Jump to content

Silnik 1.5 T (benzyna) - wymiana oleju

Recommended Posts

7 godzin temu, pickwick napisał:

Witam, czy ktoś może mi powiedzieć, co ile mniej więcej zmienia się olej w silniku 1.5 T 165-konnym?

Producent zaleca co 30kkm/rok, chyba ze komputer zasygnalizuje wczesniej.

Dzięki. Tak mi się wydawało. 

U nas w silniku 1.5 T (170 amerykańskich koni) wymiana oleju co +- 7500 mil (12000 km). Wczoraj rozmawiałem z serwisantem i nie chciał uwierzyć, że w EU są na podobnych silnikach zupełnie inne wytyczne serwisowe. Powiedział, że wręcz powinno się zmieniać olej, jak dawniej, czyli maksymalnie co 3500 mil. Co uważam za dobry dla nich biznes. 

Oczywiście nie mam nic przeciwko częstszym zmianom oleju.

BTW: Taki silnik jest montowany w ważącym 1.6 tony crossoverze. Działa. Spokojnie, niemal ospale, ale działa.

Godzinę temu, pickwick napisał:

Dzięki. Tak mi się wydawało. 

U nas w silniku 1.5 T (170 amerykańskich koni) wymiana oleju co +- 7500 mil (12000 km). Wczoraj rozmawiałem z serwisantem i nie chciał uwierzyć, że w EU są na podobnych silnikach zupełnie inne wytyczne serwisowe. Powiedział, że wręcz powinno się zmieniać olej, jak dawniej, czyli maksymalnie co 3500 mil. Co uważam za dobry dla nich biznes. 

Oczywiście nie mam nic przeciwko częstszym zmianom oleju.

BTW: Taki silnik jest montowany w ważącym 1.6 tony crossoverze. Działa. Spokojnie, niemal ospale, ale działa.

Z tego co kojarze, to w USA zawsze były krótsze interwaly...

Może to wynika ze specyfikacji olejow?

• 4 months later...

Zdroworozsadkowo wymieniam co max 15tys km albo rok (zazwyczaj się to zbiega). W 165 zmieniłem po 3.5tys km po dotarciu jeszcze... Jakos nie mam zaufania do dużych interwalow

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka