Skocz do zawartości

i30 II czy Cee'd II do 40k?


Rekomendowane odpowiedzi

Stoję u zakupów bram. Na tapecie zostały 2 auta. Założenia: Nie starszy niż 2014, do 40 000, hatchback, ew kombi. Raczej diesel.

 

Zastosowanie. 90% - dojazd żony do pracy  ( z miasta na wieś, głównie droga krajowa - codziennie po 64KM, miesięcznie ok 1400km, plus przejazdy Gdynia - Gdańsk ). 10% jazda rodzinna 2+2 do miasta, lub na wakacje ( trasa ).

 

Przesiadamy się z Nissana Note.

 

Co polecicie? Czy to raczej jeden pies i brać to co lepszego się akurat trafi?

 

Z moich obserwacji na razie wynika tylko tyle, że łatwiej trafić ładnie wyposażoną Kię niż Hyundaia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Flanel napisał:

Stoję u zakupów bram. Na tapecie zostały 2 auta. Założenia: Nie starszy niż 2014, do 40 000, hatchback, ew kombi. Raczej diesel.

Zastosowanie. 90% - dojazd żony do pracy  ( z miasta na wieś, głównie droga krajowa - codziennie po 64KM, miesięcznie ok 1400km, plus przejazdy Gdynia - Gdańsk ). 10% jazda rodzinna 2+2 do miasta, lub na wakacje ( trasa ).

Przesiadamy się z Nissana Note.

Co polecicie? Czy to raczej jeden pies i brać to co lepszego się akurat trafi?

Z moich obserwacji na razie wynika tylko tyle, że łatwiej trafić ładnie wyposażoną Kię niż Hyundaia.

 

Technicznie to jest w zasadzie to samo auto, wiec weź to które się bardziej podoba/trafi w lepszym stanie/z ciekawszym wyposażeniem :ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Technicznie to jest w zasadzie to samo auto, wiec weź to które się bardziej podoba/trafi w lepszym stanie/z ciekawszym wyposażeniem :ok:

 

A sądzisz o wyborze diesla nad benzyną, przy takiej jeździe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Flanel napisał:

A sądzisz o wyborze diesla nad benzyną, przy takiej jeździe?

 

To już musisz sobie sam przekalkulować co Ci się bardziej oplaca.... 1400km miesięcznie to nie jest jakiś duzy przebieg.

Diesel przy takiej jeździe spali pewnie w okolicach 5-5,5l a noPB z 6.5-7l.

Jak znajdziesz diesla z jakims sensownym przebiegiem i historia to można rozwazyc :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Flanel napisał:

Sensowny to cirka about 100kkm?

 

Wg mnie tak, floty pozbywają się aut w okolicach 150kkm bo wtedy statystycznie ryzyko kosztownych awarii rosnie...

Ale jak to z uzywka, wszystko zależy od konkretnego egzemplarza ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-ceed-1-6-crdi-128km-kombi-nawigacja-ID6BATJQ.html

 

Biję się z myślami bo nie do końca potrzebuję kombi. I trochę młodszego jednak chciałem ( 2015 ).

Na moje nieszczęście siedziałem w środku i jechałem. Auto wygląda jak nowe. Zdjęcia nie oddają tego jak jest odpicowane ;]

No i ciut za drogo dla mnie bo w tej cenie to chciałbym mieć już z ubezpieczeniem ;];]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Flanel napisał:

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-ceed-1-6-crdi-128km-kombi-nawigacja-ID6BATJQ.html

 

Biję się z myślami bo nie do końca potrzebuję kombi. I trochę młodszego jednak chciałem ( 2015 ).

Na moje nieszczęście siedziałem w środku i jechałem. Auto wygląda jak nowe. Zdjęcia nie oddają tego jak jest odpicowane ;]

No i ciut za drogo dla mnie bo w tej cenie to chciałbym mieć już z ubezpieczeniem ;];]

Mam taką od pół roku, ciut lepiej wyposażoną 😄

Lubie tym jeździć 😎 ale chyba wirusa zapodam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam takiego I30 II w Kombi z silnikiem 1.6 120KM 2015-2016r od paru miesięcy i jest lipa. Sami handlarze, auta z Czech ściągane a ceny tam takie sam jak u Nas. Do tej pory były 2 ogłoszenia od osób prywatnych, za każdym razem się z spóźniłem parę h po wystawieniu. W Diesel-u masz większy wybór i ceny niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujekcybul napisał:

IMO drugiej.

Aż tak poważny problem? Dotyczy całego okresu produkcyjnego I30 II tj 2012-2016r? :piekna: ma I20 z 2009r i tam też była akcja z przekładniami kierowniczymi. Mam zamiar przesiąść z starego Fiata na takie I30 II i raczej nie chciałbym na dzień dobry zmieniać przekładni. W Fiacie mam cały org. układ kierowniczy auto ma 16lat i 243kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, steyr napisał:

Aż tak poważny problem? Dotyczy całego okresu produkcyjnego I30 II tj 2012-2016r? :piekna: ma I20 z 2009r i tam też była akcja z przekładniami kierowniczymi. Mam zamiar przesiąść z starego Fiata na takie I30 II i raczej nie chciałbym na dzień dobry zmieniać przekładni. W Fiacie mam cały org. układ kierowniczy auto ma 16lat i 243kkm.

Nie wnikalem az tak bardzo. Generalnie zanim kupisz pojedz po dziurawej drodze jak bedzie stukalo to do wymiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając podobny budżet szukałem Toyoty. Jednak to, co obejrzałem to był jakis ponury zart sprzedających.

Rozszerzyłem kryteria do innych marek i tak trafiłem na i40 kombi 1.7 CRDI. Zaskakująco duzo straciły na cenie te auta od wyjazdu z salonu.

Można kupić auto segmentu D z niezłym wyposażeniem i w sensownym stanie za mniej, niż 40 000zł. Moim zdaniem to okazja na tle bardziej popularnych marek.

Nawet Ceed jest podobnie wyceniana, chociaż mniejsza.

Nie namawiam do i40, ale czasem warto rozszerzyć kryteria do marek i modeli, których nie brało sie pod uwagę.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ghost2255 napisał:

 

Nie namawiam do i40, ale czasem warto rozszerzyć kryteria do marek i modeli, których nie brało sie pod uwagę.

Kiedy szukam auta, to wrzucam tylko przedział cenowy 35-45k, przebieg do 100kkm i diesel, nie zamykam się na inne marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo szukam wersji kombi z 1.6 120km z klimatronikiem i tempomatem. Wśród ogłoszeń od 1 właściciela do tej pory były 2 które mnie interesowały, jedno ogłoszenie w listopadzie 2018r drugie tydzień temu:chipsy: W 1 przypadku ubiegł mnie handlarz i wystawił 9kpln drożej [auto sprzedawane było za 39kpln, on wystawił za 48kpln], w drugim wypadku się okaże czy auto znów się pokaże za odpowiednią cenę. Generalnie kupno dobrego używanego samochodu to nie jest żadna atrakcja dla mnie, na szczęści dla siebie robię to raz na kilka lat. Handlarze wystawiają takie wersje jak ja szukam średnio 45kpln pod 50kpln. Przy takiej kwocie to wolę dołożyć i kupić używkę Tipo SW 1.4tjet tylko znów traf na ogłoszenie. I tak kółko się zamyka, za pół roku jak tak dalej pójdzie będę żałował że nie kupiłem z wyprzedaży 2018 takiego Tipo. W dodatku auto na pewno pójdzie pod lpg, co w I30 z obiegowych opinii nie są wskazane pod lpg ze względu na luz zaworowy ustawiany mechanicznie. Głos rozsądku stawia na Tipo, kieszeń nie za bardzo;]

Edytowane przez steyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, steyr napisał:

Dodatkowo szukam wersji kombi z 1.6 120km z klimatronikiem i tempomatem. 

 

Tempomat byl w dosc wysokiej wersji dopiero, wiec takich aut niestety pewnie na rynku jest stosunkowow niewiele z silnkiem 120KM.

Pamietam, ze odrzucilem Hyundaia i Kie wlasnie przez tempomat i brak skorzanej kierownicy i poszedlem do Opla ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, steyr napisał:

Rzekłbym że więcej jest z tempomatem niż z klimatronikiem.

 

Być może, mnie na tym nie zalezalo.

Miałem klime auto w dwóch poprzednich autach a i tak glownie uzywalem jej w trybie manulanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Flanel napisał:

Wkurza mnie że "większa połowa" tych aut do 40-42k, na z tyłu szyby na korbkę...

A w czym to przeszkadza? Moze tylko powodowac opuszczanie sie szyby. Co pare miesiecy trzeba dokrecic i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, wujekcybul napisał:

A w czym to przeszkadza? Moze tylko powodowac opuszczanie sie szyby. Co pare miesiecy trzeba dokrecic i tyle. 

Masz dzieci? ;]

 

Tak czy inaczej - co to za pytanie - ktoś chce coś mieć - nie ważne co mi to przeszkadza czy nie. Ważne że jest przeze mnie pożądane, i żadne tłumaczenie tu się na nic nie zda. 

 

Może jestem dziwny ale to sprzęt ma być pode mnie, a nie ja mam się dostosowywać do sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Flanel napisał:

Masz dzieci? ;]

 

Tak czy inaczej - co to za pytanie - ktoś chce coś mieć - nie ważne co mi to przeszkadza czy nie. Ważne że jest przeze mnie pożądane, i żadne tłumaczenie tu się na nic nie zda. 

 

Może jestem dziwny ale to sprzęt ma być pode mnie, a nie ja mam się dostosowywać do sprzętu.

No z takimi zalozeniami to ciezko bedzie znalezc uzywke :phi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2019 o 10:32, Flanel napisał:

Masz dzieci? ;]

Może jestem dziwny ale to sprzęt ma być pode mnie, a nie ja mam się dostosowywać do sprzętu.

Przy takim podejściu do szukania używki nie wróżę szybkiej i udanej akcji. 

Teraz gdy już nie potrzebuję mam tylne szyby elektryczne, ale jak potrzebowałem (małe dziecko i Lanos ) to niestety zostało zdjąć korbkę i efekt był ten sam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Tomrad napisał:

Przy takim podejściu do szukania używki nie wróżę szybkiej i udanej akcji. 

Teraz gdy już nie potrzebuję mam tylne szyby elektryczne, ale jak potrzebowałem (małe dziecko i Lanos ) to niestety zostało zdjąć korbkę i efekt był ten sam. 

Ale nikt nie pisze że " szukam szybko " - co do udania - kwestia cierpliwości. Mam np. na oku w tej tylko chwili jedną Kię, jedną Astrę i jednego Forda Focusa które spełniają założone minima. Po prostu nie rzucam się na pierwszą z brzegu okazję, ot co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 18.02.2019 o 09:36, Flanel napisał:

Ale nikt nie pisze że " szukam szybko " - co do udania - kwestia cierpliwości. Mam np. na oku w tej tylko chwili jedną Kię, jedną Astrę i jednego Forda Focusa które spełniają założone minima. Po prostu nie rzucam się na pierwszą z brzegu okazję, ot co.

Ja wybierając z placu poleasingowego używkę kupiłem i30, ale benzynową 135 konną w październiku (38 tys zł  z 2015 r , 99 tys przebiegu). Nie wiem ile masz wzrostu i gabaryty jakie ale do focusa się praktycznie zmieściłem na styk i tyle. Dzieci z tyłu waliłyby mnie kolanami. Astra była większa ale środek w niższej wersji mnie odrzucił. A w H czułem się od razu jak w domu.

 

ps

I ja nie szukałem takich wypasów więc mi było łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.