybko, mocno = Kia Cerato GT 2019


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

Oh boy, Kia przebyla dluga droge...

 

Wpadla mi w rece Cerata - MY19 i jestem chyba bardziej zdziwiony niz pod wrazeniam...

 

Hot hatch? Nah 🤔

Warm hatch? Yep! :oki:

 

200KM - you bet!

 

Opcje? Jakie opcje - wersja plebs/bieda ma wszystko.

 

7 lat gwarancji od zdezaka do zderzka? jest

 

Service za ktory nie nalezy oddac nerki? Tez jest - 2.5x iPhone wystarczy...

 

Chcesz sedan GT? Masz! Chcesz hatch? Jest...

 

Wszystko w cenie 75k PLN cena auta, lub jak kto woli 86k PLN zeby na ulic wyjechac ze wszystkimi ubezpieczniemi, tablicami, bakiem paliwa, trasportem do deaalera etc.

 

Wady ... chyba dupcia - ale mozna dopatrzyc sie BMW X cos tam...

 

 

02CSBXy.jpg

 

KIA czy to ze Stinger czy z Cerato przebyla IMVHO dluga droge. To ze nie nalezy ich lekcewazyc - potwierdza, ze Toyota uwaza ich (Hyundai-Kia) za najwieksze zagrozenie, oraz najlepiej to oddaje jak sie pojedzie do Korea  - nie nie tej od Rocket Kim, tej drugiej.

 

Kia jest tym, co jest ciagla filozofia Korea ... ciagla konkurencja i ciagle usprawniania... wielu nie wytrzymuje... ale to inna historia.

 

2019 - Hyundai i Kia staja sie synonimem tym czym kiedys byla Toyota:

-tanio,

-dobrze,

- z dobrym wsparciem,

- z dobra obsluga klienta.

 

 

A wiec Kia Cerato GT 2019.... wyglad - indywidualna sprawa.

 

x6eMkQX.jpg

 

 

Pm3BKu5.jpg

 

 

hS5uJAQ.jpg

 

 

 

Wlasciewie Cerato - kazdy znajdzie cos dla siebie ...

 

Chcesz Cerato wersja Total plebs -jak to ladnie AK nazywa - zaslepka? Jest. Znow z duza ioscia -(wszystkiego dobra) i za ok 50k PLN, minus silnik - minus stylistyka... - silnik prosty 2.0l bez turbo...

 

EceZB1h.jpg

 

 

Ale za pare tysiecy wiecej mozna miec GT..

 

NZwyqj7.jpg

 

 

. cytujac marketingowa papke..

 

"GT fajna do jezdzenia, mala , miejska maszyna ktora ci zaimponuje. Cerato GT juz przekonala expertow - a czy teraz przekona ciebie? '

 

Opcji jest prkatycznie zero - nie licze takich rzeczy jak np mata do bagaznika. Metallic placimy extra. Reszta przychodzi z autem.

-AEB -  kamera i radar,

- LKA,

-'madry Cruise Control' - radar,

- BSM,

- Dobre audio - JBL,

- 8' LCD z Navi' Apple play/Android auto + 10 lat aktualizacji map za free.

- podrzewane i ventylowane siedzenia,

- skora- i to co ciekawe - prawdziwa tam gdzie dupcia siedzi - perforowana - boki zrobione z jakiegos kubla na smieci,

- madry bagaznik - i co ciekawe dziala bez zbednego machania noga ..

 

Lista jest dluga jak papier toaletowy, nie chce mi sie pisac, bo palce bola.

 

Ale standardowo - gwaancja tez pomaga - 7 lat od zdezaka do zderzaka bez limitu km dla prywatnych kupcow + 7 lat lat assistance + 7 lat stalych cen service.

 

Co ciekawe w zeszlym roku Kia wypchala prawie 19,000 Cerat u mnie na droge - 18,6cos tam sztuk - nie chce mi sie patrzyc. Z tego prywatna sprzedaz byla na poziomie .... 95% + czyli ponizej tysiaca sztuk trafilo to flot  lub jako sprzedaz rental/government - nie zly wynik!

 

Max Ceny service - wszelkie czesci + robota tez nie sa zle. Nerki obie zostana.

 

Max Koszt jest taki na 100,000 km- co 15k km lub 12 miesiecy.

 

15000________$266
30000________$460
45000________ $329
60000________$613
75000________$299
90000________$585
TOTAL________$2,552

 

Total liczac na walute Bolanda - prawie 7k  PLN.

 

Ubezpieczenie na umowna kwote 86k PLN - czyli cena nowego - dla bialego, hetero faceta w srednim wieku z brzychem po piwie jak ja  tez nie zabija ...

 

Wymiana na nowe do 3 lat - cena 1,700 PLN na rok - lub cena umowna $32,990 do wyplaty...

 

7VP1vIL.jpg

 

 

 

 

No dobra...

 

Siedzenia sa wygodne. Czerwona nic dodaje dlugosci penisa... albo wielkosci vagina, jak kto woli. Cerata wola - uzyj mnie! wykorzystaj mnie.

 

7uouiZ4.jpg

 

Co ciekawe ksiegowy postanowil, ze ci z tylu - jesliw ogole jezdza - bo zazwyczaj taka wielkosc auta to na 1+0 lub 2+0 to albo maja wielkiego juz penisa, albo nie potrzebuja przedluzenia...

 

Czerwonej nici zabraklo ... a szkoda - pewnie z $3 na aucie oszczedzili.

 

l7zc5GE.jpg

 

 

A mozna bylo zrobic tak jak w Hyundai i30 - w koncu to siostra auto -nie? Dac czerwone pasy ...

 

pnEj6Kx.jpg

 

Kierownica jest fajna. ogiczna, w polaczeniu z IMVHO jednym z najlepszych infotainment system-em.

 

Widac Peter sie postaral jak poszedl z Audi, kierownice przyniosl...

 

ka1XqqO.jpg

 

 

reJdCvj.jpg

 

 

 

W9trbIh.jpg

 

 

1yEt7Eq.jpg

 

Generalnnie kabina nie rozczaowuje. Plastik jest miekki, i nie smieciowy w dotyku. Brakuje moze wyscielanych jakas szmata schowkow po bokach jakw Golf.. ale porownujac moj Golf vs Cerata - wydaje mi sie ze w wielu miejscach ceata ma lepszy, mniej smierdzacy plastik. a juz napewno dotykajac wszelkie HVAC czy radio lub navi to poretla sa bardziej solidne i 'przyjemniejsze' - jak mastrbacja - niz w Golf - i to w wersji R - jesi to komus robi jakas roznice....

 

BWBKgbv.jpg

 

 

Jednym slowem jakby to Marc Z powiedzial -"I like it!'

 

Ladowanie wieless - hmm - ciekawe rzecz - ze bez problemu ladowalo iCrap X - 10 dla innych, a juz z Samshit Note 9 mialem klopoty. Nie wiem czy to cerata sie tak zachowuje, czy Sam-shit - ale Made in Korea, z Made in Korea nie chce gadac, a z Made in China - designed in California - dziala... t15133.gif  Witamy w 2019.

 

p2Cn5tF.jpg

 

 

oNvoyKc.jpg

 

 

3ZwKrIN.jpg

 

 

No dobra, jak to jezdzi.

 

Zadziiajaco dobrze -jest odpowiedz.

 

Porownuje VeeDud DSG 7 vs Hyundai/Kia DCT 7.

 

Generalnie ciezko mi wyczyc, ktora jest szybsza - ale Kia ma na moje oko - prawie 24k km Golf vs jakie 800km Kia .. Kia jest bardziej cywilizowana.

 

Po pierwsze - NIE szarpie.

 

Po drugie - nie mam nic... wyczuwalnego. Wydaje mi sie, ze oba wynalazki sa rowne. Czas pokaze jak bedzie z trwaloscia DCT vs DSG, ale VeeDub do dzis wymienia te z ok 2012-2013 roku. Potem nastapil skokowy poprawa Q ...

 

 

W USDM/Asia Pacific Hyndai ma juz od ladnych paru lat rzesze fanow i klientow na 1.6lT z 150kW czy 204KM. silnik znany i sprawdzony, od Veloster po Forte. Latwy do Tuning, wielu delaer-ow oferuje za $1,000 chip wywalajacy go do 180kW czyli 20% wiecej....

 

Z punktu trwalosci, wydaje, sie jak narazie udana konstrukcja.

 

Odjazd ze siwatel jest przyjemny, w  ogole codzienna jazda jest przyjemna. Hamulce 4 x dysk - ale to chyba dzis jasne 🙂 nie sa tez zle, nie mialem okazji wybupowac AEB - i nie chce...

 

Cruise - znow moze to wynika z lokalnej charakterystyki  - Kia ma team 200 inzynierow dostsuwujacych auta do miejscowych gustow i warunkow - zawieszenie glownie, lepsza AC - np wiekszy dukt - etc, ale znow porownujac z Golf, zachowuje sie lepiej, jezdzac po miejskich drogach.... ciezko mi znow to opiac, ale reaguje jakby z 1-2 sec wczesniej, zamiast walic hamsko po hamulcach.

 

201107_12_eaglefarm_brisbaneriver_gatewa

 

A wiec .. wydaje sie auto idealne, jak na dziesiejsze, konsumpcyjne spoleczenstwo:

- wartosc, ktora nalezy potrzymac z 5 lat, przejechac z 100,000km, a potem sprzedac - majac jeszcze 2 lata gwarancji - i nowe....

 

Wada taka, ze jak ktos walnie w zderzak to wszystkie migacze ida, bo desing dzis dyktuje, ze nielogicznie Kia ma miec to w spodzie blotnika... 🙂

 

Design ponad wszytko....

 

Problem: stock

Najwiecej ile udalo sie wynegocjowac od sugeowanej ceny etalicznej to $539 ... pierwszy statek przypelz, i poszedl, drugi wlasnie dzis zadokowal, z ok 5,000 sztuk - cos sie wydaje ze to moze pokryje 2 miesiace sprzedazy - bo to ze obecna eneracja ceraty bdzie sie sprzedawac lepiej niz stara ... jest chyba oczywiste....

 

 

96lB8Nd.jpg

 

X0451RY.jpg

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wujekcybul napisał:

Nie wiem czemu w EU ceeda sprzedaja a i tak nie ma szansy vs golf. IMO cerata bylaby lepsza tansze auto a IMO dosc ladne.

 

A to ich Cerato to nie jest przypadkiem nowy ProCeed w EU? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu w EU ceeda sprzedaja a i tak nie ma szansy vs golf. IMO cerata bylaby lepsza tansze auto a IMO dosc ladne.
Pewnie wynika gdzie jest klepany.

Dwa jesli dobrze pamietam - c apostrophe d, juz teraz bez apostrophe- byl specjalnie na EU klienta stworzony - cerata na USDM/Asia Pacific.

Nie wiem, jakie sa roznice w tej generacji MY19 Ceed vs Cerato w stylistyce, nie mialem czasu popatrzyc, ale pewnie znow silniki I masa innych malych rzeczy bedzie inna.

Stare Cerato mialo 2.4l - zabojcze ma EU podatki. Teraz 2.0l - znow nie chwyci.



8628412f8e42c792145e6ea9b274f234.jpg

MY2017.

Sent from my Samshite with S-pen using Tapacrap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wujekcybul napisał:

Nie to "gorszy" teoretycznie model. Tani hb na rynki poza EU min kiedys belka byla z tylu teraz nie wiem. 

 

Kiedys tak, ale patrzac po fotkach Oziego to IMHO wyglada identycznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, OZI napisał:

Pewnie wynika gdzie jest klepany.

Dwa jesli dobrze pamietam - c apostrophe d, juz teraz bez apostrophe- byl specjalnie na EU klienta stworzony - cerata na USDM/Asia Pacific.

Nie wiem, jakie sa roznice w tej generacji MY19 Ceed vs Cerato w stylistyce, nie mialem czasu popatrzyc, ale pewnie znow silniki I masa innych malych rzeczy bedzie inna.

Stare Cerato mialo 2.4l - zabojcze ma EU podatki. Teraz 2.0l - znow nie chwyci.





MY2017.

Sent from my Samshite with S-pen using Tapacrap
 

Wnetrze jest inne na zewnatrz tez. Nie wiem jak im sie to kalkuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to "gorszy" teoretycznie model. Tani hb na rynki poza EU min kiedys belka byla z tylu teraz nie wiem. 
2.0l bez turbo ma dalej.

1.6l T juz ma multilink...

1565d407344aa687948ad59376be27d8.jpg



Sent from my Samshite with S-pen using Tapacrap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, OZI napisał:

2.0l bez turbo ma dalej.

1.6l T juz ma multilink...

Sent from my Samshite with S-pen using Tapacrap
 

Nie wiem jak u was ale u nas multilink to wieksze klopoty i zabkowanie opon. Dodatkowo w kia naprawa tylu to jakies 1000$ wiec calkiem sporo. IMO belka lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wujekcybul napisał:

Nie wiem jak u was ale u nas multilink to wieksze klopoty i zabkowanie opon. Dodatkowo w kia naprawa tylu to jakies 1000$ wiec calkiem sporo. IMO belka lepsza.

Przeciętnego pierwszego właściciela to nie dotyczy, a dyskusja jest o nowym, argument nie trafiony wolę Multi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnetrze jest inne na zewnatrz tez. Nie wiem jak im sie to kalkuluje.
Tez mnie wlasnie ciekawi.

Duzo rzeczy jest idiotycznie to samo co Hyundai, wiec czesci wyciagaja ze wspolnego smietnika. To widac szczegolnie jak i30 postawisz obok.

EU nie jest czasem w SK klepana?

Ciekawe jaki jest lokalny Made in EU udzial.

Ale, moze wlasnie w tej lokalnej specyfikacji jest sila. 200 inzymierow w Kia Motors Oz - to dosc spory koszt. Wyklepanie specyficznej wersji tez troche kosztuje wiecej. Sprzedaz wszelkich Kia u mnie ma wsi ok 50-60k na rok. Wiec - hmm - moze nie sa tak extremalnie chytrzy jak VeeDud? :-)

Nie wiem. Pierwszy teraz widze taki ruch u Kia... Nawet Stinger sie tak nie sprzedawal od dnia 1....

Sent from my Samshite with S-pen using Tapacrap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u was ale u nas multilink to wieksze klopoty i zabkowanie opon. Dodatkowo w kia naprawa tylu to jakies 1000$ wiec calkiem sporo. IMO belka lepsza.
A co sie z tym dzieje? Powod?

Sent from my Samshite with S-pen using Tapacrap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kiedys tak, ale patrzac po fotkach Oziego to IMHO wyglada identycznie...

Ogladam YT z testami Ceed '19.

 

Widze ze tyl jest ciut inny naa zewnatrz - cerata ma osobne led z tylu I osobne migacze.

 

 

cc488aa6c575c1a5544d0f0efd13ed8e.jpg&key=17a57b4ec22eb65181cbb996419553080b09560186e51bc4d48c5fbf8ed1c4ed

 

Dwa EU ma proceed jako shooting brake, bardzo ladne imho ????

 

Wnetrze inne.

 

No I rozstaw osi jest 50mm inny

 

Ceed widze 2,650mm vs 2,700mm v ceracie. Ciekawe...

 

 

 

Sent from my Samshite with S-pen using Tapacrap

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, sdss napisał:

Przeciętnego pierwszego właściciela to nie dotyczy, a dyskusja jest o nowym, argument nie trafiony wolę Multi.

39 minut temu, OZI napisał:

A co sie z tym dzieje? Powod?

Sent from my Samshite with S-pen using Tapacrap
 

 

No tak zapomnialem, ze na ak sami bogacze :phi: Mnie zaczelo walic a bylem pierwszym wlascicielem.

 

U nas sa dziury i nie wytrzymuje pojawiaja sie luzy. Pewnie w krajach cywilizowanych to nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wujekcybul napisał:

No tak zapomnialem, ze na ak sami bogacze :phi: Mnie zaczelo walic a bylem pierwszym wlascicielem.

 

U nas sa dziury i nie wytrzymuje pojawiaja sie luzy. Pewnie w krajach cywilizowanych to nie problem.

Jesteśmy dwie generacje do przodu, może już się nauczyli robić zawias, mają inżyniera z BMW😂😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.02.2019 o 09:03, wujekcybul napisał:

Nie wiem czemu w EU ceeda sprzedaja a i tak nie ma szansy vs golf. IMO cerata bylaby lepsza tansze auto a IMO dosc ladne.

Hm a czy pomijajac wszystko inne - bo to auto o dość niszowym zapotrzebowaniu w PL - nie wydaje Ci sie że nazwa  nie podbije sprzedaży....  kupić ceratę? to jakoś głupi brzmi... podobnie kiedyś suzuki miało lianę...podobno zupelnie przyzwoite auto było... w hiszpani pajero tez sprzedawali pod inną nazwą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm a czy pomijajac wszystko inne - bo to auto o dość niszowym zapotrzebowaniu w PL - nie wydaje Ci sie że nazwa  nie podbije sprzedaży....  kupić ceratę? to jakoś głupi brzmi... podobnie kiedyś suzuki miało lianę...podobno zupelnie przyzwoite auto było... w hiszpani pajero tez sprzedawali pod inną nazwą...


Nazwij Forte - pare innych rynków tak ma .



Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i duo...

Tym razem sedan.

Cena ta sama. Wyposażenie to samo. Jedyna opcja - metalic.


94a3b10a4e5ffa0ab193fce3ae556796.jpg


a285550e53c4793bdc71dbf97e79a401.jpg


f1b52d63e72880b62e3254f6a62bd459.jpg

80fd5d52b454fd9fae014d54ae1250cf.jpg

bacd045503aadf6e60b68c176a641a1e.jpg


4c1b68135b366c90b34812be35e545b5.jpg

94a3b10a4e5ffa0ab193fce3ae556796.jpg


a0ddce87384644872db92d6c685148ff.jpg

885c4bd4d7478e71b7af2ba5017fde83.jpg


Przy okazji odkryłem pierwsza wadę ... brak elektrycznego hamulca... co za czasy trzeba ciągnąć .... jak w Mustang !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, delco napisał:

Hm a czy pomijajac wszystko inne - bo to auto o dość niszowym zapotrzebowaniu w PL - nie wydaje Ci sie że nazwa  nie podbije sprzedaży....  kupić ceratę? to jakoś głupi brzmi... podobnie kiedyś suzuki miało lianę...podobno zupelnie przyzwoite auto było... w hiszpani pajero tez sprzedawali pod inną nazwą...

Niby tak ale nazwe zawsze mozna zmienic i tak chyba lepsza od Opel Adam. Czym jezdzisz? Adamem :hehe: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm a czy pomijajac wszystko inne - bo to auto o dość niszowym zapotrzebowaniu w PL - nie wydaje Ci sie że nazwa  nie podbije sprzedaży....  kupić ceratę? to jakoś głupi brzmi... podobnie kiedyś suzuki miało lianę...podobno zupelnie przyzwoite auto było... w hiszpani pajero tez sprzedawali pod inną nazwą...
Pajero dostalo inna nazwę bo po hiszpańsku oznacza kogoś kto często trzepie kuca. :)

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wujekcybul napisał:

Niby tak ale nazwe zawsze mozna zmienic i tak chyba lepsza od Opel Adam. Czym jezdzisz? Adamem :hehe: 

 

A w czym Adam gorszy od Mercedes.

Swoją drogą ciekawe czemu po polsku Mercedes ma rodzaj męski, skoro to kobiece imię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.02.2019 o 03:05, OZI napisał:

Oh boy, Kia przebyla dluga droge...

 

Wpadla mi w rece Cerata - MY19 i jestem chyba bardziej zdziwiony niz pod wrazeniam...

 

Hot hatch? Nah 🤔

Warm hatch? Yep! :oki:

 

200KM - you bet!

 

Opcje? Jakie opcje - wersja plebs/bieda ma wszystko.

 

7 lat gwarancji od zdezaka do zderzka? jest

Jakaś taka marna kopia 3GT :hmm:.

Ostatnio mocno zastaniałem się nad Stingerem. Pojechałem do salonu oczami i osiągami, ale wnętrze mnie mocno rozczarowało a podejście pracowników salonu rozwaliło. Podobnie jak wyżej niby wszystko ma, parametry super, wyposażenie takie, że u konkurencji pakietów brakuje, ale to jednak ... KIA. Mimo, że nie mam nic do marki i znaczek na masce dla mnie mało znaczy, to jak wsiadłem do Kii za ponad 200kzł to nie czułem tego wow. Mam nadzieję, że to kwestia czasu, bo te Cerato jak i Stinger pokazują, że potrafią zrobić ładne auta :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś taka marna kopia 3GT :hmm:.
Ostatnio mocno zastaniałem się nad Stingerem. Pojechałem do salonu oczami i osiągami, ale wnętrze mnie mocno rozczarowało a podejście pracowników salonu rozwaliło. Podobnie jak wyżej niby wszystko ma, parametry super, wyposażenie takie, że u konkurencji pakietów brakuje, ale to jednak ... KIA. Mimo, że nie mam nic do marki i znaczek na masce dla mnie mało znaczy, to jak wsiadłem do Kii za ponad 200kzł to nie czułem tego wow. Mam nadzieję, że to kwestia czasu, bo te Cerato jak i Stinger pokazują, że potrafią zrobić ładne auta :ok:
Wnetrze? Czym?

Mnie Stinger kolorystycznie rozwalil.

Dwa auta - kolor na zewnatrz zostawiam.






1c75e1d184e2784e865daae843f409c7.jpg

7802500b345c91deba39ee2086559e26.jpg


Ale srodek... czarny = smutny.

Czerwony dodaje zycia... reszta, plastik skora nie moge sie przyczepic.

db8a98d6257e1a33b58a97e26220d9ea.jpg

59f285fd538978fe387866e9dfbcc288.jpg

c41eb51a7541365c9955235cf699657b.jpg

a47724cdb352b9d345fc1efdbe1e4c60.jpg

79a545fe87c709ebfc0d28b76562a232.jpg

b00da4de6a1a5518931b2dc608ff9e81.jpg

Obsluga - coz to jest wlasnie idiotyczne... jakby tak naprawde producenci przeanalizowali jak ich zla obsluga kosztuje...

Moze sie zdarzyc wszedzie ale rozumiem cie, jesli jest &$%*)^ Zain wydasz $$$ to co dopiero jak ja maja...



4bcb7cb6f344f882a26237437c83825c.jpg9ff946ac2ec651ed1101a40ab67c5a2e.jpg

Sent from my Samshite with S-pen using Tapacrap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, OZI napisał:

Ale srodek... czarny = smutny.

Czerwony dodaje zycia... reszta, plastik skora nie moge sie przyczepic.

Siedziałem w tym czarnym, ale tu już nie chodzi o zostawienie kolorów. Środek jest mocno przeciętny i mam wrażenie, że bardziej do kompakta pasuje niż auta klasy do której aspiruje ta Kia. Nie czułem się też przestronnie z przodu, na dwa razy przy wysiadaniu przywaliłem nogą w deską nieświadomie.

Odnośnie podejścia to dopiero w trzecim salonie udało mi się obejrzeć te auto, w pozostałych dwóch auta stały zamknięte na zewn i nie mogłem się doprosić o ich otworzenie. Nie udało też mi się porozmawiać ze sprzedawcą. Jako gratis zabrałem ze sobą "folder" - trzy kartki wydrukowane na drukarce. Komicznie to wyglądało na tle pięknych folderów inny marek 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sherif napisał:

Siedziałem w tym czarnym, ale tu już nie chodzi o zostawienie kolorów. Środek jest mocno przeciętny i mam wrażenie, że bardziej do kompakta pasuje niż auta klasy do której aspiruje ta Kia. Nie czułem się też przestronnie z przodu, na dwa razy przy wysiadaniu przywaliłem nogą w deską nieświadomie.

Odnośnie podejścia to dopiero w trzecim salonie udało mi się obejrzeć te auto, w pozostałych dwóch auta stały zamknięte na zewn i nie mogłem się doprosić o ich otworzenie. Nie udało też mi się porozmawiać ze sprzedawcą. Jako gratis zabrałem ze sobą "folder" - trzy kartki wydrukowane na drukarce. Komicznie to wyglądało na tle pięknych folderów inny marek 8-)

IMO nie ma co sie dziwic. KIA i Hultaj sprzedaja diesele do flot glownie i20 i kompakty. Fizole kupuja SUV i na tym sie konczy przygoda z marka. W ubieglym roku nikt do mnie w salonie nie podszedl nawet. Stingera kupia jacys fani marki albo jak im dobra rata leasingowa wyjdzie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wujekcybul napisał:

IMO nie ma co sie dziwic. KIA i Hultaj sprzedaja diesele do flot glownie i20 i kompakty. Fizole kupuja SUV i na tym sie konczy przygoda z marka. W ubieglym roku nikt do mnie w salonie nie podszedl nawet. Stingera kupia jacys fani marki albo jak im dobra rata leasingowa wyjdzie i tyle.

IMO nie wyjdzie :phi:, pytałem się babek w mojej firmie leasingowej o Kie  Stinger, to zaniemówiły i odpowiedziała, że Kie robiły ale raczej nie w tym budżecie a o takim modelu nigdy nie słyszały :bzik:.

Pierwszy raz spotkałem się też z kolejką jak na poczcie, właśnie w salonie Kii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sherif napisał:

Pierwszy raz spotkałem się też z kolejką jak na poczcie, właśnie w salonie Kii.

Już kiedyś o pisałem o kolejkach w salonach Kia. Będąc na przeglądach gwarancyjnych zliczam około trzech lub czterech nowych aut wydawanych na godzinę. Najczęściej są to Rio, Ceed i Sportage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KYRTAP napisał:

Już kiedyś o pisałem o kolejkach w salonach Kia. Będąc na przeglądach gwarancyjnych zliczam około trzech lub czterech nowych aut wydawanych na godzinę. Najczęściej są to Rio, Ceed i Sportage

A to ciekawe ceed to za dobrze sie nie sprzedaje. Wyjatek to Sportage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, KYRTAP napisał:

Już kiedyś o pisałem o kolejkach w salonach Kia. Będąc na przeglądach gwarancyjnych zliczam około trzech lub czterech nowych aut wydawanych na godzinę. Najczęściej są to Rio, Ceed i Sportage

I tak przez 10 godzin dziennie 5 dni w tygodniu?  Wychodzi 150 aut miesiecznie i 1800 rocznie..... i to jeden salon ma taki przerób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, delco napisał:

I tak przez 10 godzin dziennie 5 dni w tygodniu?  Wychodzi 150 aut miesiecznie i 1800 rocznie..... i to jeden salon ma taki przerób?

Nie czytałeś wyżej? Konkurencja to takie Fabie.

Nic dziwnego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.02.2019 o 03:05, OZI napisał:

Chcesz Cerato wersja Total plebs -jak to ladnie AK nazywa - zaslepka? Jest. Znow z duza ioscia -(wszystkiego dobra) i za ok 50k PLN, minus silnik - minus stylistyka... - silnik prosty 2.0l bez turbo...

I to byłaby fajna wersja dla mnie. Po doliczeniu EU podatków za okolice 60k PLN :oki:

 

Ale u nas proceed z silnikiem 1.0 chcą sprzedawać za prawie 100k PLN :pukpuk:

Auto ładne, ale za tyle $$$ to mogę kii pokazać tylko palec... ten środkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.02.2019 o 09:12, Maciej__ napisał:

 

A to ich Cerato to nie jest przypadkiem nowy ProCeed w EU? ;]

Ladna ta cerata. W ogole auta 18-19 sa fajne dla oka. Czas zbierac pinionc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.