Skocz do zawartości

Samochód na lata.


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, koNik napisał:

przecież to zalezy od konstrukcji reflektora a nie od typu źródła światła gdzie co świeci

Bardziej chciałem zwrócić uwagę na fakt, iż reflektor z żarówką H4 jest połączeniem światła mijania i drogowego, które nie mogą być użyte jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2019‎-‎02‎-‎10 o 20:49, rwIcIk napisał:

To nie to samo.

U mnie do doświetlania zakrętów jest dodatkowa para H7 - ładnie świecą na boki.

Przeciwmgielne niewiele więcej dają.

w wiekszosci aut, a glownie VAG doswietlanie zakretow to wlaczanie ktoregos przeciwmgielnego .... taka zenada, ze zawsze jak to widze to sobie mysle, 'o prosze jaki nowoczesny .... ma doswietlanie zakretow'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, gregoryj napisał:

w wiekszosci aut, a glownie VAG doswietlanie zakretow to wlaczanie ktoregos przeciwmgielnego .... taka zenada, ze zawsze jak to widze to sobie mysle, 'o prosze jaki nowoczesny .... ma doswietlanie zakretow'

Ford do Focusa MK3 i Mondeo MK4 miał w lampie, Insignia A miała w lampie, Passat B6 chyba też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, AstraC napisał:

Ford do Focusa MK3 i Mondeo MK4 miał w lampie, Insignia A miała w lampie, Passat B6 chyba też.

 

Outlander II też w lampie, o wiele lepsze światło niż z przeciwmgłowego. A ASX ma specjalne lustro w reflektorze głównym dające 160* szerokości wiązki światła. I to jest IMO jedno z najlepszych rozwiązań.

Ale te w przeciwmgłowych też działają. Kolega wyżej kpi bo nie ma. Jakby miał to by wiedział jakie to użyteczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ryb napisał:

 

Outlander II też w lampie, o wiele lepsze światło niż z przeciwmgłowego. A ASX ma specjalne lustro w reflektorze głównym dające 160* szerokości wiązki światła. I to jest IMO jedno z najlepszych rozwiązań.

Ale te w przeciwmgłowych też działają. Kolega wyżej kpi bo nie ma. Jakby miał to by wiedział jakie to użyteczne.

 

na górskich serpentynach 180 stopni bardzo użyteczne ;] 

jest ich wszędzie pełno ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Igorek napisał:

Bardziej chciałem zwrócić uwagę na fakt, iż reflektor z żarówką H4 jest połączeniem światła mijania i drogowego, które nie mogą być użyte jednocześnie.

jak nie mogą ?

w wołdze na długich mi swiecą oba włókna, w ładzie też świecą na długich wszystkie 4 (na stronę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, koNik napisał:

jak nie mogą ?

w wołdze na długich mi swiecą oba włókna, w ładzie też świecą na długich wszystkie 4 (na stronę)

Oczywiście że mogą, tylko zabijesz ha-czwórkę po chwili, a większość reflektorów stopisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, format napisał:

Oczywiście że mogą, tylko zabijesz ha-czwórkę po chwili, a większość reflektorów stopisz.

To ciekawe co mówisz, bo żarówki tungsram +120% wytrzymały mi ok 25 tys km do spalenia, a reflektorowi nic nie dolega. Zresztą fabrycznie tak to jest podpięte np w Ładzie pod przekaźnik. I żeby nie było że nie używam długich to w nocy w Portugalii wybrzeżem to jechałem chyba kilka godzin na długich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, koNik napisał:

To ciekawe co mówisz, bo żarówki tungsram +120% wytrzymały mi ok 25 tys km do spalenia, a reflektorowi nic nie dolega. Zresztą fabrycznie tak to jest podpięte np w Ładzie pod przekaźnik. I żeby nie było że nie używam długich to w nocy w Portugalii wybrzeżem to jechałem chyba kilka godzin na długich.

No tam zapewne nie ma całkowicie plastikowego reflektora, ja jak tak zrobiłem w CC to skończyło się na wymianie lampy, wszystko się stopiło w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, format napisał:

No tam zapewne nie ma całkowicie plastikowego reflektora, ja jak tak zrobiłem w CC to skończyło się na wymianie lampy, wszystko się stopiło w środku.

no to prawda, lampa jest metalowo/szklana

natomiast fiat to słaby przykład bo w punto2 żarówki i kable sie topią przy h7 seryjnie ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, koNik napisał:

na górskich serpentynach 180 stopni bardzo użyteczne ;] 

jest ich wszędzie pełno ;] 

 

To jest 160 stopni ale daje fajnie radę. Chociaż i tak wolałem dedykowaną lampę w Outlanderze II. IMO jako całość to miał lepsze światła nawet niż ten teraz. Bo owszem, ledy świecą fajnie - ale tylko na wprost. A tam był naprawdę fajny biksenon plus to doświetlanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, volf6 napisał:

To chyba jakaś samodzielna przeróbka, 125p miał taki sam układ lamp a świeciły tylko włókna od długich we wszystkich lampach...

Łada ma inny układ niż kant. Nie ma przeróbek. Na długich walą wszystkie 4 włókna bo kiedyś sprzwdzxałem. zresztą mamy łacznie 3 szt 2103 więc aż z ciekawości popatrze ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, koNik napisał:

Łada ma inny układ niż kant. Nie ma przeróbek. Na długich walą wszystkie 4 włókna bo kiedyś sprzwdzxałem. zresztą mamy łacznie 3 szt 2103 więc aż z ciekawości popatrze ;] 

Jeszcze raz. Mówisz o H4? Masz takie dwie na stronę? W sumie cztery sztuki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, format napisał:

No tam zapewne nie ma całkowicie plastikowego reflektora, ja jak tak zrobiłem w CC to skończyło się na wymianie lampy, wszystko się stopiło w środku.

CC i wszystko jasne :) Ja z tego powodu wymieniałem lampę z tyłu, 30min na świetle wstecznym było dla niej zbyt dużo.

 

Cały plus tych starszych reflektorów był właśnie w wykonaniu a w szczególności w odbłyśnikach. Też kiedyś myślałem, że jak zmieniłem auto z (dobrymi) lampami H7 na xenonowe to, że te drugie są gorsze (auto miało 4lata). Niby zdarza się, ale zmieniłem na ten sam model auta 8].

Po rozebraniu reflektora (parował deko) okazało się, że połowa odbłyśnika jest już bez srebrnej farby, w drugiej lampie to samo 8-). Gość tym zajmujący się powiedział, że to std, pokazując lampy od VW, Merca, itd, odbłyśniki są plastikowe i na to napylana jest badziewna farba, która odpada.

Po wymianie, jakby innym autem jechał i dopiero wtedy doceniłem różnice źródła światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, format napisał:

Jeszcze raz. Mówisz o H4? Masz takie dwie na stronę? W sumie cztery sztuki?

 

W 125p i w Polonezach były 4 okrągłe reflektory i we wszystkich H4. Z tym, że mijania świeciły tylko 2 zewnętrzne a długie świeciły wszystkie 4. Można było użyć żarówek z przepalonym włóknem mijania do reflektorów wewnętrznych. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, koNik napisał:

jak nie mogą ?

w wołdze na długich mi swiecą oba włókna, w ładzie też świecą na długich wszystkie 4 (na stronę)

W Żuku też? Pisałem wcześniej co mi się zrobiło z żarówką jak takiego czegoś spróbowałem. Jesteś pewien, że w Ładzie świecą się jednocześnie dwa włókna jednej żarówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Igorek napisał:

Bardziej chciałem zwrócić uwagę na fakt, iż reflektor z żarówką H4 jest połączeniem światła mijania i drogowego, które nie mogą być użyte jednocześnie.

mogą być użyte . manetkę od kierunkowskazów jak pociągniesz do góry, czyli tzw mruganie długimi, wtedy zapalają się oba włókna. 

ps. teraz doczytałem, że tak jezdziłeś ;]

no ale jednak się da, bo sam czasem tak robie... i odpukać, jeszcze mi żarówka nie wybuchła ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz. Mówisz o H4? Masz takie dwie na stronę? W sumie cztery sztuki?

No tak w ladach i duzych fiatach bylo wlasnie tak. Byly bankowe, ale wystepowaly tez H4. Panietam jak do dlugich zapakowalem 100W. Jak odpalilem caly zestaw to wygladalo jakby ufo lecialo. Niestety zjaraly sie kable i kostki, reflektory wytrzymaly.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bergerac napisał:

No tak w ladach i duzych fiatach bylo wlasnie tak. Byly bankowe, ale wystepowaly tez H4. Panietam jak do dlugich zapakowalem 100W. Jak odpalilem caly zestaw to wygladalo jakby ufo lecialo. Niestety zjaraly sie kable i kostki, reflektory wytrzymaly.

No właśnie o tym miałem pisać. Z tego co widzę alternator w 125p był w stanie podać 44 do 53A. Jedno H4 to 55W z włókna mijania i 60W z włókna długich o ile dobrze pamiętam. Wychodzi, 115W*4=460W. Przy 12V to prąd 38A :] Już kichać kable, kichać odprowadzone ciepło z tych wszystkich elementów, już kichać jakim dorodnym forfiterem musi być przekaźnik takich długich, zwyczajnie altek nie byłby w stanie takiego setup nakarmić, bo warto pamiętać że ten ma jeszcze kilka innych odbiorników do nakarmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ArekMiz napisał:

W 125p i w Polonezach były 4 okrągłe reflektory

 

Przed Caro tak.

 

4 godziny temu, ArekMiz napisał:

i we wszystkich H4.

 

Niezupełnie prawda - ja miałem np. H4/H1. 

 

4 godziny temu, ArekMiz napisał:

Z tym, że mijania świeciły tylko 2 zewnętrzne a długie świeciły wszystkie 4. Można było użyć żarówek z przepalonym włóknem mijania do reflektorów wewnętrznych. :)

 

Przy H4/H4 tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, koNik napisał:

nom

Oj coś chyba kolega fantazjuje 

https://classic-vaz.info/remont/78-jelektroskhema-vaz-2103.html

Z powyższego schematu wynika,  że reflektory wewnętrzne maja tylko jeden przewód doprowadzony i nie jest on rozdzielany do dwóch nóżek żarówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, format napisał:

Jeszcze raz. Mówisz o H4? Masz takie dwie na stronę? W sumie cztery sztuki?

Tak jestem pewien co mam. Sam montowałem nowe szkła po lakierze. Jakieś 10 lat temu ale jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mike_wwl napisał:

Oj coś chyba kolega fantazjuje 

https://classic-vaz.info/remont/78-jelektroskhema-vaz-2103.html

Z powyższego schematu wynika,  że reflektory wewnętrzne maja tylko jeden przewód doprowadzony i nie jest on rozdzielany do dwóch nóżek żarówki. 

Z tego wynika że ktoś to jednak przerobił. Jestem pewien że świeca mi się 4 włókna. Długie są jak dzień. I nic się nie dzieje. Urządzamy z kumplami regularne eskapady nocne na trasę Poprad - Roznava (uwielbiam tam jeździć tym autem) i zawsze tam lecę na długich, podobnie nocami po ojcowie i te nie zauważyłem żeby coś się działo z lampami. Ale altek mam z BMW coś koło 100A żeby nie było. Przed remontem w aucie były lampy na R2 ale świeciły tak samo na 100% bo z wiązka nic nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, format napisał:

No właśnie o tym miałem pisać. Z tego co widzę alternator w 125p był w stanie podać 44 do 53A. Jedno H4 to 55W z włókna mijania i 60W z włókna długich o ile dobrze pamiętam. Wychodzi, 115W*4=460W. Przy 12V to prąd 38A :] Już kichać kable, kichać odprowadzone ciepło z tych wszystkich elementów, już kichać jakim dorodnym forfiterem musi być przekaźnik takich długich, zwyczajnie altek nie byłby w stanie takiego setup nakarmić, bo warto pamiętać że ten ma jeszcze kilka innych odbiorników do nakarmienia.

Przecież są dwa przekaźniki 40a na długie/krótkie osobne. A kable tam są całkiem spore i grube i nie zbiodegradowaly się od 40 lat. Jedyne co się jaralo w tych autach i innych flatopodobnych to tzw pająk przy kierownicy z dźwigienkami ale to w starszych rocznikach bezprzekaznikowych gdzie prąd szedł przez przełącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, koNik napisał:

Z tego wynika że ktoś to jednak przerobił. Jestem pewien że świeca mi się 4 włókna. Długie są jak dzień. I nic się nie dzieje. Urządzamy z kumplami regularne eskapady nocne na trasę Poprad - Roznava (uwielbiam tam jeździć tym autem) i zawsze tam lecę na długich, podobnie nocami po ojcowie i te nie zauważyłem żeby coś się działo z lampami. Ale altek mam z BMW coś koło 100A żeby nie było. Przed remontem w aucie były lampy na R2 ale świeciły tak samo na 100% bo z wiązka nic nie robiłem.

Przyjrzyj się kostce od żarówki i bedziesz wiedział czy w długich świecą się oba włókna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mike_wwl napisał:

Przyjrzyj się kostce od żarówki i bedziesz wiedział czy w długich świecą się oba włókna. 

Nagram film. Tylko nie teraz bo wóz zeskładowany na zimę ;) aczkolwiek o wołdze mogę nagrać nawet dziś ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mike_wwl napisał:

Oj coś chyba kolega fantazjuje 

https://classic-vaz.info/remont/78-jelektroskhema-vaz-2103.html

Z powyższego schematu wynika,  że reflektory wewnętrzne maja tylko jeden przewód doprowadzony i nie jest on rozdzielany do dwóch nóżek żarówki. 

 

Piękny, prosty, przejrzysty (po wydrukowaniu na większym papierze) schemat. Łatwo znaleźć co, gdzie, do czego, etc. Nie to co dzisiejsze schematy: 100 wersji wyposażenia, jakieś moduły, czujniki, komputery, can-y, srany itd... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.