Skocz do zawartości

"Promocje" serwisowe VW


iwik

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądam sobie tak pod kątem wymiany oleju wcześniej niż po 30kkm (jakoś nie wierzę w te Long Life'y) tzw. "promocje serwisowe" w VW. I widzę "promocyjne" ceny w ASO, np. 349 zł, 379 zł - za samą wymianę oleju z filtrem.

Pamiętam, że w ASO Opla taka sama akcja promocyjna była za 199zł, co przy kosztach materiałów na poziomie 120zł, wydawało się uczciwą ceną, ale 350zł za 15 minut roboty + materiały za max 150zł ?! Naprawdę?!

 

To tak ciekawości zapytam, ile VW sobie życzy za przegląd gwarancyjny (na szczęście mam pakiet przeglądów w cenie, ale gdybym nie miał to ile taka "przyjemność") ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pakuu1 napisał:

Ja napisałem i mi odpowiedzieli 800 zł/netto 🤣

A pytałem o wymianę oleju po 15kkm....

Grubo!

Czyli warto nawet dopłącić za pakiet ten serwisowy - niecałe 1.5k zł za 2 przeglądy (30/60kkm) z materiałami, jak ktoś nie dostanie go np. za 1 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2019 o 09:14, iwik napisał:

Pamiętam, że w ASO Opla taka sama akcja promocyjna była za 199zł, co przy kosztach materiałów na poziomie 120zł, wydawało się uczciwą ceną, ale 350zł za 15 minut roboty + materiały za max 150zł ?! Naprawdę?!

 

Obecnie w Oplu wolaja chyba 229 czy 249PLN za wymiane... Aczkolwiek podobniez ten olej GM jest chyba tanszy.

Ja tam nie wnikam i wymieniam zgodnie z zaleceniemi co rok na przegladzie, robie ok 20kkm.

@rwIcIk chyba za wymiane oleju w Tucsonie placil cos z 500+ ;]

PS. 800PLN/netto raz na 2 lata to nie jest zla cena. W Oplu przeglady sa co rok, wiec sumarycznie wyjdzie pewnie nawet troche wiecej ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maciej__ napisał:

 

@rwIcIk chyba za wymiane oleju w Tucsonie placil cos z 500+ ;]

 

Sama wymiana pomiędzy przeglądami - olej Shell + filtr, 550 zł. Ale auto umyli i kawa za darmo w poczekalni ;]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2019 o 11:32, rwIcIk napisał:

Sama wymiana pomiędzy przeglądami - olej Shell + filtr, 550 zł. Ale auto umyli i kawa za darmo w poczekalni ;]

Kupię sobie olej i OEMowy filtr i sam sobie wymienię na kanale.

Filtr oleju w ASO VW kosztuje 45 zł (w skodzie ten sam 35 zł). Olej VAG 140zł za bańkę 5l w ASO skody, shella z normą VW kupię nawet taniej u oficjalnego dystrybutora.

Jakby zrobili to za 2.5 stówy w ASO to bym zrobił u nich, żeby rąk nie brudzić, ale 400 czy 500 to 'lekkie' przegięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2019 o 11:29, Maciej__ napisał:

Ja tam nie wnikam i wymieniam zgodnie z zaleceniemi co rok na przegladzie, robie ok 20kkm.

Ja mam w pakiecie przeglądy co 2 lata lub 30kkm. Aż takiego zaufania do cyklu longlife nie mam, więc zmienię sobie sam po roku/15kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, iwik napisał:

Kupię sobie olej i OEMowy filtr i sam sobie wymienię na kanale.

Filtr oleju w ASO VW kosztuje 45 zł (w skodzie ten sam 35 zł). Olej VAG 140zł za bańkę 5l w ASO skody, shella z normą VW kupię nawet taniej u oficjalnego dystrybutora.

Jakby zrobili to za 2.5 stówy w ASO to bym zrobił u nich, żeby rąk nie brudzić, ale 400 czy 500 to 'lekkie' przegięcie.

Następnym razem na wymianę pomiędzy przeglądami pewnie pojadę do swojego mechanika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2019 o 10:32, rwIcIk napisał:

Sama wymiana pomiędzy przeglądami - olej Shell + filtr, 550 zł. Ale auto umyli i kawa za darmo w poczekalni ;]

 

 

A masz pod nosem FSO zrobili by to samo za pol ceny :phi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wujekcybul napisał:

A masz pod nosem FSO zrobili by to samo za pol ceny :phi: 

Teraz na przegląd po 30 kkm pojadę do ASO.

Ale na kolejną wymianę oleju pomiędzy przeglądami to już chyba do zwykłego mechanika :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rwIcIk napisał:

Teraz na przegląd po 30 kkm pojadę do ASO.

Ale na kolejną wymianę oleju pomiędzy przeglądami to już chyba do zwykłego mechanika :ok:

 

Ja mam w Fordzie 5 lat gwarancji pierwszy przeglad mialem gratis za drugi zaplacilem ponad 1k :hehe: a sam musialem wymienic filtr powietrza bo nie wchodzil w zakres. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2019 o 12:38, iwik napisał:

Kupię sobie olej i OEMowy filtr i sam sobie wymienię na kanale.

Filtr oleju w ASO VW kosztuje 45 zł (w skodzie ten sam 35 zł). Olej VAG 140zł za bańkę 5l w ASO skody, shella z normą VW kupię nawet taniej u oficjalnego dystrybutora.

Takie ceny są też na alle... do tego z przesyłką smart od dealerów i faktycznie dealerzy Skody mają lepsze ceny.

Zaskoczyło mnie, że VW ma dość mocno zunifikowane rodzaje olejów i filtrów, ale to tak na marginesie.

Też chciałbym wymienić olej wcześniej niż przegląd z pakietu, który mam po 30 i 60 tys km, w ASO powiedzieli mi za całość 650 zł, tzn. robocizna, olei, filtry, śruba i podkładka, ale w sumie zapomniałem zapytać, czy netto, czy brutto :)

Wolę jednak wydać mniej o te 300-400 zł i zrobić to poza ASO.

Pytanie, czy śruba w np. takim Golfie VII z 2018 jest standardowa, czy jest konieczny jakiś wymyślny klucz VW i nie poradzi sobie z tym byle warsztat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Pytanie, czy śruba w np. takim Golfie VII z 2018 jest standardowa, czy jest konieczny jakiś wymyślny klucz VW i nie poradzi sobie z tym byle warsztat?


Z tego co widzialem, to standardowa 19tka w 1.2 tsi. Nowa śruba w ASO Skody (jak ktoś chce wkręcić nową po wymianie oczywiście) to coś kolo 10-11 zł.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.