Skocz do zawartości

Rejestracja samochodu z DE - sytuacja


Pepcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. 

Mam ,,okazję'' kupić samochód przywieziony z DE, ale sytuacja tego auta jest specyficzna.

Osoba chcąca go sprzedać w Polsce kupiła go od niemca (jakiegoś znajomego ponoć) i jeździła w Polsce jakiś czas na niemieckich tablicach. Samochód uległ uszkodzeniu (zerwany pasek rozrządu), aby móc go zarejestrować w Pl gość odesłał duży brief do DE w celu wyrejestrowania samochodu wraz z tablicami. Otrzymał wszystkie dokumenty, ale nie zdążył zarejestrować go w wydziale komunikacji. Teraz nie chce go naprawiać, chce sprzedać. Posiada mały i duży brief, opłaconą akcyzę, umowę kupna z niemcem plus jakieś dokumenty z LPG bo samochód jest LPG wyposażony. 

Sytuacja obecnie jest taka - samochód stoi bez tablic, ubezpieczenia, niby wszystkie dokumenty są, cena jest atrakcyjna i chcę go kupić. W wydziale komunikacji poinformowano mnie o konieczności dostarczenia obu brief, akcyzy, umowy pomiędzy mną a kupującym oraz umowy pomiędzy kupującym a niemcem do wglądu. W samochodzie miała być również dokonana homologacja zbiornika LPG by móc go zarejestrować z LPG, ale klient ponoć nie zdążył. Robi się z tego mała ,,telenowela'' i tu moje pytanie do znawców - na co muszę uważać chcąc kupić taki pojazd? Mogą być problemy jeśli dostarczę teoretycznie wymagane dokumenty? W brief powinna być adnotacja o wyrejestrowaniu pojazdu w DE oraz informacja o instalacji LPG ,ale czy coś więcej?

Pchać się w to czy nie ? Pomińmy na ten moment kwestię ceny, chodzi mi jedynie o możliwe problemy z rejestracją bo jak zapłacę to pozostanie mi się bujać w razie problemów. 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ZUBERTO napisał:

Jak akcyza opłacona i umowy są to dobrze przyjrzał bym się temu LPG, czy poza butla nie wymienić "przodu" albo chociaż sterownika.

Nie no oczywiście że się przyjrzę LPG ,bardziej mam stres z tą rejestracją czy pójdzie bez problemów itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rwIcIk napisał:

A do butli LPG powinien być kwit?

Nie wiem czy da się zrobić homologację?

Butlę się z reguły wymienia i jest spokój na kolejne 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pepcio napisał:

bardziej mam stres z tą rejestracją czy pójdzie bez problemów itp

Pójść, pójdzie aczkolwiek jakoś nie bardzo wierzę w tę historyjkę.

To wygląda na zwykłego handlarza z lipną umową na Niemca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak umowa z Polakiem i wszystkie kwity o których wspomniałeś są ok to zarejestrujesz bez problemu. Butla nowa na 10 lat to 350-500zł, niemiecką szkoda się zajmować bo 250zł TDT i wyjąć ja też trzeba, z resztą nie każdą niemiecką dopuszczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, AkuQ napisał:

Butla nowa na 10 lat to 350-500zł, niemiecką szkoda się zajmować bo 250zł TDT i wyjąć ja też trzeba, z resztą nie każdą niemiecką dopuszczają.

sama butla tak, ale jak nie dobierzesz odpowiedniej to jeszcze wielozawór dochodzi - tak czy inaczej mniej problemów jest z nową, bo zakładów robiących legalizację jest mało.

Co do niemieckich, czy ogólnie niekrajowych, to wszystko zależy od tego czy jest papier od butli żeby można określić jej wiek i czas użytkowania. Na zachodzie nie ma takich cyrków z butlami, więc te papiery nie są powszechne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne, żebyś miał wbite LPG w niemieckie papiery bo bez tego będziesz musiał w WK przedstawić fakturę montażu w Polsce. A z tym może być ciężko i drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.