Skocz do zawartości

Kompakt do 100 tys.


LukaszWro

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Przyszła pora na zmianę auta i na placu boju zostały tak naprawdę 3 auta.

 

 

 

-Seat Leon 1.5 TSI 150 km. Fajny ale już model stary i w tym roku wychodzi nowy.

 

-Honda Civic .1.5 T 182 Km Tu również wszystko OK ale trochę materiały w środku  robią wrażenie strasznie kiepskich.

 

-Kia Ceed 1.6 GT  204 Km i nie ukrywam ,że podoba mi się najbardziej.Ale kotleta takiego jak KIA nigdy nie jadłem i czy warto spróbować ?

 

Co byście wybrali ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
 
Przyszła pora na zmianę auta i na placu boju zostały tak naprawdę 3 auta.
 
 
 
-Seat Leon 1.5 TSI 150 km. Fajny ale już model stary i w tym roku wychodzi nowy.
 
-Honda Civic .1.5 T 182 Km Tu również wszystko OK ale trochę materiały w środku  robią wrażenie strasznie kiepskich.
 
-Kia Ceed 1.6 GT  204 Km i nie ukrywam ,że podoba mi się najbardziej.Ale kotleta takiego jak KIA nigdy nie jadłem i czy warto spróbować ?
 
Co byście wybrali ?
 
 
Honda ;] nie nie mam i nigdy nie miałem

Ale z tych Czech hunda

natapane Redmi5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa Foka jak ktoś wyżej napisał, wziąłbym dla samego prowadzenia które jest super- jeździłem ostatnio tydzień nowym Focusem i wrażenia prowadzenia na duży +.

Z trzech wymienionych chyba Honda, Leon trochę podstarzały a Kia to zupelnie nie moja bajka. Jeśli Korea to już prędzej i30 fastback.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
 
Przyszła pora na zmianę auta i na placu boju zostały tak naprawdę 3 auta.
 
 
 
-Seat Leon 1.5 TSI 150 km. Fajny ale już model stary i w tym roku wychodzi nowy.
 
-Honda Civic .1.5 T 182 Km Tu również wszystko OK ale trochę materiały w środku  robią wrażenie strasznie kiepskich.
 
-Kia Ceed 1.6 GT  204 Km i nie ukrywam ,że podoba mi się najbardziej.Ale kotleta takiego jak KIA nigdy nie jadłem i czy warto spróbować ?
 
Co byście wybrali ?
 
 
Astre 1,6T 200KM za trochę ponad 80kPLN :ok:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sowik85 napisał:

Nowa Foka jak ktoś wyżej napisał, wziąłbym dla samego prowadzenia które jest super- jeździłem ostatnio tydzień nowym Focusem i wrażenia prowadzenia na duży +.

Z trzech wymienionych chyba Honda, Leon trochę podstarzały a Kia to zupelnie nie moja bajka. Jeśli Korea to już prędzej i30 fastback.

Ford Focus musze obejrzeć. Jakoś fordowe wnetrza mi nie podchodzily.Wiec nie bralem pod uwage.

 

KIA tez nie moja liga ale jak sie przejechałem nowym Proceed to sie mi te auto mega spodobalo. Dlatego mysle o nowym ceed bo bagaznik proceed jest mi nie potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, LukaszWro napisał:

Cześć

 

Przyszła pora na zmianę auta i na placu boju zostały tak naprawdę 3 auta.

 

 

 

-Seat Leon 1.5 TSI 150 km. Fajny ale już model stary i w tym roku wychodzi nowy.

 

-Honda Civic .1.5 T 182 Km Tu również wszystko OK ale trochę materiały w środku  robią wrażenie strasznie kiepskich.

 

-Kia Ceed 1.6 GT  204 Km i nie ukrywam ,że podoba mi się najbardziej.Ale kotleta takiego jak KIA nigdy nie jadłem i czy warto spróbować ?

 

Co byście wybrali ?

 

 

 

z tych trzech każdy może być fajnym autem. Leon będzie najbardziej praktyczny i uniwersalny, a Kia może być trochę twarda i za bardzo "sportowa". Ale co kto lubi, trzeba by się przejechać i sprawdzić. Jechałem chwilę Hondą Civic 1.5 Turbo i myślę, że można ten samochód pokochać za to jak się prowadzi i za mechanizm zmiany biegów z małym super precyzyjnym lewarkiem. Za to minus taki, że konsola środkowa gniotła mnie w prawą nogę, no i wygląda to tak, że trzeba taki wygląd lubić. Zależy czy ten budżet masz sztywny i jak jest istotny. Jeżeli zależy Ci żeby zapłacić mniej, a mieć w miarę szybkie i praktyczne auto, to tak jak ktoś napisał, polecam Astrę 1.6 200KM. Kupiłem ją wersji kombi za cenę z 8 z przodu i mimo, że samochód ten ma swoje wady, to stosunek value for money uważam za świetny. Jeżeli wydać więcej to nie problem, ale nie chcesz przekroczyć tych 100 tys. to chyba jednak Honda. A jeżeli możesz trochę dołożyć to zainteresowałbym się nie Ceed'em, a nowym Proceed'em GT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, maro_t napisał:

 

z tych trzech każdy może być fajnym autem. Leon będzie najbardziej praktyczny i uniwersalny, a Kia może być trochę twarda i za bardzo "sportowa". Ale co kto lubi, trzeba by się przejechać i sprawdzić. Jechałem chwilę Hondą Civic 1.5 Turbo i myślę, że można ten samochód pokochać za to jak się prowadzi i za mechanizm zmiany biegów z małym super precyzyjnym lewarkiem. Za to minus taki, że konsola środkowa gniotła mnie w prawą nogę, no i wygląda to tak, że trzeba taki wygląd lubić. Zależy czy ten budżet masz sztywny i jak jest istotny. Jeżeli zależy Ci żeby zapłacić mniej, a mieć w miarę szybkie i praktyczne auto, to tak jak ktoś napisał, polecam Astrę 1.6 200KM. Kupiłem ją wersji kombi za cenę z 8 z przodu i mimo, że samochód ten ma swoje wady, to stosunek value for money uważam za świetny. Jeżeli wydać więcej to nie problem, ale nie chcesz przekroczyć tych 100 tys. to chyba jednak Honda. A jeżeli możesz trochę dołożyć to zainteresowałbym się nie Ceed'em, a nowym Proceed'em GT.

Nie no jak cena będzie plus 10% przeżyję.

No wlasnie na chwilę obecna nowy Ceed GT strasznie mi sie podoba.

Proceed GT nie potrzebuję takiego bagażnika. Astra hmm nie wiem jeździłem 1.4 T i jakoś mnie nie zachwyciła.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, LukaszWro napisał:

Nie no jak cena będzie plus 10% przeżyję.

No wlasnie na chwilę obecna nowy Ceed GT strasznie mi sie podoba.

Proceed GT nie potrzebuję takiego bagażnika. Astra hmm nie wiem jeździłem 1.4 T i jakoś mnie nie zachwyciła.

 

 

Jak Ci się podoba to  bierz, nowy model, 7 lat gwarancji, ktoś już pisal, że niemwiecką konkurencję to można do Fabia porównać :) a fabi chyba niechcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LukaszWro napisał:

Ford Focus musze obejrzeć. Jakoś fordowe wnetrza mi nie podchodzily.

Fordowskie wnętrza też mi totalnie nie leżały ale nowa Foka jest dużo przyjemniejsza. Do Golfa 7 trochę  brakuje w kwestii materiałów ale już jest nieźle :ok: Najbardziej mnie razilo w Foce plastikowe wykończenie boczkow drzwi i brak w nich miejsca na butelke 1.5l (w Golfie V mam materiał na drzwiach i butelka też wchodzi...) reszta jest fporzo.

No i Ford ma silniki benzynowe tylko 3 cylindrowe, więc jak ktoś ma fetysz na min 4 to trudno ;)

3 cyl 1.0 brzmi w Foce jak rajdówka, mnie się podobało :)

EDIT: ta Foka jest też bardzo fajnie wyciszona :ok:  

Edytowane przez sowik85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, sdss napisał:

Jak Ci się podoba to  bierz, nowy model, 7 lat gwarancji, ktoś już pisal, że niemwiecką konkurencję to można do Fabia porównać :) a fabi chyba niechcesz.

No mocno się zastanawiam czy brać. Fabi  nie chce 😜😜

A KIA serio w środku naprawdę ładne auto. Tylko nie mogę znaleśc salonu w którym jazdy próbne mają w manualu wszędzie automaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, sowik85 napisał:

Fordowskie wnętrza też mi totalnie nie leżały ale nowa Foka jest dużo przyjemniejsza. Do Golfa 7 trochę  brakuje w kwestii materiałów ale już jest nieźle :ok: Najbardziej mnie razilo w Foce plastikowe wykończenie boczkow drzwi i brak w nich miejsca na butelke 1.5l (w Golfie V mam materiał na drzwiach i butelka też wchodzi...) reszta jest fporzo.

No i Ford ma silniki benzynowe tylko 3 cylindrowe, więc jak ktoś ma fetysz na min 4 to trudno ;)

3 cyl 1.0 brzmi w Foce jak rajdówka, mnie się podobało :)

EDIT: ta Foka jest też bardzo fajnie wyciszona :ok:  

Jutro podjadę jak będe wracał z pracy i obczaję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, iwik napisał:

Tylko z dłuższą gwarancją, bo nie wiem czy już usunęli wszystkie wady 'słynnego' 1.6 od BMW.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

wydaje mi się, że Ty piszesz o jednostce 1,6 THP. PureTech to co prawda rozwinięcie na bazie tamtej jednostki, ale dość mocno udoskonalone - z tego co wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bergerac napisał:

wydaje mi się, że Ty piszesz o jednostce 1,6 THP. PureTech to co prawda rozwinięcie na bazie tamtej jednostki, ale dość mocno udoskonalone - z tego co wiem.

Ale prowadnice rozrządu mają dalej te same numery części... z tego co wiem 😄

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2019 o 06:32, LukaszWro napisał:

Cześć

 

Przyszła pora na zmianę auta i na placu boju zostały tak naprawdę 3 auta.

 

 

 

-Seat Leon 1.5 TSI 150 km. Fajny ale już model stary i w tym roku wychodzi nowy.

 

-Honda Civic .1.5 T 182 Km Tu również wszystko OK ale trochę materiały w środku  robią wrażenie strasznie kiepskich.

 

-Kia Ceed 1.6 GT  204 Km i nie ukrywam ,że podoba mi się najbardziej.Ale kotleta takiego jak KIA nigdy nie jadłem i czy warto spróbować ?

 

Co byście wybrali ?

 

 

 

Z w/w Kia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2019 o 12:32, LukaszWro napisał:

Cześć

 

Przyszła pora na zmianę auta i na placu boju zostały tak naprawdę 3 auta.

 

 

 

-Seat Leon 1.5 TSI 150 km. Fajny ale już model stary i w tym roku wychodzi nowy.

 

-Honda Civic .1.5 T 182 Km Tu również wszystko OK ale trochę materiały w środku  robią wrażenie strasznie kiepskich.

 

-Kia Ceed 1.6 GT  204 Km i nie ukrywam ,że podoba mi się najbardziej.Ale kotleta takiego jak KIA nigdy nie jadłem i czy warto spróbować ?

 

Co byście wybrali ?

 

 

W zelszym tyg załatwiłem znajomemu Leona 1.8 tsi 180 km ST FR z wyprzedaży rocznika plus opony zimowe gratis za 97 tys zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergerac napisał:

być może, nie jestem ekspertem. Wiem, że motory 1,2 PureTech mają bardzo dobrą opinię, zobaczymy jak w przypadku 1,6

Jakoś auta francuskie nie przemawiają za mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LukaszWro napisał:

Jakoś auta francuskie nie przemawiają za mną.

Oczywiście, Twój wybór. Ja Ci poleciłem co ja bym wybrał, jakbym chciał kupić kompakt za około 100 tys. Fakt, że z 308 GT nie byłoby łatwo się zmieścić w tym budżecie, bo trzeba by powalczyć o rabat na poziomie 20%, ale może by się udało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, prawoimotoryzacja napisał:

W zelszym tyg załatwiłem znajomemu Leona 1.8 tsi 180 km ST FR z wyprzedaży rocznika plus opony zimowe gratis za 97 tys zl.

A  nie masz FR ale bez ST?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergerac napisał:

być może, nie jestem ekspertem. Wiem, że motory 1,2 PureTech mają bardzo dobrą opinię, zobaczymy jak w przypadku 1,6

1,6 PT sie chwala, że jest zmodernizowany, a czy na plus to sie okaże za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LukaszWro napisał:

A  nie masz FR ale bez ST?

Mogę zapytać- ale to salony na południu kraju.

Zerknij też na wersję Xcellence- jest lepsza od FR.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/seat-leon-5d-fr-1-4-tsi-150-km-6-biegowa-manualna-start-stop-ID6BGGUA.html

 

Edytowane przez prawoimotoryzacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rado_ napisał:

1,6 PT sie chwala, że jest zmodernizowany, a czy na plus to sie okaże za jakiś czas.

Najnowszy PureTech:

 

image.png.57ad75d21d9cde63ddb3ad530a0da416.png

 

Jakiś stary THP, strzeliłem coś z brzegu...

 

image.png.8a44fa848390e9bc7645e30fa7c4130a.png

 

Rozrząd z pewnością nie ma nic wspólnego z 1.2 PT. Fakt - wobec 1.6 THP ślizgi są inne (dźwięk dobiega spot stołu) - zamiast 081830 jest 081833, zamiast 081331 jest 081340... Ale na ile duża to modernizacja ?! Traktowałbym te silniki z bardzo dużą ostrożnością, szczególnie że na budujący się nagar w dolocie to za wiele taką kosmetyką poradzić nie mogą...

Edytowane przez grogi
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy PureTech:
 
image.png.57ad75d21d9cde63ddb3ad530a0da416.png
 
Jakiś stary THP, strzeliłem coś z brzegu...
 
image.png.8a44fa848390e9bc7645e30fa7c4130a.png
 
Rozrząd z pewnością nie ma nic wspólnego z 1.2 PT. Fakt - wobec 1.6 THP ślizgi są inne (dźwięk dobiega spot stołu) - zamiast 081830 jest 081833, zamiast 081331 jest 081340... Ale na ile duża to modernizacja ?! Traktowałbym te silniki z bardzo dużą ostrożnością, szczególnie że na budujący się nagar w dolocie to za wiele taką kosmetyką poradzić nie mogą...
Twierdzą, że zmieniony łańcuch i napinacz. Być może cos z oparami oleju też zmienili. Ale nie znalazłem info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, prawoimotoryzacja napisał:

Mogę zapytać- ale to salony na południu kraju.

Zerknij też na wersję Xcellence- jest lepsza od FR.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/seat-leon-5d-fr-1-4-tsi-150-km-6-biegowa-manualna-start-stop-ID6BGGUA.html

 

FR jakos bardziej mi sie podoba.

 

Wszystko zależy od oferty.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrBEAN napisał:

Jeździłeś, próbowałeś i nie pasuje?

 

Jeździłem.Jedyny automat który mi sie podobał to DSG w Cupra 300km 4x4.Ale takie auto kosztuje okolo 170 tys zl.

Jakoś do słabszego auta automat mi nie pasuje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, LukaszWro napisał:

Jeździłem.Jedyny automat który mi sie podobał to DSG w Cupra 300km 4x4.Ale takie auto kosztuje okolo 170 tys zl.

Jakoś do słabszego auta automat mi nie pasuje.

To ta sama 7 biegowa skrzynia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2019 o 12:32, LukaszWro napisał:

Cześć

 

Przyszła pora na zmianę auta i na placu boju zostały tak naprawdę 3 auta.

 

 

 

-Seat Leon 1.5 TSI 150 km. Fajny ale już model stary i w tym roku wychodzi nowy.

 

-Honda Civic .1.5 T 182 Km Tu również wszystko OK ale trochę materiały w środku  robią wrażenie strasznie kiepskich.

 

-Kia Ceed 1.6 GT  204 Km i nie ukrywam ,że podoba mi się najbardziej.Ale kotleta takiego jak KIA nigdy nie jadłem i czy warto spróbować ?

 

Co byście wybrali ?

 

 

Z tych trzech to Civica pewnie. Chociaż nie obcowałem z nim ;).

A mając 100 kafli to pewnie bym się skusił na insignię albo mondeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.