Skocz do zawartości

Czym pielęgnować skórzaną tapicerkę?


ghost2255

Rekomendowane odpowiedzi

Czy możecie polecić coś do skórzanej tapicerki-głownie chodzi mi o fotele i kanapę tylną.

 

Kupiłem Hyundaia i40 i pierwszy raz w życiu mam tapicerkę ze skóry. Dlatego w moich zasobach nie mam zadnego środka do pielęgnacji takiej tapicerki.

Chodzi mi o coś, co nawilży i natłuści(?) skórę, aby nie była sucha i matowa. 

Gdyby to miało jakieś znaczenie, to skóra jest czarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem w podobnej sytuacji :] testowo nabyłem taki zestaw:

https://sklep.lederzentrum.pl/zestaw-do-czyszczenia-skorzanej-tapicerki-samochodowej-p-14.html

 

Muszę przyznać, że po pierwszym czyszczeniu byłem przyjemnie zaskoczony. Skóra jest zbyt nowa (2mce), żeby było widać zużycie, ale odzyskała głębię koloru i mat. Mam też wrażenie, że jest bardziej miękka/przyjemna w dotyku. Na razie wrażenia na +. Zobaczymy na ile skuteczny jest ten środek ochronny, bo w sumie na tą chwilę głównie zależało mi na zabezpieczeniu powierzchni a nie na czyszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ghost2255 napisał:

Czy możecie polecić coś do skórzanej tapicerki-głownie chodzi mi o fotele i kanapę tylną.

mam obecnie jeepa 20 letniego, gdzie przez ostatnie 10 lat znajomy smarował jakimś siuwaksem z lidla, trzyma się super, ale smarował tak ze 3-4 razy w roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bielaPL napisał:

mam obecnie jeepa 20 letniego, gdzie przez ostatnie 10 lat znajomy smarował jakimś siuwaksem z lidla, trzyma się super, ale smarował tak ze 3-4 razy w roku

bo ważne jest, żeby skóra była regularnie natłuszczana, wtedy nie wysycha, nie twardniej przez co nie pęka i szwy się nie rozłażą. Jak do mycia ma być tanio i skutecznie, to szare mydło, miękka szmatka. Nie ma obawy o odbarwienie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bielaPL napisał:

mam obecnie jeepa 20 letniego, gdzie przez ostatnie 10 lat znajomy smarował jakimś siuwaksem z lidla, trzyma się super, ale smarował tak ze 3-4 razy w roku 

mleczka do skór z lidla/aldiego są całkiem fajne. Jak miałem skórę w aucie to wiosną i jesienią szedł tłuszcz z linku wyżej, ale jak temp spadały to właśnie te mleczka. Szybko (5-10min) i dużo lepiej się wchłania w niskich temp.

26 minut temu, r1sender napisał:

bo ważne jest, żeby skóra była regularnie natłuszczana, wtedy nie wysycha, nie twardniej przez co nie pęka i szwy się nie rozłażą.

no tylko większośc kupuje jakiegoś siuwaksa w spray'u który tylko poprawia doraźnie wygląd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zestaw z Tenzi - Leder Clean i Leder Care do tego szczoteczka do czyszczenia skóry. Doczyściłem całkiem zapuszczoną skórę. Wyszło nieźle i cenowo rozsądnie - jakieś 40 zł. Jak do tej pory na auto (półskóra + boczki) na 4 kompleksowe czyszczenia co pół roku zużyłem połowę preparatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tego:

Znalezione obrazy dla zapytania sonax leather lotion

 

I jestem zadowolony .

Są jeszcze takie nawilżane chusteczki do skóry - nic nie warte :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 8.02.2019 o 19:53, ghost2255 napisał:

Dziękuję za odpowiedzi.

Na początek zamówiłem Tarrago Dubbin polecony wcześniej, zobaczymy. Mam nadzieję, że spełni oczekiwania.

W podobnej cenie jest Ryłko Dubbin :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2019 o 18:56, gobi napisał:

Ja używam tego:

Znalezione obrazy dla zapytania sonax leather lotion

 

I jestem zadowolony .

Są jeszcze takie nawilżane chusteczki do skóry - nic nie warte :no:

Też go używam , polecili mi w jakimś sklepie moto. Wcześniej był tańszy i dawał efekt jak chusteczki, czyli było mokro a potem się kleiło. Te mleczko wnika w strukturę i wygląda to super, nie jest tłuste, nie świeci się, trzeba jedynie wcześniej wyczyścić jak są zabrudzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólna uwaga jeszcze do wszystkich środków. Nie każde mleczko itp. nadaje się do skóry perforowanej. Te, które się nie nadają potrafią trwale zniszczyć skórę - skóra wokół otworków perforacji namaka i puchnie a potem często lico się oddziela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.